Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אני יכול לדרוש בדיקת אלכוהול?

שימו לב! השרשור הזה בן 4447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב,

אתמול יצאתי ממועדון והרכב שלי החנה בתוך חניון, מספר ניידות התייצבו ממש מול הרכב שלי והחלו לעשות בדיקת אלכוהול

לעוברים ושבים (ברכב!), אני שתיתי 2 בקבוקי סמירנוף אייס, בטח שלא משהו שיעלה בבדיקה או יגרום לי לא לנהוג (מבחינה חוקית).

אבל למען הסדר הטוב הכיף והשקט הנפשי שלי, ניגשתי לשוטר ושאלתי אותו אם הוא יכול לעשות לי בדיקה,

הוא שאל אותי אם שתיתי, עניתי כן ורציתי לפרט מה, ברגע שאמרתי כן, הוא אמר לי אני אוסר עלייך לנהוג

ולא היה מוכן לשמוע ששתיתי רק 2 בקבוקי סמירנוף אייס, הזוי לחלוטין, הוא פשוט אמר לי אני אוסר עלייך לנהוג.

שאלתי אותו אם הוא מוכן לעשות לי בדיקת אלכוהול, הוא ענה שלא, הם לא עושים לכל אחד.

בהתחשב בעובדה שלא שתיתי כמעט כלום וגם זה היה ליפני 4 שעות, עליתי לרכב שלי ממש אל מול הניידת,

הנעתי אותו ונסעתי רוורס ע"מ לצאת מהחניון.

השוטר החביב (ניראה מתנדב מבוגר שרק מחפש לדפוק אנשים), עמד לי באמצע הכביש, חסם את דרכי והגיע אליי

אם אותה בדיקת אלכוהול "שהם לא עושים לכל אחד" ואמר לי "עכשיו הסתבכת, אמרתי לך לא לנהוג!, תעשה את הבדיקה!"

עשיתי את הבדיקה יצא עובר, הוא לא הסתפק בזה ולקח אותי לינשוף יצא תוצאה דיי מצחיקה של 20 מתוך 290...

הוא אמר שהוא יכול לעכב אותי 3 שעות אבל הוא לא ייעשה את זה.

זה ניראה לכם הגיוני? זה חוקי בכלל לסרב לי לבדיקת אלכוהול? רק אם אני אנהג אז הוא יעשה לי את הבדיקה?

כל הפרסומות האלה של הבטיחות בדרכים ברדיו, חבל על הכסף, חבל על הזמן, שמואל אבואב תפסיק לבלבל את המוח

ולשרוף את כספי הציבור בהודעות פופוליסטיות ברדיו ותתחילו למנף תרבות אכיפה מעודדת ולא דופקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שמע אני לא מבין בזה, אבל לדעתי זה לא בחינם כל הבדיקות שהם עושים לאנשים.

הם עושים ספציפית למי שנראה לי להם חשוד, והוא בטח רצה ללכת איתך ראש בראש.

למה הוא צריך לגלות אם שתית? שתית אז אל תנהג.

הבדיקה מיועדת לתפוס אנשים, אפילו אם זה עולה להם חמש שקל הפייה הזאת וכל זה, זה לא משנה נראה לי.

אתה באת אליו בקטע מוזר שמן הסתם שוטר ששמע ששתית קצת עדיין יגיד לך פשוט אל תנהג וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשטרה לא חייבת לבצע בדיקות אלכוהול לכל מבקש.

הבדיקות עולות כסף.

אתה יודע מה היה קורה אילו כל מבקש היה יכול להיבדק בחינם ? - היית רואה ליד כל ניידת טור ארוך של נבדקים.

בקצב הזה למה שלא נבקש מהמשטרה גם לעשות לנו בדיקות חורף בחינם ?

כבר מזמן כתבתי שלדעתי יש לחייב כל מפעיל בית-מרזח, להחזיק ערכות בדיקה בבית העסק ולאפשר לשותים לרכוש ערכה ולהיבדק עצמאית.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין העיכוב... אלה בדיוק הדברים שמרגיזים אותי מאוד.

הוא יכול לעכב 3 שעות רק אם יש לו חשד סביר ל....... (ומותר לעכב עד 3 שעות, כאשר לפי החוק העיכוב הוא עד בדיקת החשד ולא אוטומטי עונש ל3 שעות) ובמצב הזה (אחרי שנבדקת, פעמיים) אין לא חשד ולא כינים אז שלא יאיים ולא ישחק אותה גיבור גדול כי יש לו מדים. זאת בדיוק הדוגמה לשוטרים הקטנים שמסתובבים פה (בייחוד המתנדבים). טוב שהוא לא אמר לך לך תעמוד בפינה.

גם סמכות השוטר לאכוף כפופה לחוק וזה לא איך שמתחשק לו!, למשל קרה לי מקרה עם שוטר כמעט דרס חבר שחצה במעבר חציה. חבר סינן לעברו הערה. השוטר החליט לעצור את הניידת באמצע הכביש ולהתנכל לחבר (אמנם היה עם אלכוהול בדם אבל הלך ברגל בדרך הביתה), כשהשוטר (שהיה ערס לא קטן) והשחמית (שהייתה ערסית לא קטנה) הגיעו למצב של כמעט אלימות פיזית עם החבר. ברגע ששלפתי את המצלמה וביקשתי יפה את השמות ואת המספר האישי, תוך צילום הניידת ואותם, כמו שהם הופיעו הם פשוט ברחו.

ולצערי הרב, יש לי לא מעט סיפורים כאלה..

אברה קדברה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שהשוטר יקח אחריות על הנהיגה שלך?

אם שתית אל תנהג.

יש מוניות ויש חברים שיכולים לנהוג במקומך.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך בדיקה לקנות רב פעמי תקנה.

למרות שהייתה כתבה בחדשות 2 שאנשים ביקשו משוטרים להיבדק והם נתנו להם.

אבל האמת חבל שלקחת את הסיכון כי אם היית יוצא שתוי אפילו קצת מעל המותר,

הרי הוא אמר לך אל תנהג אז הוא היו אולי נותנים לך עונש כבד יותר!

בתור תלמיד, איך המורים תמיד אומרים אל תהיה תהיה צודק תהיה חכם :)

קומפוננט: מורל דוטק מגבר 1 : JL AUDIO 360.2

מגבר 2 : הייפוניקס BRX 2400.1D סאב : GROUND ZERO GZHW 12SPL

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ביקשתי את זה פעם, השוטר ענה לי חד וחלק, אם אני בודק אותך ונמצאת שיכור, אני חייב למלא על זה דו"ח.

משם המשכתי לישון באוטו.

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שהשוטר יקח אחריות על הנהיגה שלך?

אם שתית אל תנהג.

יש מוניות ויש חברים שיכולים לנהוג במקומך.

ל'

כי המשטרה נועדה לשרת את האזרח ולא לתת לו לעלות להגה ואז לערוב לו ולתפוס אותו "על חם".

החוק לא אוסר לשתות אלכוהול ולנהוג, הוא גם לא מגדיר את כמות המשקה שניתן לשתות ולנהוג אלה מגדיר כמות אלכוהול באויר נשוף/דם. ובגלל שבארץ אין ענישה הדרגתית ובקלות אפשר להפוך לעבריין ולהיפרד מהרשיון להרבה מאוד זמן גם לאחר שתיית משקה אחד (בתנאים המתאימים, משקל, ללא ארוחה הרבה זמן וכו). לכן לא יקרה כלום אם המשטרה תעשה שירות לאזרח ותבדוק אם הוא כשיר מבחינת חוק לנהוג במיוחד אם הנהג מבקש בעצמו. לגבי הכסף לא היתי דואג, ההכנסות מהקנסות שמקבלים בבית משפט על נהיגה "בשיכרות" + המסים שהמדינה מקבלת מכל עורך דין שמנהל תיק כזה הן יפות מאוד.

וומתי בכלל כסף מעניין את המשטרה כשמדובר בביטיחות הנהגים? לא מזמן השקיעו סכום פעוט של 300 מליון שקל במצלמות החדשות :roll:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Borka ,

אל תהיה תמים - אף אחד לא יעמיד ניידת בשביל לחלק בדיקות חינם.

הרי יבואו להיבדק עד שיגמרו את ערכות הבדיקה בניידת, וניידת תהיה מושבתת חצי משמרת.

מה שיקרה זה אחד מהשתיים:

1. לא תהיה ניידת במקומות בילוי = לא יהיה מענה מהיר לקטטות ונהגים שיכורים ייצאו לדרך.

2. ניידת תמתין במרחק ממקומות הבילוי בשביל לתפוס שיכורים, אבל מספיק רחוק כדי שלא יציקו להם עם הבקשות להיבדק.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא תמים בכלל!

משטרה נועדה לשרת אותנו, ואת זה הרבה מאוד אנשים שכחו. אם אני רוצה להיבדק לפני שאני עולה להגה כדאי לדעת עם אני כשיר מבחינת החוק לנהוג לאחר ששתית שתי בירות, זאת הדרך היחידה שאוכל לדעת זאת. אם המשטרה תעשה לי את הבדיקה מיוזמתה יהיה כבר מאוחר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי המשטרה נועדה לשרת את האזרח ולא לתת לו לעלות להגה ואז לערוב לו ולתפוס אותו "על חם".

\:roll:.

אז כנראה שלא הבנת את דברי נכון.

שוטר/קצין לא יכל לקחת על עצמו אחריות על חייו של מישהו בנושא של שכרות.

הבחור יכל לשתות 4 ליטר וודקה ולאחר 30 שניות לרוץ להבדק,

לא צריך להיות גאון כדי לדעת שהאלכוהול טרם התפרק והתעכל בגוף,

והשפעתו תתחיל בהמשך.

אז היה ונהג כזה מגיע לבדיקה עובר אותה בהצלחה,

אבל בפועל האלכוהול מתחיל לתת את אותותיו לאחר שעזב את המקום והחל את הנהיגה.

נראה לך הגיוני?

למה כל דבר במדינה צריך להיות קשה?

שתית? אל תנהג!

יש המון פתרונות להגיע לבית אבל בוחרים בדרך הקלה והמסוכנת.

אפשר לקחת מונית.

נהג תורן.

אוטובוס (באיזורים בהם יש תחבורה).

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל'

אני לא מבין את הצורך האובססיבי שלך להצדיק את המשטרה בכל דבר.

אני לא מבקש ששוטר ינפיק אישור נהיגה לכל אחד שעבר בדיקה אצלו, כמו כל נהג אחר שנבדק אצלו ונמצא תקין ושוחרר לדרכו אין לשוטר שום אחריות על הנהג לאחר שזה סיים את הבדיקה, מה זה התירוץ המטופש הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כנראה שלא הבנת את דברי נכון.

שוטר/קצין לא יכל לקחת על עצמו אחריות על חייו של מישהו בנושא של שכרות.

הבחור יכל לשתות 4 ליטר וודקה ולאחר 30 שניות לרוץ להבדק,

לא צריך להיות גאון כדי לדעת שהאלכוהול טרם התפרק והתעכל בגוף,

והשפעתו תתחיל בהמשך.

אז היה ונהג כזה מגיע לבדיקה עובר אותה בהצלחה,

אבל בפועל האלכוהול מתחיל לתת את אותותיו לאחר שעזב את המקום והחל את הנהיגה.

נראה לך הגיוני?

למה כל דבר במדינה צריך להיות קשה?

שתית? אל תנהג!

יש המון פתרונות להגיע לבית אבל בוחרים בדרך הקלה והמסוכנת.

אפשר לקחת מונית.

נהג תורן.

אוטובוס (באיזורים בהם יש תחבורה).

ל'

לגביי בדיקה מיד לאחר שתיית אלכוהול, זה היה קופץ מיד בבדיקות נשיפה - יש על זה כמעט פרק שלם ב"מנפצי המיתוסים", זה אפילו היה נותן אינדקציה שהיא חמורה יותר.

סתם אנקדוטה, שימוש במי-פה (שמכילים אלכוהול) ולאחר מכן ביצוע בדיקת נשיפה תיתן אינדקציה גבוהה, אחר כך לך תסביר ששללו לך את הרשיון בגלל מי-פה. (יש לשים לב שזה בדקות הראשונות ככה שצריך להיות ממש חסר מזל)

מצד אחד כל הטיעונים שלכם לגביי למה זה לא הגיוני ששוטר יעזור נשמעים סבירים ע"ג המסך.

אבל בשורה התחתונה, אם השוטר היה בן אדם הוא היה עוזר בלי לעשות את כל הטררם.

מעבר לכך, לעניות דעתי שוטר כן אחראי במידה מסויימת על האנשים שאותם הוא עוצר מתוקף הסמכות שניתנה לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BORKA, ל' לא מגנה על השוטרים.

היא פשוט לא מבינה מדוע להתעקש לנהוג במצב שעלול אפילו ב1% לסכן אותך\חבריך\ציבור ואו רישיונך.

האמת שגם אני לא מבין את העקשנות הזאת, שתית? אל תנהג. מה כ"כ מסובך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4447 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...