Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אקספנג P7 מול BYD סיל מול טסלה מודל 3

guy.a

פוסטים מומלצים

אני מתלבט אין שלושת האופציות הללו. בדגמי הבסיס שלהם. ראיתי מבחני דרכים . אבל עדיין לא גבשתי דעה. מישהו נהג על שלושתם או חלקם ויכול לשתף?

ראיתי את הכתבה של CAR_PAD שמאוד אהב את הP7, אבל איך היא מול המתחרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

היתרון של טסלה שהיא לא מגיעה דרך יבואן חזיר בישראל שדורש כל מיני דברים לתחזוקה ואחריות.

בטסלה אין טיפולים. כן צריך דברים רגילים כמו מים למגבים, פילטר קבינה(עלות נמוכה, אפשר להחליף כל שנה בקלות) וצמיגים (פעם ב50-80 אלף ק"מ)

שלושת הדגמים מאוד יפים.
בטסלה אין APPLE CARPLAY/ ANDROID AUTO.

הXPENG זולה בערך ב15 אלף ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, eladdd כתב:

היתרון של טסלה שהיא לא מגיעה דרך יבואן חזיר בישראל שדורש כל מיני דברים לתחזוקה ואחריות.

אני מנסה להיזכר בהוראות "חזיריות" שקיבלתי אחרי שקניתי את ה-atto 3 שלי, לא מצליח להיזכר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בוחר בטסלה בגלל הטווח, הביצועים והניסיון הרב. בנוסף יש להם שוק יחסית יציב בארץ, האקספנג חדשה ולא ידועה מה חוזק השוק ולכן זה קצת סיכון מהבחינה הזו למרות שהרכב יפה ומאובזר היטב. 

הbyd נחמדה ויחסית בשלה עם התנהגות סבבה וטווח טוב ולכן הייתי שוקל גם אותה בתור מתחרה ראויה. במקומך הייתי גם שוקל את פולסטאר 2 וזיקר 001 אם נכנסת בתקציב 

עריכה אחרונה על ידי nissan1211
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 16.3.2024 בשעה 21:40, לב טוב כתב:

אני מנסה להיזכר בהוראות "חזיריות" שקיבלתי אחרי שקניתי את ה-atto 3 שלי, לא מצליח להיזכר.

תזכיר לי כמה טיפולים אתה חייב לעשות לעומת טסלה ?
ומה העלות של אותם טיפולים כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה: 

כל 20K או שנה, טיפול "קטן", כל 40K או שנתיים, טיפול "גדול". 

מחיר טיפול קטן 650, מחיר טיפול גדול 1300. משהו פה שונה מכל רכב אחר? 

אגב, אני קיבלתי את הרכב באיחור של חודש, וקיבלתי שני טיפולים חינם, בסוף היה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, לב טוב כתב:

בבקשה: 

אגב, אני קיבלתי את הרכב באיחור של חודש, וקיבלתי שני טיפולים חינם, בסוף היה שווה.

מה צריך לעשות בטיפול הקטן?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה לא זוכר. 

קיבלתי מהם רשימה של דברים שהם בודקים או מספרים שהם בודקים, זרקתי אותה לפח. בטיפול הבא אני אשמור את זה. 

**לא שהיה אכפת לי לחסוך את הטיפולים האלו, אבל זה לא משהו שנחת עלי בהפתעה, הייתי מודע לזה לפני הרכישה ובכ"א בחרתי לרכוש את הרכב הזה. 

למעשה למעט טסלה אני לא חושב שיש חברה שמוותרת על טיפולים שיגרתיים, מוצדק או לא, אפשר להתווכח. 

אבל עדיין, כשאני רכשתי את הרכב שלי בסוף שנת 2022 הפער בין הבי ווי די לטסלה היה באזור ה50000 ש"ח, לא מצדיק את "החיסכון" בטיפולים...

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, לב טוב כתב:

בבקשה: 

זה בדיוק מה שהוא אומר שסתם דחפו לך טיפול גדול וטיפול קטן למרות שברכב חשמלי אין שמן ופילטרים שזה הטיפול השנתי ברכב רגיל שאינו חשמלי, למעט פילטר מזגן שלא מוחלף כל שנה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון. הטסלה מודל 3 עולה 220, האקספנג P7 עולה 210-230 וה BYD  סיל עולה 215. כולם בדגם הבסיס עם מנוע אחד.  אתה לא יכול להשוות אוטו 3 לטסלה מודל 3 . אתה כן יכול להשוות בין אלה. וכמו שאתה רואה המחירים זהים.

עריכה אחרונה על ידי guy.a
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.4.2024 בשעה 22:57, לב טוב כתב:

טיפול קטן: שמנים ומצתים. 

טיפול גדול: גם שמן גיר וטיימינג.

זול יחסית.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, לב טוב כתב:

כבר כתבתי למעלה שזה נתון לויכוח, אבל לשלם על רכב עוד 50K ש"ח בשביל לחסוך כ-1000 בשנה, בחשבון פשוט זה לא שווה.

לפי ההגיון שלך ובהמשכו, אפשר ללכת על ליפ מוטור הקטנצ'יק, חוסכים איזה 150 אלף כאלה שקלים ( קראתי שביבוא אישי אפשר בין 80 ל 90 אלף להעמיד כזה חדש על הכביש ) שזה חסכון משמעותי בהרבה. גם חשמלי כמו הטסלה, גם ארבע דלתות, גם ארבעה גלגלים, בקיצור אותו דבר והמון כסף שנשאר בכיס. ובשביל הרצינות, טסלה 3 ואטו 3 לא מתחרות באותו סגמנט למרות הסיפרה 3 המשותפת. אצל BYD המתחרה היא הסיל שמחירה מאוד קרוב לזה של הטסלה.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדיון הזה סטה לחלוטין מדרישת פותח השרשור.

בשורה תחתונה נשאלנו - מה מבין האופציות סיל, אספנג וטסלה עדיף.

לכל אחד מהשלושה יש את היתרונות שלו, אבל אם הייתי צריך לבחור אחד מהשלושה על פי הנתונים "על הנייר" ולפני נסיעת מבחן, כנראה הייתי הולך על האקספנג. בפן הטכנולוגי לדעתי הוא נותן את התמורה העדיפה כרגע עם האבזור הכי מרשים. אם הייתי צריך לדרג את המקום השני בין הסיל לטסלה זה החלטה מאוד קשה ואני לא יודע להצביע מי עדיף.

לדעתי חובה נסיעת מבחן בכל השלושה כדי לקבל החלטה נכונה פה, כל האופציות טובות וכל אחד מאיתנו ירגיש שרכב אחר יותר טוב לו.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...