Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המוכר שיקר לי בזמן הקניה - מה לעשות?

שימו לב! השרשור הזה בן 4339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

הסיפור שלי הוא כזה:

לפני שנתיים קניתי אוטו מסוג פולקסווגן גולף 1992, מי אדם פרטי בהרצליה. הקילומטרז שהיה בזמן הקניה עמד על 84 אלף (די מוזר כן!?), ושמעתי מהמוכר "סיפורים" על זה שהאוטו היה בבעלות של זקנה לפניו וכו כו, הייתי בן 17, וזה היה אוטו ראשון בחיים שלי והייתי בלי ניסיון בתור קונה.

לפני חודש, ניגשתי לעבור טסט (פעם שלישית עם האוטו), והפתיעו אותי בזה שהמנוע שלי אינו מאושר ברישיונות של הרכב (המוכר בטח פשוט שחך להגיד לי את זה:evil: ).

בגדול זה הסיפור. יש לי מנוע לא מאושר, אוטו בלי טסט, כמובן שבמשרד הרישוי דורשים שטר מכר ואין לי אותו.

יש לי טופס העברת בעלות, עם שם המוכר, אבל אין לי פאלפון שלו וכתוכת.

השאלה שלי היא - מה הפיתרון האפשרי למצב שלי? תביע משפטית? תלונה במשטרה?

העם יש במעשה של המוכר משהו לא חוקי? העם אני יכול לצפות להחזר כספי ממנו? כי בשביל לאשר מנוע צריך שטר מכר, ואפילו עם אני המצא את המוכר בטח אין לא אותו כי אני בטוח ב200% שהמנוע הוחלף "בקומבינה" כמו שאומרים, ללא קבלות ומסמכים.

אני נמצא בבעיה גדולה, והשמח לראות כל תגובה בעניין.

תודה והמשך יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטופס העברת הבעלות מופיע מס' תעודת הזהות של המוכר.

כמו"כ אם יש לך את רישיון הרכב שקבלת ממנו - יש לך גם את הכתובת.

אם אין לך את הכתובת זכותך לגשת למשרד הפנים ולקבל את הכתובת לפי מס' תעודת הזהות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח ב100% שאפילו עם אני המצא את המוכר, הוא יגיד לי שהוא קנה ככה את הרכב, או שפשוט אין לו את המסמכים הנדרשים, כי הם בטח גם לא היו. כי עם מחליפים מנוע באופן חוקי כמו שצריך, אז גם חייבים לרשום את זה ברישיון רכב.

במה אני יכול לאיים על המוכר, במצב שאני לא ישיג ממנו מסמכים? תביעה משפטית? תלונה במשטרה? מוות פתעומי? ...חחח.

פשוט אני לא יודע עכשיו מה לעשות ואני רוצה לפחות לדעת את הכיוון איך לפעול ומה להגיד למוכר.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי סעיף 14א של חוק החוזים: "מי שהתקשר בחוזה עקב טעות וניתן להניח שלולא הטעות לא היה מתקשר בחוזה והצד השני ידע או היה עליו לדעת על כך, רשאי לבטל את החוזה."

לפי סעיף 15 של חוק החוזים: "מי שהתקשר בחוזה עקב טעות שהי תוצאת הטעיה שהטעהו הצד השני או אחר מטעמו, רשאי לבטל את החוזה; לעניין זה, הטעיה - לרבות אי גילוין של עובדות אשר לפי דין, לפי נוהג או לפי הנסיבות היה על הצד השני לגלותן."

לפי סעיף 12א לחוק החוזים: "במשא ומתן לקראת כריתתו של חוזה חייב אדם לנהוג בדרך מקובלת ובתום לב."

לפי סעיף 12ב לחוק החוזים: "צד שלא נהג בדרך מקובלת ולא בתום לב חייב לצד השני פיצויים בעד הנזק שנגרם לו עקב המשא ומתן או עקב כריתת החוזה..."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העם יש עורך דין בנושא, שיוכל לעזור לי, ומה התוצאות האפשריות בשבילי עם האוטו עלה לי 8000שח???

גם כן כמה עולה שירות של עורכי דין בנושא כזה ועל איזה תנאים מתנעל כל השיתוף פעולה ביני לבין עורך דין?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-D4wN-,

זה יפה לצטט חוקים. בפקולטה זה יעיל, אבל בבימ"ש רק ציטוטים לא עוזרים בכלום.

Rusty-mk2,

בא נניח שאתה עכשיו מגיע לאדון שופט ומספר לו את כל הסיפור הזה, אבל רק עם הסיפור הזה, אתה עוד תאלץ לשלם לנתבע (למוכר) הוצאות.

כדי לשכנע שופט שאתה צודק, אתה צריך הוכחות ולא סיפורים. אם אין לך הוכחות, תסתפק בזה שבמשך שנתיים נסעת עם הרכב והשאר הוא שכר לימוד.

למזלך, שכר הלימוד לא כל כך גבוה.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על האמת (כואבת) אמיר, לא חשבתי אפילו על זה שעד כדי כך קשה להוכיח את עצמי. יש אולי איזה דרכים להוכיח שזה לא אני החלפתי מנוע? דבר אחד עולה לי בראש - להקליט שיחה עם המוכר, במקרה שהוא יגיד משאני רוצה לשמוע אבל.

יש אולי דרכים יותר מקוריות? וד"א להקליט זה חוקי?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הבאה תלמד

שצריך לבדוק מספר מנוע ומספר שלדה

אני מקווה שתמצא פיתרון הרכב לא שווה יותר מדי

אבל מצד שני בגילך 5 אלף שהוא שווה פחות או יותר זה לא מעט כסף

mustang 67 GT, 302 engine t5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על האמת (כואבת) אמיר, לא חשבתי אפילו על זה שעד כדי כך קשה להוכיח את עצמי. יש אולי איזה דרכים להוכיח שזה לא אני החלפתי מנוע? דבר אחד עולה לי בראש - להקליט שיחה עם המוכר, במקרה שהוא יגיד משאני רוצה לשמוע אבל.

יש אולי דרכים יותר מקוריות? וד"א להקליט זה חוקי?

תודה.

להקליט שיחה שאתה חלק ממנה - זה חוקי.

הקלטה היא הוכחה.

אתה יכול לספר עד מחר שהמוכר החליף מנוע והמוכר אפילו לא צריך להוכיח את ההיפך. חובתך להוכיח את שאתה טוען. אם ההוכחה שלך מספיק טובה, ממילא יתקשה המוכר להכחישה.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טוען שהרכב כרגע עובר טסט בפעם השלישית אצלך, מה היה בשני טסטים הקודמים? איך אז עברת?

האם יכול להיות שביקרת במוסך ושם החליפו לך מנוע בלי ידיעתך?

המוכר מצידו יכול לטעון שאין לו דבר לעניין ושהרכב כבר לא אצלו מעל שנתיים ואי אפשר לדעת מה היה בזמן הזה, זה לא שזה קרה יום או יומיים אחרי.

אין כאן שום בסיס לתביעה, השופט ידחה אותה ויאלץ אותך לשלם את הוצאות התביעה של הנתבע.

אין לך מה לאיים ומה להקליט, נסעת עם הרכב שנתיים עברת טסטים לא יודע איך, מכור אותו לברזל ומה שהפסדת זהו שכר לימוד.

להבא בדוק יותר לעומק הדברים שאתה רוכש רכב.

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה למכור לברזל יש פתרונות לכל דבר לדברים כאלו המציאו מעכרים הם תמורת תשלום פותרים הכל.

שטר מכר להשיג זה עיניין של כסף בלבד יבואניי מנועים כאלו או אחרים ידאגו לך תמורת תשלום.

ייקפצו כאן אנשים ויגידו שזה לא כל כך חוקי אבל מה שעשו לך גם לא חוקי לכן אני הייתי מציע לתקן עוולה בעוולה אחרת.

לצורך העיניין אני לא יכול להפנות אותך למישהו ספציפי אבל כמעט כל מוסך שמכבד את עצמו מכיר מישהו שמכיר מישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בהחלט יכול לפנות לבית המשפט.

השופט ישמע אותך השופט ישמע אותו

יתרשם ויחליט מי משקר. סביר להניח שיפסוק על דרך הפשרה.

כשיש קונה תמיד ומוכר נוכל יש בהחלט מקום לטעון לטעות ו/או הטעייה אם השופט שיתרשם שיש "פער כוחות" בין שני הצדדים בהחלט גם יכול להיות שהטענה תתקבל.

ד"א עד כמה שאני זוכר בגולך הספידומטר סופר עד 99,999

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בדגם הזה של הגולף יש 6 ספרות לקילומטרז'.

לדעתי הפיתרון של elkmino נשמע הכי עדיף.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכל התגובות שקיבלת כאן אתה יכול להבין שהעסק די אבוד וחבל לבזבז על זה זמן. ברור שאם תוכיח שהמוכר לא גילה לך את האמת כל שופט יבטל את העיסקה אבל האם אתה יכול להוכיח?! כמו שאמרו לך, הרכב עבר פעמים טסט ככה שבהחלט יתכן שהוחלף מנוע במהלך השנה האחרונה כשהרכב היה אצלך, או זה לפחות מה שיגיד לך המוכר או בא כוחו. ותכלס', כמה שווה הרכב?! וכמה כסף תוציא כדי לנסות ולנצח במשפט?! לא שווה את המאמץ, קיבלת שיעור בחיים (טיפה יקר אבל ישתלם לך בהמשך הדרך) שאחד מהם הוא לקחת רכב למכון בדיקה לפני שקונים ואז גם נבדקת התאמה של הרישיון לניירת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...