Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חייל משוחרר צמא לטיפים ועצות

MrCola
שימו לב! השרשור הזה בן 2245 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציני לגמרי.

אם יש תחום בישראל שאפשר להתפרנס בו בכבוד, אז זה זה.

הכל זה כסף בחיים?

אני יכול להשתכר הרבה יותר ממה שאני מרויח היום אבל לא מוכן לוותר על האתגר, ההנאה והסיפוק שיש לי בעבודה ואת זה אני אומר גם היום בגיל 49.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כסף בהחלט לא השיקול העיקרי, אבל זה שיקול חשוב והייטק זה תחום שמבטיח פרנסה משמעותית מעל הממוצע במשק לצד עבודה מעניינת למי שיש אוריינטציה לטכנולוגיה/תכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הייטק. אין טיפ יותר טוב מזה.

בהתחלה חשבתי שאתה שטחי ולא מבין כלום ואז חשבתי על זה שוב ואתה פחות או יותר צודק, כמובן שאפשר להתפרנס גם מדברים אחרים, אבל זאת הדרך הבטוחה.

פותח השרשור אני ארשום לך יותר מאוחר כמה הצעות,דווקא הייתי נח קצת לפני תחילת הלימודים (משמע חופשה), אחר כך תצטער שלא עשית

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייטק זה כללי מדי, אין דין QA ידני כדין ראש צוות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממרום שנותיי אגיד רק שני דברים, ברשותכם:

פותח השרשור מוזמן לצאת מהלחץ הכה אופיני לארץ שלנו. קח שבוע חופש, חודש, חמש שנים. אל תמהר. הפזיזות מן השטן.

אני חושב שכבר עכשיו ובטח בעוד מספר שנים יהיה מחסור אדיר (בלי גוזמה) בארץ של ידיים עובדות פיזית. למה הכוונה? לא פיזית כמו פעם, בלוקים וסחיבת ברזלים לקומה שישית. בשביל זה יש פועלים זרים ויהיו עוד בהמשך. אני מתכוון פיזית בכל תחום שהוא לא הייטק. לדוגמא דיאגנוסטיקה ומכונאות רכב, פרטי וכבד, כאשר הכוונה היא לכל האלקטרוניקה/מיחשוב שנכנסים לתחום. תחום הייצור הבטחוני (ייצור, לא הייטק - כלומר מול מסך מחשב כל היום). תחום התעשיה הבריאותית המתקדמת, תחום הקרקע/מים, תחום הננו-ביולוגיה, תחום המכטרוניקה המתקדמת, תחום הגז, תחום המזון, תחום איכות הסביבה, תחום הביולוגיה הימית ועוד ועוד. הרבה תחומים שאני צופה שייכנסו לארץ שלנו שהייתה "מפגרת" בהם אל מול העולם המערבי המתקדם. לא חייבים להפוך לבטטת הייטק (סליחה מכולכם, זה רק היה בשביל הביטוי, לא להעליב וכו'). עוד לא דיברתי על תחומים יותר אפורים אבל גם בהם יש מחסור, כגון חרטים מדויקים וכו'.

הבט סביב: עוד ועוד מגדלים מוקמים בארץ, בעיקר במרכז, ומי מאכלס אותם? עו"ד, הייטק וכו'. אני לא רואה שם ייצור, לא רואה אנשים שעובדים ממש בייצור. זהו בלון נפוח שיום אחד יתפוצץ לנו בפנים.

עוד דבר ששמתי לב אליו בהייטק, אין סנטימנטים: היום אתה נחוץ להם, מחר אתה יכול למצוא עצמך בבית. אז נכון, בכל עבודה זה ככה, אבל יש לי ההרגשה שבהייטק זה קורה הרבה.

עריכה אחרונה על ידי ירחמיאל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסף בהחלט לא השיקול העיקרי, אבל זה שיקול חשוב והייטק זה תחום שמבטיח פרנסה משמעותית מעל הממוצע במשק לצד עבודה מעניינת למי שיש אוריינטציה לטכנולוגיה/תכנות.

זה כשאתה צעיר ועובד סביב השעון. השאלה איפה תהיה בגיל 55 אם לא תצליח להתברג לתפקידי ניהול.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה הייטק מבחינתך? שואל ברצינות כי אני פחות או יותר באותו מצב של פות"ש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להגיד לך מה אני עשיתי:

ראשית, תרגע.

תנוח קצת.

תרשם לפסיכומטרי.

תתחיל לעבוד במשהו. עדיף משהו עם מיומנות טכנית, עוזר חשמלאי\אינסטלטור,גינון,בנאי, כל דבר שילמד אותך בנתיים מקצוע לעבודה בידיים תוך כדי לימודים לפסיכומטרי.

אותי זה שימש כשבזמן הלימודים חילטרתי בגינון ותיקונים קטנים.

לגבי מה ללמוד, אני החלטתי רק אחרי שנתיים באזרחות, כשהמשכתי לתואר שני במקצוע שלי (ולא תכננתי את זה בזמן שהתחלתי ללמוד לתואר ראשון).

לגבי ההמלצה להייטק - אני שמח שלא הלכתי לתחום הזה. בדיעבד לא הייתי שורד במשרד\אופן ספייס יותר משבוע בלחץ. והמשכורת שלי היא "קצת" יותר מ8-9 ברוטו עם תנאים טובים מאוד. בחורכימיקלי85, אני ממליץ לך להפסיק להסתכל על החיים בשחור-לבן. יש הרבה אפור באמצע...

מה שכן, לדעתי, כדאי ללמוד משהו שאתה אוהב ומתחבר אליו. זה יגרום לך להתמקצע בתחום הזה ולהתפרנס בכבוד. בעיקר אם תלמד מקצוע מתחומי ההנדסה\מדעי הטבע.

עריכה אחרונה על ידי sorvall
טעות איות

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל זה כסף בחיים?

זה הבסיס.

נכון שכסף זה לא הכל בחיים, אבל בלי כסף לא יהיה לך ממש חיים.

כמו באגדה הניו אייג'ית המפגרת הזאת עם האיש עסקים והדייג (אין לי כח, גוגל איט), רק מעניין מה אותו הדייג שטוב לו בחיים יגיד כשיכאבו לו (או לילדים שלו) שיניים ויצטרך לפנות לרופא (אין ביטוח, הוא דייג בלי כסף), או שיקבל כאבי גב מרוב הרמת חכה/רשת, וכבר לא יוכל לישון על הרצפה בחושה שלו, ויצטרך מזרון איכותי.

קודם תבנה בסיס כלכלי, אחר כך כל השאר. אלא אם ההורים של פות"ש מוכנים לממן לו טיולים אינסופיים למזרח ואחר כך חיי סטודנט נצחי למדעי ז**נים, אז תפדאל.

עוד דבר ששמתי לב אליו בהייטק, אין סנטימנטים: היום אתה נחוץ להם, מחר אתה יכול למצוא עצמך בבית. אז נכון, בכל עבודה זה ככה, אבל יש לי ההרגשה שבהייטק זה קורה הרבה.

תלוי איפה אתה נמצא ועד כמה קשה להחליף אותך.

ובחברה גדולה ויציבה יעדיפו לשמר כח אדם ולא להשתמש ולזרוק.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להגיד לך מה אני עשיתי:

ראשית, תרגע.

תנוח קצת.

תרשם לפסיכומטרי.

תתחיל לעבוד במשהו. עדיף משהו עם מיומנות טכנית, עוזר חשמלאי\אינסטלטור,גינון,בנאי, כל דבר שילמד אותך בנתיים מקצוע לעבודה בידיים תוך כדי לימודים לפסיכומטרי.

אותי זה שימש כשבזמן הלימודים חילטרתי בגינון ותיקונים קטנים.

לגבי מה ללמוד, אני החלטתי רק אחרי שנתיים באזרחות, כשהמשכתי לתואר שני במקצוע שלי (ולא תכננתי את זה בזמן שהתחלתי ללמוד לתואר ראשון).

לגבי ההמלצה להייטק - אני שמח שלא הלכתי לתחום הזה. בדיעבד לא הייתי שורד במשרד\אופן ספייס יותר משבוע בלחץ. והמשכורת שלי היא "קצת" יותר מ8-9 ברוטו עם תנאים טובים מאוד. בחורכימיקלי85, אני ממליץ לך להפסיק להסתכל על החיים בשחור-לבן. יש הרבה אפור באמצע...

מה שכן, לדעתי, כדאי ללמוד משהו שאתה אוהב ומתחבר אליו. זה יגרום לך להתמקצע בתחום הזה ולהתפרנס בכבוד. בעיקר אם תלמד מקצוע מתחומי ההנדסה\מדעי הטבע.

*חצי מההודעה הקודמת נמחק

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אני חי בלה-לה-לנד כי אני סטודנט להנדסה, אבל אני לא חושב שאי אפשר לחיות בישראל אם אתה לא עובד בהיי-טק בתור ראש צוות. אם תהיה יחודי, ותהיה ביקוש על העבודה שלך, אתה תחיה טוב. בגלל זה אני חושב שצריך לשלב גם במקצוע שאתה תהיה מבוקש, וגם במקצוע שתאהב. אחרת מה הטעם לקום בבוקר?

לתכנן את המסלול החיים עכשיו לעוד 50 שנה, לדעתי זה קצת לא ראלי, אבל בהחלט צריך לחשוב על מקצוע רציני שיכול לפתח אותך בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך מחר לים, באמצע היום (יהיה שרב, מצויין). סתם, רק כי אתה יכול.

נסה למצוא את השילוב בין להתאוורר קצת, לגרד את הביצים ולהתבטל כל היום, לבין להתחיל לעבוד במשהו, לדעת מה אתה רוצה לעשות עם עצמך, לנסות לחשוב טיפה קדימה להמשך.

זה לא קל, כי בחור בן 21 לא תמיד יודע מה הוא רוצה להיות כשיהיה גדול, אבל בכל זאת, נסה לא להתברבר יותר מידי מצד אחד ולא למהר יותר מידי מאידך.

לגבי ההמלצה לרוץ להייטק כי זה הכי טוב- קרוק אוף שיט.

זה תלוי באיזה תחום אתה, זה תלוי באיזו חברה אתה, זה תלוי בכל כך הרבה משתנים, וזו קביעה די מטופשת, במחילה מכבודכם.

אני ואשתי עובדים בהייטק וקשה לי לומר שכיף לנו וטוב לנו ואנחנו דופקים אחלה משכורות.

אם היית איזה מחשביסט בממר"מ, שכח מהסעיף האחרון :lol:

נזכרתי בדבר שני (ומאוד חשוב)- סדר ענייניך עם ביטוח לאומי ועם קופת חולים. רשום לעצמך כמה זמן עבר ממתי שמלאו לך 18 ועד לחודש הגיוס, על חודשים אלה אתה חייב לשלם ביטוח לאומי. בחודש מרץ הנוכחי יש לך פטור, כי עוד היית חייל, אבל החל מאפריל, תהיה חייב לשלם, אם לא תעבוד כשכיר עם תלוש מסודר.

המון בהצלחה חבר. בלי לבאס- לדעתי זו תקופת החופש המוחלט האחרונה שיש לך. נצל אותה בתבונה.

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור שם המשתמש של פות"ש: תפסיק לשתות קולה.

שביט כתב נקודה חשובה מאוד: יש לך עכשיו בערך עשר שנים פלוס-מינוס לעשות בערך מה שאתה רוצה ולנסות להגיע לאן שאתה רוצה. תעריך את החופש הזה ו-נצל אותו בתבונה. מה שלא תרצה לעשות - להיות דוקטור לפיזיקה גרעינית, ללמוד פילוסופיה שנה חמישית, לנהל סניף של בנק עם שיש :wink: - זה הזמן חביבי.

אה וכמובן:https://www.youtube.com/watch?v=sTJ7AzBIJoI

ירחמיאל: הלוואי וזה היה נכון. אנחנו שומעים כבר עשור על המחסור המחריף בידיים עובדות ותעשיה שמשוועת לעובדים מיומנים. לאור זאת היינו אמורים לצפות לרנסנס בלימודים מקצועיים בחינוך השניוני והשלישוני. בפועל אני לא רואה שזה קורה; אולי אני טועה אבל לתחושתי, תעשיות פשוט נעלמות, או לחילופין הסטנדרטים יורדים לביוב. נחמת טיפשים - התהליך הזה קורה ברוב מדינות המערב. 60-70 אחוז מהכלכלה היא כלכלת בלוף שלא מבוססת על ייצור מוצרים חיוניים או שירותים חיוניים. בסוף הסינים יהרגו את כולנו.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הבסיס.

נכון שכסף זה לא הכל בחיים, אבל בלי כסף לא יהיה לך ממש חיים.

כמו באגדה הניו אייג'ית המפגרת הזאת עם האיש עסקים והדייג (אין לי כח, גוגל איט), רק מעניין מה אותו הדייג שטוב לו בחיים יגיד כשיכאבו לו (או לילדים שלו) שיניים ויצטרך לפנות לרופא (אין ביטוח, הוא דייג בלי כסף), או שיקבל כאבי גב מרוב הרמת חכה/רשת, וכבר לא יוכל לישון על הרצפה בחושה שלו, ויצטרך מזרון איכותי.

קודם תבנה בסיס כלכלי, אחר כך כל השאר. אלא אם ההורים של פות"ש מוכנים לממן לו טיולים אינסופיים למזרח ואחר כך חיי סטודנט נצחי למדעי ז**נים, אז תפדאל.

תלוי איפה אתה נמצא ועד כמה קשה להחליף אותך.

ובחברה גדולה ויציבה יעדיפו לשמר כח אדם ולא להשתמש ולזרוק.

ודים, מה נחשבת אצלך משכורת סבירה שמאפשרת חיים סבירים?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שביט - אתה צודק לגבי קופ"ח, אם כי עקרונית מיום השחרור אתה משוייך לקופה בה היית חבר קודם הגיוס. אבל כדאי להרשם, לבחור רופא משפחה ואולי להתחיל כבר את הביטוחים המשלימים. לגבי בט"ל - הם כבר יפנו אליך, והחיוב מתחיל איזה חודשיי ם- שלושה אחרי השחרור (הבן שלי שהשתחרר ביולי קיבל את ההודעה שעליו להרשם לבט"ל בסביבות דצמבר, ואת הודעת החיוב בתחילת פברואר. העתק נוסף של הודעת החיוב הגיע היום).

וכמובן שאתה צחוק בכך שההי טק אינו המסלול לכל אחד. יש איזה "אמיתות של הפורום" שאחת מהן היא שהפרנסה מצויה רק בהיי טק. תשאלו את הגגן שלי. היה אצלי אתמול שעתיים וגבה 2000 ש"ח. למזלי העבודה שלי ושל אשתי מאפשרת לנו לעמוד בהוצאה. ושנינו איננו הייטקיסטים, אם כי שנינו בעלי השכלה גבוהה וותק 35 שנים במקצוע.

gbguy - כמובן שאינך יכול לתכנן מסלול ל-50 שנה. אבל זה הזמן לחשוב על איזה כיוון, האם רוצה רוצה להיות רופא, מהנדס, מורה או שרברב . יכול לקחת לך קצת זמן למחשבה, אבל לא יותר מדי, אחרת תמצא את עצמך הופך המבורגרים בגיל 30.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...