Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תמונות ממסע תאילנד-טורקיה על כבאית מפתח תקווה

sinkto
שימו לב! השרשור הזה בן 1884 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אריה

כל הכבוד. תמשיך בסיפור המסע.

החלפת תמונת סימלון. מה זו המשאית הכתומה ?

ישי

" בוא ניסע, ניתן למחלה לעבוד, נחזור עם מיכל ריק " . בגעגוע לישראל ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריה

כל הכבוד. תמשיך בסיפור המסע.

החלפת תמונת סימלון. מה זו המשאית הכתומה ?

ישי

המשאית הכתומה נמצאת רחוק בהמשך הדרך, עוד נגיע..

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הנחיה רשמית, אבל הרבה ישראלים שנוהגים עם רכב ישראלי בחו"ל, מסירים ממנו סימני זיהוי שמסגירים את מוצאו: מחליפים את לוחיות הרישוי, מורידים מדבקות בעברית וכו. אני רואה שאתם נסעתם ממש כמו בארץ. חשתם סכנה כלשהי?

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הנחיה רשמית, אבל הרבה ישראלים שנוהגים עם רכב ישראלי בחו"ל, מסירים ממנו סימני זיהוי שמסגירים את מוצאו: מחליפים את לוחיות הרישוי, מורידים מדבקות בעברית וכו. אני רואה שאתם נסעתם ממש כמו בארץ. חשתם סכנה כלשהי?

נמרוד

לא חשנו שום סכנה. זה לא אומר כלום לגבי הסכנות, אם היו, אבל תחושה לא הייתה.

לא החלפנו מספר כי הניירת של הרכב הייתה עם המספר הזה אבל, הורדנו כיתוב בעברית, ובמקום לכתוב THAILAND TO ISRAEL

כתבנו THAILAND TO TURKEY.

הסתובבנו עם כיפות, דברנו עברית, ולא היו בעיות, אולי פשוט כי היינו במקומות כל כך נידחים, שזה לא עניין אף אחד.

אריה

:2gunfire:..When you have to shoot shoot, don't talk. That is of course, if you have a gun

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ווואו, איזה פוסט וסיפור מקסימים. הייתי כותב ספר על מסע שכזה. מדהים. אין מילים.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה...

ד"א אני עשיתי סין ויאטנם קמבודיה תאילנד אבל ללא רכב. טיול הבא על אופנוע כנראה אמריקה. או חוזר למזרח להמשךץ

קמבודיה אנשים מדהימים התמונות מזכירות את כביש 6 שלהם. סין חארות (בערים) , איך הסתדרתם ?

יש אפשרות להעלות מסלול ?של ערים וישובים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מרתק ,

מה הפרוצדורה הדרושה להעביר רכב ככה בין מדינות ?

יש משהו שנקרא קרנה דה פסאז' שזה מין מסמך שבו המדינה שממנה יצאת את הרכב (ישראל במקרה שלנו) מתחייבת לכך שהוא יחזור.

זה מסמך יקר ואתה גם משלם (מראש) עבור כל מדינה שתעבור כך שצריך להיות לך מסלול מתוכנן.

זה דרוש בעיקר להתחלת המסלול כי יש הבדל גדול

בין כניסה למדינה דרך הנמל או מעבר יבשתי ממדינה למדינה.

עמילי מכס "נחמדים" ניסו למכור לי את זה עבור תאילנד ולאוס בלבד בעלות של 20-30 אלף ש"ח, ויתרתי.

נכנסתי לתאילנד עם עמיל מכס מקומי - 500 ש"ח, ומשם המשכתי עצמאית בלי לשלם כלום למעט כאמור סין שדורשת מהמטייל

לשכור מדריך, לעבור טסט (הרכב) ולתכנן מסלול - הרבה כסף..

היה לי תרגום של רשיון הרכב לאנגלית באדיבות ממסי (טופס מצ'קמק ב30 ש"ח) וזהו. לא תרגום נוטריוני ולא נעלים.

לא נכנס לזה פה, אבל אסיה שבה טיילנו היא לא בדיוק מקום מסודר, ואני "שפצתי" קצת את מסמכי הרכב בבית דפוס בבנגקוק..

אגב, בבנגקוק "הוצאתי" גם רשיון נהיגה מטעם האו"ם.. (בקוואסן) הרשיון הזה שימש אותי בכל הטיול וקרה, שהראיתי את הרשיון

האמיתי, (הפלסטיק מהארץ או הבינלאומי מנייר של ממסי) והם לא עברו ביקורת עד שנתתי את הרשיון התאילנדי המיוחד והכל הסתדר:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ווואו, איזה פוסט וסיפור מקסימים. הייתי כותב ספר על מסע שכזה. מדהים. אין מילים.

תודה:)

הספר בתכנון, גם סרט יש, צריך רק ערוץ שירים את הכפפה וישקיע בעריכה, בינתים לא מצאנו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

עוד תמונות.

היום בעיקר אופנועים אבל לא רק, אני חושב שהנושא של התמונות הללו (מקמבודיה אגב) יכול להקרא

"השתמש במה שיש, ונצל אותו עד הסוף.."

שימו לב ל"גג" של מכבש הכבישים:)

P2213444 (1024x768).jpgP2213447 (1024x768).jpgP2213449 (1024x768).jpgP2213450 (1024x768).jpgP2213452 (1024x768).jpgP2233544 (1024x768).jpgP2233546 (1024x768).jpg

הבנו את הרעיון, אין גבולות ליצירתיות ולחוסר החשיבות של מקום לנהג, אבל בתמונות הבאות נראה שגם אין שום חשיבות

להוראות יצרן על הגבלת משקל, לראות ולא להאמין, או שכן..

שמונה קמבודים (בוא נאמר חצי טון) פלוס עגלה נגררים ע"י הונדה CB90, מרשים, לא?

ואני לא יודע כמה שוקלות קורות עץ הטיק, אבל אני כן יודע שה WONJON\SYM 150cc הסיני גורר 60 מיכלי מים בני 20 ליטר האחד,

הווה אומר טון מאתיים. כבוד.

אפשר לראות שם שלדה מחוזקת וארבעה בולמים על הגלגל האחורי, והאמת היא שסרן העגלה ממוקם במרכזה, כך שרוב

המשקל נופל עליו, אבל בכל זאת, 150cc? וברקסים בירידות? אני התפעלתי.

P2183423 (1024x768).jpg

אופס, לא נותן להעלות עוד תמונות, נפתח נושא חדש..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה

P2243565 (1024x768).jpg P3073613 (1024x768).jpg

אז מה הפלא שאחרי כל זה צריך לטפל ולשמור טוב טוב על האופנוע ולכסות אותו יפה בגשם?

P5244050 (1024x768).jpg

ואפרופו גשם, גם זה קורה בגשם

P5243993 (768x1024).jpgP5244003 (1024x768).jpg

וגם זה..

P5244055 (1024x768).jpg

זהו להערב.

אם אספיק עוד, אז מחר, ואם לא, בשנה הבאה..

ובכל מקרה, שנה נפלאה לכולם, ונראה לי שאנחנו פה, בין קבוצות האנשים הבודדות שמאושרות מזה שהרכבים שלנו מזדקנים בעוד שנה:-P

כל טוב

אריה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה...

ד"א אני עשיתי סין ויאטנם קמבודיה תאילנד אבל ללא רכב. טיול הבא על אופנוע כנראה אמריקה. או חוזר למזרח להמשךץ

קמבודיה אנשים מדהימים התמונות מזכירות את כביש 6 שלהם. סין חארות (בערים) , איך הסתדרתם ?

יש אפשרות להעלות מסלול ?של ערים וישובים ?

סין אכן לא פשוטה, אבל אלף, יש אנשים טובים, תמיד, ובית, השתדלנו להתרחק מהערים. נהיגה לא פשוטה בסין.

תשעה וחצי חודשים, 285 לילות, אולי מאתיים נקודות חניה שונות. יש לי את רשימת הערים והכפרים אבל אין לי אפשרות להעלות אותה פה..

אם זה חשוב, שלח הודעה בפרטי, קבל מספר טלפון, ונדבר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1884 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...