Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדלים בין שני דגמי ROVER 620

מאור_מורדוך
שימו לב! השרשור הזה בן 5146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש בבעלותי ROVER 620SI ורציתי להחליף ל620TI ,רציתי לדעת עם יש הבדלים משמעותים באחזקה של השנים .

הROVER 620SI אוטומט הם מנוע של הונדה אקורד וה620TI ידנית עם מנוע של רובר .

ואמרו לי שיש בעיה בהחזקה של הרובר ביגלל שהחברה פשטה רגל ועולה הרבה מאוד כסף לתפל במנועים של רובר, עכשיו אני

מדבר מניסיון מיכון שיש בבעלותי רובר נוספת 214SI ידנית עם מנוע 1600 ותענו שנשבר הגיר והעלות שלו כ3,000 שקל ולא

חשוב כבר למה הגיר סודר והאוטו עומד בחניה בלי שימוש ,עכשיו סבא שלי מוסכניק והוא אמר לי שלא כדי לי לגעת בדגמים עם המנוע של הרובר .

עכשיו אני רוצה לדעת מה אתם אומרים עם זה נכון הוא לא מיכון שאני מאוד אוהב את האוטו ואני מעונין בידני ועם אפשר

לקבל שמות של מוסכים שמתעסקים עם רובר תודה רבה לעוזרים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שתקפיץ כל חצי שעה את השרשור לא יזכה אותך בתשובה מהירה יותר, אנשים לא נמצאים כל היום מול הפורום.

ולשאלתך, מנוע הT16 אמין ולא סובל ממחלות ילדות כל עוד מטפלים בו נכון ואצל בעל מקצוע שמכיר את הרכב, לרכב יש מחלות אחרות כמו משאבת קלאץ' תחתונה רגישה, אלטרנור ומנוע צעדים בגדול הרכב לא בעייתי יותר מכל רכב מקביל.

האחזקה יקרה משמעותית מהSI ורק ישור הקו שתאלץ לעשות יגיע בקלות ל10K .

מוסך מומלץ לרכבי רובר הוא ש.ח לוי ברחוב בזל בפתח תקווה .

Peugeot 208GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעקוב רשם לך תשובה ובמקרה הוא האדם היחיד שאני מכיר בפורום שמבין ויש לו נסיון עם הרכב הזה, אז במקום לרשום UP תרשום מה לא היה ברור.

רובר 214 SI למכירה אלפא 75 טורבו למכירה

"הפחד הוא רק תחושה, האומץ לנסות - זאת המעלה" (א.איינשטיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שלא בדיוק הפנמת את העניין שההבדל הוא לא רק במנוע עצמו בין הרובר שלך לבין הTI, ה-T מסמן משהו, זה אומר שיש לך מגדש טורבו, זה מייקר את כל העסק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אני יודע עכשיו רציתי לדעת עם יש הבדים משמעותים בין השתיים מיפחינת תחזוקה עלות .

ום יש הבדל משהמעותי בחוזק בבן שני הדגמים .

והים שווה להביא הונדה סיוויק קופה ידנית בימקום .

וקראתי כתבה שחבר שלח לי שחברת רובר פותחת מחדש איזה מעצב בגדים קנה אותה ,ובתארוכה באלם של MG שאלתי עם זה נכון ואמרו לי שיכול מאוד להיות שזה נכון אז רציתי לדעת עם זה המיתי הוא חרטא .:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החוזק בין הדגמים :

בהחלט יש הבדל משמעותי :

רובר בעל מנוע הונדה F20A4 בעל הספק 131 כ"ס ב 5,400 סל"ד ומומנט 18.1 קג"מ ב - 4,800 סל"ד.

רובר בעל מנוע T16 טורבו הספקו 200 כ"ס ב - 6,000 סל"ד ומומנט 24.5 קג"מ ב - 2,100 סל"ד.

נתוני היצרן לגבי ביצועים ממחישים את הבדלי המנועים :

רובר "הונדה" בגרסא אוטומטית : 0-100 קמ"ש 12 שניות , מהירות מירבית 201 קמ"ש. (גירסא ידנית מאיצה ב - 10.2).

רובר טורבו בגירסא ידנית (אין גיר אוטו') : 0-100 קמ"ש ב - 7.5 שניות , מהירות 230 קמ"ש.

לצורך השוואה - לסיוויק קופה 1.6 הספק 126 כ"ס ב - 6,500 סל"ד ו 14.7 קג"מ ב - 5,200 סל"ד, מהירות 195 ותאוצה

0-100 קמ"ש 8.7 שניות (לידני).

לגבי עלויות תחזוקה - קרא מה ענה לך ROVER TURBO.

בסופו של עניין מדובר ברמת לקיחת סיכונים - אם יש מזל תמצא רובר טורבו טובה שלא תעלה יותר באחזקה , אבל יש סיכון

תמידי לשביקת מכלולים יקרים , ואם יצא לך מזל נאחס - ויש תקלה במערכת הטורבו - התיקון / החלפה יקר מאוד.

קשה מאוד לאבחן מראש את מצב הטורבו וגם ם הוא מתפקד היטב הוא יכול להיכשל במהירות לאחר מכן.

שתבין , טורבו בתנאים אידאליים של נהיגה ואחזקה מחזיק הרבה מאוד , אבל בכ"ז ישבוק מתי שהוא כמו מנוע .

בדרך כלל חיי הטורבו מקוצרים בהרבה למול הפוטנציאל עקב נהיגה לא נכונה (אימוץ מהיר מדי לפני התחממות המנוע ,

הדממה מהירה מדי לאחר מאמץ) ועקב רגישותו לשימוש בשמן מנוע איכותי ,החלפות שמן ופילטר תכופות יותר ממנוע רגיל,

ורגישות לשימוש בנוזל קירור נכון.

לשאלתך לגבי תחיית ROVER. זכויות השם שייכות עדיין לחברת BMW יחד עם פורד . אף אחת לא מתכננת לחדש בשלב זה את

המותג. קווי ייצור ישנים של דגמים כמו 75 נמכרו לחברות סיניות כמו SAIC ומיוצרים בשמות מותג סיניים , ובקרוב בכבישי

ארצינו באדיבות לובינסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הTI תהיה יקרה משמועותית לאחזקה ללא שום קשר למזל זו עובדה.

לBMW אין שום קשר למותג רובר שנים, ופורד מכרו את השם לטאטא ב08' .

אומנם בגדול הפרטים שרשמת נכונים, אבל עלויות האחזקה גבוהות לא בגלל הטורבו אלא בגלל מכלולים אחרים וציינתי את זה בשרשורים קודמים, טוב יעשה פותח השרשור אם יריץ חיפוש כל התשבות נמצאות בפורום .

* לTI 197 כ"ס.

Peugeot 208GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדה רבה .

רציתי לדעת עם אני יכול להגדיל את הטורבו בלי להגיע להשקעה גדולה אני מדבר על הדגם TI ורציתי לדעת עם שווה ליקנות 600TI יד שניה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לא נהגת ברכב וכבר חסר לך כוח? קודם צריך להכיר את הרכב ואז לשפר תאמין לי שיקח לך זמן ללמוד לשלוט בו כסטנדרטי .

כדי להחליף את הGT 25 ל GT 28 צריך לחזק את הגיר ולפתוח מנוע, גם הברקסים יצטרכו חיזוק כדי להתמודד עם השינוי .

620 ו 600 זה אותו הרכב.

שווה או לא זה שיקול שלך, כמובן שהכל תלוי במצב הרכב.

Peugeot 208GTI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...