Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאיות שיפוץ רמקולים ישנים (מאוד)

tanga
שימו לב! השרשור הזה בן 1133 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שני זוגות רמקולים(AR, ADVENT) בני עשרות שנים, 20 האחרונות היו באחסנה, ככה הם נראים כעת. האם יש טעם לתקן ? מה בערך עלות התיקון והאם זה לא יהיה יקר יותר מערכם לאחר השיפוץ ?

IMG_20210425_131704605.jpg

IMG_20210425_143740953.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי העלויות, אבל זה נראה כאילו מה שצריך לעשות זה להוציא את הרמקול מהקופסה ולהכניס אחד חדש במקום.

אולי לצבוע את הקופסה ולהשלים את ה"גריל" של הרמקול.

אם בא לך לעשות את זה בשביל הכיף שלך - לך על זה. אם זה למטרת רווח - לדעתי תוותר מראש.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המארז של הרמקולים בסדר גמור, גם הגרילים שלמים לחלוטין. עד כמה שאני מבין (לא הרבה) צריך רק לעשות refoam אבל הידע שלי מבוסס יוטיוב, אז חשבתי אולי פה מישהו מכיר את זה ממקור ראשון

IMG_20210425_143712081.jpg

Just now, yogev20 כתב:

האלמנטים יעלו יותר מרמקולים מוכנים. ממש אין טעם לתקן אותם. 

השאלה אם באמת צריך להחליף אלמנטים או רק refoam והאם האיכות של רמקולים ישנים כלכך לא שווה את העלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום כדאיות כלכלית לתקן בתשלום.

אלא אם כן אתה אספן ומעוניין ברמקולי וינטאג'.

או אם אתה מתקן בעצמך. את טבעת הספוג שחיברה את הממברנה (נקרא סוראונד) ניתן לקנות לפי מידה בעליאקספרס ולתקן לבד. לא מאוד קשה (אבל מצריך מיומנות). 

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • רעיון טוב! 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, tanga כתב:

השאלה אם באמת צריך להחליף אלמנטים או רק refoam והאם האיכות של רמקולים ישנים כלכך לא שווה את העלות

גם עם תחליף נניח את הסוראונד, אני לא בטוח שהרמקול עצמו כבר לא מפורר. (יקרע בשלב מסוים לאחר כמה באסים טובים)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה AR אם אני לא טועה הם AR TSW-210  משנות ה-90. לא כ"כ עתיקים. ממברנת קרטון? אם אוחסנו בתנאים סבירים הם יעברו את השיפוץ. לפני שנתיים תיקנתי סט אינפיניטי דומה והוא בשימוש קבוע מאז.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא טועה, זה הדגם. מבירור קצר שעשיתי עכשיו הם משנת 1987. חשבתי שהם ישנים יותר. בכל מקרה, היו מאוחסנים ב 20 שנים האחרונות

IMG_20210425_121040597.jpg

עריכה אחרונה על ידי tanga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטוויטרים והתיבות נראים תקינים לחלוטין - תבדוק אם הקבלים בקרוסים למראית עין נראים תקינים. 

אם כן - הייתי מפרק את המידבאסים ומחפש מדבקה במגנט שלהם לראות אם יש נתונים כלשהם ואם אפשר למצוא את נתוני הTS שלהם. 

אם כן - הייתי מחפש מידבאסים דומים ופשוט מחליף. 

מה גם שהבנתי מציפור קטנה שהולכת לה על הקו שיש מידבאסים קיימים של אותן שתי חברות לרכישה בסכומים מצחיקים. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה המקורית מנוסחת בצורה בעייתית (או שסתם פספסתי משהו) - מה מעניין, בעצם, הערך הכספי אחרי שיפוץ?

כמו שכתבו לפני, אין שום ערך, גם אחרי שיפוץ. נוסטלגיה ותו לא. נשמעו סביר אז, לא יותר.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AR ששווה לתקן זה אחד בן 50-60 לא 30.

משהו משנות ה-80 כנראה לפח וזה נכון להרבה ציוד אודיו שהיה נחשב פעם לא רק AR.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...