Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול פיאט פונטו גרנדה

KOBOKOBO
שימו לב! השרשור הזה בן 4158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי פיאט פונטו גרנדה 2008 , גיר ידני, קילומטראז 125000

הגיע הזמן לעשות טיפול לאוטו במוסך, והפעם אני רוצה לעשות כמו שצריך ועם המוצרים הדרושים שאני בוחר

אז קניתי

שלוש ליטר נוזל קירור פראפלו אדום, שצריך למהול עם מים מזוקקים (מה שכתוב בספר רכב) , יש צורך 5.25 ליטר (לא בטוח)

שלש ליטר שמן מנוע של רויאל פרפל, במנוע יש צורך ב 2.6 ליטר כולל מסנן

החלפתי את מסנן המזגן

כל שאר המסננים במוסך כבר אקנה

עכשיו לשאלות

כניראה אחליף את נוזל הברקס (DOT 4 )איזה נוזל לקנות הכוונה איזה חברה? וכמה ליטר?

אצטרך להחליף פילטר דלק? לא יודע מתי החליפו

איפה ממוקם פילטר דלק ברכב זה ?

גם הצעות אחרות יתקבלו בברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השמנים שפיאט ממליצים עליהם לא זמינים בארץ.

במורשה משתמשים ככה"נ בשמנים של פז.

היה כאן דיון די ארוך בעניין הזה.

אני עכשיו הולך לעשות טיפול לבראבו והתחלתי גם לאסוף חומרים וחלקים.

שמן מנוע קניתי 5W40 סינטטי של קסטרול (מגנטק)

נוזל בלמים (ובמקרה שלי גם נוזל הידראולי של הקלאץ') המומלץ ע"י פיאט גם הוא לא נמכר בארץ וקניתי DOT4 של וולווליין - לא אמורה להיות בעיה עם נוזל DOT4 שעומד בתקנים המקובלים. כמות הנוזל המדויקת צריכה להיות רשומה בספר הרכב בפרק האחרון.

שאלה - איפה קנית את הפאראפלו ומסנן המזגן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל קירור פראפלו אדום לדילול, קניתי אצל סודאי, בן אביגדור 3 תל אביב

את המסנן מזגן במוסך שאני מטפל בו, אמור להיות גם אצל סודאי

הצלחתי לגלות כמה ליטר נוזל בלמים האוטו צריך ...... 0.5 ליטר

שיעמדו במפרטים ISO 4925 SAE ,

CUNA NC 956-01

ולנושוא

DOT4 של וולווליין יהיה מספיק טוב ?

הבחנתי בנוזל בלמים של Liqui Moly איך האיכות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי מידע מדויק בנושא. אולם כעיקרון נוזל DOT4 מתוצרת טובה שעומד בתקנים אמור להתאים. מדובר בנוזל הידראולי ולא בשמן סיכה ולכן עיקר ההקפדה על טמפ' הרתיחה וצמיגות אחידה לרוחב טווח טמפ' העבודה.

וולווליין עומד בתקן האמריקאי, אם חשוב לך בדיוק התקן שמוזכר בספר של פיאט (המקבילה הארופאית) נסה את ה-LM.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתלבט בין שני הנוזלים הללו, יש עוד נוזל ברקס איכותי שלא הוצע עדיין?

בנוגע לפלטר דלק

להחליף פילטר דלק? לא יודע מתי החליפו

איפה ממוקם פילטר דלק ברכב זה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל של ATE גם נחשב למצוין. לגבי שמן מנוע: במוסכי היבואן משתמשים בשמן של פז, למיטב זכרוני היצרן ממליץ בין היתר גם על סלניה ואג'יפ.

בארץ לא ראיתי סלניה אבל אג'יפ בהחלט אפשר להשיג.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, יש לי פיאט בראבו, בתכלס אותו מנוע עם ראש שונה (16 שסתומים) וטורבו. עברתי עכשיו על שגרת הטיפולים כפי שהם מפורטים ב-eLearn של הרכב שלי מ-0 ועד 180K, משום שגם אני מכניס את הרכב לטיפול ולא היה זכור לי דבר על פילטר דלק. אכן - לא מוזכר שום דבר על פילטר דלק. הנושא קיים רק בדגמי הדיזל ואולי בטעות קראת את שגרת הטיפולים של דגם הדיזל של רכבך.

לא מצאתי המלצה של פיאט על שמן מעבר לסלניה. אבל לא צריכה להיות בעיה עם Agip i-sint 5W40 סינטטי מלא. אני כאמור רכשתי קסטרול ונראה מה יהיה אחרי הטיפול (עדכונים יבואו).

ד"א - הייתי אצל סודאי ושמחתי לגלות שהוא מחזיק במלאי מסננים (שמן ואוויר מקוריים ומזגן גנרי) לרכב שלי שהוא לא מהנפוצים על הכביש. עכשיו רק רביעית ה-NGK אירידיום (היו סתירות לגבי סוג המצת הדרוש והחלטתי להחמיר) צריכה להגיעה וקדימה לטיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התבלבלתי , קראתי את הספר הנכון, ולא היה מוזכר טיפול בפילטר דלק, השאלה למה ואיפה הוא בכלל

זאת אומרת שלא צריך להחליף פילטר דלק?

קניתי כבר שמן של רויאל פרפל 5W40

אני שמח שהסתדרת עם החלפים, אגב כמה עלה המסנן מזגן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פילטר מובנה בתוך המשאבה (שנמצאת בתוך מיכל הדלק), מהמשאבה הדלק מגיע ישר לסעפת. יש התייחסות אחת להחלפת הפילטר כאשר הוא נסתם (כסיבה אפשרית "לגמגומים" או אובדן כוח), אבל לא מצוין בדיוק איך ובכל מקרה הדבר לא פשוט ודורש את פירוק משאבת הדלק.

לא זוכר כמה עלה כל חלק בנפרד, הקבלה ברכב. שלושת הפילטרים ומיכל פראפלו עלו 300 כולל מע"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...