Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משחיז סכינים

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1665 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכיף, תמיד שמח לעזור איפה שאני יכול. מסכים לגבי "לקפוץ מעל הפופיק" לחלוטין. כל התחלה, היא התחלה טובה! :wink:

לגבי הסכין: קח בחשבון, שפלדת 440C (מניסיוני איתה בכלים שונים) לא ידועה בשמירת חוד לאורך זמן.

מה גם, שזו לא סתם 440C אלא 440Cini (סיני...:lol:). תעשה את העבודה, אבל תדרוש תחזוקה לדעתי לאחר החודשיים הראשונים, ברמה שבועית (תלוי בכמות השימוש מן הסתם).

אהבתי את הרעיון של השימוש בנייר לטש...

לי יש סכין עשויה מפלדת SG2, שזה איזה רוקוול 63, וההשחזה היא אכן עבודה קשה, והתוצאה לא אידיאלית.

אני צריך לתפוס פעם מישהו שילמד אותי לעשות את זה כמו שצריך.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נסכם את השרשור והפלדות:

שווי הציוד להשחזה צריך להיות מקביל לשווי הציוד המשחיז וכך גם מיומנויות המשחיז

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד עכשיו השתמשתי בסט אבני מים של נורטון לשמור על סכיני הגלובל שלי חדות.

אבא שלי השתמש להשחיז כלי עבודה, בקיצור לא נשאר הרבה מהן.

עכשיו הוא רוצה אבני יהלום במקום.

יש למישהו המלצה? כן? לא? משהו מומלץ?

תודה

מצטער, אני לא מכיר אבני יהלום. לא משתמש בהם, כך שהמשך דבריי הוא דיעה לא מוכחת.

למיטב ידיעתי, אבני יהלום מגיעות עד לגרעין 1000 וזה גם יחסית נדיר, אבל להשחזות (כלי נגרות בעיקר) הרוב לוקחים 3 גרעינים: 220, 400 ו-800. ה-400(נייר לטש מים במקרה שלי) משמש אותי רק למקרי חירום, גס מדיי לטעמי. ה-800 ייתן עבודה סבירה, אבל להגיע לרמות חדות מעולות צריך יותר מזה. הרבה יותר מזה. לחד מספיק, זה טוב מספיק :wink:

נראה לי שלהב בזווית של 12 מעלות לא מתאים להשחזה במשחיז שקנית (שברווז יתקן אותי אם אני טועה).

מעניין אם הסכין באמת בקושי של 58-60 HRC כפי שהם מבטיחים...

מאיפה הבאת את הנתון הזה של ה-12 מעלות בבקשה? לא ראיתי אותו בלינק.

מהיכרותי עם הפלדה הנ"ל, לרוב היא מחוסמת ל50-52 או במקרים נדירים 52-54 רוקוול C. לא ראיתי משהו מעבר לזה עדיין, קשה לי להאמין לנתון המוצהר הזה.

אם אפשר לשאול, כמה שלמת? מהיכן הזמנת?

הסכינים שלי צריכות חידוש מזה זמן מה...

בנוסף, אתה יודע היכן ניתן למצוא את הזוויות הקלאסיות של סכינים יפניות? יש לי אחת שאני לא משחיז רק בגלל הפחד... עם הארופאיות אני מסתדר.

אפשר לשאול, אני לא זוכר... מאיביי דומני, עברו כל כך הרבה שנים שאין לי כבר את הנתונים בהיסטוריה של האיביי.

הנה מאמר שיכול לעזור לך, אם זה לא מספיק אנסה למצוא עוד בערב כשיהיה לי יותר זמן.

לכן סכין קהה יותר מסוכנת למשתמש מסכין חדה, מכיון שמפעילים לחץ רב היא יכולה להחליק ולפגוע במשתמש.

כל מילה בסלע. לא כולם מבינים את זה.

אהבתי את הרעיון של השימוש בנייר לטש...

לי יש סכין עשויה מפלדת SG2, שזה איזה רוקוול 63, וההשחזה היא אכן עבודה קשה, והתוצאה לא אידיאלית.

אני צריך לתפוס פעם מישהו שילמד אותי לעשות את זה כמו שצריך.

זה סיוט לא קטן.

ניסיתי פעם להשחיז כידון של קלאצ' שיש לי. לא הלך. פשוט לא הלך. זנחתי את הניסיון להשחיז אותו מהייאוש :shock:

אם תזדמן לאיזור חיפה והקריות, דבר איתי :wink:

שווי הציוד להשחזה צריך להיות מקביל לשווי הציוד המשחיז וכך גם מיומנויות המשחיז

Sent from my POGO STICK using TOOTHBRUSH

סיכום מדוייק להפליא.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבני יהלום מגיעים בכל גודל שהוא ובכל גרעון שהוא, מ-150 ועד 8000.

המחיר למשטחים הגדולים (שהם נוחים יותר לעבודה) - גבוה מאוד בטווח הקצר, אך זול יותר מניירות לטש בטווח הארוך.

מבחינת מהירות השחזה - אבני היהלום הן המהירות ביותר (כן, יותר מאבני מים/שמן טבעיות/סינתטיות).

מבחינת אורך חיים - בשימוש ביתי לא סביר שתגיע לקצה חייהן.

באופן אישי אני נוטה יותר ויותר להשתמש בגרעון 250 כדי לסדר את הזווית, במיוחד אם יש פגמים בלהב,

ומהרגע שהזווית מסודרת ויש גרד מטפס די מהר עם שני גרעונים נוספים (1000-3000) ודי.

בכלל, ברגע שגילית/הפנמתי את שיטת ה״תשחיז הכי גס שאפשר עד שאתה מרגיש את הגרד״,

זמני ההשחזה שלי התקצרו פלאים.

כשאין צורך לסדר פגמים בלהב אפשר להתחיל הישר עם 1000 עד שמורגש גרדון קטון, ואחר כך כמה דקות בודדות

עם הגרעונים הדקים יותר. גרעון 6000/8000 אני שומר רק ללהבים של מקצועות ידניים, אין לזה שימוש במטבח

חוץ מפילוטים מפונפנים שאני באופן אישי לא מבצע (לך תפלט שניצל מופשר עם קטשופ).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר הגבוה של אבני היהלום, הוא חלק מהסיבה מדוע אני לא מבין בהן :hihi:

מעולם לא התעמקתי בנושא יותר מדיי. לא דיבר אליי אף פעם, לא יודע למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע למה.

כי כמוני כמוך צפינו ולמדנו את תורת ההשחזה עם אבני מים בסירטונים של קשישים יפנים בסדנאות הכפריות שלהם.

מיבחינתינו אלו האללים של התחום וכמו שהם לא מבינים ביהלומים כך גם אנכנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...מאיפה הבאת את הנתון הזה של ה-12 מעלות בבקשה? לא ראיתי אותו בלינק.

מהיכרותי עם הפלדה הנ"ל, לרוב היא מחוסמת ל50-52 או במקרים נדירים 52-54 רוקוול C. לא ראיתי משהו מעבר לזה עדיין, קשה לי להאמין לנתון המוצהר הזה.

...

בתמונה הרביעית:

Capture.JPG

לא יודע מה מקובל בסכינים, אבל באופן כללי בהחלט מקובל לחסם פלדה זו לקושי גבוה יותר. אני למשל במסגרת עבודתי דורש לפעמים לחסם אותה לקושי של לפחות 56 HRC. החיסום מבוצע בוואקום אצל קבלן משנה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבני יהלום מגיעים בכל גודל שהוא ובכל גרעון שהוא, מ-150 ועד 8000.

המחיר למשטחים הגדולים (שהם נוחים יותר לעבודה) - גבוה מאוד בטווח הקצר, אך זול יותר מניירות לטש בטווח הארוך.

מבחינת מהירות השחזה - אבני היהלום הן המהירות ביותר (כן, יותר מאבני מים/שמן טבעיות/סינתטיות).

מבחינת אורך חיים - בשימוש ביתי לא סביר שתגיע לקצה חייהן.

באופן אישי אני נוטה יותר ויותר להשתמש בגרעון 250 כדי לסדר את הזווית, במיוחד אם יש פגמים בלהב,

ומהרגע שהזווית מסודרת ויש גרד מטפס די מהר עם שני גרעונים נוספים (1000-3000) ודי.

בכלל, ברגע שגילית/הפנמתי את שיטת ה״תשחיז הכי גס שאפשר עד שאתה מרגיש את הגרד״,

זמני ההשחזה שלי התקצרו פלאים.

כשאין צורך לסדר פגמים בלהב אפשר להתחיל הישר עם 1000 עד שמורגש גרדון קטון, ואחר כך כמה דקות בודדות

עם הגרעונים הדקים יותר. גרעון 6000/8000 אני שומר רק ללהבים של מקצועות ידניים, אין לזה שימוש במטבח

חוץ מפילוטים מפונפנים שאני באופן אישי לא מבצע (לך תפלט שניצל מופשר עם קטשופ).

מה הכוונה ב- יש גרד? מה זה גרד?

ההבנה שלי בהשחזה מסתכמת בצפייה בסרטונים של גלובל עם אבני מים וחיקוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה ב- יש גרד? מה זה גרד?

ההבנה שלי בהשחזה מסתכמת בצפייה בסרטונים של גלובל עם אבני מים וחיקוי.

הגזמתי עם העברית... גגל burr ו- wire edge

בין השאר גם ב-youtube.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונה הרביעית:

[ATTACH=CONFIG]503410[/ATTACH]

לא יודע מה מקובל בסכינים, אבל באופן כללי בהחלט מקובל לחסם פלדה זו לקושי גבוה יותר. אני למשל במסגרת עבודתי דורש לפעמים לחסם אותה לקושי של לפחות 56 HRC. החיסום מבוצע בוואקום אצל קבלן משנה בארץ.

פיספסתי את התמונה הזו. תודה.

כשהתעסקתי בעיקר עם סכיני 440C, בתחילת שנות האלפיים, היו בשוק כמויות של מואלה, אייטור ועוד חברה ספרדית אחת לפחות, ששכחתי את שמה מסתבר. באותה תקופה, הסכינים היו מיוצרות מהפלדה הנ"ל שהייתה הנפוצה ביותר בשוק (כיום המצב משתנה לאיטו, ופלדות "מורכבות" יותר נהיות זולות יותר ונכנסות למיינסטרים בקצב יפה, כמו גם פלדות זולות יותר עם שמות קשים לעיכול דוגמת 8Cr13MoV) ואייטור התגאו בכך שכל סכין וסכין שיצאה מהמפעל, הייתה בעלת סימן בדיקת קשיות במכונה. השקע שהפרוב יצר בפלדה היה מוקף בעיגול מודפס ועם כיתוב כל כך קטן שאף פעם לא הצלחתי לקרוא אותו... הקשיות שלהן הייתה 52-54 לרוב הדגמים. מואלה לא עשו את זה, אבל באותה התקופה, חרשי על הקטלוגים והדגמים השונים כאילו אין מחר. הייתי סוג של אנציקלופדייה מהלכת לסכינים מודרניות בייצור סדרתי. כיום אני מתעניין רק במה שתופס את תשומת ליבי, ואין הרבה כאלו. מזדקנים, אתה יודע:lol::wink:

מה שהיה נכון לפני כמעט 20 שנה, לא בהכרח נכון גם היום. העולם משתנה, הידע יותר נזיל, ובהחלט ייתכן שמצאו שיטות טיפול טרמי חדשות ויעילות יותר שמאפשרות להוציא מ-440C קשיות גבוהה יותר. אני פשוט לא זוכר את זה כקיים, שוב- ידע בן כמעט 20 שנה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

מנצל״ש...

קיבלתי לאחרונה את משחיז סכינים הזה:

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1be5.jpg

חשבתי להתחיל להשתמש בו, אבל אין לי מושג איך... המשחיז כמובן לא הגיע עם הוראות הפעלה משום סוג.

הסכין היא מהדגם הזה:

https://www.zwillingonline.com/30041200.html

כרגע אני משחיז מדי פעם אצל מישהו שאני די מרוצה ממנו, אבל הייתי רוצה לעשות את זה בבית אם אפשרי (אפילו אם זה רק כדי להוריד את תדירות הנסיעה למשחיז, שנמצא במיקום בעייתי מבחינתי). איך משתמשים במכשיר הזה? והאם בכלל כדאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסכם לך את הכל בחוות דעת מומחה.

אין משחיזנים טובים בארץ.

למה? כי הם לא משחיזים ידנית.

אלא שכן משחיזים ידנית אלו יצרני סכינים קאסטום והשחזה אצלהם עולה יותר מסכין.

אם כלי להשחזה (לדעתי גם כולם גרועים) מספק אותך, לך על זה.

מבחינתי, השחזה ידנית בלבד זה מה שטוב (אבני מים)

כדי לדעת אם האבן טובה אז מחירה אמור לעלות כמו סכין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...