Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המשימה, הצלת הבגז'.

bencohen5
שימו לב! השרשור הזה בן 6232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נשמע לי דווקא שההפך הוא הנכון, כרגע הרמקולים פונים לבגאז' שבתוכו יושב הסאב, כלומר שהלחץ שהסאב יוצר משפיע על הרמקולים כל הזמן, שואב ודוחף אותם בניגוד לרצונם. ככה יש הפרדה מוחלטת בין הסאב לרמקולים,

לא הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, הרעיון לא רע, ולפי דעתי אף בר ביצוע.

אבל העבודה שתיאלץ לעשות לשם זה היא דיי גדולה. ואני לא בטוח שתהיה שווה את ההשקעה.

קודם כל, למרות שהסאב הוא לא מהחזקים, צריך לקחת בחשבון שהוא דיי "עמוק" כלומר, לא תוכל לבנות תיבה שטוחה מדי, אני לא בטוח שלקחת את זה בחשבון כשחישבת את עומק התיבה כלפי מטה (לפחות לא לפי השרטוט השני). אם כן, אז סבבה.

דבר שני, בגלל המשקל של הסאב, והרמקולים, תיאלץ לוותר על רעיון המגש המתרומם ביחד עם הדלת האחורית (אני מבין שמדובר בהאצ'בק), ולקבע את הפלטה, ועדיף גם לעשות לה חיזוקים בצדי התא מטען (איפה שהמגש נשען על פלסטיק צדי).

ויתור על המגש המתרומם יקשה מאוד על הטענת דברים לבגאז', ומכיוון שהמטרה הראשונית שלך היא חסכון ופרקטיות של התא מטען, אז זה סותר אחד את השני.

ודבר אחרון - זה המשיכה של עיני הגנב. לא משנה איך "תסווה" את הסאב, עדיין יראו שעשית שם משהו, וזה עלול להיגמר "בבכי".

אה, ועוד דבר: לגבי הצליל של הסאב, מי שאמר לך שלבאס אין כיוון צדק בתיאוריה הכללית, אבל טעה בפרקטיקה. אם זה באמת לא היה משנה איך הסאב יושב באוטו, לא היו משקיעים בכיוון הפאזה שלו, וגם לא היו משחקים עם כיוון התיבה בבגאז'. זה מאוד חשוב הכיוון. זה אומנם לא חשוב כמו ברמקול רגיל, אבל בהחלט מורגש הבדל אם הסאב פונה כלפי הנוסעים, אחורנית, או כלפי מעלה או בזווית מסויימת. מנסיון אישי, אותו סאב נשמע אצלי שונה במכונית בהתאם לכיוון התיבה.

קח את כל אלו בחשבון ואז תבדוק אם זה כדאי.

בהצלחה.

בברכה!

יונתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב קודם כל הרעיון כבר מוכר מאד, לדעתי זה רעיון גרוע! באס צריך לקבל מעט ריסון ברגע שהוא יהיה ככה הוא יבלע לך את שאר הצלילים, הוא לא ייתן באס מדויק בכלל (לפי איך שזה ישמע לך).

בגדול אם אתה רוצה לדעת איך זה ישמע פחות או יותר פשוט תשים את הסאב על המושב האחורי (בתיבה כמובן).

באס מגעיל, לא מדוויק, יגרום לכאלה רעידות שהמח שלך יקבל את הויברציות.

בשביל "להציל" את הבגאג' הרעיון האידיאלי זה או באמת לשים את הסאב במקום של הגלגל ספייר- המקום יילקח לא ע"י הסאב אלא ע"י הגלגל.

רעיון נוסף שהכי טוב לטעמי הוא לעשות תיבה רחבה ולא עמוקה כלומר, לנצל את הגב של המושבים האחוריים ולעשות תיבה שמתפרשת לכל הרוחב של האוטו, תקבל תיבה גדולה בעלת מספר ליטרים גבוה ומבחינת בגאג' רק בכיווץ של מספר ס"מ.

רעיון נוסף הוא אכן רכישת סאב פרי אייר כמו שצויין! בעבר שמעתי את אחד הסאבים הפריי אייר של DLS אם אנילא טועה היה במחיר של 1700 שקל 250 RMS והוא היה נשמע ממש טוב, מאד עמוק מאד מדוייק והכי חשוב לא תפס בכלל מקום.

מקווה שעזרתי

עדיף מאזדה 3 עם דלקן מאשר M3 בלי דלקן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מעיף את הסאב.

וקונה סאב של 10" עם תיבה אטומה וקטנה. מתקין את המגבר מתחת לסאב.

אני יעלה תמונה בקרוב. של התקנה דומה.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6232 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...