Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ערכת עמיעד נגד אבנית - באמת בא לציון הגואל?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 4180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מכיר שני פתרונות נגד אבנית:

מרכך מים. אתה צריך להוסיף מלח שולחן אחת לתקופה ואין שקיעה של אבנית. למיטב ידיעתי, כיום, אסור להתקין מרככי מים בבתים פרטיים בגלל זיהום מי תהום של המלח.

אוסמוזה הפוכה. למעשה זו ממברה ברירנית שלא נותנת למלחים לעבור. החיסרון הוא בביזבוז מים. על כל טיפת מים שמתקבלת - 5-7 טיפות הולכות לביוב.

אני, בביתי, התקנתי רק סנן נייר ושני סנני פחם בגלל שהבית ישן והצנרת חלודה. אני מחליף פעם בחצי שנה ומדהים איך שסנן הנייר יוצא חום.

בהצלחה.

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבת למעלה נכון.

מערכת טיהור מקצועית על כל ליטר מים נקיים מורידה לביוב במינימום 5 ליטר מים "מזוהמים".

יש גם כאלו שמוריקות 12! ליטר על כל ליטר נקי.

ועדיין יש וילות ומפעלים שמתקינים מערכות כאלו ב כ 10K ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ מהאוב

לאחרונה חפץ אני בהתקנת מסנן אבנית ראשי לבית (משתמשים גם בתמי 4)

מחיפוש בפורום ועוד מקורות לא הצלחתי לגבש כיוון על איזה מוצר ללכת

1. סיליפוס או אבני לשם

2. משווק ממולץ לכל אחד מהרעיונות למעלה

סך הכל בית המסנן נראה אותו דבר בין אמריקאי סיני יפני והנה התימני,

בפנים לכולם יש מסנן 50 מיקרון מנירוסטה ואבן מסעיף א,

אחד עולה 300, השני עולה 3000

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הן אותן "אבני הלשם"?

שאלה מצויינת. לא הצלחתי למצוא בעצמי בשום מקום תיאור מדעי המניח את הדעת.

"מלחי סידן" זה הכל טוב ויפה, אבל מהו אותו חומר פעיל P200 ומשהו שצויין?

ברמת העיקרון: המקום היחיד שאני מכיר שמשתמש באבני לשם, זה גלעל. בתור "עזר כנגדו", הם גם יוצאים במתקפה חריפה על סיליפוס.

בתור אחד שבא מהתחום, לי אישית זה נראה יותר כמו ניסיון לבידול שלהם מול המתחרים, וניסיון "שיווק בהפחדה".

כשאדע יותר לעומק על אבני הלשם הללו, אני מבטיח לחזור לעדכן. אם יהיה צורך, גם אפרסם פה התנצלות על המשפט הקודם...

אוסמוזה הפוכה. למעשה זו ממברה ברירנית שלא נותנת למלחים לעבור. החיסרון הוא בביזבוז מים. על כל טיפת מים שמתקבלת - 5-7 טיפות הולכות לביוב.

אני, בביתי, התקנתי רק סנן נייר ושני סנני פחם בגלל שהבית ישן והצנרת חלודה. אני מחליף פעם בחצי שנה ומדהים איך שסנן הנייר יוצא חום.

בהצלחה.

כבר אחרי פחות מחודש המסנן יוצא בצבע "חום-מפחיד"... נתקלתי בזה פעם אחת. קשה להאמין מה מסתובב בצנרת של המים בארץ.

מה שכתבת למעלה נכון.

מערכת טיהור מקצועית על כל ליטר מים נקיים מורידה לביוב במינימום 5 ליטר מים "מזוהמים".

יש גם כאלו שמוריקות 12! ליטר על כל ליטר נקי.

ועדיין יש וילות ומפעלים שמתקינים מערכות כאלו ב כ 10K ש"ח.

אני הייתי רוצה להעמיד דברים על דיוקם: ברוב מערכות האוסמוזה ההפוכה הביתיות, היחס הוא 1 ליטר מים מטוהרים מול 3 ליטר שהולכים לביוב. לא 5, ולא 12.

מקפיץ מהאוב

וואו, רק עכשיו שמתי לב שאני מגיב לשירשור מ-2011... :oops:

לאחרונה חפץ אני בהתקנת מסנן אבנית ראשי לבית (משתמשים גם בתמי 4)

מחיפוש בפורום ועוד מקורות לא הצלחתי לגבש כיוון על איזה מוצר ללכת

1. סיליפוס או אבני לשם

2. משווק ממולץ לכל אחד מהרעיונות למעלה

סך הכל בית המסנן נראה אותו דבר בין אמריקאי סיני יפני והנה התימני,

בפנים לכולם יש מסנן 50 מיקרון מנירוסטה ואבן מסעיף א,

אחד עולה 300, השני עולה 3000

יש הבדלים אפילו בין הבתים. יש כאלו מפלסטיק מעפן, שעושה הרבה בעיות. בד"כ מדובר על השקופים (לא מומלץ...) או על לבנים (מומלץ קצת יותר, אבל בעירבון מוגבל).

לגבי אבני הלשם, ראה את הערתי למעלה. רק משווק אחד מתעסק עם זה, כך שזה נראה יותר כמו בידול שיווקי מאשר משהו רציני יותר. מקווה שאני טועה.

לגבי הסיליפוס, משרד הבריאות ערכו בדיקות ולא הצליחו למצוא שום דבר שעלול להוות בעייה בריאותית בסיליפוס, ולכן שיווק שלו מותר בארץ.

המסננים הזולים יותר מכילים מסנן של 5 מיקרון, ולא 50. אותו מסנן שנכתב עליו שהוא נהיה בצבע חום תוך חצי שנה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על תגובתך

אפשר לקבל שמות של משווקים שבטוח לרכוש מהם מוצר טוב?

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכן אתה בארץ? אולי אוכל להפנות אותך למישהו או שתוכל לרכוש ישירות ממני (יש לינק לאתר שלי בפרופיל שלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, תוכל בכיף לקנות דרכי.

אם תרצה גם אתן לך רשימה של מקומות נוספים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...