Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מצמד בפיג'ו 309 -תיאור תהליך, עם תמונות.

חנן-ג'יפולוג
שימו לב! השרשור הזה בן 6511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואו כל הכבוד!

ועוד לצלם את הכל תוך כדי עבודה , נראה ממש מקצועי.

יש לי שאלה בקשר לאומים 36 שפתחת עם מאריך, האם אתה פותח אותם כאשר הג'אנט עדיין מורכב לנאבה? אצלי יש גאנט סגסוגת ולא ניתן לעשות זאת.

האם ניתן להשאיר את הרכב באוויר בהילוך ראשון ואז לנסות לפתוח את האומים?

תודה.

ד"א חנן, אתה מהנדס לא? איך יש לך זמן להתעסק עם פרוייקט כזה?

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחתי כאשר הגלגלים מורכבים ועל הקרקע. הכוח שנדרש שם חזק מאוד, ואין מצב שהמנוע יעצור את הטבור כשהגלגל באוויר.

מה הפתרון כשלא ניתן להגיע אל האום ללא הורדת הגלגל? הכי טוב פטיש אוויר. הוא לא צריך קונטרה. אני מניח שאפשר (תלוי עד כמה המצמד מחליק...) להחזיק את הפולי של המנוע עם בוקסה וידית כוח כשהגיר בהילוך ראשון. אפשר להכניס בין ברגי הגלגל מוט שיגיע עד לקרקע וכך יעצור את סיבוב הטבור. תאלתר.

עשיתי את זה בשישבת. אני אכן מהנדס אלק' , או לפחות הייתי כזה עד יום שישי האחרון כשפרשתי מתחום ההייטק. אני עכשיו מובטל מרצון, בכיוון של הסבה מקצועית לתחום המוטורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן אני לא יודע אם זו טעות בספר, ההשערה שלי היא שבמודלים ישנים בפיז'ו ,שמן הגיר והמנוע היו אותו דבר , ובספרות ישנה זה מצויין ככה.

אצלי ב 205 שנת 93 בספר הרכב בעברית , מצויין שצריך למלא 20W50 , נדמה לי שסרקתי תמונה של זה והעלתי מזמן.

בכל מקרה, אני כמעט בטוח שזה לא השמן שהגיר שלי צריך, ייתכן ולא עידכנו את הספר וההנחיות שם נשארו כמו למודלים הישנים יותר.

אולי גם ספר ההינס שעבדת איתו מתייחס למודלים ישנים, שווה לבדוק את המקור שלו.

*ד"א , האם עדיין לא מאוחר לתפוס את מקומך או חלק ממנו,בחברה שבה עבדת

למכירה:כויל ל 205 בה"פ.

מחפש: שעון סל"ד+ פיג'ו205 לפירוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי באתר של LM ורשום להשתמש בשמן

FULLY SYNTHETIC GEAR OIL (GL 5) SAE 75 W-90

ראה קישור:

http://www.liqui-moly.de/web/lmhomeen.nsf/pages/index_produkte

:)

מארק, אני כלל לא בטוח שכשיצאה ה309 לשוק היה בנמצא שמן גיר סינטטי וגם אם היה - אני שוב - כלל לא בטוח שה השמן איתו היא באה במקור.

מנסיוני עם האתר של LM ועם אתרי יצרני שמנים אחרים

ההמלצות שתקבל לעולם יהיו לשמן היקר ביותר שיש ליצרן להציע עבור היישום הספיציפי אליו אתה מכוון, שזה כמובן, הגיוני כלכלית מבחינת יצרן השמן, אבל לא תמיד עומד בקנה אחד עם המלצות היצרן של המכלול.

וחנן - אחד הפרוייקטים הטובים שראיתי לאחרונה, רמת פירוט עבודה יוצאת דופן, בהירה ומובנת, לחלוטין כיף לקרוא כאלה מאמרים

ומזל טוב על הפרישה מרצון :) בהצלחה בהמשך הדרך

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של פרוייקט ותיעוד...

יישר כח.

מי יתן ונראה יותר פרוייקטים מעניינים ופחות פרוייקטי החלפת נורות בלוחית רישוי אחורית :-D

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, בהיינס כתוב 10W40 או 15W40. סע לשלום, המפתחות בפנים, ובפעם הבאה אל תשכח לקחת את הספר כולו.

ומי שמתפלא ששלחנן יש זמן להחליף קלאץ' עלוב של פג'ו, מה תגידו על הפרויקט שלו על הסבת ג'יפ סיקס להזרקת דלק, 6 פרקים, אולי 20,000 מילים ואיזה מאה תמונות?

http://www.jeepolog.com/jeep_cj_fuel_injection_conversion.html

Jeepolog.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן, אמור לי איזה דגם מנוע ברשותך וכך אוכל בAUTODATA לאתר את השמן הנחוץ לך.

מהתבוננות שטחית בנתוני ה lubricants של 309 1.6 , רשום שם 75W80 עבור שמן גיר ברוב סוגי דגמי המנוע.

לדעתי המידע בAUTODATA אמין יותר מזה בHYNES אבל יתכן ואני טועה.

אייל

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אייל, תודה על הנכונות, אבל בינתיים אני לוקח את העיצה של נמרוד. לא נפרט כאן, אבל יש לי סיבה ממש טובה לזה. לא סיבה טכנית. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6511 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...