Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה באסה לקבל ככה רכב חדש - טלקאר

eyalzo
שימו לב! השרשור הזה בן 2031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אשאיר פה את ה - 2 גרוש שלי.

ברגע שאני קונה עגבניה בשוק, אני בודק אותה טוב טוב ולא קונה אם יש בה פגם (מניח שככה גם כל עמישראל, רואים את זה בשווקים טוב מאוד).

כשאני קונה סלולארי, אני מבקש מהמוכר קודם להוציא מהקופסא, להדליק, להפעיל WIFI + GPS ולהוציא שיחה ולשמוע ברמקול ששומעים.

כשאקנה יום אחד רכב חדש אני מניח שאם אני בודק עגבניה שעולה חצי שקל, אבדוק גם רכב שעולה 100K.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עדכון:

בשיחת טלפון מספר 20 ליוזב המשכתי לשמוע גרסאות חדשות ללמה לא יבוא אליי טכנאי. הודעתי שסיימתי איתם ועברתי לדבר שוב עם דודי מטלקאר. הוא אירגן שיחת ועידה עם איזה מנכ״ל או סמנכ״ל משהו מיוזב שדפק לי מונולוג של שלוש דקות על זה שיש רק טכנאי אחד שיודע לסדר את הרכב המסוים הזה, שהציוד לא נמצא בכל רכב, בלה-בלה... ושאני חייב לגלות סבלנות. אז אמרתי לו שאת ההתנצלות על אי הנוחות שהם גרמו לי לא שמעתי, אבל כן שמעתי אותו מאשים אותי בחוסר סבלנות. אמרתי שלי היתה סבלנות לפני 20 שיחות בערך, וכל מה שהם היו צריכים לעשות מההתחלה זה לומר ״אנו מתנצלים על אי הנוחות. נגיע אליך הביתה בעוד שבוע בבוקר״, אבל אפילו את זה לא הצליחו לעשות. אז סיימתי ״בקיצור, יום שני הבא בתשע בבוקר אתם אצלי?״. פה הוא התחיל לגמגם ואמר שצריך לבדוק כי בלה-בלה אין לו יומן לא יודע מה עם הטכנאים... אבל אחרי שעה קיבלתי ווטסאפ שהם יגיעו עוד שבוע.

רוצים לארגן פה הימורים אם יגיעו בזמן ויסדרו את החיישנים? לא אגיד מה ההימור שלי כדי לא לקלקל.

ודרך אגב - למפגר שאמר שאני גרידי אני רוצה רק לומר שלא ביקשתי מהם כלום. אפילו את ה- 50 שקלים שהוצאתי על איזון הגלגל הסורר לא ביקשתי בחזרה והם לא הציעו להחזיר.

עצם השימוש שלך במילה מפגר כלפי מישהו שאינך מכיר, מעידה על ההתנהלות הלחצנית והגרידית שלך.

שחרר, גבר.

כן שמעת מהם התנצלות, לא שמעת מהם התנצלות.

אף אחד לא התנער ממך, סה''כ לוקח זמן לשלוח אליך טכנאי.

אתה לוחץ יותר מדי.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאלה:

רכב חדש שמתגלים בו בימים הראשונים ליקויים מהותיים, למה הלקוח לא יכול לומר לחברה קחו אותו ותביאו לי אחר?

מה זה שונה ממכשיר פלאפון שבכל חנות יחליפו לך אותו באחר? הסכום שזה עלה? זו בדיוק הסיבה למה לא לקחת אותו אלא חדש!

באנלוגיה שלך, רכישת רכב יותר קרובה לרכישת דירה חדשה, רק שבדירה אין ירידת ערך בעת החלפת בעלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההערה לגבי הסלולר דווקא היתה במקום. האזרח הקטן מקבל את חוקי הממשל כגזירה משמיים, ושוכח שמטרתם לשרת אותו והוא יכול לשנותם בעקיפין. חוקי המכס והעברת הבעלות משרתים היטב את הממשל ואת יבואני הרכב. ואנחנו נדפקים בסוף. כי מסובך לסחור פה ברכבים, ואפילו מסובך לקנות רכב חדש. את היבואן הבלעדי זה משרת היטב, והוא דואג באמצעות לוביסטים לרסק כל יוזמה אחרת - בכנסת ודרך העיתונות (תדמית היבוא המקביל...). אם נתקומם, אולי יתחילו פה למכור רכבים בצורה קלילה יותר. זה יקרה רק אם היבוא המקביל יתרומם, בגיבוי של משרד התחבורה. רק שוק חופשי ותחרות יצליחו לתקן פה משהו בשוק הרכב.

ההערה לא במקום כי אין קשר בין מהות המוצרים. אף אחד לא אומר ששוק הרכב מושלם (אבל לפני שרצים להגן על רוכשי רכבים חדשים שמבואסים משריטה בדלת יש כמה דברים שחשוב יותר לתקן כמו מחירי חלפים).

הנקודה הספציפית היא קבלת רכב חדש עם תקלות והדרישה להחליפו כאילו היה מכשיר סלולרי.

החלפת רכב היא אולי אפשרית אבל מורכבת וכרגע לא מתבצעת כמו שהיא לא מתבצעת בשוק הנדל כשמגלים ליקויים בנכס, יש אלטרנטיבה למי שנגרם לו הפסד, לדרוש תיקון ולתבוע הפסדים בבית המשפט, כמו שקורה גם בשוק הנדלן.

גם להציג את המציאות כאילו כל מוצר שנמצא בו פגם מיד מוחלף והבעיה רק בשוק הרכב היא לא נכונה. לא חסרים מקרים כאן בפורום על מכשירים חדשים תקולים שתוקנו (מזגנים, מכונות כביסה ועוד), רק שמנטלית נורא חורה לנו שהרכב החדש שהגיע אינו מושלם ונוצץ. אבל החוק מודע לעובדה שרכב הוא מוצר מורכב, ואפילו קובע שעל נזק של פחות מ-5% אפילו אין צורך לדווח.

כן, זה מבאס לקבל רכב לא מושלם, וכן יש לדרוש שהכל יתוקן, ואולי אפילו יוחלף במקרה של לימון אמיתי שנתקע ולא מאפשר את בעליו שימוש לייעודו, אבל סלולרי זה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם השימוש שלך במילה מפגר כלפי מישהו שאינך מכיר, מעידה על ההתנהלות הלחצנית והגרידית שלך.

שחרר, גבר.

כן שמעת מהם התנצלות, לא שמעת מהם התנצלות.

אף אחד לא התנער ממך, סה''כ לוקח זמן לשלוח אליך טכנאי.

אתה לוחץ יותר מדי.

תשמע כדאי למחוק את התגובה המטופשת והצבועה הזו...

גרידי ?? , הוא לא ביקש דבר מהיבואן ..

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא ביקש כלום, חוץ מללחוץ בעשרות טלפונים (לדבריו) שיגיעו עד אליו, ויגיעו מהר, והמנכ''ל והסמנכ''ל והטכנאי ובלה בלה בלה.

מיותר.

מתקשרים, מדווחים על התקלות (למיטב הבנתי חיישני רוורס לא תקינים. עוד משהו היה שם?) וממתינים בסבלנות שבוע שבועיים לתיקון. זאת לא תקלה משביתה.

במקום זה להמשיך לעשות טלפונים לכל מיני גורמים, לדעתי -מיותר.

עצם קבלת הרכב בכזה מצב זה מבאס. אבל כל ההתנהלות אח''כ סתם דרמה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק.

אני מבהיר, שאין כוונתי לחמדנות או לתאוות בצע במובן הקלאסי.

התכוונתי לרצון שהכל יקרה כאן ועכשיו ומיד ואם לא אני מתקשר לסמנכ''ל.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק המגיבים פה, תסלחו לי, הזויים. הוא גרידי? מה כבר ביקש, שיתקנו לו תקלות ברכב חדש? אחרי שתקלה אחרת סידר בעצמו? זה גרידי?

והבחור שכל הזמן מטיף לו מוסר שלא יתעצבן ו"ישחרר". איפה ראית שהוא מתעצבן? הבנאדם כותב בשקט, משתף בתיסכולים שלו, ומלמד אותנו משהו על קניית רכב עם התקנה מקומית. הלואי על כל עם ישראל קור הרוח שלו.

זו בדיוק המנטליות שמוכנה לקבל בינוניות ולמעשה מצפה לתקלות שבגללה אנחנו נראים כך. הממשלה לא מתמודדת עם שוק הדיור? "שחרר". הצבא לא מוכן למלחמת העתיד? אל תהיה גרידי.

למעשה זה נובע לא מנדיבות אלא מרגשות נחיתות של מי שלא מרגיש שמגיע לו טוב יותר. (לפני שתשאל: כן יש לי השכלה פסיכולוגית).

אשתף גם אני, שרכב חדש שקניתי שנה שעברה סירבתי לקבל עם כל התקנה מקומית. חד וחלק. לא בכסף ולא בחינם, כלום. היבואן אמר אי אפשר אי אפשר ואז אמרתי בבקשה את המקדמה והוא התרצה.

כל עוד אנחנו מוכנים לקבל את הנבלה הזו ששמה התקנות מקומיות היבואנים ימשיכו להביא רכבים ערומים ולחגוג על חשבוננו. הרי המערכות הללו קיימות במקור, רק ליבואן משתלם יותר להביא בלי ולהתקין כאן ולמצוץ עוד קצת ערך על חשבון הרוכש.

פות"ש, מקווה שזה יסתיים בקרוב ושלא תגלה תקלות נוספות.

עריכה אחרונה על ידי Jack457

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בהחלט עם jack457

התרגלנו לתת שירות הנהוג פה במדינה על ידי רוב החברות שנותנות שירותים. משתינים עלינו בקשת ואנחנו אומרים זה רק גשם.

יש סיכוי סביר שאני הייתי אומר חליק וחבל על העצבים על התקלות שמתאר פותה"ש, אבל אני בהחלט מבין את התסכול והעצבים שלו והוא בהחלט לא בדרישות גבוהות ו/או גרידיות. בסה"כ ביקש לקבל רכב חדש ותקין עליו שילם במיטב כספו.

אגב, אני בד"כ דוגל בשיטה של לא לעבוד עם מי שנותן לי תת שירות. פשוט לעזוב (נותני שירות, ברכב קצת יותר קשה) ולעבור למתחרה אחר. ברוב השווקים יש לפחות מראית עין של תחרות ואם מסכמים את העסקה בצורה ברורה בלי קומבינות/ מתנות חינם וכד' בד"כ גם אין הפתעות בהמשך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הכל עניין של בקרת איכות, פשוט אין להם איזה מישהו שהתפקיד שלו זה לחפש את התקלות והפשלות בכל רכב לפני שהוא נמסר,

יש מקומות (אומנם מוסכים) שלא משחררים את הרכב לפני שבוחן רכב שעובד במוסך עובר על כל העבודה שנעשתה בודק שהכל במקום ומבצע נסיעת מבחן , אומנם לא להרבה מוסכים יש את האיש הזה, אבל בכל הנוגע למסירת רכב חדש, ובמיוחד שמעורבות שם התקנות מקומיות, אז רצוי מאוד שיהיה בוחן איכות או מישהו בתפקיד דומה שהתפקיד שלו לעלות על כל הפאשלות לפני שהלקוח מגיע לקחת את הרכב,

זה לא הגזמה , זה פשוט נקרא סטנדרט , ההרגשה שקיבלת רכב פיקס ושהכל שם מורכב בצורה איכותית, כולל ההתקנות המקומיות שווה זהב, ולכן אנשים מעדיפים לשלם קצת יותר בשביל לקבל את זה, וכשמשלמים ולא מקבלים איכות, אז זה מבעס ,

ההבדל בין לפתוח תא מטען ולגלות שאריות של חוטים זרוקים שם בגלל התקנות מקומיות , או לפתוח תא מטען ולראות שהכל נקי ובמקום, זה ההבדל הקטן שמשפיע המון.

אין שום סיבה לשחרר רכב חדש עם תקלות, וברגע שיש את התקלה הקטנה ביותר לפי דעתי החברה מחוייבת להגיע עד ללקוח עם רכב חלופי ולבצע בדיקת איכות נוספת על חשבונה, ולדאוג להחזיר את הרכב מושלם ללקוח , כולל פיצוי של שוברים לשטיפה חינם (ולא כאלו של שטיפה במכונה שהרכב יוצא ממנה שרוט) , ולבדוק עם העובדים איך הרכב שוחרר לא תקין .

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תם ונשלם. חיישן הרוורס תוקן אצלי בבית על ידי טכנאי תותח (יחיאל מיוזב), שהוא ברמה גבוהה בהרבה ממי שעבד על הרכב שלי במקור. הוא לא רק מבין טכנית, אלא גם בנאדם שירותי עם תודעת ניקיון.

המסקנה היא שזו כנראה בעיית מתח, כי ברכבים חדישים עם תאורת לד המתח לפעמים לא מתאים למערכת החיישנים. במפתיע, אצלי הותקן ״כמו פעם״ למרות שההנחיה לקחת מתח דרך ממסר כבר יצאה לפני כחודשיים.

לא ביקשתי דבר, אבל דודי מטלקאר הציע פיצוי ״כדי שאצא מרוצה״, ואמר שזה יגיע עם מכתב בדואר. אני מבטיח לעדכן.

החלק העצוב הוא העתיד הצפוי לנו - יבואנים ימשיכו להעסיק מתקינים רשלנים, שמסיבות כלכליות מעסיקים בעיקר עובדים זולים, לא מיומנים וחסרי חשק לקום בבוקר. אנחנו נמשיך להתקין אצלם, נסבול מהנזקים ברכבים חדשים, ואפילו נצ׳פר אותם בהתקנות נוספות (כן, קניתי במקום גם דונגל וחבילת גלישה).

עריכה אחרונה על ידי eyalzo
שיחת טלפון מטלקאר
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו נמשיך להתקין אצלם, נסבול מהנזקים ברכבים חדשים, ואפילו נצ׳פר אותם בהתקנות נוספות (כן, קניתי במקום גם דונגל וחבילת גלישה).

אם אתה מכיר בזה שהתקנות מקומיות זה זבל, למה אתה רוצה להמשיך להעניש את עצמך איתן? אני לא נוגע בהתקנות מקומיות עם מקל, ורכב חדש שמגיע עם התקנות מקומיות כברירת מחדל נפסל אצלי על הסף.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מכיר בזה שהתקנות מקומיות זה זבל, למה אתה רוצה להמשיך להעניש את עצמך איתן? אני לא נוגע בהתקנות מקומיות עם מקל, ורכב חדש שמגיע עם התקנות מקומיות כברירת מחדל נפסל אצלי על הסף.

מתי קנית רכב חדש לאחרונה? זה בלתי אפשרי. קודם כל- הדברים שאפשר לשים רק פה זה איתוראן, קודנית, דלקן, דונגל עם סים מקומי. זה כבר מצריך פירוק של מלא פאנלים עוד לפני שביקשת תוספת כלשהי. חוצמזה, יש לא מעט התקנות מקומיות שנמכרות לך כ ״מקורי״ ואתה אפילו לא יודע. זה אפילו לא חייב להיות שקר - הרכיב מקורי אבל מותקן פה. אצלי, כדוגמה, המערכת מולטימדיה מקורית אבל הותקנה כאן (רק 4 ברגים פלאג-אנד-פליי) בגלל איזה באג ובעיות התאמה לארץ. ויש עוד הרבה דוגמאות כאלו ליבואנים שחוסכים כסף על ידי התקנה מקומית בכל הרכבים, כדי לחסוך כמה שקלים. תשאל פה בפורום את המומחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2031 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...