Jump to content

-MaoR-

 • פרסום הודעות

  239
 • תאריך הצטרפות

מוניטין

1 נייטרלי

אודות -MaoR-

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)
 1. קודם כל אני לא משמיץ אף אחד. עם זאת, נראה לי בזוי שהוא רצה להתעסק לי כל כך ברכב כשאין צורך ממשי. והמחירים זולים כי החלפים בהתאם. מיכל 5 ליטר של השמן הזה עולה 80 שקל. פילטר אוויר באמת זול אבל גם אלוהים יודע מאיזה איכות הוא. לטפל איך? הייתי במוסך מורשה ואמרו לי שהכל תקין. מה אני אמור לעשות מעבר?
 2. אני התעקשתי במוסך המורשה ושאלתי כמה פעמים אם המשאבות תקינות ואם הכל תקין מבחינת בלמים מאחורה ובעל המוסך ענה לי בחיוב כל פעם. שוב, מדובר בבחור חביב (בשירות לקוחות לפחות.. אני אצלו כבר שנים) שאם יש בעיה אני רוצה להאמין שהוא היה אומר לי, בטח ובטח כשזה נוגע לבלמים. במיוחד כשהמוסך לא היה עמוס ואין לו שום עניין בלחפף אותי.. מה גם שלא הרפתי מהנושא והוא אפילו לקח את הרכב לסיבוב בסוף הטיפול. לא יודע... מה לגבי השמן?
 3. אז ככה.. יש לי אימפרזה 2001. עברה שנה מאז שהחלפתי שמן בפעם האחרונה. עד כה לדעתי כל הטיפולים בוצעו במוסך מורשה של סובארו (רכב של אבא שלי אבל בפועל אני כרגע הנהג היחיד). בהמלצת חברים החלטתי אתמול לקפוץ למוסך בעיר מגוריי כדי להחליף שמן. הבחור העלה אותי על ליפט, והתחיל לחפש בעיות. סבבה.. לגיטימי מבחינתי. הראה לי שיש נזילה בפקק שמן מנוע, במסרק הגה, ובמשאבות בלם אחורי וכמו כן צורך להחלפת בלמים קדמיים. שורה תחתונה הגיע לטיפול של מעל ל3000 שקל. למרות שיכלתי לראות את הרטיבות השמנונית מסביב לרכיבים הנ"ל שהוא ציין ורטיבות על הגלגל באיזור משאבות הבלמים על שני הגלגלים האחוריים, העניין נראה ל
 4. מסכים איתך, פשוט נשמע לי מוזר שלא הייתה דליפה כל החורף ועד הזמן האחרון. ואחרי האירוע שבו שפשפתי מעט את החלק התחתון של הרכב (שאגב, מראש חששתי לשלומו של המזגן בגלל שככה גם אבא שלי הרס את המזגן בטרנטה שלו - שהוא מעולם לא תיקן כי העלות תיקון עולה על עלות הרכב...) דווקא תקופה יחסית קצרה אחרי, המזגן נדפק.. בנוגע לעניין ההתעסקות עם המדחס\ממסר. אני לא מבין בזה ואין לי שמץ. יש לי ידיים טובות והבנה מהירה אבל אשמח להסבר יותר פשוט.
 5. שלום לכולם, שנה שעברה לא עבד לי המזגן (תקופה דיי ארוכה האמת) אז הלכתי למוסך, הצליחו לאתר דליפה בצינורות מתחת למכסה מנוע ואכן המזגן החזיק כמעט שנה. לפני כחודש וחצי עשיתי טיול עם חברה שלי ומעט לא הערכתי נכון את הגובה הנמוך של האימפרזה ושפשפתי מעט את החלק התחתון על סלע שטוח (שנראה ששופשף הרבה ע"י מבקרים קודמים). אני לא בטוח כמה באמת חמור שפשפתי את החלק התחתון של הרכב אבל בעין הכל נראה תקין ולא זיהיתי דליפות. המזגן המשיך לקרר אחרי אותו מקרה עד שלאחרונה שמתי לב שהוא מקרר פחות, וכעת, אפשר להגיד שאינו מקרר כלל. יכול להיות שיש קשר בין השניים? יכול להיות שלקח לגז להתנדף כל כך הרבה זמן א
 6. מה זה הקצה השני של הכבל? איפה אני מוצא אותו? איך לחפש? מאיפה להתחיל?
 7. אגב גם החיישן שמורה בלוח השעונים על דלת פתוחה בצד הנהג לא עובד. שכחתי לציין.. כל הדלתות האחרות כן מדליקות נורה כשהדלת פתוחה.
 8. איפה ההארקה נמצאת? סה"כ החיבור שמתחבר למפסק נראה תקין כשחיברתי אותו למפסק שאני יודע בוודאות שהוא תקין. היו לו 2 חוטים מתוך 3. גם בדלת עם המפסק התקין יש 2 חוטים במקום 3 מחוברים למרות שיש חוט שלישי אפור שלא מחובר, צמוד ל2 החוטים שכן מחוברים. החוט הלא מחובר עטוף עם איזולירבנד לחוטים שכן מחוברים. לא ממש רוצה להתחיל לפרום את זה כדי לברר מה הולך שם.. אבל אולי חסר לי חוט כזה בדלת הנהג? אבדוק מחר בדלת נוספת. ניסיתי גם לשחק (לדחוף ולמשוך בעדינות) עם ה2 חוטים שמחוברים למפסק בזמן שהכל מחובר. לא עזר.
 9. ניסיתי להחליף בין חיישני הלחיצה האלה, בין דלת הנהג לדלת אחרת שכן עובדת. תאורת התקרה לא עובדת כאשר דלת הנהג פתוחה גם כאשר החיישן תקין. לעומת זאת, החיישן של דלת הנהג עובד בדלת אחרת. בקיצור הבעיה היא לא בחיישנים. איפשהו בחיווט או משהו אחר שאני לא מודע אליו למישהו יש מושג איך אני יכול לתקן את זה? איפה יכולה להיות בעיה? לא יודע אם המינוח "חיישן" נכון כדי לתאר את זה אבל אלה כפתורים כאלה:
 10. אני בד"כ לא משתמש ברדיו, אלא בAUX ורק לאחרונה שמתי לב שאין קליטה טובה. ז"א שאני לא מצליח להגיע לתחנה (בעיקר לא תחנה ישראלית) עם צליל צלול או אפילו משהו שמתקרב לזה. בדקתי כמובן את כל התדרים (AM/FM). פירקתי את הרדיו מהדשבורד ובדקתי שהאנטנה מחוברת כמו שצריך. ניתקתי וחיברתי אותה מחדש. שיחקתי עם החוט בזמן שהרדיו עובד, לא מצאתי משהו בעייתי. בדקתי את האנטנה על הגג. היא ספגה קצת במהלך חייה. התעקמה במכונת שטיפת מכוניות מידי פעם (לא עיקום רציני אבל כן שינתה את המנח שלה ואז עיקמתי אותה חזרה למקום). ניסיתי לשחק איתה בזמן שהרדיו עובד וגם להבריג את הברגים שלה קצת יותר חזק למקרה שהיא התרופפה
×
×
 • תוכן חדש...