Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כושר בלימה: פחנועים VS דו"ג

גרשון המשפר
שימו לב! השרשור הזה בן 7221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דיסקים מחוררים/מחורצים מספקים עמידות גבוהה יותר לבלימות מכיוון שהם מאפשרים פינוי חום עדיף דרך החריצים והחורים. פיזור החום היא הבעיה העיקרית בעומסי בלימה קשים, לכן כיום ברוב המכוניות החדשות יש דיסקים מאווררים, שכן הם מספקים עמידות גבוהה יותר. למה אין דיסקים מחוררים/מחורצים? פשוט כי זה יקר יותר ולא נחוץ ברכבים סטנדרטיים. ברכבי ספורט חזקים מאוד בהחלט יש דיסקים כאלו, וכן דיסקים מחומרים יקרים וטובים יותר שגם המטרה שלהם היא ליצור פיזור חום עדיף, בין השאר. (יש חומרים שגם עובדים טוב יותר בחום גבוה, למשל).

למה באופנועים יש? כי כאשר יש לך כלי שמסוגל להגיע ל-300 קמ"ש אתה תרצה שהוא גם יוכל להאיט כמו שצריך. ומכיוון שכושר הבלימה של אופנועים נמוך מזה של מכוניות (בגלל פחות גומי) דרושה מערכת בלימה חזקה שתעמוד בעומסים קשים יותר. (אה, וחוצמזה זה נראה יותר מגניב :lol: )

רוני

?!? say what

כושר הבלימה של אופנועים נמוך מזה של מכוניות ? אתה בטוח ?

מתי לאחרונה רכבת על אופנוע ספורט רוני ?

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

?!? say what

כושר הבלימה של אופנועים נמוך מזה של מכוניות ? אתה בטוח ?

מתי לאחרונה רכבת על אופנוע ספורט רוני ?

נראה לי שמה שהוא התכוון זה שיש יותר מה שיתחכך עם הכביש ויבלום את הרכב, 4 גלגלים מול 2 גלגלים, ולא משנה כמה הבלמים יותר חזקים, החיכוך של מכונית עם הכביש יותר גדול מאשר של אופנוע.

איתי

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרשון - מעודי לא רכבתי על אופנוע ספורט, אבל אני מבטיח לך שכושר הבלימה אפילו של אופנוע הספורט החזק ביותר שתמצא יהיה נמוך מזה של איזו 206 GTI מסכנה, נניח. אפילו טרחתי להוכיח לך את זה, בעזרתו האדיבה של turbo שסרק את זה:

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=13577

שים לב לבלימה של אופנוע הספורט הנמצא במקום השני - מ-100 מייל לשעה עד 0 ביותר מחמש וחצי שניות. כל המכוניות האחרות, ללא יוצא מהכלל כמעט, עשו את זה בפחות.

אין מה לעשות, לאופנוע יש שתי חתיכות גומי קטנות שנוגעות באספלט. למכונית יש ארבע חתיכות גומי גדולות בהרבה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קצת סותר את דעתו של רוני מכיוון שגוף כבד יותר שואף להתמיד בתנועתו (רכב) וגוף קל יותר שואף להבלם מהר יותר.

אך אני מסכים עם דעתו של רוני.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הבלימה- מי בולם טוב יותר, תיאורטית, לאופנוע היתרון. פחות כוח התמדה ודיסקים גדולים יותר.

אבל, ופה החלק המעניין, באופנוע צריך רוכב מיומן מאוד בהפעלת הבלמים למקסימום ע"מ למצות את מירב כוח הבלימה של האופנוע.

במכונית, זה פשוט יותר. לוחצים הכי חזק שאפשר- "ברגש".

בגלל זה אופנועים יותר כיף:)

"מעולם לא נתתי לבי"ס להפריע להשכלתי" גם אני לא הפרעתי לי...

למכירה- KLE500 95 במצב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא כמות הגלגלים שנוגעת בקרקע

הבעיה היא שאין מספיק אורך ומשקל על החלק האחורי של האופנוע ע"מ לעצור כמו שצריך

כולנו יודעים שבבלימה רוב העומס הוא על הגלגלים הקדמים

ברכב - נעילת גלגלים קדמים תוביל לחריקה

באופנוע היא תוביל להרמת זנב ולהוספת אנדרטת זכרון באותו קטע כביש

תיאורטית - אופנוע בולם יותר טוב

מעשית - אם אתה לא נהג מרוץ (וגם אז כנראה שלא תוכל להתגבר על חוקי הפיסיקה) - אוטו בולם יותר טוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7221 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...