Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים לשמירת/הארכת חיי המנוע, גיר וקלאץ

krasavchick
שימו לב! השרשור הזה בן 3605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כבר לפני שנים סיגלתי לעצמי שיטה - התחלת נסיעה בסל"ד הנמוך ביותר האפשרי, כלומר המינימים שנדרש מעל סף הרעידות וכיבוי לא רצוני של המנוע.

בכל אוטו הסף הזה קצת שונה, צריך תרגול ובדיקה בפעול. נניח בין 1100 ל 1400 סל"ד.

אחרי ששחררת מצמד לגמרי, תן גז כמה שאתה רוצה.

השיטה מוכיחה את עצמה, מצמדים אצלי מחזיקים הרבה מאוד, הרבה מעבר לממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנית אין בעיה כל עוד לא תנסה להכניס את השני במהירות גבוהה, אבל צריך שיקול לדעת, לדוגמא אם אתה עלול להצטרך להאיץ כדי להתחמק באמצע הבלימה, עדיף שתוריד אחד אחד כדי שיהיה לך כוח כשתצטרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אתה מומחה לכימיה\הנדסת חומרים? מוכן לצלם את השמן בן השנה וחצי שלי, לא בוצה ולא נעליים. מן הסתם הוא כהה, בגלל הצטברות פיח, אבל לא יותר כהה מאשר לפני חצי שנה."

לא אני לא מומחה ולא כימאי, איש איש באמונתו יחיה, ראינו תמונות ופוסטים בפורום של מנועים שעברו טיפולים לפי היצרן ושמנים של היצרן כל 30000 ופיתחו בוצה, אני מדבר מניסיון עם מנועים שעברו 385000, 530000 ק"מ ועובדים כמו שעון חלקם 8-10 שעות ליום....

אני זוכר שבשנת 99 צמפיון הנחתה לדיזלים לעשות טיפול כל 7500 ק"מ וברגע שתקן הסולר בארץ השתפר עברו להנחיה להחליף כל 15000 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה שגורם לבוצה זה שילוב של שמן זול שלא עומד בתקן וזמני החלפה רחוקים. שמן שמאושר ע"י היצרן צריך להתאים למרווחי הטיפולים שקבע היצרן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באמת מתפלא שאף אחד עדיין לא הזכיר את כל נושא נוזל הקירור (ואם מישהו דיבר על זה ופספסתי איתו הסליחה) .

תבינו , רכב זאת בסה"כ מכונה ומכונה מושפעת מאלפי גורמים שלא בשליטתנו בכלל , באמת שלא נראה לי שאם אני אחליף שמן כל 10K או כל 15K ישנה משהו , שניה , לפני שאתם קופצים עליי , ברור שעדיף להחליף כמה שיותר מוקדם אבל לפי דעתי המכוניות / מכונות (במיוחד בארץ) מושפעות במיוחד מהטמפ' שבה הן עובדות .

לכן לפי המלצתי , וודאו טוב טוב את מצב נוזל הקירור והשתמשו אך ורק בנוזל איכותי . כמובן שלא יקרה כלום אם כל לפני קיץ תפתחו את הפקק ותתנו למים לרדת וכמובן תשטפו את מעברי המים של האוטו . בדקו את צינורות המים והטרמוסטט .

אתם נוסעים נסיעה ארוכה , אל תתביישו לעצור קצת כדיי "להרגיע" את האוטו (בעיקר בקיץ) .

כי באמת , לפי דעתי , אם רכבכם יסבול מעודף טמפרטורה זה כבר לא ישנה אם החלפתם שמן כל 10K או כל 7K

או שאתם מחכים 40 שניות לפני שאתם מתחילים לנסוע בבוקר .

עכשיו אתם מוזמנים להתנפל עליי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה? לא לשלב מ5 ל-3?

אף פעם לא הבנתי למה? כל עוד מהירות הנסיעה מתאימה, מה זה משנה? נראה לי רק מפחית את הבלאי של הקלאצ'

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לעלות שני הילוכים - מובן. גם נסיעה בסל"ד נמוך מידי להילוך מזיקה (ברכב בנזין ללחוץ עד הסוף על הגז בהילוך חמישי מתחת ל2K סל"ד כדי להאיץ, לדוגמא)

לא לשלב ביחד - בד"כ אני משתדל לא לפצל גג"שים

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...