Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית סחיבה בדייהטסו שרייד 98 + פירוק דלתות.

בני ו.
שימו לב! השרשור הזה בן 6831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, ברשותי דייהטסו שרייד 98, 5 דל' מנוע בנפח 1.3 ל'.

רכשתי את הרכב לפני כמה ימים ואני לא יודע איך הוא אמור להתנהג, בבדיקה הוא יצא בסדר גמור.

הבעיה היא שכשאני נוסע למשל בכביש מהיר בהילוך 5, לצורך העניין ב110-120 קמ"ש, ומתחילה עליה בכביש, הרכב מאט בהדרגתיות ל80 קמ"ש גם כשהדוושה מודבקת לרצפה.

הרכב עבר לפני כמה ימים טיפול עשרת אלפים מלא (שמנים, פילטרים, פלאגים, נוזל קירור). חוטי הצתה אני אחליף בקרוב אך הם נראים לי דיי חדשים..

כמו כן הקלאצ' לא מחליק ונראה תקין (בבדיקה לא אמרו עליו כלום).

אולי ככה זה צריך להיות לרכב הזה? כי המנוע שלו יחסית קטן.

שאלה נוספת, ניסיתי לפרק את הדלתות מבפנים ע"מ לנקות , להכניס רמקולים ולשמן קצת את הציר של החלון, אך לא הצלחתי לפרק את הידית הסיבובית של הפתיחת חלון..מישהו יודע איך לפרק אותה ברכב הנ"ל?

תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן בני,

את דעתי בעניין החוסר סחיבה כבר פירטתי בה"פ לכן אקצר; לדעתי האישית הרכב במצב מצויין, המנוע מגיב נהדר, הקלאץ' לא מחליק והמנוע עובד כראוי. כפי שציינתי בה"פ, ההספק הגבוה של המנוע ביחס לנפח הצנום מותחים "מעלה" את הטווח האופטימלי (בין שיא המומנט לשיא ההספק) בו המנוע מתפקד הכי טוב. הדבר בא לידי ביטוי במחסור בכח בסלד נמוך ולכן נדרשות הורדות הילוכים כאשר הרכב עמוס ו/או עם מזגן, במיוחד בעליות. ההילוכים הלא-קצרים לא תורמים לתחושת הכח של המנוע ולכן לא הגיוני לטפס עם רכב עמוס + מזגן (ומנוע 1300 סמק) על 2000-3000 סלד, פשוט תוריד הילוך (תנוע בין הילוך שלישי לרביעי - ותשאיר את החמישי לשיוט במישור).

בנוגע לידית החלון;

מתחת לידית (ז"א בין הידית לדופן הדלת) קיים קליפס בצורת "U" שמאבטח את הידית לפין שיוצא מהדלת. פשוט תשתמש במברג שטוח קטן ותוציא את הקליפס משם (תיזהר שלא יקפוץ החוצה וילך לאיבוד).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, הבנתי על איזה קליפס בצורת U אתה מדבר. אין לי אותו בדלת אחורית ימנית בסובארו שלי, והידית נופלת לעיתים. ידוע לך מאין אפשר להשיג? אצל זגג אולי?

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל זגג אולי?

אפשר לנסות.

אם יש לך בבית חוט ברזל קשיח (גם נחושת טוב, כמו שבקירות - לא גידים) אפשר לאלתר....

הקליפס שחסר לך נראה בדיוק כמו זה שנמצא מעל הכיתוב STANDART בתמונה הזו:

U_clip.gif

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה איציק, אתה צודק לגבי ההילוכים..את זה ראינו אז שחשבתי שאני נוסע בפג'ו והעברתי לשלישי ב

3 סל"ד בעליה מטורפת:)

אבל לא הייתי מצפה מהרכב לנסוע ככה בכביש מהיר בהילוך חמישי...

בכל מקרה כנראה שאתה צודק וככה זה צריך להיות..פשוט מתוך הרגל לרכב עם מנוע חזק יותר אני מצפה לאותם ביצועים מהדייהטסו.

אני אנסה להחליף בכל זאת את החוטי הצתה (הם מקוריים באוטו מ 98 וכמו כן את תוסף הקיי 44 שאני ארכוש יחד עם פילטר דלק נוסף.

לגבי הפין הנשלף, אני אנסה מאוחר יותר. תודה רבה:) לא מאמין שלא מצאתי אותו בעצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה איציק, אתה צודק לגבי ההילוכים..את זה ראינו אז שחשבתי שאני נוסע בפג'ו והעברתי לשלישי ב

3 סל"ד בעליה מטורפת:)

אבל לא הייתי מצפה מהרכב לנסוע ככה בכביש מהיר בהילוך חמישי...

בכל מקרה כנראה שאתה צודק וככה זה צריך להיות..פשוט מתוך הרגל לרכב עם מנוע חזק יותר אני מצפה לאותם ביצועים מהדייהטסו.

אני אנסה להחליף בכל זאת את החוטי הצתה (הם מקוריים באוטו מ 98 וכמו כן את תוסף הקיי 44 שאני ארכוש יחד עם פילטר דלק נוסף.

לגבי הפין הנשלף, אני אנסה מאוחר יותר. תודה רבה:) לא מאמין שלא מצאתי אותו בעצמי.

א. את דעתי בנוגע לחוטי הצתה כבר אמרתי - מיותר (!).

ב. אין צורך בשום פילטר דלק נוסף.

ג. 44K למיכל הדלק הוא אופציה, לדעתי מיותר במקרה שלך (האוטו נוסע מצויין).

ד. תתרגל לתיפעול שונה של הגיר ברכב הזה...זה הכל :-)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לנסות.

אם יש לך בבית חוט ברזל קשיח (גם נחושת טוב, כמו שבקירות - לא גידים) אפשר לאלתר....

איציק

בהנחה שאני מביא חוט ברזל מקורי בצורת U מזגג, הוא אמור להיות קפיצי כזה? ז"א שאם הידית במקום ולא חסר כלום אז פשוט לדחוף אותו לבפנים והוא אמור להתפס?

יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה לך שהוא נוסע מצויין!

אתה ישבת ליידי כשנסענו:) סחבק לאומת זאת סחט את הגז כמו ניגר והאוטו לא זז חחח..

ראיתי איך סחבק נוהג... + הזזתי את האוטו.

בהנחה שאני מביא חוט ברזל מקורי בצורת U מזגג, הוא אמור להיות קפיצי כזה? ז"א שאם הידית במקום ולא חסר כלום אז פשוט לדחוף אותו לבפנים והוא אמור להתפס?

יוסי.

בדיוק.

עם חוט ברזל קשיח אתה גם תגיע לרמת קפיציות מספקת ע"מ שהידית לא תקפוץ החוצה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק.

עם חוט ברזל קשיח אתה גם תגיע לרמת קפיציות מספקת ע"מ שהידית לא תקפוץ החוצה.

איציק

נחש מה?

בדיוק ירדתי לבדוק שמן\מים\מים במצבר, ועל הדרך חשבתי לבדוק את הידית.

מה מצאתי שם? את ה-U אבל בכלל לא תפוס, שם אבל לא רלוונטי, לא תופס כלום.

לקחתי לי פלייאר שפיץ ומברג ראש שטוח, שיחקתי עם זה ו- עכשיו זה תפוס טוב וחזק!

הידית כבר לא תצא החוצה

תודה על העזרה, יוסי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6831 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...