Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איחוד שרשורי "מזל שיש לי מצלמת וידאו ברכב"

msigal
שימו לב! השרשור הזה בן 3702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 110
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמו בשירשורים אחרים, גם פה אני נזעק להגן על שמירת הפרופורציה.

שוטרים הם **הפתעה!! ספויילר!!** גם בני אדם. לשמחתנו, הם לא רובוטים שיורדים מפס ייצור אחיד.

יש בהם טובים ויש רעים, ויש טובים שקמו לא טוב בבוקר.

אישית, יצא לי להתקל לפחות ב5 מקרים שבהם שוטרים התנהגו למופת, ולא במקרה אחד שבו שוטר התנהג בצורה מתנכלת. טיפשית אולי, אבל לא רעה. צריך תמיד לזכור, שכל סיפור מסופר מנקודת מבטו של המספר, ללא הצד השני. כך שלמעשה אף סיפור אינו שלם.

הסיפורים, בעיקר הסיפור האחרון עם הכלב, מזעזעים אותי ברמה האנושית. לא משנה אם מדובר בשוטר או אדם אחר.

עריכה אחרונה על ידי GoRide
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע למה אבל יוצא לי להיתקל ברבה שוטרות פרחות כמו זאת עם המקרה של הכלב. יש להן פשוט טון דיבור כל כך מעצבן שאני רוצה להתפוצץ בכל פעם שאחת כזאת פונה אליי.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוטרים הם **הפתעה!! ספויילר!!** גם בני אדם. לשמחתנו, הם לא רובוטים שיורדים מפס ייצור אחיד.

אז זהו, שהבעיה היא כאשר שוטרים מתנהגים כאילו הם רובוטים. השוטר הכי גרוע זה שוטר ללא שיקול דעת. קשה לי להאמין שיש שוטרים רעי לב [מלבד המקרה שהעליתי בעמוד הקודם, עם הכלב]. לעומת זאת, יש הרבה שוטרים שלא מוכנים להפעיל שיקול דעת, או כאלו בעלי שיקול דעת לקוי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שהבעיה היא כאשר שוטרים מתנהגים כאילו הם רובוטים. השוטר הכי גרוע זה שוטר ללא שיקול דעת. קשה לי להאמין שיש שוטרים רעי לב [מלבד המקרה שהעליתי בעמוד הקודם, עם הכלב]. לעומת זאת, יש הרבה שוטרים שלא מוכנים להפעיל שיקול דעת, או כאלו בעלי שיקול דעת לקוי.

אתה צודק, אבל אפשר להבין את זה.

דו"ח זה מסמך משפטי שאח"כ הולכים להתווכח עליו בבית המשפט.

הוא לא יכול להגיד דברים כמו "חשבתי", "הרגשתי", "היה נדמה לי" או "הסיפור שלו עשה לי את זה".

יש חוק ומטרת השוטר היא לאכוף אותו. לא לפתח רגשות.

אבל שוב, אנחנו בני אדם, ויש לנו רגשות. זו הסיבה שהמצב בשטח בהחלט מהווה שיקול מכריע בהחלטות השוטר.

אני מאמין (רוצה להאמין) שהרוב המוחלט של השוטרים היה משחרר את הנהג עם הכלב לדרכו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין [או רוצה להאמין] כמוך. רק שכמות המקרים שאנו נתקלים בהם, שכוללים רמאויות של שוטרים או לקות בקבלת החלטות, היא נפוצה מאוד. אני כבר לא כל כך בטוח שמדובר באחוז נמוך. בטח שלא באגף התנועה.

שים לב גם, שלא דיברתי על רגשות, דיברתי על שיקול דעת. יש הבדל ניכר בין הדברים. אני לרגע לא טוען שיש להתחשב במישהו שעבר באדום והוא סטודנט שאין לו כסף. מצד שני, כשאדם מנסה להציל בע"ח פגוע, עם שני ילדיו הקטנים ברכב, ועוקף שיירה של רכבים [באישורם] כדי "לפרסס", הייתי מצפה ששוטרת תבין את המצב. במקרה החמור ביותר יכלה פשוט לרשום את פרטיו ולשלוח לו דו"ח בדואר. אולם, היא בחרה להתייחס לאדם, שמשמש דוגמה ומופת לילדיו הקטנים, כלאחרון המרצחים. בעיניי זה מזעזע. איך כתבו בתגובות, "מעשה בשתי כלבות".

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין [או רוצה להאמין] כמוך. רק שכמות המקרים שאנו נתקלים בהם, שכוללים רמאויות של שוטרים או לקות בקבלת החלטות, היא נפוצה מאוד. אני כבר לא כל כך בטוח שמדובר באחוז נמוך. בטח שלא באגף התנועה.

שים לב גם, שלא דיברתי על רגשות, דיברתי על שיקול דעת. יש הבדל ניכר בין הדברים. אני לרגע לא טוען שיש להתחשב במישהו שעבר באדום והוא סטודנט שאין לו כסף. מצד שני, כשאדם מנסה להציל בע"ח פגוע, עם שני ילדיו הקטנים ברכב, ועוקף שיירה של רכבים [באישורם] כדי "לפרסס", הייתי מצפה ששוטרת תבין את המצב. במקרה החמור ביותר יכלה פשוט לרשום את פרטיו ולשלוח לו דו"ח בדואר. אולם, היא בחרה להתייחס לאדם, שמשמש דוגמה ומופת לילדיו הקטנים, כלאחרון המרצחים. בעיניי זה מזעזע. איך כתבו בתגובות, "מעשה בשתי כלבות".

השוטר קר הדעת יכול להגיד שחיי אדם חשובים מחיי הכלב. הוא גם יכול לטעון שבעצם העבירה סיכן הנהג לפחות 4 בני אדם (אותו עצמו, שני ילדיו שהיו איתו באוטו, ונהג אחר), וזה מחיר גבוה ממחיר חייו של הכלב.

והוא כמובן יהיה צודק לאור הטיעונים היבשים. לכן אני אומר שכן מדובר ברגשות.

לא חסרים סיפורים על שוטרים שעזרו לנשים שכרעו ללדת על הכביש, לשוטרים שעזרו להחליף גלגל או לדחוף רכב תקוע, לשוטרים שעזרו לחיות פצועות שנמצאו בדרך ועוד. האמת, כן חסרים סיפורים כאלה. כי הטבע האנושי הוא לקמץ בפרגון ולהרחיב בהתלוננות.

אני רק רוצה להזכיר את הפרופורציות ואת היעדר הסיפור של הצד השני.

לא להמעיט בחשיבות של ביקורת כלפי המשטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חיי אדם אכן חשובים מחיי כלב בעיניי החוק אבל במקרה הספציפי הזה לא היה סיכון לחיי אדם, לפחות לפי הגרסה שלו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לפתוח משהו אבל אל תכעסו.

לפני כל אני בטח לא גזען (יש דבר כזה יהודי גזען על יהודי?! אבל זה לפוסט אחר אולי), לא חי בימי הביניים ומאוד פתוח.

עכשיו אחרי כל הערות האלו הנה המצב האמיתי:

לצבא ולמשטרה יש בעיה חמורה במשאב האנושי, היום המשכורות והכבוד לא נחשבים משהו מיוחד לעומת משכורות בחברות אזרחיות. הרבה מאוד הון אנושי איכותי (ויש יגידו גם פטריוטי) לא מוכן ולא מסוגל להיכנס לנעליים הציבוריות. החברות האזרחיות פשוט מציעות לו משהו שאי אפשר לסרב לו והרי האזרח צריך להאכיל את משפחתו - והאישה רוצה בית יותר גדול עם גינה, הילדים רואים את חברים שלהם עם מותגים. אצלי בשכונה למשל רכב שלישי זה נורמל, רכב רביעי אתה כבר עשיר. ולי יש בכלל רכב אחד (בקרוב כנראה גם כרב שני אחרי תקופה ללא). קשה עד בלתי אפשרי לקבל את זה בשירות הציבורי.

מי נכנס לשירות הציבורי ? לרוב אנשים בינוניים ויש גם קצת פחות מזה. תגידו לי מה שתגידו אני בצהל הייתי שליש של מעל 1200 איש ועבדתי עם עוד מלא יחידות אחרות. יש לנו בעיה חמורה וזה התוצאה. זה לא רק בצהל ובמשטרה, זה גם במשרד הבריאות,ביטוח לאומי, מס הכנסה. לי אישית יש סיפור מקומם עם ביטוח לאומי של פגיעה כלכלית ממשית של ספק רוע לב ספק אי הבנה שפגעה אנושות במשפחה חפת מפשע (ברמה של מישהו צריך לשבת בכלא גם אם טעה). זה לא מעניין אף אחד זה פשוט ההון האנושי שנכנס למשרדים האלו.

עכשיו יש גם את העברת צהל לדרום, נחשו כמה הון אנושי איכותי ימשיך לזלוג לאזרחות מאשר לעבור לדרום...

איחלתי לחייל בהצלחה... (אתם יודעים מה זה אומר)

עריכה אחרונה על ידי aka77

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי העציב אותי בסיפור שבאחת התגובות הוא ציין שהבן שאל למה השוטרת רצתה שהכלב ימות.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי כמה שטויות, אולי יש גם כאלה פחות "חכמים" אבל זה לא שונה מהיחס באוכלוסיה, אני מכיר הרבה שהם אנשי קבע (קצינים בכירים מאוד ונגדים וכו') אנשים עם שליחות שרואים בשרותם ערך עליון לתרומה למדינה.

הלואי ואני יוכל לחנך את הילדים שלי לתרומה כזו כמו שהם נותנים למדינה שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר קר הדעת יכול להגיד שחיי אדם חשובים מחיי הכלב. הוא גם יכול לטעון שבעצם העבירה סיכן הנהג לפחות 4 בני אדם (אותו עצמו, שני ילדיו שהיו איתו באוטו, ונהג אחר), וזה מחיר גבוה ממחיר חייו של הכלב.

והוא כמובן יהיה צודק לאור הטיעונים היבשים. לכן אני אומר שכן מדובר ברגשות.

אני לא רוצה משטרה צודקת, אני רוצה משטרה חכמה. כרגע זה בגדר חלומות באספמיה. במקרה הספציפי הזה היא עצרה אותו על כך שהוא עקף כמה רכבים ונדחף לפניהם, מכיוון שהוא שינה את מסלול הנסיעה שלו. אתה מחלק את השוטרים לשתי קטגוריות. שוטר קר דעת = יפעל לפי החוק ; בעל שיקול דעת = יפעל בניגוד לחוק ובהתאם לדעתו. אני לא מסכים עם החלוקה שלך, או לפחות איך שהבנתי אותה. שוטר בעל שיקול דעת [להלן: השוטר הטוב], ידע להבחין מתי מדובר בסיכון חיי אדם, ומתי מדובר בעבירה בריונית - שאומנם מכעיסה - אך לא מסכנת חיי אדם. בנוסף, השוטר הטוב, לרוב יפעל על פי החוק בלבד, בדיוק כמו חברו חסר שיקול הדעת. אלא שבמעט מהמקרים בהם צריך להפעיל שיקול דעת, השוטר הטוב ידע להפעיל אותו בזמן ובמקום הנכון, בהתאם להתחשב בנסיבות. זה כל ההבדל. יש יותר מדי שוטרים שלא מספיק טובים כדי לבצע את עבודתם כנדרש, או בעצם, כמצופה. הנדרש כבר מזמן הפך רקוב.

שוב, אני מבין כל מה שאתה אומר, ואתה גם צודק בעובדות היבשות. אבל איך שהוא השוטרים הטובים, אלו שקורעים את התחת ונותנים את חייהם למען בטחון הפנים, מתגמדים לעומת הזבל והשחיתות שהציפו את הנהגת המשטרה [וגם הרבה ארגונים אחרים].

עריכה:

הנה סלואורייד בתגובה מתחתיי, לוקח את שיקול הדעת צעד אחד קדימה. זו דוגמה מצוינת כמה שוטר אחד, עם טיפה שכל, יכול להוות הבדל עצום הן במקרה פרטי, והן בתדמיתה של המשטרה. כמה טיפה שיקול דעת, יכלה להיות ההבדל בין עוד שרשור "משטרה רעה" [עוד אחד מיני רבים] לבין שרשור "יש גם שוטרים טובים" [נדירים הרבה יותר, לצערי].

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חוץ מזה שכנראה אם השוטרת היתה מפעילה שיקול דעת נכון, אותו אחד שהציל את הכלב היה מפיץ את המקרה בצורה אחרת ברשת. זה היה משפיע לטובה על התדמית של המשטרה בעיני הציבור.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפקידו של השוטר הוא לאכוף את החוק ולהגן על האזרח.

תדמית הארגון היא האחרונה שלה הוא אמור לדאוג, בוודאי אם היא באה בהתנגשות לתפקידו המרכזי.

ניתן לומר שהופעל שיקול דעת גם במקרה הזה: חיי האנשים קודמים לחיי הכלב. כך אפשר להניח שהשוטרת פרשה את המצב.

בוא נהיה ריאלים. לא מזניקים יחידות יס"מ על כל נהג שמתווכח. כנראה שהיה שם יותר ממה שאנחנו יודעים.

שוב, יש לנו רק צד אחד בסיפור.

אינני מבטל או ממעיט בדברים הקשים שנאמרים פה. לא אחת אנשים מתנהגים בצורה טיפשית (שלא לומר לא-אנושית וקרה). גם שוטרים.

אבל כמות התלונות לא משקפת את המציאות, פשוט משום שיותר קל ו"מגניב" להתלונן.

עיון בדף הפייסבוק של המשטרה מראה את תגובת הנגד: כולו מלא תשבוחות וקילוסים לשוטרים. שוטר אחד צובע את הבית לניצולי שואה, שוטר אחר מטפל ביתומים, שוטר שלישי הציל חתול מבית עולה באש. אין לי ספק שהכל נכון והכל ראוי לפרגון. וזה לא מכפר על אותם שוטרים שנוהגים בצורה לא נאותה.

לכן האמת תמיד נמצאת אי שם באמצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נהיה ריאלים. לא מזניקים יחידות יס"מ על כל נהג שמתווכח. כנראה שהיה שם יותר ממה שאנחנו יודעים.

שוב, יש לנו רק צד אחד בסיפור.

לדעתי זו הייתה התגובה שלה על כך שצילם אותה.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...