Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנכ"ל פיאט מרקיונה פורש עקב הרעה משמעותית במצבו הבריאותי (עריכה: הלך לעולמו)

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קטונתי מלשפוט את ניהולו בקונצרן, בהחלט ייתכן שמהפן הכלכלי, הניהולי והאסטרטגי פעל נכון אבל אני, הצרכן הקטן שדי שפוט של המותג האיטלקי והחזיק ברבות ממכוניותיו (פיאט, לנצ'יה ואלפא) ראיתי כיצד בימיו פיאט כמותג הלכה ודעכה ולמעט ה-500 והפנדה שהיו תמיד מוצלחות אם כי עם טכנולוגיה הגובלת באספנות, לא באמת יצאה משם בשורה אמיתית. לנצ'יה האגדתית מנוחתה עדן.

אז נכון שלאלפא יש היום ג'וליה וסטלביו, מי מאתנו יכול להרשות לעצמו לרכוש רכב כזה חדש? אולי 5% ואני יודע שהגזמתי.

בשבוע שעבר מכרתי את הפנדה שלי, מזה זמן שאלתי את עצמי במה אחליף אותה ולא הייתה ולו איטלקיה אחת כמועמדת למי שאיננו מסוגל או מוכן לשלם 200,000 ש"ח ומעלה על רכב בכלל ואחד כזה שתוך שנתיים יהיה שווה חצי בפרט..

קרייזלר לא עושה לי את זה, למעט ג'יפ רנגלר שהוא מדליק לחלוטין בעיניי אין שם שום דבר שהייתי מוכן לקנות, והרנגלר יקר עד מאד.

אז מהי פיאט היום? קצת אלפא והרבה קרייזלר?

נוח בשלום על משכבך מרקיונה ואני, חובב הפיאט מישראל אחכה למהפך הבא, אם יבוא ולטובה..

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שואל מה זה FCA , אז זה בעיקר מותגי ג'יפ, ראם ,אלפא ומאזרטי.

קרייזלר קיימים ב2 דגמים ,300 העתיקה והפסיפיקה החדשה שמשמשת בין השאר את פרוייקט המכוניות האוטונומיות של גוגל, WAYMO.

דודג' נסחבת על ידי דגמי הצ'אלנג'ר והצארג'ר וגרסאות הביצועים שלהם. שאר הליין דיי עתיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט כבר לא מחפשת לעשות כסף ממכוניות פרטיות, הליין המסחרי שלהם מספיק. אלפא בעזרת פרארי הוציאה תחת ידה פנינים בדמות הג'וליה והסטלביו, ההצלחה המסחרית עוד לא שם, אבל הרעיון והיישום מוצלחים מספיק בכדי לתת תקווה לעתיד קצת יותר טוב, מזארטי ממילא לא כיוונה למכור בכמויות קוריאניות ונדמה לי שבינתיים פחות או יותר עומדת בציפיות. ייאמר לזכותו של מרקיונה שלא היסס לחסל כמעט לחלוטין את הליין המיינסטרימי של מכוניות נוסעים אצל קרייזלר ובלי למצמץ, למרות שה 200 בקושי הספיקה להגיע לחנויות והתמקד ובצדק בג'יפ. הוא הבין שאם זה לא גבוה מספיק ממילא לא ייקנו. עצוב על האיש, עצוב על העבר המפואר של פיאט עם כל הספיידרים והדינויים, עצוב מאוד על לנצ'יה מותג נהדר עם מכוניות עבר נפלאות שכנראה נעלם סופית. אלו בפרוש מעשה ידיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרקיונה לא אשם בדעיכתה העקבית של פיאט.

מהרגע בו איטליה עברה לשימוש ביורו, איבדה התעשייה האיטלקית את הקלף המסורתי החשוב ביותר שלה - המחיר.

לאורך של השנים, תמיד היו המכוניות האיטלקיות, ופיאט בפרט, הזולות ביותר בקבוצתן, וגם אם האיכות לא היתה מושלמת, התמחור הנוח פיצה על זה.

כל זה נגמר בתחילת שנות ה 2000 וכנראה לא ישוב עוד.

גם ההימור עם הג'וליה, נכון לרגע זה, לא הוכיח עצמו ונכון לרגע זה, הג'וליה הינה כשלון מסחרי.

ןאם המכירות לא הצליחו להתרומם אחרי כמעט שנתיים, כנראה שזה לא יקרה.

מה שאומר שעתידה של אלפא די לוט בערפל, וסביר להניח שכל התכניות הגרנדיוזיות יושלכו לפח.

מצד שני, נראה שהעולם מסתדר לא רע גם בלי התוצרת האיטלקית; אחרי הכל אנחנו ב 2018, לא בסוף שנות ה 60'.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם יושבים שבעה?

אפשר ללכת?

היו לו הברקות גדולות אבל ניהול מוזר.

אין ל FCA רשימת דגמים שהם בטוח ייצרו ב 2019, הוא היה מחליט בבוקר מה הוא יעשה עד סוף היום אבל דברים שהוא החליט היו גדולים.

נזכור אותו עם זה

[video=youtube;d01U-SXLXl8]https://www.youtube.com/watch?v=d01U-SXLXl8

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...