Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה טובה לכל קציני צה"ל שיאלצו להמשיך לנסוע באטראז - עדכון 19.12.19- איביזה / i20

Elico48
שימו לב! השרשור הזה בן 1524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סתם שתי דוגמאות קרובות אליי:

* דוד שקיבל רכב רק כשהגיע לדרגת רנ"ג (בזמנו זה היה השיקוץ אוואו), פרש מהצבא אחרי שהעלו את גיל הפנסיה שוב ושוב והיום מרוויח פי 3 באזרחות עם מאזדה 5.

* אשתי רס"ן מנהלת 5 צוותי פיתוח, 3 פרוייקטי ענק וניהול טכנולוגי (סוג של CTO ביחידה), תחתיה בערך 55 קצינים, נגדים וחוגרים, עם האטראז' המצ'וקמק הזה, כשעל הפרק היו ויש הצעות עם שכר שהוא ברוטו פי 4 (נטו רק פי 3, כולל רכב משפחתי סטנדרטי).

מסכים איתך שלא כל הרס"נים (והרנ"גים, ובכלל אנשי הקבע) הם כאלה, אבל זה החיסרון של הצבא, כמעט ואין מקום לתגמולים שונים לפי התפקיד.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 310
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מסכים איתך שלא כל הרס"נים (והרנ"גים, ובכלל אנשי הקבע) הם כאלה, אבל זה החיסרון של הצבא, כמעט ואין מקום לתגמולים שונים לפי התפקיד.

זו חסרון של כל מקום עבודה ממשלתי/הסתדרותי בו עובדים מתוגמלים לפי מדרגות שכר שנקבעות לפי הסכמים קיבוציים ולא פי חוזים אישיים.

בכל זאת i20 זה רכב משמעותית יותר טוב מהזוועה המוטורית בשם אטראז בכל פרמטר אפשרי אולי למעט סעיף תא מטען.

נכון, זה לא סקודה סופרב, אבל עדיין אוטו סביר לחלוטין.

איש קבע שמרגיש שהרכב לא הולם את התפקידו/דרגה שיכניס את זה למכלול השיקולים האישיים אם להישאר בשירות קבע או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הרכבים יהוו שיפור, אבל מצד שני גם מאזדה 3 דור ראשון תהיה שיפור לעומת האטראז'.

בהרבה מקומות ממשלתיים יש דרגות שכר לפי תפקיד, הרי מנופאי לא מרוויח כמו סוור, ואחות לא מרוויחה כמו רופא

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשירות הציבורי חישוב השכר הוא לא כזה פשוט כמו שאתה מציג אותו.

יש דרגות בתוך משרדים,לאקדמאים ולעובדים מקצועיים ולניהולי וכו' שמשתנה עם התפקיד והוותק.

רכבים מעולים בשביל רוב בעלי התפקידים.

רוב הצבא זה לא אידאליסטים שמשרתים ביחידות הסייבר אלא אנשים שנשארים בגלל תנאים וכנראה שחישבו שעדיף להם צה"ל.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו בדיוק הסיבה שבתפקידים שבאמת צריך אתה תקבל מיעוט קטן של אידיאליסטים ו-99% בינוניים שנוח להם במערכת גדולה, וכשיש לך 99% בינוניים המערכת היא בינונית.

זה מתכון בטוח שיתקעו אותנו חזק במלחמה הבאה או זו שאחריה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שתי דוגמאות קרובות אליי:

* דוד שקיבל רכב רק כשהגיע לדרגת רנ"ג (בזמנו זה היה השיקוץ אוואו), פרש מהצבא אחרי שהעלו את גיל הפנסיה שוב ושוב והיום מרוויח פי 3 באזרחות עם מאזדה 5.

* אשתי רס"ן מנהלת 5 צוותי פיתוח, 3 פרוייקטי ענק וניהול טכנולוגי (סוג של CTO ביחידה), תחתיה בערך 55 קצינים, נגדים וחוגרים, עם האטראז' המצ'וקמק הזה, כשעל הפרק היו ויש הצעות עם שכר שהוא ברוטו פי 4 (נטו רק פי 3, כולל רכב משפחתי סטנדרטי).

מסכים ב100%, גם אישתי בסיטואציה דומה. אני חושב שאם היא תעזוב היא גם תשתכר יותר טוב, גם תעבוד פחות קשה וגם לא תצטרך לנסוע ברכב לא בטיחותי ועלוב כמו האטרז' ודומיו. גם הרכבי סופר מיני שמחליפים אותם זה לעג לרש. (רכב סופר מיני עם מנוע 1000 כרכב משפחתי ראשי , גם בתאוריה לא מסתדר)

יש כאלה שנמצאים בצבא מתוך אידיאלים ועניין מקצועי ופחות בשל הכסף. התגמול הוא סביר אבל בחוץ אפשר לקבל הרבה יותר.

בכל מקרה, אני לא מבין את העין שנפתחת על אנשי הקבע, בד"כ המבקרים אלו אנשים קטנים שגם לקבע לא היו מתאימים.

לדעתי ברשותינו אחד האטרז'ים עם הק"מ הנמוכים ביותר בצבא, בין היתר כי אני לא מוכן שהמשפחה שלי תסתכן בנסיעה בדבר הזה.

הוולבו הוא הרכב הראשי למרות שיש דלקן באטרז' , האטרז' משמש לבית-עבודה של אישתי + נסיעות סולו שלי למקומות במרכז ת"א בלי חניה מסודרת ובסופ"ש בלבד.

עריכה אחרונה על ידי אייל

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים נשארים כי הצבא יודע לגרום לכל מטומטם להרגיש פתית שלג מיוחד שבזכותו המערכת עובדת.

ואנשים אוהבים להרגיש נחוצים ושייכים.

מישהו יודע להסביר את העיוות שסרן מקבלים יאריס שבמחירון יקרה יותר מהמיצובישי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס שכורות, ניתנות לפי תפקיד (אולי גם כתמריץ?) ולא ולפי דרגה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים נשארים כי הצבא יודע לגרום לכל מטומטם להרגיש פתית שלג מיוחד שבזכותו המערכת עובדת.

ואנשים אוהבים להרגיש נחוצים ושייכים.

אל תהיה חצוף ותקרא לכל אנשי הצבא מטומטמים, יש הרבה כאלו, אבל לא כולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תהיה חצוף ותקרא לכל אנשי הצבא מטומטמים, יש הרבה כאלו, אבל לא כולם

מתי הכללתי את כולם?

בכל מערכת גדולה יש אנשים טובים פחות או יותר.

את הטענה שבצבא רוב העובדים בינוניים לא אני טענתי.

(למרות שאני נוטה להסכים איתה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים ב100%, גם אישתי בסיטואציה דומה. אני חושב שאם היא תעזוב היא גם תשתכר יותר טוב, גם תעבוד פחות קשה וגם לא תצטרך לנסוע ברכב לא בטיחותי ועלוב כמו האטרז' ודומיו. גם הרכבי סופר מיני שמחליפים אותם זה לעג לרש. (רכב סופר מיני עם מנוע 1000 כרכב משפחתי ראשי , גם בתאוריה לא מסתדר)

יש כאלה שנמצאים בצבא מתוך אידיאלים ועניין מקצועי ופחות בשל הכסף. התגמול הוא סביר אבל בחוץ אפשר לקבל הרבה יותר.

בכל מקרה, אני לא מבין את העין שנפתחת על אנשי הקבע, בד"כ המבקרים אלו אנשים קטנים שגם לקבע לא היו מתאימים.

לדעתי ברשותינו אחד האטרז'ים עם הק"מ הנמוכים ביותר בצבא, בין היתר כי אני לא מוכן שהמשפחה שלי תסתכן בנסיעה בדבר הזה.

הוולבו הוא הרכב הראשי למרות שיש דלקן באטרז' , האטרז' משמש לבית-עבודה של אישתי + נסיעות סולו שלי למקומות במרכז ת"א בלי חניה מסודרת ובסופ"ש בלבד.

אני מאוד מאוד בספק שמישהו ברצינות יצא למכרז הזה ואמר "אלו יהיו רכב משפחתי ראשי" (כאילו מהפה לחוץ ברור שזה קיים, אבל לא עומד כלום מאחורי זה).

יש מעט מאוד שנמצאים בצבא מתוך אידיאליים, הניסיון שלי מראה בערך 1% לעומת 99% בינוניים.

אצלנו האטראז' הגיע כבר עם ק"מ גבוה אבל לא חריג אם זוכרים שהוא תכף סוגר 4 שנים על הכביש.

את הטענה שבצבא רוב העובדים בינוניים לא אני טענתי.

(למרות שאני נוטה להסכים איתה)

That would be me.

ובתור מי שנשוי לקצינה שמשרתת בצבא כבר 10 שנים יש לי דוגמאות מפה ועד לדאחיה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להסחף, מעט מאוד אנשים בוחרים בקריירה מתוך איזה אידיאל נאצל שהוא, עברה התקופה הזו אם בכלל היתה קיימת. הצבא נותן לאנשי הקבע שבו תנאים לא רעים בכלל, ודאי בדרגות המתקדמות יותר, אפילו האוטו הזה שכולם ובצדק מזלזלים בו ניתן יחד עם גילום מרבית זקיפת שווי המס שבגינו, מה שמוריד מהתלוש כמה גרושים במקום אלפים שיורדים אצל שכיר מקביל בשדה האזרחי. ישנם אכן תפקידים בצבא שדורשים המון זמן, מאמץ ורמת סיכון גבוהה יחסית ( היום פועל בנין ממוצע מסתכן סטטיסטית יותר מפלוגה שלמה של גולני שמחזיקה קו ) ממי שממלא אותם, מרבית אנשי הקבע אינם שם. אפילו אלו כאן שמשתבחים בפיקוד על עשרות ומאות וגם צוקרברג וגם אלון מאסק מתחננים אליהם בלי הרף שיבואו לעבוד אצלם, מקבלים לרוב תיגמול בדמות אתגר מקצועי ועיסוק מענין בשירות הצבאי, ולמיטב ידיעתי הם גם לא יוצאים בלילה לפשיטות בעורף האויב או אפילו לתורנות מטבח. כדאי לזכור ששרות בצבא מקנה נסיון רב הן מקצועי הן ניהולי, שכר לגמרי לא רע ועיקר העיקרים יציאה לפנסיה נוחה עם גישור חביב ומספיק שנים בכדי לפתח קריירה שניה, שלישית ורביעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה, ככלל הרכב הוא חלק מתנאי השכר, ומתווסף לתנאי השכר כרכב צמוד בשווי שימוש מסוים.

ישנו תמריץ מיוחד שמקבלים אחוז קטן שהוא תוספת למשכורת כזו שמקבילה להפחתת המס על שווי השימוש מה שמאפס את שווי השימוש.

אתה היית מוכן לעבוד בחינם תמורת האתגר המקצועי? רוב האנשים לא.

ובסופו של דבר לנהל 55 אנשים שרובם ילדים כולל התעסקות בקקי פיפי רוב היום ולא אתגר מקצועי. את האתגר המקצועי עושים משעה 17:30 כשהילדים חוזרים לבתים שלהם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

כתבה מהיום בנושא.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5674486,00.html

המשפט המעניין הוא:

"לאחרונה נחשפנו לגזירה נוספת שבה הוחלט על החלפת הרכב המשפחתי ברכב סופר מיני. בצבא קיימת שכבה משמעותית של אנשי קבע בעלי משפחות שהרכבים החדשים יקשו עליהם מאוד בהתנהלות המשפחתית היומיומית."

ממנו משתמע שאטראז' היא "משפחתית" .

מה שנכון הוא שתא המטען באטראז' גדול משמעותית מהנבחרות.

מעניין מה יהיה ההמשך.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו אחד שאמרו בכתבה שיכול להיות פתרון טוב מי שרוצה רכב גדול יותר שיוסיף דיברו על זה בעבר שהייתה אופציה לרבע סרנים לקבל איוניק בתוספת תשלום זה מקובל בשוק האזרחי

זכורלי שהיה סיפור דומה עם דאצ'יה לודג'י

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...