Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לבועז וולקן - תודה.

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 7826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל, תודה על ההכוונה לפירוק לוח השעונים (עליה דיברנו שבוע שעבר במפגש) - היה יחסית ממש קל.

ובאותו העניין, כמה דברים:

1.לוח השעונים בוולקן כן יוצא לגמרי - ודי בקלות אני חייב לציין. אינני יודע מדוע לא הצלחת להוציא את שלך, אבל אין לי בעיה להראות לך במידה ותצטרך להוציא את שלך.

2. נורות בלוח השעונים - במכונית עליה עבדתי הבעיה העיקרית היתה המגעים של בית המנורה בלוח השעונים עצמו או בעיית מגע בתוך בית המנורה עצמו.

בכל מקרה, החלפתי את כל הנורות וניקיתי מגעים והעסק עובד נהדר.

3. מד מרחק מתאפס - לא עבד.

פירוק שעון מד המרחק/מהירות (2 ברגים בחזית + 2 ברגים מאחור) + ניקוי המכלול בעזרת תרסיס לניקוי אלקטרוניקה (תרסיס מיוחד שבאופן ספציפי מכיל חומרי ניקוי + ש-מ-ן) פתר את הבעיה. ליתר ביטחון גם גירזתי את כל גלגלי השיניים של השעון המתאפס הנ"ל.

על שאר הרכיבים במכלול (מד מהירות) התזתי את התרסיס המנקה+משמן ולבסוף גם גירזתי, ליתר ביטחון, את כל גלגלי השיניים במכלול - דבר זה העלים לגמרי את המחוג ה"מקפץ" באיזור ה 60 קמ"ש.

4. מאוורר פנימי לא עובד / מקצר.

פירוק המכלול (3 ברגים) הראה שהנגד מהירויות חם, או ליתר דיוק, לוהט.

חיבור המאוורר ישירות למצבר הראה שהוא תקין (:!:)

ניקוי מכלול הנגד מהירויות, כולל ממסר גלוי שנמצא על המעגל, מכל הליכלוך שהיה עליו הניב תוצאה חיובית, העסק עובד כשורה.

שאלה קטנה:

האם ידוע לך איזה טרמוסטט יש לך ברכב ? (בכמה מעלות הוא נפתח)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על ההשגים. דרך אגב, נסעתי על הוולקן של מתן והייתי מזועזע מהחום מנוע, בין 90 ל-100 ביום קריר. אצלי מילימטר מעל ה-93 עוצרים בצד, אין מצב, רוב הזמן 80-85. לדעתי הוא צריך החלפת/ניקוי רדיאטור או החלפת תרמוסטט דחוף. לא סביר שככה זה נורמלי אפילו שזה לא אותו מנוע כמו ה-1.9. לאבא שלי יש קסנטיה 2.0 שזה אותו מנוע כמו הוולקן 2.0 והחום אצלו הרבה יותר נמוך (85-90). אביעד - קיבלתי, תודה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על ההשגים. דרך אגב, נסעתי על הוולקן של מתן והייתי מזועזע מהחום מנוע, בין 90 ל-100 ביום קריר. אצלי מילימטר מעל ה-93 עוצרים בצד, אין מצב, רוב הזמן 80-85. לדעתי הוא צריך החלפת/ניקוי רדיאטור או החלפת תרמוסטט דחוף. לא סביר שככה זה נורמלי אפילו שזה לא אותו מנוע כמו ה-1.9. לאבא שלי יש קסנטיה 2.0 שזה אותו מנוע כמו הוולקן 2.0 והחום אצלו הרבה יותר נמוך (85-90). אביעד - קיבלתי, תודה.

החום הזה הוא אומנם קצת גבוהה (במיוחד אם אתה אומר שזה היה ביום קריר..) אבל זה בגדר הסביר ,אתה לא יכול לדעת במדויק מה הוא החום האידיאלי למנוע הזה .

עוד אופציה זה שמותקנן אצלו תרמוסטט לא מתאים. :roll:

דוד

HU - RFX 9210

AMP - SONY XM-222

SPL 500W MONOBLOCK

REAR - KENWOOD KFC M6930

COMPONENT - MOREL DOTECH 6 MK2

SUB - BAZOOKA 10 " ELW1014

הותקן בsound FX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי, הכתוב בהודעה הראשונה בוצע ברכב של מתן.

הותקן טרמוסטט חדש של 82 מעלות במקום הקודם, שהיה גם חדש אך של 89 מעלות. נכון לרגע זה חום המנוע נע בין 80 ל 90 מעלות.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם ,

מזה זה השם האלקטרוני המדובר הזה ?

יש לי גם קפיצות קטנות במד מהירות בסביבות ה -80 , האם זה יעזור במקרה הזה ?

ואם כן אז איפה אפשר לקנות אותו ובכמה ?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיציק

אם אתה יכול, אשמח אם תכתוב הסבר (בבקשה) ,איך לפרק את לוח השעונים

בוולקן,יש לי בעיה גם של לדים שרופים,וגם מד מרחק מתאפס נתקע.

תודה

:?:

נראה לי שאנחנו צריכים להיפרד,זה לא את זה אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיציק

אם אתה יכול, אשמח אם תכתוב הסבר (בבקשה) ,איך לפרק את לוח השעונים

בוולקן,יש לי בעיה גם של לדים שרופים,וגם מד מרחק מתאפס נתקע.

תודה

אין בעיה. אם תוכל להתעזר בסבלנות מספר ימים נוספים (יכול לקחת גם שבוע-שבועיים, תלוי מתי תהיה דיגיטלית זמינה) יהיו על הפורום תמונות ברורות והסברים איך מפרקים את לוח השעונים בוולקן... וכמו שנאמר, תמונה אחת שווה אלף מילים :D

שווה לחכות.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אני ממתין...

:roll:

לאיציק ,אם תוכל להסביר איך אתה ממליץ לעשות אינפוזיה ברכב שבו

פרפר המצערת נמצא במצב מאוזן.

נראה לי שאנחנו צריכים להיפרד,זה לא את זה אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...