Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן גיר למאזדה 323 ושאלה על הקלאץ :)

alfred10
שימו לב! השרשור הזה בן 6865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב :)

ברשותי מאזדה 323F שנת 92 ורציתי לשאול כיצד אני בודק שמן גיר ברכב (הרכב הוא גיר רגיל)

ומהן הבעיות אם ישנו חוסר שמן גיר??

שאלה נוספת: לפני כ 3 חודש + - עשיתי קלאץ חדש ברכב כולל ליטוש גלגל תנופה..החלפת מיסב... ובזמן האחרון יש רעש מהקלץ של חיכוך...כלומר שריקה צורמת באוזן..אבל כאשר לוחצים על הדוושת קלאץ כ ס'מ מקסימום 2 ס'מ הרעש מפסיק (נ.ב הלחיצה של ה 2 ס'מ עדיין לא מכניסה את הקלאץ לפעולה, כלומר הוא אינו מפריד נסיתי גם בנסיעה וזה לא מקפיץ את האוטו וגם לא משנה את הטורים זה כמו רווח כזה שהדוושה חופשיה בו רווח שלא עושה כלום) עכשיו רציתי לשאול האם זו בעייה ?? או שפשוט אני אסגור את הבורג שמעל הדוושת קלאץ כך שילחץ תמיד את 2 הס'מ האלו שהדוושה חופשיה בהם??

תודה רבה לעונים

שבוע טוב לכולם :)

"בשביל להגיע לתוצאות משמעותיות יש לערוך שינויים משמעותיים"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה, למרות שהתנסיתי באותה סימפטום בדיוק, ואני מניח שאני לא טועה, אבל תמיד יכול להיות משהו אחר, ובני...אם יתגלה שזה משהו אחר... את הפטיש 5 ק"ג בעדינות...טוב? :wink:

יש משהו מעוות במצמד שלך שגורם למיסב הלחץ ללטף את ה"שמש" . יתכן גלגל תנופה או המצמד עצמו, אבל יש גם סיכוי לא קטן שבהרכבה עיוותו לך את ה"שמש" , אולי בגלל סגירה לא מוצלבת ומדורגת של ברגי המצמד.

הפתרון היחיד הוא להחליף מצמד. סגירת הבורג תצמיד את מיסב הלחץ לשמש, ותגרום לו להסתובב איתה במקום ללטף אותה והרעש ייעלם, אבל הוא ייגמר במהירות וגם יפעיל לחץ על המצמד שיגרום לו להחליק מהר מהמוקדם ולהיהרס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם מנגנון המצמד שלך מופעל כבל ולא הידראולי, אז יתכן שהמרווח לא נכון והוא צריך להיות קצת גדול יותר, אז דווקא שחרור כבל המצמד (על פי הנתון שרשום בספר הטיפולים) יעלים את הרעש. גם אם זה אכן יעלים את הרעש, עדיין יתכן שהמצמד מעוות ואתה נתת אקמול למחלת סרטן, אבל יתכן שתוכל לחיות עם זה. האם הרעש הוא רציף או פולסים שתואמים למהירות המנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנן שלום רב...

הרעש הוא רציף ואינו משתנה עם סיבובי המנוע...וברכ אין כבל קלאץ..

לא משנה אם אני על 20 בהילוך ראשון או על 180 בהילוך חמישי :wink:

הרעש הוא אותו רעש של חריקה...אבל צליל גבוה כזה ששורק באוזן...

ולגבי השמן גיר יש לך משהו להוסיף??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הרכב שלך, אז קח את מה שאני כותב בערבון מוגבל. בדרך כלל יש באמצע גובה תיבת הגיר בורג שרמת השמן בגיר צריכה להגיע עד אליו. פותחים אותו ומרגישים עם הזרת שהשמן בגובה שלו, או ממלאים עד שנשפך שמן מהחור של הבורג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנגנון הפעלה הידראולי בדרך כלל לא מתעסקים ומכוונים. עדיין, בחלק מהרכבים עם מנגנון הידראולי יש בדיקת מרווח שצריך לבצע בטיפולים ובטח לאחר החלפת מצמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חנן..

אני פשוט רוצה לדעת האם הרעש הוא שולי ולא חשוב או שזה מעיד על בעייה רצינית..

נ.ב: האם תוכל לשלוח לי את האייסייקיו שלך בפרטי כי אני רואה שאתה מבין בג'יפים ואני רוצה להיתיעץ איתך בנושא...

תודה :)

האם למישהו יש עוד מה להוסיף בנדון??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורה התחתונה: כשהיה לי מקרה דומה, בדקתי כיוונונים, וכשהתברר שהם תקינים הוחלף מצמד שוב והבעיה חלפה.

לגבי שאלות: אין לי ICQ , ש כלי של הודעות פרטיות, אבל עדיף לשאול בפורום. מאגר המידע הקולקטיבי הוא בוודאי גדול מזה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...