Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[מדריך] החלפת מערכת מולטימדיה בסוזוקי קרוסאובר 2017

jackjack2020
שימו לב! השרשור הזה בן 698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, גם אני, כמו רבים מבעלי הסוזוקי, נתקלתי בבעיות מעצבנות עם המערכת של שרמן.

זה התחיל מהמצלמת רוורס שהייתה קופצת ונסגרת, הכפתורים בהגה שהפסיקו לעבוד והגיע למצב שמלבד waze, כלום לא עבד לי. גם לא הרדיו. סיוט.

לא התאים לי לשלם 500 שקל לתקן את התקלה ולהשאר עם מערכת סגורה ומוגבלת אז פנתי לאליאקפרס בחיפוש מערכת חדשה.

(הקדמה. אם תרצו, דלגו)

החלטתי לשלם כמה שצריך (ז"א לא לחפש עוד קקה-מייקה ב100 דולר) והלכתי על KK3 EKIY (אין לי רווח מהלינק).

הסיבה שהחלטתי ללכת על זה היא שרציתי אנדרואיד כמה שיותר חדש, 4 גיגה ראם (יש להם גם דגם עם 6 גיגה, הרגיש לי קצת מיותר) ואחרי סינון הם נראו לי הכי סבבה.

ניסיתי אפילו לחפש דגם בלי 4G (כדי שלא יעשו לי צרות במכס) אבל לא מצאתי.

בקיצור, הזמנתי.

אחרי חודש (אולי קצת יותר. המשלוח שלהם איטי למות.) המערכת סוף סוף הגיעה.

נרגש ושמח התחלתי לפתוח את הקופסה ולצערי גיליתי מסך שבור.

ספוילר

Ue5da79fc0ace4efd942b440475d8cf427.jpg.2b672398e9ddd66b3583bb89b1f1d225.jpg

Uc4be17091bd64ade89163a002de27fa94.jpg.f3278854f9c9e3ee3b1886253b1773b1.jpg

למזלי החנות תומכת בfree return, אז פניתי אליהם, הם מיד הדריכו אותי איך להחזיר את המוצר - פותחים dispute עם בקשה להחזיר את המוצר. מקבלים ברקוד וחברת שליחויות יוצרת קשר אחרי כמה ימים.

בערך שבוע אחרי זה כבר הגיע למחסן של אליאקספרס. לצערי זה לא התעדכן ב dispute וחיכיתי עד שהוא יסגר (כחודש) כדי שאליאקספס יתערבו ויבדקו. לפי מה שהבנתי מהמוכר, בשלב הזה הם בעצם פונים למחסן לבדוק את הסטאטוס.

בקיצור, אחרי חודש, קיבלתי החזר.

(ת'כלס)

מיד לאחר ההחזר, הזמנתי שוב את המערכת

היום, קצת יותר מחודש אחרי שהזמנתי שוב, המערכת הגיעה בשנית.

הפעם הם ארזו אותה הרבה יותר טוב.

ספוילר

IMG_20211004_092649.thumb.jpg.de1adccdde7fef2e4956caf4c13e0169.jpg

כמו שאתם רואים, המסך משמעותית גדול מהמסך הישן ולכן הוא בא עם מסגרת חדשה הכוללת את הפתחי מזגן (במקור, זה חלק נפרד).

התהליך עצמו היה פשוט, יחסית, אבל עדיין הצריך קצת חוש טכני.

התחלתי מלנתק את הצמה הראשית מהשרמן וחיברתי את הצמה שיוצאת מהרכב למסך - קודם נראה שהוא בכלל עובד.

ספוילר

IMG_20211004_141400_1.thumb.jpg.78dfb7151519950acfc36575f698dcf1.jpg

המסך אכן עבד. וגם הסאונד עבד.

השלב השני הוא להבין מה שאר הצמות עושות.

התחלתי לפרק את כל הסלוטייפ מהצמות שהיו במקור

ספוילר

זאת תמונה ישנה, אבל למטה רואים את כל הסלוטייפ על הצמות הישנות.

IMG-20210808-WA0007.thumb.jpeg.baed6ea2e01507527b43b8b6c5ea99d0.jpeg

לאט לאט הבנתי שהשד לא כזה נורא. בגדול הייתי צריך להעביר את הכבל של המיקרופון, GPS (לWIFI יש אנטנה מובנית).

חיברתי גם את האנטנה של ה4G וזרקתי אותה בתא כפפות, ביחד עם החיבור USB.

ספוילר

IMG_20211004_143718.thumb.jpg.078dff84fa20f55733e8f338fc7f1415.jpg

ואז נשאר לי לפרק את הפתחים של המזגן מהחיבור המקורי ולחבר אותם לפאנל החדש.

ספוילר

IMG_20211004_151954.thumb.jpg.6f861b2e0f4216c09a3acd511ae01335.jpg

IMG_20211004_151957.thumb.jpg.2850442857b8c016009503bcb7f5169f.jpg

IMG_20211004_152611.thumb.jpg.704ce0fd32a02840665eeff491761ffc.jpg

סה"כ לקח לי שעה וחצי - שעתיים לחבר את זה.

הערות:

1. אני לא הצלחתי לגרום למצלמת רוורס לעבוד - אני אשמח לעזרה

2. מלבד המצלמה, אני עוד לא נהגתי ברכב ולא יכול לחוות חוות דעת מעבר לזה שהמערכת מהירה, הGPS, רדיו, שליטה מההגה, החנות אפליקציות ובגדול כל הדברים המרכזיים עובדים.

עריכה אחרונה על ידי jackjack2020
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מצלמת רוורס:

אני הולך גם לפנות לחנות בצ'אט, אבל אולי גם אתם תוכלו לעזור לי.

אני מנסה להשתמש במצלמה שקיימת ברכב, בצמה שלה, היה רק חיבור בננה עם כבל אדום שהיה מנותק.

לפי ההוראות נראה צריך לחבר אותו לכבל חום. אני לא כלכך בטוח לאיזה, וגם לא בטוח אם הכוונה היא לחתוך אותו באמצע שכן, לפי התמונה באתר, נראה שפשוט יוצא מהצמה כבל בודד

ספוילר

H328b0258502448ca9be2b04ca04e6e0eE.thumb.jpg.c42f04c57ab014766c17c025a2ec716f.jpg

אצלי יש כבל ורוד שכתוב עליו 'back' והוא יצא מהצמה אך לא היה מחובר לכלום.

ניסיתי לחבר אותו לכבל האדום של המצלמה. זה לא עוזר.

ספוילר

IMG_20211004_150329_1.thumb.jpg.09d40667e38ca7327849a65a7bb56089.jpg

אני בגדול חושב שהבעיה היא אחרת, כשאני משלב לרוורס - נראה שהמערכת לא מזהה את זה. ז"א לא קורה כלום.

נוסף לזאת, במקור, הכבל האדום שיוצא מהבננה הצהובה, לא היה מחובר לשום דבר אחר..

שמתי לב גם להבדל בין החיבורים של הצמות. לפי מה שנראה, בשרמן, הפין הראשון היה מצלמה (אבל לא ראיתי חיבור ישיר למצלמה), בעוד שבצמה החדשה - אין שום איזכור למצלמה.

ספוילר

זה הסכמה של הצמה הראשית של המערכת החדשה

HTB1z.4OaNiH3KVjSZPfq6xBiVXal.thumb.webp.250222b59f92dff9b61a575ecbfc1cf2.webp

זאת הסכמה של המערכת הישנה

IMG_20211004_150526_1.thumb.jpg.53f021ad7b7af49bfea109d23964081b.jpg

סיכום של הבעיה:

1. המצלמה המקורית באה עם בננה צהובה וכבל אדום שלא היה מחובר לשום דבר.

2. נראה שהמערכת החדשה לא מזהה שאני ברוורס (אולי לא חיברתי נכון את הכבל)

3. אולי המצלמה המקורית דפוקה? אבל אני לא יודע איך לבדוק את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אני לא יכול לערוך, אבל אני רואה שאין קשר בין הצמה הראשית לסכמה של המערכת הישנה. ישנו עוד חלק שלא צילמתי. צירפתי אותו

ספוילר

1340074088_IMG_20211004_1809072.thumb.jpg.8b91376d49403626c810b8f20ccec8db.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מערכות מזהות נסיעה ברוורס דווקא דרך המצלמה עצמה. כלומר, הכבל האדום הזה שבנוסף לבננה הצהובה מתחבר לכבל המתאים לו במערכת כמו שעשית. מהצד השני שלו, בצד של המצלמה, אתה צריך לחבר אותו לחוט של האור רוורס שלך בפנס האחורי.

ככה כשאתה תעביר לרוורס חשמל יתחיל לזרום שם בכבל, המצלמה תקבל חשמל, והחשמל הזה גם יודיע למערכת (בעזרת הצד שמחובר אליה) לעבור לתצוגה של המצלמה.

המערכת הקודמת שלך, המקורית, מחוברת לCANBUS של הרכב אז היא יודעת לבד שהעברת לרוורס, ותעביר את החשמל למצלמה אז אין צורך שהצד האחורי שלה יהיה מחובר לאנשהו.

אלה בגדול שתי האופציות. מודה שלא קראתי בפרטי פרטים את ההתקדמות פה, אבל תראה אם הסיטואציה הראשונה הגיונית. אולי זה הפתרון שלך.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה צודק כי גם הגעתי למסקנה שהמערכת המקורית מתחברת לאוטו (למרות שהכבל שהיה רשום עליו canbus היה מנותק, אבל לך תדע..) וכך היא יודעת שהיא ברוורס .

היום פירקתי את הפלסטיק מאחורה והסתכלתי על החיווט של המצלמה והחוט האדום שבבנה הצהובה לא מחובר לשום מקום והם אפילו חתכו אותו לגמרי.

אני בהמשך השבוע אשיג חושף חוטים ואסדר את החיווט. אעדכן.

ותודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן זו הייתה הבעיה.

חשפתי את החוטים. חיברתי אדום לאדום ועובד.

אחלה מערכת, ממליץ.

אגב, המצלמה שבאה עם המערכת נראית טובה יותר מהמצלמה המקורית, אבל זה כבר לפעם אחרת

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

היי, האם יש אינפוטים לגבי המערכת החדשה?

הבנתי שהמערכת שמגיעה גם בדגמים של 2018 מחורבנת, נעשה ניסיון אבל אם לא יהיה מוצלח סביר להניח שמהר מאוד נחליף אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מול המוכר אם יש מתאם CAN BUS בשביל המערכת הזו והרכב שלך - יתכן ותוכל להעביר עוד שליטה אל המסך. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.5.2022 בשעה 10:41, BloodFist כתב:

היי, האם יש אינפוטים לגבי המערכת החדשה?

הבנתי שהמערכת שמגיעה גם בדגמים של 2018 מחורבנת, נעשה ניסיון אבל אם לא יהיה מוצלח סביר להניח שמהר מאוד נחליף אותה.

היי,

המערכת מעולה. אני מאד מרוצה מההחלפה.

הכל מגיב מהר ובלי תקיעות. גם android auto עובד אחלה (למרות שאני בקושי משתמש בו). carplay לא ניסיתי.

מה שכן, הייתי שוקל להחליף את המצלמה שבאה עם הרכב במצלמה שמקבלים עם המערכת. כשבדקתי את 2 המצלמות, נראה שזו שבאה עם המערכת איכותית יותר

הסיבה שאני לא החלפתי היא כי זה כבר היה מורכב מדי ולא רציתי להתעסק בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק תוודא שאתה מבודד את החוטים שחיברת ידנית גם בחיבור לרוורס מאחורה, וגם במערכת, שלא יגרום לקצר בחשמל או גרוע מזה...

(באחת התמונות יש חוט חשוף, אולי כי זה היה רק ניסיון).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, Jack

יש לי את אותה בעיה שאתה מתאר, רכשתי מולטימדיה מעלי אקספרס עבור סוזוקי ויטרה, חיברתי את כל הקבלים והכל עובד למעט מצלמת הרווס שהמערכת אפילו לא מזהה שאני ברווס,

אשמח אם תוכל להסביר לי מה עשית בדיוק, ומה הסיבה שהמערכת היישנה זה כן עבד ועכשיו שבסה"כ החלפתי קבל עם קבל  (הצהוב) וזה לא עובד.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי שיטות של חיבור מצלמת רוורס ברכב - 

הישנה - המצלמה מחוברת בכבל וידאו ליחידת הראש ובמקביל יוצא מאותו הכבל - כבל כוח - אדום בד"כ. 

מערכת הראש צריכה לקבל "פיקוד" כלשהוא בשביל להעביר את המסך לכניסת הוידאו מהמצלמה והמצלמה בזמן הזה צריכה לקבל כוח (חשמל) בכדי לפעול. 

אז מה שקורה זה שמחברים מחוט חשמל שמחובר לאחת מנורות הרוורס ברכב - חוט שמעביר פלוס... -> מחברים אותו לפיקוד של ממסר ואז כשאתה משלב לרוורס זה דורך את הממסר ונותן כוח למצלמה - בו זמנית הכבל הזה מחובר גם לחוט ביחידת ראש שמקבל משם את הסימן שהרכב משולב להילוך אחורי - הממסר נדרך והמצלמה מקבלת כוח והיחידת ראש עוברת לכניסת וידאו מהמצלמה. 

יכול להיות לא מדוייק מה שתיארתי למעלה אבל זה הרעיון. 

בסוזוקי שלך כנראה שכבר מדובר בשיטה החדשה יותר והיא דרך מערכת התקשורת של הרכב שנקראת CANBUS 

בכל רכב מודרני יש מערכת תקשורת בין כל יחידות מחשוב הרכב וכל החלקים שנשלטים על ידה - מדובר סהכ במעגל שמצפה תמיד לקבל התנגדות של 120 קילו אוהם (ממה שאני זוכר) כאשר שני המחשבים העיקריים כל אחד שם אחראי למגעל התנגדות של 60 - אם ההתנגדות צונחת - מערכת הניהול הכללית של הרכב תדע לפי המגעל שצנח לתת לך חיווי על תקלה. 

גם המצלמת רוורס וגם כל האורות (כל מנורה ומנורה) ברכב שלך מחוברים לחיישנים של מערכת הCAN ברכב וגם הפיקוד על ממסר מצלמת הרוורס נשלט משם וכאשר אתה משלב לרוורס - מחשב הרכב יודע כבר שנורות הרוורס או מצב ההילוך ומשם מדליק ממסר למצלמה ומעביר את יחידת הראש לך לכניסת וידאו של המצלמה... 

אז יש לך שתי אופציות -

לבדוק אם יש מתאם CAN BUS ליחידת הראש שקנית שתתאם אותה כלפי הרכב. 

או לחבר בשיטה הישנה. 

הבעיה בשיטה הישנה עם רכבים שיש בהם CAN היא שאם המעגל של המצלמה יצור התנגדות גדולה מידי - הרכב עלול לחשוב שיש לו תקלה של נורה שרופה או לסירוגין תקלת תקשורת גדולה יותר - שימוש בבדיל רב או חיבור כבל עבה מידי עלול ליצור בעיה שכזו - מצד שני חיבור דק מידי עלול להיות לא מספק בכדי לדרוך ממסר במקרים מסויימים. 

ברוב המקרים - זה פשוט יעבוד - אבל תהיה מודע שלפעמים יש עם זה בעיות. 

עצתי לך - אם אתה חובב DIY ואתה מוכן להסתכן בכדי ללמוד - סבבה, על אחריותך בלבד. 

אם אתה אפילו טיפה חושש ועם ספק - יש דברים שמתקין מוסמך יפה להם וזו לא בושה לפרנס בעל מקצוע וללמוד ממנו על הדרך את פועלו (רק תדאג שאתה הולך לבעל מקצוע טוב). 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.5.2022 בשעה 11:50, pouser כתב:

אני גם רוצה להחליף מערכת, איזה כלים צריך כדי לפרק ולחבר את המערכת כמו שצריך  ?
תודה

יש ערכה מפלסטיק באלי אקספרס. משהו כזה https://www.aliexpress.com/item/1005003150938040.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1a8c161aU9sj9B&algo_pvid=ced01421-b5c4-4132-8a46-3affa8821633&algo_exp_id=ced01421-b5c4-4132-8a46-3affa8821633-7&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000024372569219"}&pdp_npi=2%40dis!USD!!1.02!!!!!%402103143616536428207276130e7fa4!12000024372569219!sea

ואתה צריך איזולירבנד ודברים בסיסיים אחרים. אני גם השתמשתי במלחם.

לפני 11 שעות, JOUSH כתב:

היי, Jack

יש לי את אותה בעיה שאתה מתאר, רכשתי מולטימדיה מעלי אקספרס עבור סוזוקי ויטרה, חיברתי את כל הקבלים והכל עובד למעט מצלמת הרווס שהמערכת אפילו לא מזהה שאני ברווס,

אשמח אם תוכל להסביר לי מה עשית בדיוק, ומה הסיבה שהמערכת היישנה זה כן עבד ועכשיו שבסה"כ החלפתי קבל עם קבל  (הצהוב) וזה לא עובד.

תודה

אני לא יודע איך המצלמה המקורית עובדת, לדעתי יש להם משהו מיוחד במערכת עצמה.

בכלמקרה, רשמתי - חתכתי את הכבל של המצלמה המקורית באמצע. חשפתי אותו ומצאתי בפנים גם את הכבל האדום. משם חיברתי אדום לאדום, צהוב לצהוב וזה עבד (אני לא זוכר 100% לאן חיברתי אבל אני זוכר שזה היה די ברור).

אפשרות אחרת היא - להשתמש במצלמה שמקבלים עם המערכת, אבל אני לא יודע איך מעבירים את הכבל לאורך כל האוטו.

@lanosforceלפחות לקרוסאובר, אני לא מכיר מתאם canbus וגם לא ראיתי כזה כבל. גם לא במערכת המקורית. בכלמקרה, אצלי לפחות, לא היה צורך. 

מה שכן, אני בהחלט מסכים עם העצה שלך - אם אתם מספיק בטוחים בעצמכם ובא לכם ללמוד על אחריותכם - זה בהחלט כיף ומספק.

אם אתם לא בטוחים - עדיף לפנות לבעל מקצוע טוב שיסביר לכם על הדרך. ככה לפחות תדעו מה לעשות באוטו הבא 

עריכה אחרונה על ידי jackjack2020
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...