Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוי ברצלונה ברצלונה, למה את כל כך מסריחה?!

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 3896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשמורה אני מתכוון כמבון לטבע, מצאתי בלמטייל המון המלצות אז מהבחינה הזו אנחנו מסודרים, תודה רבה.

לגבי מסעדות ומקומות לינה נשמח לשמוע עוד.

תודה רבה

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בברצלונה לא הייתי, אבל אוכל ספרדי דווקא חיבבתי.

לדעתי חלק מהקסם בלטייל במקום חדש הוא למצוא לבד את המסעדות, אני די נמנע מלקחת המלצות מראש.

אח"כ אתה מוצא עצמך מכתת רגליים שעה לחפש איזו מסעדה שמישהו נשבע שהיא הכי טובה שיש, רק כדי לגלות שהוא נפל על יום מוצלח במיוחד או הציע לאשתו נישואין שם, ולכן המקום זכור לו לטובה, כשבפועל יש אלף ואחד מקומות מוצלחים יותר שרק חיכו לך, אבל אתה היית עסוק בלחפש את הספציפי, רק כדי שתוכל כשתחזור לפתח איזו שיחה על נושא משותף עם מישהו שלא ממש אכפת לך ממנו :wink:.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומי, היתרון בטאפאס שהן מנות קטנות ולא יקרות. אתה מזמין קצת מכל דבר ומקבל מגוון. כפי שכתבתי רשת טאפאס טאפאס פזורה בעיר והיא חביבה באיכות ומחיר. כמובן יש טובים יותר. מסעדה טובה יש לא רחוק מן הנמל אחת בשם איזבל..[ משהו, אולי יזכיר לבקיאים מימני]. קרקולס שהוזכרה כאן, אם איני טועה זו המסעדה שהכניסה אליה דרך המטבח והיא מענינת אך האוכל לא מצדיק מחיר

להבנתי.

אם אתה בפעם הראשונה בעיר ותשהה, נניח שבוע, יש בה עניין רב ואין הגיון בביזבוז הכסף אך בעיקר הזמן שבלקיחה, החזרה ונסיעה. אם אתה מתעקש, יש את דרך הים מצפון לברצלונה- קוסטה בראבה, נוף ועירות נחמדות. ישנו גם מוזיאון דאלי, נדמה לי בפיגארס- תור גדול מאוד בד"כ. אפשרות אחרת היא טעימה קטנה מהפירנאים והעירות בסאלו, ריפול, אולות.

ההמלצה של ספריאל טובה, אך לטעמי גם סיור זה אינו מצדיק איבוד הזמן בנסיעה והמתנה. בעיר עצמה הזמן הוא נטו ללא בזבוז זמן ומינהלות.

המלצות למטייל זה יופי אך לא תמיד לעניין כפי שגם המלצות גולשים על רכב בפורום רכב הן לא תמיד לעניין.

במקומך אני מתמקד בברצלונה וגם אני אוהב טבע[לפעם אחרת]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לשמורת טבע, אני לא מכיר אבל יודע בוודאות על כמה שמורות בסביבה אבל זכור שיש לברצלונה גם אקוריום מרשים וגם גן חיות מרשים.

גן החיות היה הרבה יותר מרתק כאשר סנו-פלייק עדיין חי שם, היום חיים שם עשרות צאצאיו אולם למרות שהם צאצאים ישירים שלו, מעולם לא נצפה גורילה אלבינו נוסף.

copito-de-nieve-pic.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גן החיות ממעט בכלובים ומשתדל להסתפק במכשולי מים.

כשביקרתי קבוצת אנשים צחקה על קוף שעשה תנועות משונות.

כשהמשיכו לצחוק תנועותיו השתנו, נראה עצבני.

אנשים צחקו יותר.

כשהרים ענף, זרק ופגע למישהו חזק בפנים, זה התהפך.

אנשים עשו תנועות משונות ונראו עצבניים, הקוף צחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי עשרות פעמים באירופה ואף פעם לא הרגשתי גילויי אנטישמיות (גם אף פעם לא הסתרתי את מוצאי).

נשמע לי קצת תמוה שאנשים שהיו עשרות פעמים באירופה טוענים שלא הרגישו גילויי אנטישמיות בעוד אני בפעם היחידה שיצאתי מהארץ יצא לי לראות:

1. צעיף עם צלב קרס בתוך רכב (על הדשבורד) בעיירה אנגלברג

2. דלת של בית מעוטרת בצלבי קרס בגדלים שונים מיד ביציאה ממאורת הדובים ב-ברן

3. אדם ברכבת עם קעקוע של צלב קרס על היד

וחברה שלי שיצאה מעט יותר פעמים ממני, דיווחה בנוסף על בחורה עם שרשרת צלב קרס ברכבת היורוסטאר שנעצה בה ובמשפחתה מבטים מלחיצים (מיותר לציין שמאותו הרגע חברה שלי למדה שלא שמים שרשרת מגן דוד בפרהסיה במקום שהוא לא ישראל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בברצלונה לא הייתי, אבל אוכל ספרדי דווקא חיבבתי.

לדעתי חלק מהקסם בלטייל במקום חדש הוא למצוא לבד את המסעדות, אני די נמנע מלקחת המלצות מראש.

אח"כ אתה מוצא עצמך מכתת רגליים שעה לחפש איזו מסעדה שמישהו נשבע שהיא הכי טובה שיש, רק כדי לגלות שהוא נפל על יום מוצלח במיוחד או הציע לאשתו נישואין שם, ולכן המקום זכור לו לטובה, כשבפועל יש אלף ואחד מקומות מוצלחים יותר שרק חיכו לך, אבל אתה היית עסוק בלחפש את הספציפי, רק כדי שתוכל כשתחזור לפתח איזו שיחה על נושא משותף עם מישהו שלא ממש אכפת לך ממנו :wink:.

אני אוסף המלצות אבל ממש לא מתכוון להיצמד אליהן, אם יגידו לי שם של מסעדה טובה ואני אעבור לידה רעב אני אכנס אליה ולא לזו שמולה, אולי.

גני חיות עושים אותי עצוב.

גן החיות ממעט בכלובים ומשתדל להסתפק במכשולי מים.

כשביקרתי קבוצת אנשים צחקה על קוף שעשה תנועות משונות.

כשהמשיכו לצחוק תנועותיו השתנו, נראה עצבני.

אנשים צחקו יותר.

כשהרים ענף, זרק ופגע למישהו חזק בפנים, זה התהפך.

אנשים עשו תנועות משונות ונראו עצבניים, הקוף צחק.

אבל הסצנה הזו כנראה הייתה עושה אותי שמח :)

המון תודה לכולם

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, לאחר החזרה לארץ ניתן לסכם (אם זה נקרא סיכום...):

איני יכול להמליץ לכם על מסעדות (וגם לא על ריח בשר החזיר שנמצא בכל מקום. אם לא הביוב - אז ניחוח החזיר...) - שומר כשרות, מה לעשות. למי שמתעקש על אוכל כשר - יש בשוק בוקריה חנות כשרה למהדרין המוכרת אוכל וברמבלה, את סטקיית שלום (כשרה למהדרין). נחמד.

אוכל - עושה רושם שהמחירים דיי סבירים במרכולים הגדולים.

חנויות - מעניינות, ויש כאלה עם סטייל של ממש. ניתן למצוא מותגים במחירים יקרים, וגם במחירי סוף העונה (אפילו בזיל הזול, תלוי כמה תסתובבו וכמה תחפשו).

ממליץ על מלון קרוב ככל האפשר למרכז. זה יחסוך נסיעות וכספים. כמי שמיטיבי לכת, חרשנו את העיר ברגל. ישנם דברים שניתן לראות רק ברגל.

הקטלונים בדר"כ מסבירי פנים (היתה כתבה בידיעות אחרונות, ממש לפני ימים ספורים, שדרגה את ברצלונה במקום הרביעי לטובה מבחינת היחס/התייחסות לתיירים) ונכונים לעזור ולענות על שאלות. המוכרים בחנויות אדיבים ונעימים.

אין נסיעה (ביריונית) של דו"ג על המדרכה (חוץ מפעם אחת שראיתי, אבל היו אלה פקחים/שוטרים שסיירו לאיטם באיזו כיכר). יש הרבה חנייה לדו"ג במקומות מסומנים ולא על המדרכה. אין צפירות בצמתים (נדיר מאוד שיש) ונהגי המוניות קצת יותר רגועים ממקביליהם הישראלים.

כדאי להגיע לאיצטדיון + מוזיאון של בארסה - המוזיאון מרשים מאוד גם למי שלא חובב את ענף הביפ הזה.

גן החיות - חביב אף הוא.

קוסטה בראווה - יפה, אך מצדיקה לטעמי סיור של כחצי יום מקסימום. ניתן לבקר גם בקתדרלות, שער הנצחון, הרכבל והקניון ליד הים ששכחתי את שמו. וגם מוזיאונים...

פנדוב - מצאתי את החנות שעליה המלצת (נקראת אאל"ט פאלאו) והסתייענו גם במוכרת הפלאפל דוברת העברית בשוק בבוקריה (אחחח. הארטיקים מהפירות :mm_tongue גם הפלאפל טוב ). יש מבחר גדול של מסוקים להרכבה ורכבות (וגם הרבה חלקי חילוף). חן חן לך על ההפנייה.

יהיו גם תמונות (יותר מאוחר).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד להרבה אנשים, אני לפחות ישר עם עצמי, ולא משקר כשאני לא נהנה.

לא רק שלא נהנתי, סבלתי.

עיר מסריחה, שורצת כייסים, אבל ברמות, נהגי מוניות רמאים ומסעדות מחורבנות שמפקיעות מחירים.

ליד ברצלונה, תל אביב נראית כמו לאס ווגאס.

לא סתם ספרד הגיעה להיכן שהגיעה, ובלי סיוע מהגרמנים הם היו אוכלים אבנים מזמן.

לפעמים אני צריך להסתכל למעלה לכתובת להיות בטוח שאני ב cars fourm .....

מי משתמש במונית בחו"ל, ידוע שנהגי מוניות גונבים תיירים, גם בארץ. לכל מדינה יש לנהגי המוניות את התרגיל שלהם

בפראג למשל ידוע על נהגים שיקחו אותך מסביב עם מונים שהמחירים יעלו פי 10

בבארגנטינה ידחפו לך שטרות מזוייפים במקום השטר שנתת להם והיריעה קצרה מלהכיל

תשכרו רכב , ואז במחיר של מלון מזופת במרכז העיר , קח לך מלון טוב בעיר סמוכה.

אני אתן דוגמא מהארץ במקום לשכור חדר במלון עלוב על הטיילת בת"א , קח לך חדר במלון מפואר ברחובות , נתניה ועוד

המחיר יהיה אותו מחיר. הרמה כבר תהיה אחרת לגמרי .

תחנה בחניונים ואני מבטיח לך כמעט ולא תתקל בכייסים. שמחפשים את האנשים בתחבורה ציבורית ועוד.

חוץ מזה אם יש לך רכב, אתה יכול לצאת מחוץ לעיר למשל בברצלונה אפשר לנסוע למונסרט , מנזר יפיפה על ראש ההר ,

חונים למטה ועולים ברכבל.

אני לא מדבר שתמיד אפשר להגיע למסלולי קארטיג , מחוץ לעיר ולקבל מסלול שבארץ היינו שמחים אם היה לרכב.

או למשל לקחת יום נסיעה לאנדורה, כולל שופינג לאישה, וכבישים מפותלים עד אינסוף בשבילך.

פשוט אומרים לGPS לא לעלות על כבישי אגרה (אפשר גם רק בדרך חזרה). ומגיעים לכבישים מדהימים, כפרים יפים בצד הצרפתי או בצד הספרדי

אהה והכי חשוב , תטוס ב off season ....

וכמובן תתפרע עד כמה שאתה יכול בשכירות הרכב , אתה יכול לקבל דגמים מענינים למדי לנהיגה ....

ועוד ועוד ..

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכום שלי :

ברצלונה לא מסריחה, אומנם כמו בכל עיר יש לפעמים ריח של שתן, אבל זה גם בתל אביב.

לא נתקלתי אפילו בכייס אחד, הדברים החושבים שלי היו בכיסים של מכנסיים קצרות, ואף אחד לא ממש התקשרב אלי, לא בשדה, לא במטרו, לא ברחוב ולא ברכבת.

הגענו לברצלונה בלילה, והיינו בה יומיים רגועים, סגרדה לה פמייליה ופארק גואל ביום אחד, והשוק ושיטוטים ביום השני, קצת מסעדות, קצת קניות וקצת שטויות.

העיר סיפקה בדיוק את מה שנדרש ממנה.

משם נסענו בלי לדעת לאן והגענו לעיירת נופש בקוסטה בראווה בשם טוסה דה מאר, מקום תירותי אבל רגוע, הרבה חמון, ים עמוס לעייפה, מצאנו מלון בקלות, שכרנו קטנוע לסיבוב בכבישי האזור, ובמקום לילה נשארנו שלושה.

שכרנו רכב מיום שישי בבוקר , נסענו בכבישים צדדיים עם נוף מעולה עד למונטסני, שם הכבישים הפכו לחלום פיתולים שלא נגמרים עם נוף מרהיב. מצאנו במקרה מלון חלומי בית חווה מהאגדות, עם דשא, בריכה, יער ושקט.

לצערי בערב הזה נודע לי עם מות חבר, כך שההמשך היה בעיקר שריפת זמן עד הטיסה, אבל זה כלל המון ק"מ בכבישים צדדים ומפותלים.

תודה לממליצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור - לא נהנית ממה שהעיר מציעה ולא סבלת מחסרונותיה.

חבל שהטיול הסתיים בצורה כה עצובה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל טיול בחו"ל הוא מרוץ שבו צריך לעבור את כל הצ'קפויינטס, מי כמוך יודע.

דווקא נשמע שהם בילו מצויין, ובחופים של טוסה לא הייתי מתנגד להעביר כמה ימים בעצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי שהטיול לא תוכנן נכון, וכמו שאתה יודע כבר כמה שנים - אני האחרון שממליץ על סימון "וי" בכל משבצת. נהפוך הוא - צריך להגדיר את מטרת הנסיעה ולתכנן אותה בהתאם.

החבר'ה האלה רצו מנוחה על החוף ונהיגה בהרים, וזה מצויין. אבל לא הייתי קורא לזה טיול בברצלונה אלא נופש בקוסטה בראוה עם גיחה לברצלונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא טסתי כשאני יודע לאן אני הולך והיכן אני ישן (חוץ מטיסות עבודה, או עם המשפחה). בשל כך אני מניח שדעותי על המקומות בהם ביקרתי שונות משל אחרים, אבל אני לא מוכן בעבור שום הון שבעולם לוותר על ההנאה שבלגלות בעצמי את מה שגורם לי אושר, גם אם זה אומר לוותר על חוכמת ההמונים (שהרבה פעמים צודקת מצידה).

דבר ראשון שאני עושה כשאני נוחת זה לשים דברים במלון, להתקלח, לרדת לקבלה ולקחת מפה עם סימון של המלון וכרטיס ביקור שלו, ולצאת לשוטט. מציין לעצמי מקומות שארצה לחזור אליהם מאוחר יותר, ופשוט נהנה מהקסם של מקום חדש, יהיה איזה שיהיה. בפעמים האחרונות זה היה עם מפה בסמארטפון, אבל העיקרון זהה. לפעמים אני טועה בבחירת המלון או האיזור, אז פשוט מתקן יום אחרי. לפעמים אני נופל עם מסעדה או שורף חצי יום על המלצה מיותרת של מישהו, ואז תמיד נזכר שאם הדרך הלוך והיעד אכזבו, עדיין תמיד נשארת הדרך חזרה.

עוד לא ביקרתי במקום שלא נהניתי בו.

האמור לעיל נכון עבורי, ואינו אמת מוחלטת. הוא מתייחס לטיסות לבד או עם בת זוג, ולטיסות עבודה בהן המלון מוזמן מראש והלו"ז קבוע, אז אני מסתפק במינימום שעות שינה ובשאר הזמן - כמתואר למעלה.

אם כל הדרכים מובילות לרומא, הדרך שלי מובילה אל הים

ר. פרסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...