Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן לטיוטה יאריס ספורט

EXTREM
שימו לב! השרשור הזה בן 4970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

10W30. אני משתמש בסינטטי מלא של "רוייאל פרפל".

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על היאריס (זאת אותה אחת ששאלת לגבי הבדיקה שלה?)!!

יש סברה בפורומים שונים בחו"ל שמנועי ה-VVT-i עובדים מצויין עם 5W-30 ועם 5W-40 (רק ששם זה אירופה וזה שונה במקצת).

-ההמלצה של איתמר (10W-30) מצויינת.

-אני מילאתי אתמול במהלך טיפול 15K ביאריס שלי שמן סינטטי מלא 5W-30 ( מוגזם לדרישות, אך המחיר היה ממש טוב) מתוצרת וולוליין (פעם שניה שאני עם וולוליין ואני כנראה אמשיך איתם).

כל שמן סינטטי מלא טוב ,מבית טוב ובתקן API מהמספרים למעלה, יהיה מתאים.

יחד עם הרכישה והחלפת השמנים הייתי ממליץ להחליף את מי הקירור ברכב.

מאיפה אתה בארץ? אם תרצה אני יכול להמליץ לך על המוסך שלי בת"א שיעשה יישור קו ליאריס שלך ויספק לך נוזלים איכותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סברה בפורומים שונים בחו"ל שמנועי ה-VVT-i עובדים מצויין עם 5W-30 ועם 5W-40 (רק ששם זה אירופה וזה שונה במקצת).

-אני מילאתי אתמול במהלך טיפול 15K ביאריס שלי שמן סינטטי מלא 5W-30 ( מוגזם לדרישות, אך המחיר היה ממש טוב) מתוצרת וולוליין (פעם שניה שאני עם וולוליין ואני כנראה אמשיך איתם).

מאיפה אתה בארץ? אם תרצה אני יכול להמליץ לך על המוסך שלי בת"א שיעשה יישור קו ליאריס שלך ויספק לך נוזלים איכותיים.

תנאי האקלים באירופה שונים מאשר פה.שם הם צריכים שמן דליל במשקל 5 שיעזור בהתנעת הבוקר במזג אוויר קר ומושלג.

פה אין לנו את הבעיה הזו,ולדעתי האישית שמן 5W30 הוא דליל.אצלי בספר הרכב של היאריס (2009) ממליצים עליו כתחליף זמני לשמן 10W30 או 5W20 (שניהם מכסים את טווח הטמפרטורות בארץ).יתכן שאצלך ההמלצה שונה.

וולוליין משתמשים ברוב המוצרים שלהם בערבוב שמן מקבוצה 3 -שעבר טיפול ופיצוח ברמה גבוהה יחד עם קבוצה 4-דהיינו שמן חצי סינטטי.

http://www.valvoline.com/faqs/motor-oil/full-synthetic-motor-oil/

ראו סעיף 20

רויאל פרפל מיוצר מPAO-שמן סינטטי שנוצר מ polyolefin.שמן סינטטי לגמרי מקבוצה 4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר ציינתי קודם שהמצב באירופה שונה מהמצב בארץ ולכן 5W-30 הוא מוגזם.

עם זאת, אני לא רואה שום בעיה לשימוש ביאריס- סך הכל מדובר(אולי) על בזבוז כסף (לא במקרה שלי) לעומת 10W-30 למשל.

שים לב שאפילו אצלך היצרן ממליץ על שימוש ב-5W-20 שהוא בעל אותו ייעוד בדיוק לטמפ' קרות!

ברור לך שגם אתה, ביאריס שלך, בישראל, לא ממש זקוק לרמה 5.

לצערי אני לא מוצא את השמן הספציפי שנלקח אתמול במוסך.

כנראה שמדובר באריזה ישנה/שונה כי הג'ריקן שהחזקתי אתמול ביד אינו מופיע באתר.

מדובר ב-5W30 סינטטי מלא של וולוליין.

בקישור שנתת מצויין שימוש ב-PAO. יש לך דרך אחרת להראות לי שהיצרן רויאל פרפל לא עושה שימוש בדרך שוולוליין עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על היאריס (זאת אותה אחת ששאלת לגבי הבדיקה שלה?)!!

תודה רבה ,כן זאת אותה אחת שביקשתי חוות דעת על הבדיקה שלה ,העניין הוא שעשיתי יישור קו במורשה טיוטה והם שמו שמן 15W40 שעכשיו אחרי היתייעצות אם כמה אנשים ,נראה לי שזה לא הכי טוב ועדיף היה לשים 10W30 כמו ממליצים פה.

למרות זאת בספר רכב שלי של היאריס כתוב שהשמן צריך להיות 15W40 או 10W30 ,מה אתם חושבים שווה להשאר אם 15W40 או שעדיף וחובה להחליף 10W30?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר ב-5W30 סינטטי מלא של וולוליין.

בקישור שנתת מצויין שימוש ב-PAO. יש לך דרך אחרת להראות לי שהיצרן רויאל פרפל לא עושה שימוש בדרך שוולוליין עושים?

נתתי לך לינק לאתר וולווליין.בסעיף מספר עשרים יש בבירור סעיף שמציין שהשמן שלהם מיוצר בשילוב של שמן בסיס מקבוצה 3 יחד עם קבוצה 4 שהיא קבוצת PAO,דבר שהופך את השמן הסינטטי שלהם Synpower לשמן חצי סינטטי:

1. What group of base oils is used in the formulation of SynPower?
    Valvoline uses a mixture of Group III and Group IV basestocks.

בנוגע להוכחה שרויאל פרפל משתמשים בקבוצה 4 בלבד:

http://www.royalpurple.com/faqs-motor-oil.html

רשום שם:

Is Royal Purple synthetic motor oil?

Yes. Royal Purple Motor Oils are composed of a proprietary formulation of synthetic base oils and synthetic additives containing iso-paraffinic diluents.

אם כבר-הם משתמשים בנשא (carrier) מקבוצה 1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התעלמתי מהקישור שנתת (וכן, אני יודע לקרוא אנגלית).

ביקשתי ממך שתתן לי לינק המתאר בפירוט באיזו שיטה עובד היצרן רויאל פרפל מבחינת תרכובת השמן שלו!

מהציטוט שלך:

synthetic additives = בתרגום חופשי יכול להגיד לך שישנם תוספים בשמן הסינטטי של היצרן!

יכול להיות שפספסתי, תוכל להראות לי איפה רשום שמדובר רק בשמנים מקבוצה 4 ברויאל פרפל?

ואם עדיין מתחשק לך לנבור במשמעות של " synthetic additives ", קרא כאן:

A modern Group III oil can actually outperform a PAO in several areas important to lubricants, such as additive solubility, lubricity and antiwear performance. Group III base oils can now rival PAO stocks in pour point, viscosity index and oxidation stability performance. Some of the key measures for finished lubricant performance where Group III must compete with Group IV include:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים יקרים...

במוסכי הייבואן ממלאים שמן בדרגת צמיגות 5w30 או 10w30 תלוי באיזה מוסך ביקרתם ואיזה שמן ניפק המחסנאי.

המלצות הייצרן הינו שמן בדרת צמיגות 5w30 sl.

פגשתי אדם עם דולר, החלפנו דולרים ועדיין לכל אחד מאיתנו יש דולר אחד. פגשתי אדם עם רעיון, החלפנו רעיונות ועכשיו לכל אחד מאיתנו יש 2 רעיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שאינך יודע,חס וחלילה.בנוגע לשיטות שבהן עובד היצרן,לא מצאתי את שיטת הזיקוק אך מצאתי דף מוצר:

http://www.royal-purple-industrial.com/pdfsi/rpmoips.pdf

אני גם שמתי לב לכך שיש תוספים סינטטיים בשמן של היצרן ולדעתי זהו ה Synerlec שלהם.אם זהו לא התוסף המדובר,ייתכן ואלו הם רק החומרים שנועדו לשאת את התוסף שלהם בשמן.

בנוגע להרכב השמנים-אחפש ואחזיר לך תשובה יותר מאוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים יקרים...

במוסכי הייבואן ממלאים שמן בדרגת צמיגות 5w30 או 10w30 תלוי באיזה מוסך ביקרתם ואיזה שמן ניפק המחסנאי.

המלצות הייצרן הינו שמן בדרת צמיגות 5w30 sl.

היצרן ממליץ על מספר צמיגויות, אין המלצה ספציפית.

בהתחשב בתנאי האקלים בארץ שמן 10W30 יהיה השמן האופטימלי ביותר לשימוש. טווח הצמיגויות מצומצם דיו, גם מספיק לשימון טוב במנוע קר וגם מספק הגנה טובה למנוע חם. שמן 5W30 הוא שמן עם תוספי "משפרי צמיגויות" על חשבון שמן הבסיס, וזה מיותר בתנאי האקלים בארץ.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4970 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...