Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מתאים לנסועה של 60K ק"מ בשנה בתקציב מוגבל

BMW
שימו לב! השרשור הזה בן 4940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה לא ללכת על סיאט קורדובה דיזל ידני

עם צריכה של 18 ל1 והרכב נראה מודרני וכמובן יהיה לך מקום לילד מאחורה+תא מטען ענק.

תשקול את הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשכיר בזיכרון ולשכור בראשון ?

אופציה מעניינת אבל לא הייתי מחליף את זכרון בראשון אף על פי ששניהם התחילו כמושבות של הברון רוטשילד.

ישה, בדיוק כמו שאני לא הייתי רוכש לעצמי אלטו אלא רכב קצת יותר ישן באותו סכום, כך גם הגיס לא מעוניין בקנגו ושות' ואני מבין אותו לגמרי! אילו רכבי עבודה. הם חסכוניים אולי, אבל הם ספרטניים, לא נוחים, נועדו למטרות שאין בהן צורך ובנוסף הם לא יוכלו לשמש כרכב שני במשפחה לאחותי שאינה מסתדרת עם מכוניות "גדולות" שכאלה.

למה לא רכבת? אתה היית מוכן לוותר על רכבך באופן קבע ולהתנייד אך ורק בתחבורה ציבורית? (זכרון יעקב לראשל"צ ובכלל האזור הדרומי של המרכז)

הרכב, אם ציינתי או לא, הוא רכב במשפחה לכל דבר ולא רק הכלי של הבוקר בהלוך לעבודה ובחזור ממנה.

אלעד, הרכב הוא לא רק לשנה אלא הרעיון הוא שאם ירכש רכב בנזין אז עדיף שלא להחזיק אותו לאורך זמן רב כי צבירת הק"מ תגרור בעיות מכירה עתידיות.

אם כבר I20 כמו שהצעת, אפשר ללכת בכיוון של סיריון שהיא למעשה יאריס בתחפושת ובכללי מדובר ברכב מצויין לכל הדעות.

הרעיון הוא לנצל את הדיזל שמרבית חלקיו יכולים לשאת בנטל הנסיעות הרב (וזה יתרון על הבנזין).

ראשית כאן שרשור מעניין http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=271435&highlight=%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%A1%D7%98%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%A8&page=3

בעיקר בעמודים 3-4

ונחזור להיות רציניים לרגע

רכב משומש יירכש ב 100K קילומטר

60K כל שנה . שנה שנתיים הוא יהיה מעל 200K .פעמיים בחודש יחפש את הדרך למוסך.

הוצאות דלק בלבד 2300- 2500 ש"ח לחודש

זמן על הכביש 3-4 שעות כל יום, שפירושם סיכון ועייפות.

רכב קונים.

יורדים בבוקר בנחת לבנימינה. חניה בשפע יש? יש.

נכנסים לרכבת יושבים עובדים קוראים עיתון . שעה ו 12 דקות הוא ברחובות אותו כנ"ל חזרה.

יש גם רכבת לראשון לשם רק מחליפים רכבות אז הנסיעה לראשון הקרובה יותר לוקחת עוד 20-30דקות יותר.

עלות חודשית 1500 ש"ח.

עכשיו שינוע מתחנת הרכבת ברחובות /רשל"צ למקום העבודה.

כיון שאין לי מושג איפוא הוא עובד אז הפתרונות האפשרייים תחבורה ציבורית הליכה ברגל או אופניים.

רווח כספי לדעתי לפחות 1500-1000 ש"ח לחודש +השקט הנפשי.

לא מגיע לאחותך בעל יותר רגוע :-D

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

60K כל שנה

נעשה חשבון לגבי רכב דיזל חיסכוני.

60 אלף ק"מ בשנה = 5000 ק"מ בחודש.

צריכת סולר טובה היא 1:18 (של מגאן אפילו עוד יותר טובה).

5000 תחלק ל 18= 277 ליטרים * 6.40 ש"ח לליטר סולר (יש גם יותר זולים, אני מלא במחיר של 6.04 ש"ח לליטר סולר) = בערך 1800 ש"ח.

מגאן טובו דיזל ידנית - 1700 - 1600 ש"ח בחודש.

לגבי שקט נפשי בנסיעה ברכבת אני מסכים, אבל הרכב ישמש גם לדברים אחרים (רכב שני\הסעת ילדים ועוד).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, אני מתפלא לראות תגובה כזאת ממך. בד"כ אתה משקיע בעיצוב ההודעה, בגופן, בהדגשות, אך נראה שהפעם לא השקעת במחשבה יתרה.

1-אתה אכן לא יודע במה הוא עובד ואיך מתנהל סדר היום שלו! ואם אני אגיד לך שאין לו משרד קבוע והוא איש שטח שנדרש לפעמים להגיע למקומות שאינם נמצאים על דרכים ראשיות? (הוא מקבל החזרי נסיעות מהעבודה וזה מתקיים, הוא גם נדרש ורוצה להיות נייד תמיד)

2-חשבת על זה שרכב מיועד גם לשמש את המשפחה בסופ"ש? סתם בשעות אחה"צ? אולי אישתו לומדת בערב לתואר וצריכה גם את יכולת הניוד?ואם רוצים לבקר את סבא וסבתא בערב? לוקחים מונית או אוטובוס?

3- יש דברים שלא נמדדים בהפרשי כסף ובבדיקת תועלת ותמורה. נוחות וניוד של המשפחה הם חלק מזה.

4-אם היית מכיר את הרכבת בבינמינה היית יודע שהחניה עמוסה כבר משעות הבוקר המוקדמות, שהדרך מזכרון לבנימינה מלאה בפקקים מעצבנים ושהרכבות של יום ראשון וחמישי המגיעות עמוסות מחיפה הם פשוט בלתי נסבלות ברמה שהחיילים והנוסעים שהצליחו לתפוס מקום עמידה על הסנטימטר של הדלת האוטומטית מחזיקים היטב אחד בשני כדי לא ליפול לרציף בזמן פתיחת הדלתות.

5-אם בתחילת השרשור ציינתי שרכבת לא באה בחשבון, זה בטח לא בגלל שאני לא יודע לעשות את החשבון הכספי לבד או בגלל שאני מעדיף שגיסי "יתפנק" לו בנסיעה יומית בפקקים למשך כמה שעות לכל כיוון, הלוך וחזור!

אגב אנקדוטה- אכן נשקלה אפשרות לעזוב את זכרון לטובת אזור המרכז, אך כמו שישה כבר רשם, אין מה להשוות בין זכרון יעקב לבין המרכז (וזה נשלל) :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית כאן שרשור מעניין http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=271435&highlight=%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%A1%D7%98%D7%9C%D7%98%D7%95%D7%A8&page=3

בעיקר בעמודים 3-4

ונחזור להיות רציניים לרגע

רכב משומש יירכש ב 100K קילומטר

60K כל שנה . שנה שנתיים הוא יהיה מעל 200K .פעמיים בחודש יחפש את הדרך למוסך.

זמן על הכביש 3-4 שעות כל יום, שפירושם סיכון ועייפות.

רכב קונים.

יורדים בבוקר בנחת לבנימינה. חניה בשפע יש? יש.

נכנסים לרכבת יושבים עובדים קוראים עיתון . שעה ו 12 דקות הוא ברחובות אותו כנ"ל חזרה.

יש גם רכבת לראשון לשם רק מחליפים רכבות אז הנסיעה לראשון הקרובה יותר לוקחת עוד 20-30דקות יותר.

עלות חודשית 1500 ש"ח.

עכשיו שינוע מתחנת הרכבת ברחובות /רשל"צ למקום העבודה.

כיון שאין לי מושג איפוא הוא עובד אז הפתרונות האפשרייים תחבורה ציבורית הליכה ברגל או אופניים.

רווח כספי לדעתי לפחות 1500-1000 ש"ח לחודש +השקט הנפשי.

לא מגיע לאחותך בעל יותר רגוע :-D

ישה, אני מתפלא לראות תגובה כזאת ממך. בד"כ אתה משקיע בעיצוב ההודעה, בגופן, בהדגשות, אך נראה שהפעם לא השקעת במחשבה יתרה.

מחפש לך שרשור עבר , מסתכל בלוח הרכבות נותן לך הצעת מחיר כמה עולה הרכבת . זאת לא השקעה. ככה זה כשמתרגלים לרמה גבוהה:-D

1-אתה אכן לא יודע במה הוא עובד ואיך מתנהל סדר היום שלו! ואם אני אגיד לך שאין לו משרד קבוע והוא איש שטח שנדרש לפעמים להגיע למקומות שאינם נמצאים על דרכים ראשיות? (הוא מקבל החזרי נסיעות מהעבודה וזה מתקיים, הוא גם נדרש ורוצה להיות נייד תמיד)

2-חשבת על זה שרכב מיועד גם לשמש את המשפחה בסופ"ש? סתם בשעות אחה"צ? אולי אישתו לומדת בערב לתואר וצריכה גם את יכולת הניוד?ואם רוצים לבקר את סבא וסבתא בערב? לוקחים מונית או אוטובוס?

כתבתי בקטן בהודעה המקורית עכשיו הגדלתי תסתכל . רכב קונים.

3- יש דברים שלא נמדדים בהפרשי כסף ובבדיקת תועלת ותמורה. נוחות וניוד של המשפחה הם חלק מזה.

ראה תשובה לנקודה2

4-אם היית מכיר את הרכבת בבינמינה היית יודע שהחניה עמוסה כבר משעות הבוקר המוקדמות, שהדרך מזכרון לבנימינה מלאה בפקקים מעצבנים ושהרכבות של יום ראשון וחמישי המגיעות עמוסות מחיפה הם פשוט בלתי נסבלות ברמה שהחיילים והנוסעים שהצליחו לתפוס מקום עמידה על הסנטימטר של הדלת האוטומטית מחזיקים היטב אחד בשני כדי לא ליפול לרציף בזמן פתיחת הדלתות.

מכיר גם מכיר. הבת שלי משתמשת בתחנה הזו מזה שנתיים שלוש ויש חניה, וככל שעולה השחר היא מתמלאת על ידי אנשים שלא רוצים לנסוע ברכבם.

ובנימינה זו תחנה ראשונה לשני היעדים שציינתי גם רחובות וגם רשל"צ. אני דואג "לפנק" את גיסך.

5-אם בתחילת השרשור ציינתי שרכבת לא באה בחשבון, זה בטח לא בגלל שאני לא יודע לעשות את החשבון הכספי לבד או בגלל שאני מעדיף שגיסי "יתפנק" לו בנסיעה יומית בפקקים למשך כמה שעות לכל כיוון, הלוך וחזור!

אגב אנקדוטה- אכן נשקלה אפשרות לעזוב את זכרון לטובת אזור המרכז, אך כמו שישה כבר רשם, אין מה להשוות בין זכרון יעקב לבין המרכז (וזה נשלל) :-D

אבל כיוון שגיסך מקום עבודתו נייד אז להצעת הרכבת אין תקומה.

נתיב אחר שהייתי שוקל זה כביש 6

עלות הנסיעה עשוייה להתקזז בחלקה על ידי צריכת דלק שפוייה יותר מאשר לעמוד בפקקי כניסה יציאה גוש דן.

גם יותר בטוח גם יותר מהיר גם יותר רגוע.

ודרך אגב אין לי מניות לא ברכבת ולא בכביש 6 :-D

מקווה לקבל ציון עובר עכשיו.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד, הרכב הוא לא רק לשנה אלא הרעיון הוא שאם ירכש רכב בנזין אז עדיף שלא להחזיק אותו לאורך זמן רב כי צבירת הק"מ תגרור בעיות מכירה עתידיות.

אם כבר I20 כמו שהצעת, אפשר ללכת בכיוון של סיריון שהיא למעשה יאריס בתחפושת ובכללי מדובר ברכב מצויין לכל הדעות.

הרעיון הוא לנצל את הדיזל שמרבית חלקיו יכולים לשאת בנטל הנסיעות הרב (וזה יתרון על הבנזין).

מראש לא הצעתי לך רכבים שבאים עם גיר אוטומט בלבד (כמו הסיריון) מכיוון שבק"מ כזה גבוהה ההפרשים בין ידני לאוטומט משמעותיים מאוד.

כפי שכבר רשמתי לך, הדרישות של גיסך מביאות אותו לדרך ללא מוצא. ז"א, או שהוא יתפשר על משהו או שהוא ימשיך לחפש רכב לנצח.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, הכל בהומור כמובן :-D

כמובן שכביש 6 הוא מאוד רלוונטי וגיסי משתמש בו באופן קבע.

עלויות הדלק (והכביש) כפי שכבר ציינתי מקוזזות במשכורת.

רכבת נשארת כאופציה לא רלוונטית.

אני מקווה בשביל הבת שלך שהיא מצליחה להגיע בשעות סבירות שאז יש חניות והיא מצליחה גם להתיישב ברכבות שמגיעות מחיפה ולא עומדת כל הנסיעה תוך כדי שהיא אוחזת במדפי התיקים העליונים.

:wink:

אלעד, אתה לא טועה, זה בדיוק מה שנאמר כאן בשרשור רק לא בצורה ישירה.

חייבת להיות התגמשות, כזו שתאפשר איזון נכון בין הרצוי למצוי.

כרגע האיזון הוא בדמות המגאן שנראית כאופציה עדיפה והיא תיבחן ותשוקלל יחד עם החיפושים אחרי אופציות נוספות (לא אמרתי נואש על חיפוש רכב דיזל ראוי אחר).

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עלות הדלק מקוזזת במשכורת, למה צריך לחפש רכב עם דגש על החיסכון?

אולי רכב אמין ולא יקר בתיקונים\טיפולים יהיה עדיף?

למשל, קורולה 2006.

נכון שנוחות המושבים פחות טובה משל מגאן, אבל עדיין לא רעה, ואין טורבו שעולה 10 אלפים ש"ח או משאבת הזרקה שעלותה גם גבוהה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולדי, עד כמה שאני הבנתי, ישנה השתתפות קבועה ולא מלאה לפי קבלות.

ככה שכל חסכון שיתקבל יבוא לטובה, אם בהחזרים מהחברה ואם בהוצאות מהכיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שכל ההערות נכתבו והתקבלו בהומור.

אני כמאמר הגשש יש לי רעיון.

אם הגיס לא צריך רכב שעושה רושם במקום אליו הוא מגיע.

רכב למשפחה צריך? צריך . קונה. מתאים לנסיעה של משפחה ממוצעת , לא ל60K לשנה. קורולה לדוגמה.

קונה עוד רכב ב 5K במצב נסיעה ראוי. לנסר 92-3 למשל. אפשר למצוא רבים לא רק לנסר במצב נסיעה ראוי בטווח המחירים האלה.

רכבת בין זכרון לרחובות. 72 דקות נינוחות לכל כיוון בלי החלפה. בנימינה תחנה ראשונה. לא לחץ של חיילים .

אני מעריך שגם ברחבות לא יהיה לו בעיה למצוא מקום ישיבה.

מיצובישי מחכה לו בחניה ברחובות, ישמש אותו באיזור , בערב יחזור לחניה ברחובות.

הכי זול הכי בטוח הכי מפנק אפשר גם לעבוד . ברכבת יש גם צ'אנס להכיר בחורות נחמדות:shock:בגלל זה אתה נגד, הבנתי.

בעוד שנתיים שלוש גורט את הלנסר וכך הלאה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון טוב, אני אומר לשדרג את הרעיון ולרכוש 4 לנסרים כאלו.

אחד יחנה בראשל"צ, השני בת"א, השלישי בהרצליה והרביעי לפי הצורך.

ככה הוא מכוסה מכל הכיוונים!

:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיס קשה יש לך.

לנסר אחד מספיק.

הוא יחנה אותו במקום שלמחרת הוא צריך להיות בו . או שגם זה מודיעים לו באישון הלילה.

אם תחשוב ברצינות תראה שהפתרון הוא האופטימום של ריבוע המעגל שאתם מנסים לעשות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוד שנה תחזור לכאן ספר לנו חוויות ועלויות.:lol:

מאחל לך ולגיס מציאת רכב אמין ונוח.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...