Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פעילות מונה מים מוזרה לגמרי (נזילה סמויה?)

adi89
שימו לב! השרשור הזה בן 736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם! לאחר חשבון מים גבוה מהרגיל בנסיון להבין מה הגורם הלכתי להסתכל על המונה, מידי פעם בזמנים לא כ"כ קבועים יש לו 50 שניות~ של פעימות סיבוב ועצירה מוזרות.

לא הצלחתי להגיע להתנהגות קבועה מבחינת הזמנים.

מצ"ב סרטון:

מה בדקתי

• שכל הצברכנים בבית מכובים באותו הזמן (כולל מדיח, מכונת כביסה)
  • שמצופי בתי השימוש לא עולים על גדותיהם וממלאים כל X זמן (בדיקת שמע)

מה אני חושב שזה

יש לנו בעיה ידועה של פולסים לא יצבים של לחץ המים במגדל, אנחנו בקומה גבוהה ומקבלים מים ממשאבות. יש לי חשד שיש תנועה הלוך חזור בין הדירה לצנרת הראשית בעקבות הפולסים הללו, למרות שיש שסתום אל חזור אחרי המונה

1. יכול להיות שהשסתום לא תקין?
  2. יכול להיות שהשסתום צריך להיות לפני המונה?
  3. בשאר המונים של הדירות לא ראיתי התנהגות כזאת, ואנחנו מחוברים לאותה הזנה מהצנרת ראשית

עוד סיבה יכולה להיות נזילה סמויה, אבל במקרה הזה ציפיתי לראות פעילות מונה שוטפת וסדירה ולא בפולסים כאלו מוזרים

ממש מסתורי !! אשמח לעצות !

תודה, עדי

עריכה אחרונה על ידי adi89
הטמעת סרטון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום, 

הפתרון הפשוט ביותר הוא פטיש ולהרוס את כלל מוני המים בקומה. העירייה תחליף אותם ללא תשלום, ואז תדע בוודאות אם יש נזילת מים.

אם תבקש שיבדקו אז יחיבו אותך בתשלום על הבדיקה. 

אוהד

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן, העיריה אכן תחליף את שעוני המים, אך זה יהיה על חשבון הדיירים ולא על חשבון העירייה.

ובאותה הזדמנות יחייבו גם על הנזקיים העקפיים של מים שזלגו וכיו"ב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תיאורית קונספירציה שהמונים החדשים של מי אביבים מזייפים קשות.
שכונה לידי תבעו את מי אביבים. סירבו לשלם. 5 בניינים. מיד באו החליפו את המונה הראשי ומאז חשבונות המים שלהם חזרו למוטב. החריגה היתה של 600% . מי אביבים לא חשבו לרגע שיש איזו בעיה כי בדיוק החליפו שבועיים קודם לחדש.
שיטת מצליח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, save כתב:

יש תיאורית קונספירציה שהמונים החדשים של מי אביבים מזייפים קשות.
שכונה לידי תבעו את מי אביבים. סירבו לשלם. 5 בניינים. מיד באו החליפו את המונה הראשי ומאז חשבונות המים שלהם חזרו למוטב. החריגה היתה של 600% . מי אביבים לא חשבו לרגע שיש איזו בעיה כי בדיוק החליפו שבועיים קודם לחדש.
שיטת מצליח.

זה באמת מונה חדש של מי אביבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

1. האם יש מערכת סולרית משותפת בבניין?

2. האם לשכנים יש את אותה התופעה במונים (במקביל כאשר זה קורה אצלך)?

3. תוכל לצלם את ההתקנה מרחוק יותר? יש ברזים לפני ואחרי המונה?

4. האם אפשר לצלם את מחלק המים (חנוכייה) בבית?

5. המונה מסתובב גם אחורה? בסרטון נראה שלא...

6. האם יש שעון לחץ איפשהו באזור המונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למונה יש זרימה מינימלית שמתחתיה הוא איננו מסתובב. נראה לי שיש לך זרימת מים נמוכה (נזילה?) על גבול הרגישות של המונה - לפעמים מעל ולפעמים מתחת.

נסה לפתוח ברז אחד בטפטוף עד שתהייה זרימה קבועה. בדוק אם היא משתנה בפולסים.

אם אתה חושד בזרם הלוך ושוב - אלחוזר עשוי להיות תקוע. נסה לסגור את ברז הכניסה לדוד. אויר בדוד המים דחיס ומאפשר זרימת מים פנימה - החוצה. 

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה גם כשכל הצרכני מים מנותקים פיזית (כולל לסגור הברזים בדוד)?

הרי מים שנכנסים, צריכים לצאת מאיפשהו. אולי יש ברז מטפטף/אטם דפוק בניאגרה (אם המים זורמים בפולסים, נשמע כמו ניאגרה באמת).

חוץ מזה - להזמין אינסטלטור שיגיע עם מכשיר לאיתור נזילות. אם הכל תקין, לדרוש ממנו אישור בכתב וללכת עם זה לעירייה/תאגיד מים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, innvision כתב:

שלום,

1. האם יש מערכת סולרית משותפת בבניין?

2. האם לשכנים יש את אותה התופעה במונים (במקביל כאשר זה קורה אצלך)?

3. תוכל לצלם את ההתקנה מרחוק יותר? יש ברזים לפני ואחרי המונה?

4. האם אפשר לצלם את מחלק המים (חנוכייה) בבית?

5. המונה מסתובב גם אחורה? בסרטון נראה שלא...

6. האם יש שעון לחץ איפשהו באזור המונים?

1. כן

2. בקומה אני לא יודע, כי עדיין לא אוכלסה, אבל במגדל כן, יש שכנים עם תופעה דומה

3.

IMG_3928.jpg

4.

IMG_3929.jpg

5. לא ראיתי אותו מסתובב לאחור

6. כן, צירפתי תמונה שלו, השעון קופץ באותו הזמן שיש את התופעה

לפני 5 שעות, yuvk כתב:

למונה יש זרימה מינימלית שמתחתיה הוא איננו מסתובב. נראה לי שיש לך זרימת מים נמוכה (נזילה?) על גבול הרגישות של המונה - לפעמים מעל ולפעמים מתחת.

נסה לפתוח ברז אחד בטפטוף עד שתהייה זרימה קבועה. בדוק אם היא משתנה בפולסים.

אם אתה חושד בזרם הלוך ושוב - אלחוזר עשוי להיות תקוע. נסה לסגור את ברז הכניסה לדוד. אויר בדוד המים דחיס ומאפשר זרימת מים פנימה - החוצה. 

אבדוק! תודה!

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

זה קורה גם כשכל הצרכני מים מנותקים פיזית (כולל לסגור הברזים בדוד)?

הרי מים שנכנסים, צריכים לצאת מאיפשהו. אולי יש ברז מטפטף/אטם דפוק בניאגרה (אם המים זורמים בפולסים, נשמע כמו ניאגרה באמת).

חוץ מזה - להזמין אינסטלטור שיגיע עם מכשיר לאיתור נזילות. אם הכל תקין, לדרוש ממנו אישור בכתב וללכת עם זה לעירייה/תאגיד מים.

לא ניסיתי לסגור הכל פיזית, אנסה! תודה!

ניסיתי לבדוק ניאגרות, אבל לא שמעתי צליל מילוי ולא ראיתי מים שיורדים לאסלה לאט, והן סמויות אז יותר קשה לראות את החלק הפנימי

עריכה אחרונה על ידי adi89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה, הלחץ בצילום הוא קצת פחות מ4 באר שזה נשמע לי תקין, לכמה קופץ הלחץ (במקסימום)?

אני מציע שתבדוק בתור התחלה את הדבר הבא, סגור את הברז שאחרי המונה, ותראה אם התופעה נמשכת, אם היא נפסקת, שלב הא אני מציע לנתק את היציאה לדוד (לסגור את הברז במחלק מים אצלך בדירה) ולראות אם זה מבטל את התופעה. אני מאמין שברקורד של השעון מותקן אל חוזר, ומכיוון שהבניין חדש, וזה קורה לעוד דירות, אז קשה לי להאמין שהאל חוזר לא תקין.

חשוב לדעת לכמה מגיע הלחץ במקסימום, אני רוצה לדעת שלא מגיע ללחץ כזה שאולי גורם להפעלת פורק הלחץ של הדוד (סביב 8 באר). במצב כזה אם המשאבה מבצעת תיקון יתר ללחץ, הדודים עלולים לפרוק, תהיה נפילת לחץ (כתוצאה מהפריקה), ואז גם נרשמת צריכת מים (וחוזר חלילה בפולסים כאלו), אבל זה לגמרי ניחוש.

היכן ממוקם הדוד? תוכל אולי לבדוק  אם הפורק יבש.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!! הדוד ממוקם גם בארון שירות מחוץ לדירה, הפורק מחובר לצינור שקוף והוא דווקא לא יבש, אבל מיכוון שהוא מחובר למערכת סולארית נאמר שכאשר הוא מגיע לחום מסויים אז הוא פורק,

מחר אעשה את הבדיקה שהצאת עם סגירת הברז לדוד וגם אסתכל לכמה מגיע הלחץ במקסימום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה. זה נכון שטמפרטורה גבוהה תעלה לחץ ותגרום לפריקה, אבל גם לחץ כניסה חריג עלול לגרום לפתיחת הפורק באופן עקרוני. אני מציע שקודם תסגור את הברז שאחרי השעון, ותראה אם התופעה נפסקת, רק כדי "לנתק" את כל הדירה שלך ולראות אם זה עוזר (אחרת זו בעיה שלא קשורה לדירה כנראה), אח"כ להתקדם לניתוק של ענפים בתוך הדירה.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...