Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בן שנתיים שנסע 10 אלף ק"מ זה בריא?

yaniv69
שימו לב! השרשור הזה בן 6392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תחטוף את האוטו זה עוד יותר טוב שהרכב עשה רק לפי החישוב 10000 בשנתיים יוצא 13 ק"מ ליום עזוב אותך מסיפורים של אנשים שק"מ נמוך זה לא טוב, כל עוד הרכב מטופל אז אין בעיה פחות ק"מ פחות בלאי מה כבר יכול לקרות לרכב בן שנתיים עם ק"מ נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dudu g, אתה כותב לא לעניין.

אם יש רכב שעמד שנתיים ללא נסיעה, למרות הק"מ הנמוך שלו - תהייה לו בעיה רצינית של חמצון שמנים, התייבשות תושבות, גומיות, סדיקת צנרת וכו'.

דוגמא נוספת - ברכב ששמש מידי יום לנסיעה של 1 ק"מ - תהיה הצטברות פיח שתגרום נזק למנוע.

13 ק"מ ליום במקרה הנ"ל זה הממוצע שהרכב הספיציפי הזה עשה, הממוצע יכול להיות תוצאה של רכב שעמד שנה וחצי ולפני כן נסע הרבה, או רכב שנסע כל יום 1 ק"מ ובימים מסויימים יותר.

כל מקרה יש לבדוק לגופו.

אם באמת הרכב עשה מידי יום 13 ק"מ (בפועל, לא בממוצע) , בדרך בין עירונית, וטופל "לפי הספר" בנושא פרקי זמן להחלפת שמנים וכו' - מצבו יהיה טוב.

אנא - אל תכתוב דברים לא נכונים בפורום, אנשים בטעות עוד יתייחסו לזה ברצינות.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לוודא שבוצעו טיפולים לפי הספר, לפי זמן.

זה חשוב גם לגבי תוקף האחריות!

אם הרכב מודל 2005 אז החשוב הוא בעיקר לבדוק שיש תיעוד לפחות של החלפת שמן+פילטר שמן כל שנה. (בהנחה שהוראות היצרן הן שנה, כמו ברוב הרכבים, ולא שנתיים)

יש לשים לב לבצע טיפולים מעתה ואילך בהתחשבות בגורם הזמן (למשל: אם הרכב עלה לכביש במאי 2004, ורשום החלפת רצועת אביזרים כל 3 שנים או 60000 ק"מ, אז ההחלפה הבאה במאי 2007, ולא למשוך את זה עוד כמה שנים)

להחליף פילטר אוויר מייד אם לא הוחלף בשנה האחרונה.

להחליף כנראה גם פילטר מזגן בטיפול הקרוב. (לא דחוף)

סך הכל אין יותר מדי מה לחשוש מרכב כזה, מודל 2005, שעמד קצת.

התקלות האפשריות הן לא קריטיות בד"כ (מצבר כנראה סבל בלאי גבוה בגלל פריקה, למשל)

לבדוק צמיגים, אם הרכב עמד הרבה זמן בשמש כנראה מצבם לא טוב.

אם מדובר בצמיגים המקוריים של הרכב אז כנראה הם כבר בני 3 ומשהו (רכב חדש נמכר עם צמיגים בני כמה חודשים), ועומדים בפני החלפה.

יש תאריך ייצור על הצמיגים, יש בפורום מספיק הודעות איך בודקים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dudu g, אתה כותב לא לעניין.

אם יש רכב שעמד שנתיים ללא נסיעה, למרות הק"מ הנמוך שלו - תהייה לו בעיה רצינית של חמצון שמנים, התייבשות תושבות, גומיות, סדיקת צנרת וכו'.

דוגמא נוספת - ברכב ששמש מידי יום לנסיעה של 1 ק"מ - תהיה הצטברות פיח שתגרום נזק למנוע.

13 ק"מ ליום במקרה הנ"ל זה הממוצע שהרכב הספיציפי הזה עשה, הממוצע יכול להיות תוצאה של רכב שעמד שנה וחצי ולפני כן נסע הרבה, או רכב שנסע כל יום 1 ק"מ ובימים מסויימים יותר.

כל מקרה יש לבדוק לגופו.

אם באמת הרכב עשה מידי יום 13 ק"מ (בפועל, לא בממוצע) , בדרך בין עירונית, וטופל "לפי הספר" בנושא פרקי זמן להחלפת שמנים וכו' - מצבו יהיה טוב.

אנא - אל תכתוב דברים לא נכונים בפורום, אנשים בטעות עוד יתייחסו לזה ברצינות.

תעשה לי טובה אתה ממש היסטרי !! אני לא חושב שלרכב בן שנתיים שנסע 10000יהיו בעיות כמו התייבשות תושבות ,גומיות סדיקות וכו... פרט לאוליי פיח במנוע ,המנוע לא חשוף לשמש זה לא שהוא לא זז בכלל אם הוא לא היה בכלל זז רק עם 0 ק"מ ההיתי איכשהו גולש לדעתך זהו אומנם רכב שנסע מעט אבל לא צריך להגזים שבגלל ק"מ נמוך ייצתברו לו הרבה נזקים ואני מוכן להתערב על זה שיכניסו את הרכב הנ"ל לבדיקה ורכב זהה רק עם 100000 ק"מ ויימצאו הרבה יותר ליקויים לרכב עם ק"מ היותר גבוה .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו אתם נורמאלים?!

אני קניתי טויוטה קורולה שנת 2000 לפני 3 שנים, עם 15 אלף ק"מ על השעון,הרכב עשה טיפול כל שנה במוסך מורשה, ספר טיפולים,בחורה שבקושי נוסעת....הרכב כמו חדש.

היום יש לה אצלי 45 אלף על השעון לרכב שנת 2000,שום גומיות מתייבשות ושום נעליים, ועדיין הרכב כמו חדש ,חוץ מטיפול חד שנתי,טיימינג הוחלף בטיפול אחרון, שום דבר.

שום גומייה לא החלפתי עד היום,שום דבר לא מתייבש ונופל.

כמה שטויות אפשר לרשום על רכב שעשה 5 אלף בשנה.

עדיף רכב שעשה 5 אלף על רכב שעשה 10 אלף ובטח על רכב שעשה 15 אלף ובטח ובטח על רכב שעשה 20 אלף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה לי טובה אתה ממש היסטרי !! אני לא חושב שלרכב בן שנתיים שנסע 10000יהיו בעיות כמו התייבשות תושבות ,גומיות סדיקות וכו...

אם הרכב עשה אותם בחודש אחד, ואח"כ עמד שנתיים - זה יקרה. בדקת את הרכב ? ראית אותו ? אתה יכול להכליל שכל רכב שעשה 10000 ק"מ בשנתיים עשה כל יום 13 ק"מ ? או שיתכנו מקרים שבהם הרכב עמד שנתיים ?

אל תכליל.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור שאם רכב עשה 10 אלף בחודש אחד ועמד 3 שנים בלי לזוז,אז תהיה בעייה רצינית אבל, אם יש ספר טיפולים הק"מ רשום של כל שנה, מה הבעייה?

נראה לכם הגיוני שמשהו יעשה 10 אלף בחודש אחד ברכב חדש ואח"כ יעמיד רכב חדש 3שנים?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור שאם רכב עשה 10 אלף בחודש אחד ועמד 3 שנים בלי לזוז,אז תהיה בעייה

הוא דיבר על שנתיים לא שלוש.

נראה לכם הגיוני שמשהו יעשה 10 אלף בחודש אחד ברכב חדש ואח"כ יעמיד רכב חדש 3שנים?!

אתה לא יכול לדעת, הכל יכול להיות.

עדיף שהבחור יקח את הרכב לבדיקה ואז הוא ידע את כל התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש ספר טיפולים מסודר והכל מתועד במוסך המורשה, אין שום צורך לזרוק לפח 500 שקל על בדיקה חסרת משמעות.

לך למוסך המורשה,תוציא הסטוריה וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהז את אומרת???האמת, אני לא מבין את ההודעה שלך.

לקנות רכב בלי בדיקה? לפי דעתי ממש טיפשות, חובה לקחת רכב לבדיקה לפני קניה, גם אם הוא עבר 5000 ק"מ והוא שנת 2007.

אתה לא יכול לדעת מה הוא עבר!

הצעה גרועה!

מה זה 500 ש"ח יחסית לרכב שהוא קונה ב100K פלוס??

תשמע לי, קח את הרכב לבדיקה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנתיים קניתי רכב עם 40 אלף ק"מ. הרכב משנות ה-80. היה בבעלות היד הראשונה (תושב חוץ) עד לפני שנתיים כשקניתי אותו. (לא מדובר ברכב הנוכחי שלי שחלקכם מכירים).

במשך 13 שנים הרכב עמד בחניון סגור, למעט נסיעה בין עירונית אחת לחודשיים.

במהלך כל חיי הרכב הוחלפו שמנים כל שישה חודשים בלי קשר למרחק שנסע הרכב בתקופה זו (לפי רישומי מוסך מורשה היבואן).

אז כן. יש מקרים כאלו, ואפילו קיצוניים יותר.

זה שהרכב שעליו נפתח השרשור עשה רק 10 ק"מ בשנתיים עדיין לא מחייב שהוא עשה כל יום 13 ק"מ.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור שאם רכב עשה 10 אלף בחודש אחד ועמד 3 שנים בלי לזוז,אז תהיה בעייה רצינית אבל, אם יש ספר טיפולים הק"מ רשום של כל שנה, מה הבעייה?

אני מבין שבעמוד הראשון היית ציני? להזכירך הזהרת בפני לא לקנות את הרכב:idea:

שאלה נוספת, האם מוסך מורשה של מאזדה חייב לספק לי לפי מספר הרכב את הטיפולים

שהרכב עבר?

האם זה יכול להתבצע דרך הטלפון?

בברכה,

proud to be a mini 2006 owner

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...