Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תמונות ממסע תאילנד-טורקיה על כבאית מפתח תקווה

sinkto
שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיפור יפה ומעורר בי תקווה שגם לי זה יכול להתגשם יום אחד...

היום נתקלתי בחברה הישראלים האלה עם סיפור דומה יחסית אתם גם מוזמנים להצטרף: http://isrally-team.coi.co.il/

https://www.facebook.com/isrally.team

1983 & Opel Astra DTI 2003 , Citroen Visa Club 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב, תודה על כל התגובות החיוביות, כיף לשמוע:-D

כפי שהבטחתי, אני ממשיך להעלות תמונות. בעיקר של רכבים, אבל גם קצת מסביב, בעיקר כדי שיובן הקונטקסט, ולפעמים

סתם כי יש תמונות טובות..

אני ממשיך עם דרום מזרח אסיה. הראשונות מתאילנד, מאיזור שמגדל קנה סוכר, והחברה כמובן יודעים להעמיס..

באחת התמונות הראשונות שפרסמתי רואים את הבנים שלי יושבים ברכב פתוח ומצועצע, מה שמעניין פה, הוא שאת המנוע, אפשר להוציא בקלות יחסית ולרתום לכלים אחרים, משאבת מים לדוגמה..

P1062267 (1024x768).jpgP1182522 (1024x768).jpgנונג קהאם (1024x768).jpg

עכשיו עוברים ללאוס. במזרח המדינה, די קרוב לויאטנם, מזג האויר קריר למדי (הכל יחסי..), ומתאים לגידולים שונים מהאורז המסורתי.

ראינו הרבה מטעי קפה, ופה, יש תמונות של גידול וייבוש טבק. הכל ידני, והחקלאי, מדליק מדורה מתחת לצנרת שלוקחת את האויר החם אל בית הייבוש, ואז נשכב לישון ליד הצינור החם. כשהאש כובה והצינור מתקרר, החקלאי מתעורר מהקור ומדליק מחדש את האש..

גם פה יש כלי חביב. מעין מריצה ממונעת, שנסמכת על אותו המנוע שרואים ברכב התאילנדי היפה. אפשר לעבד איתה את שדה האורז המוצף מים כשהחקלאי הולך איתה ממש כמו בחריש עם חמור, ופה, היא רתומה לעגלה.

P1252716 (1024x768).jpgP1252723 (768x1024).jpgP1252727 (1024x768).jpgP1252800 (1024x768).jpg

P1252729 (1024x768).jpg

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כמה..

אלו פשוט כלי רכב שנהניתי מהם. קודם כל הטנדר! המנוע, הוא אותו מנוע מהפעמים הקודמות, ופה מישהו השתיל אותו ברכב

הישן שלו. אין לי מושג אם הטנדר הפך לרכב בעל הנעה קדמית או שהמוסכניק החרוץ הצליח לרתום את הנע הרצועה לגיר..P2083143 (1024x768).jpgP2083144 (1024x768).jpg

ועוד בלאוס, חנות כלי בית ניידת.. האופנוע הוא HONDA DREAM 150cc או משהו דומה, אני לא יודע אם הייתי מצליח להכניס את

כל זה לפרייבט:)

P2033006 (1024x768).jpgP2033007 (1024x768).jpgאיזור קונגלור (1024x768).jpg

ערב טוב, ושבת שלום (כמעט..)

עוד תמונות בשבוע הבא

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מהסרטים נשמעת בהחלט הרפתקאה יוצאת דופן.

אשמח אם פותח השרשור יציין מעט יותר פרטים טכניים. האם היה תכנון של המסלול או שהניווט היה יותר ניסוי ותעייה. האם זה היה עם מפות או עם GPS?

האם תכנת מראש נקודות הצטיידות בדלק, מזון, מים? האם היה קל להסתדר מבחינת הצטיידות, חילוץ אם נתקעים עזרה ממקומיים וכד'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מהסרטים נשמעת בהחלט הרפתקאה יוצאת דופן.

אשמח אם פותח השרשור יציין מעט יותר פרטים טכניים. האם היה תכנון של המסלול או שהניווט היה יותר ניסוי ותעייה. האם זה היה עם מפות או עם GPS?

האם תכנת מראש נקודות הצטיידות בדלק, מזון, מים? האם היה קל להסתדר מבחינת הצטיידות, חילוץ אם נתקעים עזרה ממקומיים וכד'?

תכנון מסלול: לפני הטיול בניתי את הרכב ובניתי על אשתי שהיא תתכנן מסלול. היא מצידה בנתה על עזרת השם.. הוא עזר:wink:

היו לנו ספרי LONELY PLANET לרוב המסלול. מפות כלליות ביותר, (ברמה של מפה שאתה מקבל עם רכב שכור), וGPS

לניווט רגלי ששימש בעיקר כמחשב דרך כי לא מצאנו תוכנת מפות למדינות הללו.

מה שכן, אני דובר את השפות במידה זו או אחרת של רוב המדינות בהן עברנו למעט סין, ובסין, על מנת לקבל אישור כניסה עם רכב, אתה חייב לשכור מדריך. (הוא מצידו הגיע עם סמארטפון וGPS וכך ניווט אותנו..)

הצטיידות: מזון אין בעיה, שווקים בכל מקום ויש לנו מקרר רגיל 220V של אלקטרה אז לא היו בעיות. (אגב, אנחנו שומרי כשרות,

אז היינו שנה צמחונים.) דלק לא היווה בעיה כי הוספתי מיכלי דלק ויש לי טווח נסיעה של 1500 ק"מ. מים, מי רחצה אפשר למלא בתחנות דלק או כל מקום אחר עם ברז. בתאילנד קמבודיה ולאוס קנינו מים, (כמו המקומיים, אתה קונה מיכל של עשרים ליטר ואז, כמו בלון גז אתה מחליף ריק במלא בעלות של דולר וחצי.)

החל מסין שתינו מי נהרות, מעינות, בארות, וכיו"ב. שום בעיה. אפרופו סין, משהו מדהים, נהגי המשאיות בסין לא משתמשים בהילוכים לבלימה אלא בבלמים, איך עושים זאת? הלא הבלמים ישרפו תוך דקות? אז מסתבר שכדי לנוע מהר ולוותר על נסיעה איטית בהילוך נמוך,

מותקנת על כל משאית חבית, ממלאים אותה מים, ובתחילת ירידה, הנהג פותח שסתום, ולחץ האויר (ממערכת הבלמים) מתיז מים על הג'נטים ומקרר אותם. מה שאתה רואה, זו משאית עם ענני אדים עולים מהגלגלים טסה בירידות, פחד!

בכל מקרה, באיזורים ההרריים של סין יש לצד תחנות הדלק, תחנות מים למילוי החביות, וגם משם מילאנו.

חילוץ: נתקענו, וחילצו אותנו. לרוב בחינם, לעיתים לא. גם קרה שנטשנו את הרכב תקוע בזוית מסוכנת בבוץ בג'ונגל וישנו

בבית ספר מקומי שלשה לילות עד שהדרך התייבשה. לא בעיה, חויה. נוכחנו לדעת שהעולם שלנו מכיל הרבה יותר אנשים טובים ונחמדים

מאשר אנשים חורשי רע. האחרונים פשוט עושים יותר רעש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אתה חייב (כלומר אנחנו מבקשים ממש יפה) לשתף עוד פרטים ותמונות!

זה נשמע כמו חתיכת חוויה לא מהעולם הזה!

כל הכבוד.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אתה חייב (כלומר אנחנו מבקשים ממש יפה) לשתף עוד פרטים ותמונות!

זה נשמע כמו חתיכת חוויה לא מהעולם הזה!

כל הכבוד.

This makes my family trip from Leeds UK to Lucca Italy look like a kfitza la-macolet.

Thats what i call an overland tour

Kol -Hakavod al habitzua

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע טוב,

אני שמח שאנשים נהנים, גם אני:)

היום אנחנו עוברים לקמבודיה. גם לאוס וגם קמבודיה סבלו רבות במאה הקודמת ושתיהן צועדות עכשיו לעתיד חדש וכסף

נכנס פנימה. אנחנו ראינו בהבדל די ברור בין שתי המדינות - בלאוס, הכסף מגיע יותר למגזר הפרטי ואתה רואה המון בניה של

בתים, משקים, אתרי תיירות וכו', ואילו בקמבודיה, רואים שדרוג בתשתיות.

רוב התמונות פה צולמו על דרך עפר בת כ150-200 ק"מ (יעני חיפה באר שבע), יום נסיעה קופצני ואיטי.

אם תסעו לשם היום, תוכלו לעשות את הדרך בשעתיים שלוש ועל כביש חדש שקטעים ממנו היו בסלילה כשאנו עברנו שם.

הדרך עוברת בין ראטאנקרי לבאן לונג אם זה אומר משהו למישהו..

התמונות מראות בעיקר יכולת העמסה של ואנים וטנדרים. בפנים, בחוץ, מאחור, על הגג, הכל הולך, שאפו לקמבודים, ובעיקר לרכבים!

P2153364 (1024x768).jpgP2153365 (1024x768).jpgP2153369 (1024x768).jpgP2153371 (1024x768).jpg

הנהגים המקומיים גם לא חסים על הרכבים, (טוב, הם לא בנו על הרכב להמשך נסיעה עד ישראל..)

הם דוהרים על הדרכים המשובשות וגם נתקעים בהתאם.

כל הרכבים שצילמנו, פשוט עמדו בצד, תקולים - בלמים, רדיאטור מפוצץ, צמיגים, קרה לי גם שראיתי מצבר זרוק באמצע השביל, ואחרי 2 ק"מ את הרכב נטול המצבר עומד, והנהג תופס טרמפים חזרה להביא אותו..

פה רואים משאית, ואת הגרר שבא לחלץ אותה.. וגם את הרכב שלנו עובר גשר רעוע עם סימון גובה 3.5 מטר, אני גבוה יותר

אבל עברנו על הקשקש..

P2203429 (1024x768).jpgP2203430 (1024x768).jpgP2203434 (1024x768).jpg

ולקינוח, מכביש אחר באיזור צ'א'אם, אלוף האלופים!

הבחורצ'יק הזה (שאין לי מושג מה הוא העמיס), נסע בערך 20 קמ"ש כשהוא פולט ענני עשן שחור, אבל כשלבסוף עקפתי,

והבנתי מה אני עוקף, החלטתי שאני חייב לצלם, אז התקדמנו קצת, חיכינו, והרי התמונות.

P2223520 (1024x768).jpg

העצירה, אגב, "עלתה" לנו בשתי טרמפיסטיות מקומיות, אישה ואימה המבוגרת, מוסלמיות, שכ"כ התרגשו מהטרמפ, עד שהזמינו

אותנו לישון אצלן את הלילה. בסוף, התברר שהן גרות בשכונה די עניה ולא היה מקום לחנות ליד הבית אבל אל דאגה,

מצאו לנו מקום, בחצר המסגד המקומי! היה קצת מדאיג בהתחלה אבל הסתדר מצויין בסוף:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...