Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לחץ מים חזק מידי בברז בעת פתיחה בלבד

rafi_vk
שימו לב! השרשור הזה בן 438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

שיפצנו את הדירה (לפני 8 חודשים בערך) ובמסגרת השיפוץ הוחלף גם דוד שמש חדש (על הגג ) וגם כל האינסטלציה,  כיורים, ברזים, אמבטיה וכו'....

שמתי לב לתופעה - בחורף כאשר אני מדליק דוד שמש והמים מתחממים כאשר אני פותח במטבח או בכל מקום אחר בבית את הברז של החם - המים יוצאים לכמה שניות בלחץ אדיר ואז הזרימה מתייצבת.

התופעה נצפתה גם כאשר בימים חמים הדוד"ש חימם את המים מהשמש גם ללא הפעלה חשמלית.

שאלותי:

1. האם התופעה ידועה ומדוע זה קורה לדעתכם?

2. האם עליי לנקוט באמצעי זהירות כגון התקנת מד לחץ בחנוכייה הראשית שמווסת את הלחץ לעוצמה מסוימת כדי לא לפגוע בצינורות ?

החשש שלי שלא יתפוצץ צינור ...

תודה

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להסביר / לפרט?

מה זה אומר ?

למה מסוכן ?

זה בר תיקון ?

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורמלי לחלוטין, רק תוודא שפורק הלחץ עובד.

גם כאשר הפורק תקין יש לחץ גבוה בפתיחה ראשונה לאחר שהמים התחממו.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לציין שאנו כך כבר כ - 8 חודשים והלחץ הראשוני הוא לכמה שניות בודדות מאוד (אולי 2 שניות)

פשוט זה משהו שלא היה לפני השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה זה "לחץ אדיר"? זה עושה לך חור בכיור?

אני חושב שזה תקין, אחרי ששדרגנו מצנרת מתכת בת 30 לצינורות פלסטיק, זה גם היה ככה עם המים החמים. אני יודע שזה לא שייך לפורק לחץ בדוד, כי לפני כמה חודשים החלפנו דוד שמש, הכל שם חדש וזה עדיין בדיוק אותו הדבר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חור בכיור :-) 

אבל מה שתיארת זה מה שאני מתאר.

אז כנראה שזה בסדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, SlowRide כתב:

מה זה "לחץ אדיר"? זה עושה לך חור בכיור?

אני חושב שזה תקין, אחרי ששדרגנו מצנרת מתכת בת 30 לצינורות פלסטיק, זה גם היה ככה עם המים החמים. אני יודע שזה לא שייך לפורק לחץ בדוד, כי לפני כמה חודשים החלפנו דוד שמש, הכל שם חדש וזה עדיין בדיוק אותו הדבר.

זה קשור לפורק לחץ וקשור לשסתום אל חזור בדוד.

אם האל חזור דפוק, הלחץ משתחרר לצנרת הכללית (במידה ויש אל חזור תקין בשעון, זה משתחרר לקו מים קרים בדירה ולא עובר את השעון).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל זה תקין, לא?

הפורק חדש, השסתום חדש, הדוד חדש, הכל חדש. וזה היה ככה גם עם הדוד הישן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלתו של Slowride

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, איציק נ. כתב:

נורמלי לחלוטין, רק תוודא שפורק הלחץ עובד.

גם כאשר הפורק תקין יש לחץ גבוה בפתיחה ראשונה לאחר שהמים התחממו.

איציק - איך אני בודק זאת ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...