Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חגורת טיימינג ב 208

Udi789
שימו לב! השרשור הזה בן 914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש שרשור ארוך על התפוררות חגורת טיימינג ב 208. מבין שמכוניות שיוצרו ממרץ 2017 ואילך לא סובלות מהבעיה. שתי שאלות: 

1. האם רצועה שהוחלפה במוסך מורשה לובינסקי לפני שנה גם מועדת לפורענות או שמתקינים היום מקט חדש ותקין? 

2. האם ואיך אפשר לבדוק שברכב שאני רוצה לקנות והוחלפה בו החגורה לאחר שהתפוררה החגורה החדש  תקינה, ניקו כמו שצריך ולא נשארה בעיה לטווח ארוך? 

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי על השרשור העיקרי. לא מצאתי תשובות לשאלות שלי. אשמח אם תפנה אותי...

בנוסף מוזכרים שם שני מוסכים מומלצים לבדיקה וטיפול ברצועה אבל ללא הפרטים/טלפון שלהם. מישהו יכול לעזור? 

תודה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שהרצועה הישנה יכולה להיות גם ב 2017 ו2018, כמו שכבר קרה.

בריקול מחליפים לרצועה מהמקט החדש.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Udi789 כתב:

שמכוניות שיוצרו ממרץ 2017 ואילך לא סובלות מהבעיה

מנועים שיוצרו מ-5/3/2017, כללו רצועה מעודכנת. היצרן עדכן את הרצועה פעם נוספת ביוני 2020.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי אם עברה מעל שנה מאז ההחלפה זה סימון לכך שבסיכוי גבוהה לא נגרם נזק מהרצועה הקודמת- כלומר הרצועה הוחלפה בזמן.

את הרצועה הישנה אפשר לזהות דיי בקלות דרך פתח השמן- יש לה טקסטורה דומה קצת לנחש, לעומת הרצועה החדשה שפנים שלה חלקות.

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.10.2021 בשעה 15:06, רפי לין כתב:

האם כוונתך ל"מוסך גבע" שבת"א ול"אורן שרותי רכב" שבחולון?.

בברכה  -  רפי לין

כן, תודה!!

לפני 20 שעות, ik3 כתב:

באופן כללי אם עברה מעל שנה מאז ההחלפה זה סימון לכך שבסיכוי גבוהה לא נגרם נזק מהרצועה הקודמת- כלומר הרצועה הוחלפה בזמן.

את הרצועה הישנה אפשר לזהות דיי בקלות דרך פתח השמן- יש לה טקסטורה דומה קצת לנחש, לעומת הרצועה החדשה שפנים שלה חלקות.

תודה! 

יכול להפנות לתמונות ברשת בשביל מאותגרים כמוני? 

לפני 21 שעות, menir1 כתב:

מנועים שיוצרו מ-5/3/2017, כללו רצועה מעודכנת. היצרן עדכן את הרצועה פעם נוספת ביוני 2020.

הרצועה הוחלפה ביוני 20 במוסך לובינסקי. מניח שזה אחרי העדכון הראשון. זה אומר שהרצועה שהתקינו תקינה או מועמדת להתפוררות?

לפני 21 שעות, yulianx כתב:

הבעיה שהרצועה הישנה יכולה להיות גם ב 2017 ו2018, כמו שכבר קרה.

בריקול מחליפים לרצועה מהמקט החדש.

במקרה של הרכב שאני שוקל לקנות החליפו לאחר התפוררות ביוני 20, לא בריקול. זה היה בלובינסקי ומקווה שהתקינו המקט החדש. אנסה לוודא. החשש הוא שנגרם נזק מההתפוררות. הרכב נסע מאז ההחלפה יותר משנה ו 15 א קמ אבל אני לא יודע אם לא היו בעיות במהלך התקופה... אשמח לדעת מומחים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Udi789 כתב:

במקרה של הרכב שאני שוקל לקנות החליפו לאחר התפוררות ביוני 20, לא בריקול. זה היה בלובינסקי ומקווה שהתקינו המקט החדש. אנסה לוודא. החשש הוא שנגרם נזק מההתפוררות. הרכב נסע מאז ההחלפה יותר משנה ו 15 א קמ אבל אני לא יודע אם לא היו בעיות במהלך התקופה... אשמח לדעת מומחים. 

מתקינים את המק"ט החדש.
אם המנוע ניזוק מההתפוררות אתה צריך לראות את זה או בצריכת שמן או על ידי סימנים שמעידים על צריכת שמן (מנוע מעשן, פלאגים עם סימני שמן וכו...) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת מה מצב הרצועה או המנוע סתם מהתבוננות בשמן, עצתי שבטיפול הראשון שתעשה תבקש שיפרקו את אגן השמן ושיסתכלו על הרשתית של משאבת השמן, זה יעלה לך עוד כמה מאות שקלים וייתן לך שקט. אצלי זה היה נראה כך, רכב שעשה 100000 קמ ושעלה בסוף דצמבר 2017 לכביש.

IMG-20210909-WA0002.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, FixTrics כתב:

קשה לדעת מה מצב הרצועה או המנוע סתם מהתבוננות בשמן, עצתי שבטיפול הראשון שתעשה תבקש שיפרקו את אגן השמן ושיסתכלו על הרשתית של משאבת השמן, זה יעלה לך עוד כמה מאות שקלים וייתן לך שקט. אצלי זה היה נראה כך, רכב שעשה 100000 קמ ושעלה בסוף דצמבר 2017 לכביש.

IMG-20210909-WA0002.jpg

תמונה מפחידה... מחשבות שניות אם לקנות. אולי יש סיבה שמתחת למחירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרצועה הוחלפה כחלק מריקול ולא בעיה אז לא אמורה להיות בעיה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Udi789 כתב:

כן, תודה!!

תודה! 

יכול להפנות לתמונות ברשת בשביל מאותגרים כמוני? 

הרצועה הוחלפה ביוני 20 במוסך לובינסקי. מניח שזה אחרי העדכון הראשון. זה אומר שהרצועה שהתקינו תקינה או מועמדת להתפוררות?

באשכול המרכזי אתה תמצא מגוון תמונות של שני הרצועות- חלקה חדשה, מחוספסת- ישנה.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי למישהו יש שורה תחתונה בשבילי:

208 שנת 2016, הוחלפה רצועה בלובינסקי מרכזי לפני שנה ו- 15 א ק"מ אחרי שנדלקה נורת תקלה במנוע (לא בריקול). אין לי כמובן דרך לדעת אם הרכב עשה בעיות אחרי ההחלפה. יש דרך לבדוק שאין נזק למנוע/טורבו? לקנות או לא לקנות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 914 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...