Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לצמיג 185/70R/14 אימפרזה 2001

-MaoR-
שימו לב! השרשור הזה בן 3222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני צריך להחליף 2 צמיגים אחוריים.

אני רוצה ללכת על צמיג איכותי אבל כמובן בגבול ההגיון מבחינה כספית ולסוג הרכב.

אשמח להמלצות ספציפיות ולא ספציפיות. כל טיפ\הצעה\המלצה תעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי Goodyear EfficientGrip Compact 185/70R14 88T ב700 שקל ל2 צמיגים.

כמה שאלות:

1. לא בוצע איזון. פשוט החליפו לי גלגלים. האם אני צריך כבר עכשיו לדאוג לאזן או שרק אם אני נתקל בתסמינים מסויימים?

2. קיבלתי רק קבלה של המקום עם אחריות ל4 שנים מיום הקנייה. אני צריך לקבל עוד משהו?

3. צריך לחזק את האומים אחרי קילומטראז' מסויים? במקום אמרו לי שלא צריך. אני יודע שכן צריך.

4. עכשיו קראתי שצריך לחזק את האומים קלות כשהרכב על הג'ק ורק לאחר ההורדה מהג'ק יש לחזק אותם סופית. במקרה שלי הם חיזקו את זה על הג'ק וזהו.. כמה זה רע?

5. הצמיגים מהשבוע ה24 של 2014. זה בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0. יכולת לרכוש ישירות מהיבואן תמורת 330 ש"ח לצמיג (לאחר הנחת 5% מהנציג בפורום) - http://www.itire.co.il/catalog.php?id=1098

1. יש צורך באיזון.

2. מה עוד אתה רוצה לקבל? על החשבונית צריכים להיות כל פרטי הצמיגים כולל תאריך ייצורם.

3. לא מזיק. רצוי לבצע את החיזוק למומנט המתאים ולא סתם.

4. אני מניח שביצעו את החיזוק עם מברגה פנאומטית ולכן כנראה שזה לא משנה יותר מדי, זאת בהשוואה לסגירה ידנית שבה הפעלת המומנט פשוט תגרום לגלגל להסתובב במקום אם הוא לא יושב על הקרקע.

5. הצמיגים בני שנה וחודש. לא מזהיר, אבל בסדר אם אוכסנו במקום נורמלי. היבואן אגב, מתחייב בהזמנה דרכו לצמיגים בני שנה לכל היותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0. יכולת לרכוש ישירות מהיבואן תמורת 330 ש"ח לצמיג (לאחר הנחת 5% מהנציג בפורום) - http://www.itire.co.il/catalog.php?id=1098

1. יש צורך באיזון.

2. מה עוד אתה רוצה לקבל? על החשבונית צריכים להיות כל פרטי הצמיגים כולל תאריך ייצורם.

3. לא מזיק. רצוי לבצע את החיזוק למומנט המתאים ולא סתם.

4. אני מניח שביצעו את החיזוק עם מברגה פנאומטית ולכן כנראה שזה לא משנה יותר מדי, זאת בהשוואה לסגירה ידנית שבה הפעלת המומנט פשוט תגרום לגלגל להסתובב במקום אם הוא לא יושב על הקרקע.

5. הצמיגים בני שנה וחודש. לא מזהיר, אבל בסדר אם אוכסנו במקום נורמלי. היבואן אגב, מתחייב בהזמנה דרכו לצמיגים בני שנה לכל היותר.

0. אחרי שאני מזמין, איך אני מקבל את הצמיגים? איפה מתקינים אותם?

1. מה אתה ממליץ לעשות? לגשת לאותו מקום שקניתי ממנו ולדרוש איזון או לבצע איזון במקום אחר? כמה זה עולה?

מה הכלים הדרושים לאיזון? אני לא בטוח שיש אותם בפנצ'רייה שקניתי ממנה.

2. לא רשום תאריך ייצור הצמיגים על החשבונית עד כמה שזכור לי. רשום רק מספר רכב, תאריך קנייה, מספר צמיגים שקניתי ושם חברת הצמיגים.

אני לא צריך לקבל סוג של תעודת אחריות רשמית של GOODYEAR?

4. כן. עם מברגה פנאומטית.

אז לגשת לצמיגייה שיחזקו לי פשוט? מתי? אחרי 100 ק"מ? אמור לעלות כסף?

5. לא ממש בשליטתי לדעת אם אוחסנו במקום נורמאלי או לא. אני מניח שהמקום מספיק נורמאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0. בעת הרכישה (אינטרנט/טלפון) אתה בוחר צמיגיה באזור שלך, לשם הצמיגים יגיעו בתוך יום עסקים.

1. כן, חזור למקום שקנית את הצמיגים. זה אמור להיות כלול במחיר ההחלפה וללא עלות נוספת. בכל צמיגיה צריך להיות מכשיר לאיזון גלגלים (לא מדובר בכיוון פרונט).

2. זה אמור להספיק. אני לא מכיר ענין של תעודת אחריות רשמית. אם תהיה בעיה, תצטרך להגיע לצמיגיה ממנה רכשת הצמיגים, והם אלו שישלחו אותם ליבואן לבירור תוקף האחריות.

4. כן, כמה מאות ראשונים. מנסיוני, לא אמורים לגבות כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

0. בעת הרכישה (אינטרנט/טלפון) אתה בוחר צמיגיה באזור שלך, לשם הצמיגים יגיעו בתוך יום עסקים.

1. כן, חזור למקום שקנית את הצמיגים. זה אמור להיות כלול במחיר ההחלפה וללא עלות נוספת. בכל צמיגיה צריך להיות מכשיר לאיזון גלגלים (לא מדובר בכיוון פרונט).

2. זה אמור להספיק. אני לא מכיר ענין של תעודת אחריות רשמית. אם תהיה בעיה, תצטרך להגיע לצמיגיה ממנה רכשת הצמיגים, והם אלו שישלחו אותם ליבואן לבירור תוקף האחריות.

4. כן, כמה מאות ראשונים. מנסיוני, לא אמורים לגבות כסף.

1. רק בשביל לא לצאת טמבל. איך מבצעים איזון? האם האיזון מתבצע כשהצמיג כבר מורכב? או שזה תהליך שמבצעים על הצמיג כשהוא על הג'אנט אבל עדיין לא מחובר לרכב?

יכול להיות שפשוט לא שמתי לב שבוצע איזון?

2. כמה זה קריטי לדעתך שיכתב התאריך של הצמיג על הקבלה? ואני ראיתי כתבה בYNET מ2003 שכתוב שפנצ'ריות מחוייבות לספק תעודת אחריות רשמית. אבל זה מ2003...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. איזון גלגלים מתבצע ע"י הוספת משקולות לחישוק, כשהצמיג מורכב עליו, אבל הגלגל עצמו טרם הותקן על הרכב. מכונה מסובבת את הגלגל ומציגה על מסך את מיקום המשקולות ואת מסתן הנדרשת. יש גם משהו שנקרא איזון דינמי שמתבצע כשהגלגל מורכב על הרכב, אבל זה לא רלוונטי עבורך.

2. איני יודע להגיד באופן מוחלט. אני מניח שזהו אלמנט מזהה נוסף לצמיגים שהותקנו (שלא תבוא עם צמיגים אחרים ותדרוש מימוש אחריות).

למרות שלא רכשת ישירות דרכם, תוכל להיוועץ בנושא עם נציג גודייר בפורום, ירון - http://www.carsforum.co.il/vb/member.php?118803-itire-co-il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. איזון גלגלים מתבצע ע"י הוספת משקולות לחישוק, כשהצמיג מורכב עליו, אבל הגלגל עצמו טרם הותקן על הרכב. מכונה מסובבת את הגלגל ומציגה על מסך את מיקום המשקולות ואת מסתן הנדרשת. יש גם משהו שנקרא איזון דינמי שמתבצע כשהגלגל מורכב על הרכב, אבל זה לא רלוונטי עבורך.

2. איני יודע להגיד באופן מוחלט. אני מניח שזהו אלמנט מזהה נוסף לצמיגים שהותקנו (שלא תבוא עם צמיגים אחרים ותדרוש מימוש אחריות).

למרות שלא רכשת ישירות דרכם, תוכל להיוועץ בנושא עם נציג גודייר בפורום, ירון - http://www.carsforum.co.il/vb/member.php?118803-itire-co-il

1. אז קצת בעייתי.. כי לא שמתי לב אם אכן עשו את זה או לא. לקח קצת זמן. זה לא ששמו את הצמיגים על הג'אנט והתקינו אותם ברכב.

את המשקולות איך מוסיפים? ריתוך?

2. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המשקולות מוסיפים בהדבקה על פנים הג'אנט.

מן הסתם אלו משקולות מיוחדות וייעודיות בשביל זה.

כמה מהירה העבודה הזאת של האיזון? צריך לחכות שיתייבש הדבק או משהו?

מה שאני שואל זה האם אפשר לא לשים לב שעושים לך איזון..?

פשוט לא ממש התעמקתי במה הם עושים. ניצלתי את ההזדמנות שהרכב על מעלון בשביל להסתכל על כמה דברים ולשאול שאלות.

כמה זה טפשי להתקשר למקום ולשאול אותו "גבר.. תגיד לי.. כשקניתי אצלך גלגלים אתמול.. עשית לי איזון?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך האיזון לוקח כמה דקות עבור כל גלגל, זו מכונה כזו שמרכיבים עליה את הגלגל והיא מדמה נסיעה ומסובבת אותו.

לגיטימי לגמרי להתקשר ולשאול אם בוצע איזון.

למרות שזה תהליך הכרחי כשקונים צמיגים חדשים ואם הוא לא בוצע כנראה שהמקום ממנו קנית הוא לא הכי רציני בעולם.

אי לכך הוא גם לא יבוא ויגיד לך "וואלה לא עשינו איזון", כך שהתשובה תהיה "ברור שעשינו" בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך האיזון לוקח כמה דקות עבור כל גלגל, זו מכונה כזו שמרכיבים עליה את הגלגל והיא מדמה נסיעה ומסובבת אותו.

לגיטימי לגמרי להתקשר ולשאול אם בוצע איזון.

למרות שזה תהליך הכרחי כשקונים צמיגים חדשים ואם הוא לא בוצע כנראה שהמקום ממנו קנית הוא לא הכי רציני בעולם.

אי לכך הוא גם לא יבוא ויגיד לך "וואלה לא עשינו איזון", כך שהתשובה תהיה "ברור שעשינו" בכל מקרה.

זה בדיוק העניין.. למה שיגיד "לא"..

בטוח שגם לגלגלים אחוריים עושים איזון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3222 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...