Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עקיפה מימין של ניידת ונהיגה בקלות ראש (עבירה ראשונה)

Super-Lancer
שימו לב! השרשור הזה בן 4976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאילו אף אחד פה לא עוקף מימין, איזה הצטדקות יש פה.

אם תסעו בכביש החוף ויש רכב בנתיב השמאלי שנוסע 80 כאשר הכביש ריק אז תסעו גם 80 צמוד אליו בימני?

לפעמים יש מקרים שוואלה איזשהו אדיוט נוסע בשמאלי ולא ייעזור אורות או צפירות הוא לא יירד מהשמאלי ועוקפים מימין.

אתם לא יודעים את הגרסא שלו אז חלאס לתקוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אף אחד לא מצטדק פה.

אם אתה מאותת, מדליק אורות ומצפצף לרכב שלפניך כמה שניות עד שאתה רואה שאין לו כוונה לזוז, ואז אתה מתחיל עקיפה מימין (לא חוקית אבל זהירה), סביר להניח שלא יעשו לך כלום, ובטח שלא ישימו לך סעיף של נהיגה בקלות ראש.

מצד שני, אם אתה מגיע במהירות יחסית גבוהה ונכנס לנתיב הימני תוך סיכון אחרים בשביל לעקוף, אין סיבה שהשוטר ירחם עליך.

זה לא רק העבירה עצמה, אלא האם אתה נוהג כמו בן אדם.

אני לא יכול להגיב לגבי המקרה הספציפי, אלא לפי ניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא הבנתי למה קיבלת זימון למשפט?

הרי זה ברור שזה לא על עקיפה מימין! כולנו הרי עוקפים מימין כי אין ברירה.

כנראה שנהגת ממש בקלות ראש, מה עשית שהוא רשם לך דו"ח על נהיגה בקלות ראש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיגה בקלות ראש זו העבירה שהכי קשה לתביעה להוכיח בבית המשפט, אם אפשר להעלות את הניסוח המדויק יעזור פה לכולם.

בפעם הבאה אל תעקוף סקודה עם סיומת 61 או 16 ו/או פולקסווגן ג'טה עם סיומת 62...

אתה יודע כמה רכבים כאלה יש עם הסיומות האלו שהם לא ניידות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול יש לי רישיון כמה שנים טובות דבר שני ברוך השם לא קיבלתי אף דוח חוץ מעצור אחד

זה שלמדתי את זה בתואריה זה יפה וידוע אבל אני באמת לא זוכר שבתאוריה הסבירו למה הוציאו תחוק הזה ולמה זה מפריע יעקפו מיימין

ולמענך ולמען הסובבים אותך אל תענה תשובות של התלהבות שאתה יודע תאוריה יותר טוב מאחרים פה כי זה בדיחה מהלכת

לדעת תיאוריה טוב זו לו בדיחה מהלכת- זה המפתח שלך לנהיגה בטוחה, לצד הידע, וכידוע ידע הוא כח, לצאת ללא פגע משוטר שעוצר אותך ללא הצדקה (וכן, דברים כאלו קורים).

ולעניין עצמו: אסור לעקוף מימין מפאת הסכנה שבדבר; ישנו שטח מת נרחב מימין הרכב, ובמיוחד כלי רכב גדולים כמו משאיות ואוטובוסים.

ישנם שלושה מצבים חריגים בהם מותר לחלוף על פני רכב מימין והם:

1. כאשר הרכב שלפניך מתכוון לפנות שמאלה ומאותת על כך.

2. כאשר אתה נמצא בנתיב המיועד לפניה ימינה ומתכוון לבצע הפניה.

3. כאשר מחמת גודש התנועה נעה ביותר מטור אחד ונוצר מצב בו הטור הימני מתקדם מהר יותר מאלו שמשמאלו.

:puzzled:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיגה בקלות ראש זו העבירה שהכי קשה לתביעה להוכיח בבית המשפט, אם אפשר להעלות את הניסוח המדויק יעזור פה לכולם.

אין כאן ניסוח מדוייק, בהזמנה לדין הנהג מקבל רק תאריך ההזמנה השעה ואת הסעיף.

נסיבות המקרה רשומות בדוח בנפרד.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עקיפה מצד ימין, ויש עקיפה מצד ימין

אם ניידת נוסעת בשמאלי (שלא כחוק !!!!), במהירות של 85 קמ"ש

ואתה תעקוף אותה מימין בצורה לא פרובוקטיבית, על 90 קמ"ש בלי השתוללות ובלי בלאגן

אף אחד לא יעצור אותך, גם השוטר מבין שהוא נסע בשמאלי והפריע לך לעקוף

אני בטוח שהעקיפה היה "רועשת" וזאת התוצאה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערותי בכחול לכתוב באדום

ברגע של כמה שניות רגע מוזר משהו :lol:עשיתי כמה שטויות.

עקפתי ניידת של סמויים מצד ימין ונסעתי מעל החוק. הסבר למשפט הזה? האם אתה מרמז למהירות גבוהה או התרוממת באויר?

השוטר אחרי שהוא בדק אותי אם אני שיכור והכל והתברר לו שאני בסדר גמור נתן לי זימון לבית משפט על עקיפה מצד ימין ונהיגה בקלות ראש.

זאת עבירה ראשונה שלי ואני לא נהג חדש, מה העונש הצפוי והאם אפשר לצאת באזהרה ?

האם היה שוטר אחד בניידת או כמה שוטרים/בלשים

לא סוף העולם, חכה עם הצוואה!

בבית המשפט, אם השוטר הוא צד בעבירה - למשל לא נתת לניידת זכות קדימה, או כמו במקרה שלך עקפת את השוטר שרשם לך את הדו"ח מימין, אז לשופט דווקא אין עניין מיוחד לקבל את גרסת השוטר מול גרסתך, משום שאינו נחשב לאובייקטיבי.

מאיפוא הבאת את ההמצאה הזאת?

שוב, תלוי אם תזומן למשפט איילי צריך רק לקרוא את הודעת הבחור (תקווה שלא) ומה טענת בזמן ביצוע העבירה (כלומר מה שרשום בדו"ח בסעיף דברי הנהג. תקווה לבסס על זה טעון רציני)

חשוב ביותר אז תעלה את זה מר לנסר

בכל מקרה אתה מואשם בסעיף חמור למדי ויכולות להיות גם תוצאות בהתאם.

לניידת אסור לנסוע בנתיב הימני.

גם השוטר עשה עברת תנועה,אם בבית המשפט לא יקבלו את הטענה שלך,תדרוש שהשוטר יקבל דו"ח בנוסף כי גם הוא עשה עבירת תנועה.

זה לא יתכן שתיהיה אפליה רק בגלל שהוא שוטר.

הגיע הזמן שתדעו שלשוטר מותר על פי החוק בשעת מילוי תפקידו לנסוע כמעט כרצונו. חלק ב' כולל את כל התקנות הקשורות להתנהגות בדרך

רכב משטרה

32. (א) רכב של משטרת ישראל שהנוהג בו או הנמצא בו ממלא תפקיד רשמי בפועל לא יחולו לגביו הוראות חלק ב' אם היה בקיומן כדי למנוע את מילוי התפקיד.

זו העבירה שהכי קל לתביעה להוכיח בבית המשפט , סיפור של השוטר מול סיפור של הנאשם ואם השוטר לא דביל מושלם בכך מסתיים התיק, בהרשעה.

?

היה נחמד אם פותח השרשור יתעורר ויספק לנו, שמנסים לעזור לו, קצת מידע.

אני ממליץ לו לבקש לקבל את חומר החקירה בתיק כך יראה את מה שכתב השוטר בדו"ח שלו /או אולי גם שוטר נוסף שהיה בניידת בעת האירוע.

עם היו שני שוטרים או יותר צריכים כולם לחבר מזכרים לא רק השוטר ממלא הדו"ח , חסרונו של מזכר כזה יכול לסייע לנאשם.

אבל שיתעורר הבחור!!

ניתן לכם תרחיש אפשרי , כזכור הניידת היא רכב משטרתי מוסווה.

הניידת במסלול שמאל כי היא עוקפת רכב במסלול ימין.

מר לנסר אצה לו הדרך , עוקף את הניידת מצד ימין ואופס חותך למסלול השמאלי כדי לעקוף את הרכב הנמצא במסלול ימין ואז מכריח את הניידת לבלום. , גם בלי לבלום זה מרגיז את השוטר. הוסיפו לזה את מראה הרכב , ותקבלו את הסיטואציה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוקף את הניידת מצד ימין ואופס חותך למסלול השמאלי כדי לעקוף את הרכב הנמצא במסלול ימין ואז מכריח את הניידת לבלום. , גם בלי לבלום זה מרגיז את השוטר. הוסיפו לזה את מראה הרכב , ותקבלו את הסיטואציה.

כמו שזה מרגיז כל נהג אשר חותכים אותו בכביש ומסכנים אותו בזמן נהיגה.

רק שאנחנו אף פעם לא מתלוננים ומגיעים עם התלונה למשטרה, אלא רק ממלמלים לעצמנו כמה הנהג הזה מסוכן על הכביש.

לשוטר יש את היכולת (גם לכל אזרח) לזמן אותו לבית המשפט ולהעמיד אותו לדין/ או לתת ברירת קנס.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

הכוונה שלי הייתה אם התביעה תיסוג משום מה מההחלטה, או שבמועד הדיון לא יגיע השוטר, או שקירות בית המשפט יפלו פתאום או משהו כזה.

התקווה עוד יותר רלוונטית לקנס ברירת משפט, שבו לא תמיד אתה מזומן. ואם כן, אז לא תמיד בתוך שנה. ואז יש סיכוי להתיישנות.

לגבי אוביקטיביות השוטר שהוא גם צד בעניין: זה לא מנסיוני. נדמה לי שזה מנסיונו של עו"ד אילון אורון, אאל"ט קראתי את זה פעם היכנשהו. אבל זה הגיוני. אם השוטר עצר אותך בשגרה על עבירה שבצעת אז הוא מילא את תפקידו, וגם אין לו סיבה שלא להיות אוביקטיבי. אם בעבירה שלך גם "הפרעת את מנוחתו" אז הגיוני שאדם במצב הזה הוא פחות (כלומר לא) אוביקטיבי. ואם יש לך גרסה מוצקה אחרת, אין לשופט סיבה לקבל דווקא את גרסת השוטר, שהוא צד בעניין לכל דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איילי בוא נחדד את העיניין ברשותך

מצב 1

ניתן לכם תרחיש אפשרי , כזכור הניידת היא רכב משטרתי מוסווה.

הניידת במסלול שמאל כי היא עוקפת רכב במסלול ימין.

מר לנסר אצה לו הדרך , עוקף את הניידת מצד ימין ואופס חותך למסלול השמאלי כדי לעקוף את הרכב הנמצא במסלול ימין ואז מכריח את הניידת לבלום. , גם בלי לבלום זה מרגיז את השוטר. הוסיפו לזה את מראה הרכב , ותקבלו את הסיטואציה.

מצב 2

אותו מצב כמו מצב 1 רק הרכב שבלם הוא לא הניידת אלא רכב של נהג אחר ,והשוטר רואה את זה.

מצב 3

או הניידת נמצאת ברכב אחרי הרכב העוקף וממתין לתורו לעקוף ומר לנסר עוקף את שני הרכבים מימין וחותך לשמאל.

לדעתך השופט יאמץ את גירסת השוטר במצב 2 ביתר קלות מאשר במצב 1. ומה לגבי מצב 3

אני טוען כי שלושת המצבים זהים השוטר לא טייל על הכביש אלא נסע לתפוס עברייני תנועה , ברכב מוסווה. אז במצב 1 השופט יסתכל עליו בעין עקומה? הזוי !!:lol:

זה לא מצב בו השוטר נוסע ברכבו הפרטי ועל הדרך מישהו מעצבן אותו והוא מגיש נגדו דו"ח אז אולי יש מצב בו השופט יבחן את דברי השוטר במשקפיים שונות. לא משוכנע בכך בכלל.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או פשוט לא לעקוף מימין. זו גם אופציה.

אולי זו אופציה עבורך - אני לא מכיר אופציה כזאת. נהג שנרדם בשמאלי על 90 ייעקף בשנייה מהימני, ואפילו ללא הבהוב או צפירה. מי שהולך לכתוב שאני מסוכן - צבוע.

אתה יודע כמה רכבים כאלה יש עם הסיומות האלו שהם לא ניידות?

אני לא מדבר על סקודה פאביה אדומה עם גג לבן וסיומת 61, אלא מן הסתם על הרכבים המועדים לפורענות, קרי סקודה אוקטביה לבנה, פולקסווגן ג'טה כסופה או בצבע שמפניה וכ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה,

צר לי, אך אין לי הרבה מה לחדד. זו לא איזו תובנה שפיתחתי, אלא כפי שאמרתי, איזשהו רעיון שקראתי פעם לא זוכר אפילו איפה. אבל נראה לי שזה עולה בקנה אחד עם עקרונות המשפט.

נניח לגבי אי מתן זכות קדימה (בתמרור עצור או האט):

אם הפקעת את זכות הקדימה אפילו מניידת בתפקיד, ועל כך הדו"ח: סביר יותר שתצליח (בכשרון) לעורר ספק אצל השופט באשר לגרסת השוטר, לעומת מצב שבו השוטר עמד בצד, וראה שהפקעת זכות קדימה מרכב אחר.

מהבחינה הזאת יוצא איפה (בעזרת דדוקציה פשוטה, או בעברית - הסקת מסקנות) שאכן מצב 1 הוא "טוב" יותר לנאשם ממצב 2. לגבי מצב 3: לא ניחנתי ביכולת להבנת הנקרא ברמה כזאת שאוכל לחוות דיעה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, הניידת הסמויה לא הייתה סקודה או ג'טה אלא בורה.

עקפתי אותו במהירות של אולי 70 קמ''ש במקום שמותר בו 50.

הוא שמע את האגזוז וכנראה החליט לעוף על עצמו ואמר לי שהוא לא היה מסוגל לרשום את המספר רכב שלי(אם ממש היה רוצה היה רושם).

מי שמכיר את הכניסה לאזור תעשיה בכרמיאל אחרי התחנה של הדרדסים יש פניה ימינה פנייה יחסית חדה.

הוא ראה שאני לא בולם ובגלל זה הוא גם החליט שנסעתי פרוע.

על מהירות הודיתי ועל עקיפה מימין גם הודיתי.

נהיגה בקלות ראש הוא אמר לי שזה סעיף 62 שזה בגלל שלא האטתי במעברי חציה.

השעה הייתה 3 בבוקר ושדה ראיה מצויין כדי לראות שאין אנשים בקרבת מקום ולכן אין שום סיבה להאט.

ולא זה לא האוטו שלי בתמונה (הלוואי וכן|)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4976 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...