Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באיזו טכניקת חימום תת רצפתי לבחור?

Yondalar
שימו לב! השרשור הזה בן 2340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעוניין להבין איזו טכניקת חימום תת רצפתי עדיפה,

או לפחות מה היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

מדובר באזור ירושלים, והמטרה היא במערכת שתפעל

הרבה שעות ביום במהלך החורף או אפילו 24/7.

כמו כן, הייתי רוצה גם מערכת שמחממת את המים.

אין לי בעיה שתהיינה מערכות נפרדות, אבל רוצים בית חם וגם מים חמים.

יהיו גם מזגנים ודוד שמש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותו סיפור לאחרונה. הייתה התלבטות בין מערכת המבוססת על חימום צינורות מים העוברים מתחת לריצוף לבין מערכת המבוססת על לוחות אינפרא-אדום.

להלן בקצרה מאוד היתרונות והחסרונות של כל מערכת:

אינפרא-אדום: יתרונות - עלות התקנה נמוכה, דורש "נפח" התקנה מצומצם יחסית (כ3 ס"מ ). חסרונות: עלויות חשמל שעלולות להגיע לסכומים אסטרונומיים, חשש לקרינה. בעניין הקרינה אציין כי בדקתי הרבה באינטרנט וגם עם מומחים, הדעות הן לכאן ולכאן אין מחקר מדעי חד משמעי בנושא.

חימום על בסיס מים: יתרונות - עלויות חשמל נמוכות יחסית לאינפרא אדום. חסרונות: "נפח" התקנה גדול יותר (כ5 ס"מ), עלות התקנה יקרה יחסית.

בסוף החלטתי לוותר על חימום תת רצפתי - על האינפרא אדום אשתי לא הייתה מוכנה לשמוע בגלל העניין של הקרינה. על החימום במים נאלצתי לוותר בגלל העדר מקום להתקין את יחידות החימום וגם בגלל שגובה התקרה בדירה שלי גם ככה יחסית נמוך ולא רציתי לגזול עוד מקום.

אם הכל היה מסתדר הייתי מעדיף את החימום במים.

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור מעליי סיכם בצורה די יפה את העניין.

בכל מקרה, ממליץ לך לבחון טוב את נושא הבידוד הטרמי, יכול לחסוך הרבה כסף בטווח רחוק

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידוד בקירות כבר נעשה.

אתה מדבר על חימום על בסיס מים, שמופעל על ידי משאבת חום?

איפה שמים את המשאבה במקרה הזה והאם זה גם מחמם את המים למקלחות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למיצובישי ודייקין פתרון כזה והם לא היחידים

http://www.daikin.co.il/%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%97%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%99%D7%9D/

http://www.mitsubishi-el.co.il/heat/heat

זול זה כנראה לא יהיה

עריכה אחרונה על ידי shake
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...