Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעידות ברכב בעת לחיצה על הגז במהירות בין 80 ל-90 קמ"ש

yos770
מעבר לפיתרון נפתר ע"י Buki,
שימו לב! השרשור הזה בן 1028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

ברשותי רב מסוג יונדאי i30cw שנת 2010

בתקופה האחרונה, בנסיעה ברכב במהירות שבין 80 ל-90 קמ"ש תוך כדי שאני לוחץ על הגז הרכב רועד.

לאחר שאני עובר את ה-90+ קמ"ש הרעידות מפסיקות למרות שהרגל ממשיכה ללחוץ על דוושת הגז.

הרעידות מופיעות רק כאשר אני לוחץ על דוושת הגז ומפסיקות כשאני מוריד את הרגל.

עשיתי איזון גלגלים וכיון פרונט וזה לא עזר.

אשמח לעזרתם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

זה בסבירות גבוהה המפרק הפנימי של אחת הציריות, רועד עקב בלאי. 

הפתרון החלפת ציריה. בבדיקה אפשר בדרך כלל להרגיש את החופש ואז יודעים איזה מהציריות גורמת לזה. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Buki כתב:

זה בסבירות גבוהה המפרק הפנימי של אחת הציריות, רועד עקב בלאי. 

הפתרון החלפת ציריה. בבדיקה אפשר בדרך כלל להרגיש את החופש ואז יודעים איזה מהציריות גורמת לזה. 

תודה רבה!

עד כמה הבעיה קריטית וזקוקה לטיפול מיידי?

אני גר בדרום ויוצא לשלושה ימים לנופש בצפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה פעמים שואלים בפרום את השלאה "עד כמה זה קריטי, אפשר לסחוב עוד שבוע - שבועיים - חצי שנה"? 

התשובה שלי שאין לי מושג עד כמה זה קריטי והאם זו בכלל הבעיה או משהו אחר... 

אם יתפרק לך משהו באוטו תגיד "איך זה, הרי אמרו לי בפורום שזה לא קריטי..." 

לכן רק אתה מחליט לנסוע או לא, על דעתך ואחריות בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות כתוצאה מג'אנט מעט עקום (אצלי למשל אחד הג'אנטים קיבל מכה) ויכול להיות,שאחת מהציריות פגומה כפי שכתב BUKI.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, colauti 9 כתב:

יכול להיות כתוצאה מג'אנט מעט עקום (אצלי למשל אחד הג'אנטים קיבל מכה) ויכול להיות,שאחת מהציריות פגומה כפי שכתב BUKI.

עשיתי בדיקה לג'אנטים. היו תקינים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, yos770 כתב:

עשיתי בדיקה לג'אנטים. היו תקינים

לבדוק שוב איזון גלגלים ושכל המשקולות יושבות כראוי ואם תקין,אז כפי שבוקי כתב הבעיה באחד החלקים של הציריות- פעמון/קרדן.

לפני 48 דקות, Buki כתב:

ג'אנט עקום רועד גם ללא גז. 

איך אתה מרגיש את הרעידות במקום ? 

לי יש אותו סיפור בלחיצה על הגז במהירות של 90-100 ופנצ'רמאכר שהייתי אצלו אמר,שאחד הג'אנטים טיפה התעקם .

לפי מה שאמרת גם אני צריך לדאוג,כי זה כבר לא מעט זמן ככה...

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, colauti 9 כתב:

איך אתה מרגיש את הרעידות במקום ? 

לא במקום. 

אצל פותח השירשור הרעידה רק כשהוא לוחץ על הגז. במצב זה הציריות מעבירות  מומנט ואם יש חופשים ובלאי, יש רעידה. 

ג'אנט או צמיג עקום יגרמו לרעידה גם כשלא לוחצים על הגז, כמובן בנסיעה, לא בעמידה... 😁 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, july22 כתב:

יש לי גם יונדאי i30cw שנת 2011 אני מעמיס עליו מגשי פירות אני עובד כשליח  אני די מרוצה אבל כן הייתי מחליף אותו כי הוא ממש רועד כמו שאמרת.

רעידות יכולות לנבוע מסיבות שונות החל מאיזון גלגלים דרך בעיה באיזון גלגלים/ בציריות/תושבות מנוע (כן,במאזדות/הונדות קודמות שהיו לנו במשפחה זה גם קרה)

לפני 1 דקה, Buki כתב:

לא במקום. 

אצל פותח השירשור הרעידה רק כשהוא לוחץ על הגז. במצב זה הציריות מעבירות  מומנט ואם יש חופשים ובלאי, יש רעידה. 

ג'אנט או צמיג עקום יגרמו לרעידה גם כשלא לוחצים על הגז, כמובן בנסיעה, לא בעמידה... 😁 

עכשיו אני מבולבל לגמרי- הרעידות אצלי בלחיצה על 80-90 אבל נשארות גם בלי לחיצה.

התקשר אלי חבר עם רכב דומה ואמר שיכול להיות בכלל,שזה סימפטום של תושבת ימנית עליונה שהלכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1028 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...