Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב: גזרה (יותר נכון - אכיפה) חדשה במכס/דואר

lior_baruch
שימו לב! השרשור הזה בן 4481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במקרה של החבילה שאני קיבלתי אתמול מאנגליה, זה כנראה היה 15% מע"ם + משהו כמו 33% מכס. לא נחמה גדולה אבל זה כנראה מה שהיה. בכל מקרה לא שילמתי את המע"ם האנגלי (17.5% נדמה לי) אז רק המכס למעשה התווסף למחיר המקורי.

המכס לא ביקש שום אישור ממשרד התחבורה - רק תיעוד של מחירי הפריטים, שסיפקתי בפקס.

לחברים שלום

מכיוון שברצוני לייבא מנוע לאופנוע שלי, רציתי לדעת אם מישהו מחברי הפורום

קיבל לאחרונה במכס ת"א (יד אליהו) חבילה/חלקים/פריטים, ללא הצורך באישור ממשרד התחבורה

תודה מריו.

HONDA SS50Z

HONDA CD50E

MATRA BAGHEERA X 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 144
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני כחודש הגיעה חבילה עם אטמים ב38$ (ועוד 20$ משלוח). קיבלתי הודעה לבוא לשחרר את החבילה, עד כאן הכל כרגיל. שלחתי פקס עם כל הניירות, ואין תשובה. שלחתי שוב, ואין תשובה.

אתמול הלכתי לרח' המלאכה 8, למשרד התחבורה. "למה לא החזרתם תשובה בפקס? " שאלתי, והתשובה- יש הנחיה חדשה, לפיה אין יותר אישורים בפקס. כל מי שרוצה רשיון ליבוא חלק, צריך להתייצב באופן אישי במשרד התחבורה. הם הפיצו גם הנחיה ברוח זו למכס- לקבל רק אישור מקורי, ולא צילום או פקס. אחרי זה הקשה האיש ושאל איך זה שהרשיון לא בתוקף. הסברתי שהרכב עומד משנת 93, והוא ביקש שאני אכתוב מכתב שמסביר את זה. אז כתבתי. אח"כ הוא דרש הסבר למה צריך ארבעה אטמים ליניקה וארבעה לפליטה, אם זה רק מנוע אחד. למרבה המזל הוא התחיל לעשות פרצוף של מבין כשהייתי בדרך לצייר מנוע TYPE4 .

טוב, משם המשכתי לדואר, עמדתי בחמישה תורים שונים (אחד להגיש את הניירת, שני לבקש שיוציאו את החבילה כדי שהפקידה ממקודם תוודא שלא רימיתי אותם בחבילה של 38$ , שלישי לפקידה נוספת שתחשב את המסים, רביעי לקופה, וחמישי לקבל את החבילה), שילמתי 98 שקלים והביתה.

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

איזה בלאגן עם המלאכה 8 הזה,

שעתיים ביליתי שם על מנת שייתנו לי אישור על חלקים בהרלי,

לבסוף קיבלתי את האישור ושאלתי את הבן-אדם איזה חלקים כן מותר לייבא,

התשובה שקיבלתי - אל תייבא, אל תבוא אלינו וכו',

המסקנה שלי - תייבאו כמה שיותר ותגיעו אליהם לקבל אישורים, שלחו להם פקסים עוד לפני שהחלק מגיע,

אם נציף אותם בעבודה, מה שיקרה זה שבסוף הם ישברו ויפתחו שוב את הייבוא האישי בלי כל האישורים

המפגרים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול שחררתי חבילה מהמכס בחיפה,

ערך החלקים כולל משלוח שהיה רשום בניירת $75. בקשו ממני חשבונית או אישור תשלום מ paypal.

לא בקשו אישור ממשרד התחבורה!

שאלו מה יש בחבילה (למרות שהיה רשום על החבילה חלקי רכב ישנים) אמרתי שיש חלקי רכב משומשים

לרכב אספנות.

שלמתי 26.5% מכס על עלות המשלוח+ערך הקניה.

ומע"מ 15.5% על עלות המשלוח+ערך החבילה+ערך המכס.

לגבי חלקי רכב שמוגדרים אביזרי בטיחות יש 6% הנחה על המכס.

במידה ומצרפים לחבילה טופס אישור מקוריות (certificate of origin) או יורו 1 (קניה מאירופה)

המכס יהיה 19%.

ישראל

משיהו יכול לשפוך אור על הנושא של EURO1 ואישור מקוריות?

מה זה אישור מקוריות? מז זה אומר שעם אני קונה חלקים מקוריים לרכב אני משלם רק 19% מכס? (האם לכל מוכר אמור להיות אישור כזה?).

ובקשר ל EUR1 גם איך אני מוכיח שזה מיוצר באירופה? האם לכל מוכר (חנות) יש אישור כזה או יכול להמצאי אותו (קראתי איפשהו ש EUR1 נחוץ רק בקניה מעל 2000$)

כל מי שיכול לשפוך אור על הנושא אני יודע לו מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בלאגן עם המלאכה 8 הזה,

,

התשובה שקיבלתי - אל תייבא, אל תבוא אלינו וכו',

המסקנה שלי - תייבאו כמה שיותר ותגיעו אליהם לקבל אישורים, שלחו להם פקסים עוד לפני שהחלק מגיע,

אם נציף אותם בעבודה, מה שיקרה זה שבסוף הם ישברו ויפתחו שוב את הייבוא האישי בלי כל האישורים

המפגרים האלה.

זו אפשרות אבל גם יכול להיות שהם ידרשו תוספת כוח אדם ולא יקבלו

ואז שביתה ועיכובים, כפי שנאמר בעבר זו היתה כנראה המטרה בהתחלה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי שבוע שעבר כמה חלפים מאנגליה. עכשיו מה אני צריך לעשות? לפקסס את כל הטפסים למשרד הרישוי ולחכות לאישור מהם? איך מגיע האישור? בפקס? בדואר?

נתקלתי באותה בעיה כשהזמנתי פנסים ובקליות לטל גלאפו

בעיקרון מה שנידרשתי לעשות כשהחבילה הגיעה היה ללכת למשרד הדואר ביד אליהו לקחת מהם מסמכים ולנסוע איתם ועם תצלום של המוצר שניתן לי על ידי הפקידה למשרד התחבורה, שם בוחן תנועה דיי מרגיז מחליט לפי מצב הרוח שלו באם זה תיקני או לא ולפיכך גם קובע אם תזכה להרכיב את החלק המיועד ברכב או שמא תאלץ לנופף לו לשלום בעודו מפליג חזרה לארץ מוצאו , כמה חבל ...

מצער אותי לדעת שהמדינה שלנו מתפלאה למה הפשע כל כך מצליח כאן , אחרי הכל בכל שאר הדברים כבר לא משתלם לעסוק :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הגיעו לי 2 זוגות אגזוזים מאנגליה. שווי מוצהר על החבילה - 170 ליש"ט.

אני שולח חבילות למשרד. הגיעו אליי עם קופסה.

לא מכס, לא אישורים... ככה.

אני עדין המום.

לך תבין איך דברים עובדים כאן....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודש הגיעו לי פנסים אחוריים after market לe30 שלי ובמכס ביקשו רק קבלה של פאי פל וזהו. 96 שקל מכס ושיחררו לי אותם בלי שום אישור משרד התחבורה וכו וכו'....יכול להיות שאצלנו בחיפה הכל עובד לא כמו אצלכם במרכז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלווווו??אנשים???? מה קורה פה????

כולם בוכים ומתלוננים ואף אחד לא עושה כלום

בסופיי שבוע אנחנו נפגשים במפגשים?

וכמונו יש עוד מפגשים של עוד רכבים? (אספנות,רכבי ספורט,אופנועים...)

מה שנשאר זה לארגן הפגנה גדולה רצינית ומסודרת שתזעזע קצת את מקבלי ההחלטות:evil:

אם נשב ונבכה פה אחד לשני בפורום זה לא ישנה כלום

אז או שנכנעים,ממשיכים לבכות ומרימים ידיים...וכן המצב ימשיך להדרדר

או שעושים להם בלגן ומראים להם שאנחנו לא פריירים כמו שהם רוצים שנהיה

אני מדבר לעצמי או שיש פה משהו שמסכים איתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שנשאר זה לארגן הפגנה גדולה רצינית ומסודרת שתזעזע קצת את מקבלי ההחלטות:evil:
ל"מקבלי ההחלטות" קוראים שאול מופז.

ההפגנה הגדולה, הרצינית והמסודרת שלך לא תזיז לו את קצה הזרת, אלא אם תצליח לשכנע אותו שמפלגתו "קדימה" תיפגע בבחירות הקרובות בשל מעשיו.

תן לי לחסוך לך את המאמץ. אתה לא תצליח לשכנע אותו בכך, מכיוון שרוב הישראלים מצביעים בבחירות לכנסת מאז ומעולם רק לפי תפיסת עולמם הביטחונית. ימני - ליכוד, שמאלני - עבודה, אחד שרוצה גם מזה וגם מזה - קדימה.

הסידור הזה מאפשר לממשלות ישראל לדורותיהן להתעלם באופן עקבי מרצון העם.

אף ממשלה לא תיפול בגלל תורים ב"ביטוח לאומי". שום שר לאיכות הסביבה לא יפגע אלקטורלית אם בתקופת כהונתו יזדהם אקוויפר החוף. מפלגתו של אף שר תחבורה לא תאבד ולו קול אחד בגלל תקנות יבוא מטופשות.

ומכיוון שהפוליטיקאים ויועצי התקשורת שלהם יודעים זאת היטב, אתה צריך לחשוב על טכניקה אחרת מלבד "הפגנה גדולה ורצינית".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שבשאר מדינות העולם הפגנות דווקא כן עוזרות

ופה צריך לחפש טכניקה אחרת

דווקא עכשיו לפני בחירות זה הזמן להפגנה

הרי מופז לא רוצה להראות לא טוב בעיניי העם ברגעים אלה

והוא יעדיף להראות גבר גבר ולדוג עוד כמה קולות

מה אכפת לו? זה קטן עליו להחזיר צעד אחורה את חוקי המכס המשונים

הפגנה לפני בחירות עושה רק טוב לשני הצדדים

וזאת הזדמנות שלא תחזור...אז קדימה להתעורר

אל תתרכז בטכניקה שאין, תתרכז בפתרון הקיים

ותביא איתך את החברים שלך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

שימו לב שטרקטורונים אינם צריכים אישור משרד התחבורה, אז אם יש לכם חלקים שיכולים עם מעט דמיון להיות שייכים לטרקטורון, חסכתם ריצות להנפיק את האישור של משרד התחבורה. כמו כן לא יבקשו מכם במכס להראות רשיון של טרקטורון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...