Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הזמנתי מחשב נייד מ B&H, עוקב אחרי התהליך

LotusElise
שימו לב! השרשור הזה בן 1129 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחשב הגיע יום קודם. הוזמן ב 19 באפריל, הגיע ב 27 באפריל

חריטה של עברית אצל קציר גרף, צלנוב 15 ת"א.

מחיר חריטה תלוי בכם, בסביבות 100 ₪.

סה"כ בערך 2/3 ממחיר בארץ.

קללות על איזה מחשבים אנשים קונים לא מעניינות אותי, כל אחד שיעשה מה שהוא רוצה.

פעם אחרונה שהייתי בניו יורק החנויות שמוכרות מחשבי PC היו ריקות לגמרי, כולם בחנויות של אפל.

סה'כ רצתי שתראו שאפשר לעשות את זה.

תזמינו מחשבי אפל אם אתם רוצים משהו איכותי יותר

IMG_20210428_125444.jpg

IMG_20210427_092905.jpg

IMG_20210427_092609.jpg

• אהבתי 1

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 דקות, LotusElise כתב:

קללות על איזה מחשבים אנשים קונים לא מעניינות אותי, כל אחד שיעשה מה שהוא רוצה.

קטע.

בדיוק, ובלי קשר, כתבתי משהו, בעניין אחר, על ״כל אחד יעשה מה שהוא רוצה״:

ֿ

הקנייה שלך בהחלט טובה, כמו גם התמורה למחיר (המחיר שהבאת בהודעת הפתיחה, לעומת זאת, מופרך בעליל, למחשב הזה).

אין לה שום קשר לקניית אפל, זה בכלל לא יושב על אותה משבצת.

יש לזה קשר לקניית כרומבוק, אבל באמת צריך להיות בעל הבנה יותר עמוקה כדי לעשות כזה מהלך לא שגרתי.

• מצחיק 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, מוזר שלא ראיתי בכל השרשור הזה מילה על איביי, המון overstock ודברים כאלו מגיעים לשם, גם מהאאוטלט.

קניתי לאמי היקרה לפני חודש וחצי דל אינספירון 5505 עם ryzen 5 4600, למרות שהוא כביכול מתחרה ב I5, הביצועים שהוא מראה מקבילים ל I7 10710U ואפילו יותר, מסך IPS סביר פלוס וסוללת 53WHR שעבור הקונפיגורציה הזו מספיקה ל 7-8 שעות עבודה בפועל. אחלה מחשב ואיכות ההרכבה טובה, 8GB RAM ו SSD של 256, אבל אפשר לשדרג בקלות. גם זיכרון וגם SSD.

אחרי משלוח לארץ וכל הטררם עלה כ 2500 ש"ח עד הבית. מי שירצה יוכל להוסיף 300 ש"ח ולשדרג ל Ryzen 7 4700U, שמשפיל את רוב ה I7 דור 11 של אינטל גם כן.

בטח בעוד חודשיים שלושה יופיעו כבר המחשבים עם ryzen 5000 למיניהם.

אגב, מחזיק כרגע מחשב נייד עם Ryzen 9 5900HS. אין לי מושג איזה קסמים AMD עושים שם, הדבר הזה משפיל מעבדים של אינטל עם TDP גבוה פי 2, גם שולחניים.

למודאגים- AMD ואינטל עובדים על אותם instruction sets. "בעיית תאימות" היא בכלל לא דבר אפשרי, כל מה שעובד על אחד- יעבוד על השני בהגדרה.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש בא לי נייד עם מעבדי רייזן 5000, לא להאמין שכל כך מהר הגענו לרמה של מחשבי HEDT (עד לא מזמן)בניידים של פחות מ2KG חח.

אחכה ליראות מה המחירים של הניידים החדשים של שיומי יהיו, הם מציגים אותם במאי(+ מסך AMOLED), מאוד מרוצה מהשיומי פרו שיש לי כרגע, אם אני מתקין עליו MAC OS יש לי אשכרה מקבוק פרו עם אותה רמת איכות וגימור.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון עד כה מלמד שמסכי AMOLED הם בעיקר צרכני אנרגיה, וסובלים מהשתקפויות ברמה מטרידה.

אני חייב לאמר שככלי עבודה, מעניין לי תתחת מה רמת הגימור של המחשב. זה לא תכשיט, זה מכשיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.4.2021 בשעה 14:38, Pika007 כתב:

אין לי מושג איזה קסמים AMD עושים שם

לאינטל יש בעיה רצינית ביכולות היצור. הם לא מצליחים לייצר מתחת ל14nm, ובגלל שAMD (ובערך כל חברה אחרת חוץ מאינטל וחלק מסמסונג) מייצרים אצל TSMC שכבר יכולים לייצר סביב 7nm, כולם פותחים מול אינטל פער רציני.

אבל אינטל תתחיל בקרוב לייצר אצל TSMC, לפחות עד שהם יפתרו את בעיית היצור שלהם, ככה שכנראה שהדור הבא כבר יוכל להתחרות בAMD. השאלה היא איך הוא יתחרה מול הM2 של אפל..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה של אינטל יותר גדולה מזה.
נראה שסף הכניסה לייצור מעבדים ירד משמעותית. ארכיטקטורת ARM יחד עם "קבלני ייצור" כמו TSMC הפכו את העניין ליותר פשוט, למי שיש מספיק משאבים כדי לגייס מהנדסים טובים יהיה מעבד טוב. לא צריך להשקיע עשרות מיליארדים בפאבים, ולפתח ארכיטקטורה יעילה.

חוץ מAMD ואפל גם אמזון, גוגל, NVIDIA, פייסבוק הולכות לפתח מעבדים בבית.
כל מעבד שהם יפתחו ישתלב בחוות השרתים שלהם במקום מעבד של אינטל (תראו מה קרה למכירות של אינטל בשוק השרתים כבר עכשיו...).
יש להם אינסוף משאבים כספיים כדי לפתות את המהנדסים הכי טובים אליהם ולעשות עבודה טובה.
הייצור שפעם היה מנקודות החוזק של אינטל שהקנה לה יתרון כבר לא קיים, הם כרגע נמצאים מאחור, והם אף פעם לא היו מאחור בהקשר של יכולות הייצור גם כאשר AMD הפתיעו אותם עם דור ה64 ביט בתחילת שנות ה-2000 למי שזוכר.

בקיצור אינטל נראית כרגע כמו דינוזאור, מקווה שכמו הדינוזאורים היא תהפוך לציפור ותשרוד.

• אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, DubelBoom כתב:

אבל אינטל תתחיל בקרוב לייצר אצל TSMC, לפחות עד שהם יפתרו את בעיית היצור שלהם, ככה שכנראה שהדור הבא כבר יוכל להתחרות בAMD. השאלה היא איך הוא יתחרה מול הM2 של אפל..

בסופו של דבר, לרב השימושים הסטנדרטיים, כוח העיבוד הוא חסר משמעות. מה שה-M1 נותן זה שני דברים: זמן סוללה (כמעט אפס צריכת חשמל במצב ׳שינה׳) והעובדה שהוא לא מתחמם (מה שמאפשר לשים אותו בנייד קל/קטן). כלומר, הוא גם מהיר מאוד, בייחוד זמן עלייה, אבל זה פחות מהותי.

זה מאפשר לקנות נייד קטן וקל, במחיר סביר, בלי לשלם קנס בביצועים, מה שאפילו מחשבים עם הדור האחרון של AMD לא מצליח להציע.  זה שם פתאום את אפל כבחירה כדאית מבחינה תקציבית.

עכשיו... זה לא שאפל לא שוחטים אותך במחיר, אם אתה רוצה יותר RAM או דיסק גדול יותר (ואין שדרוגים), כי תמיד יש את מי שלא קונה את הבסיסי. אבל, לשימושים עסקיים/סטנדרטיים אין בזה ממש צורך. פתאום, כמו עם ה-iPad הבסיסי וה-iPhone SE, יש נקודת כניסה באפל, שהיא מאוד כדאית. אתה מקבל באלף דולר (או פחות), מעבד שהוא אוברקיל, מסך מעולה, עכבר מעולה, מקלדת מעולה ו... זהו. יותר אתה לא צריך שומדבר, בשביל שימוש ׳רגיל׳, ואפילו קצת מעבר לזה.

לכן, לדעתי, הכיוון של ניידים לשימושים יומיומיים/עסקיים ילך למעבדי ARM,  ועיקר העבודה יהיה בצד של מפתחי מערכות ההפעלה והתוכנה, לעשות את מה שאפל עשו היטב, ולהתאים את התוכנה לארכיטקטורה של מעבדי ARM. במקביל, אני צופה עלייה של הכרומבוק ודומיו, מחשבים עם מערכת הפעלה רזה, שתתאים לרב השימושים היומיומיים, ותעבוד היטב באינטגרציה עם מערכת ההפעלה בסלולרי ליצור סביבת עבודה אחידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

בסופו של דבר, לרב השימושים הסטנדרטיים, כוח העיבוד הוא חסר משמעות. מה שה-M1 נותן זה שני דברים: זמן סוללה (כמעט אפס צריכת חשמל במצב ׳שינה׳) והעובדה שהוא לא מתחמם (מה שמאפשר לשים אותו בנייד קל/קטן). כלומר, הוא גם מהיר מאוד, בייחוד זמן עלייה, אבל זה פחות מהותי.

זה מאפשר לקנות נייד קטן וקל, במחיר סביר, בלי לשלם קנס בביצועים, מה שאפילו מחשבים עם הדור האחרון של AMD לא מצליח להציע.  זה שם פתאום את אפל כבחירה כדאית מבחינה תקציבית.

ה TDP של ה M1 מגיע ל 15W, בדיוק כמו ryzen 5 5600U או משהו בסגנון, אין שם הבדל ממשי מבחינת זמן סוללה וכדומה. עד למכת הקורונה בהחלט יכלת לקבל נייד קל וקטן במחיר מצחיק, שלל ניידי 13" במשקל של 1.1-1.3 קילו בתג מחיר של פחות מ 1000$. אתה עדיין יכול לקנות אייסר סוויפט3 ב 760$ במשקל של 1.18 ק"ג.

עכשיו בנוגע למה שכל פלטפורמה מציעה- אתה תקבל יתרון גדול בביצועי גלישה על ARM וביצועים טובים יותר בכל הנוגע לוידאו או רינדור תמונות ב performance per watt

אבל פה בדיוק ההבדל העיקרי בין הפלטפורמות:

בשביל לקבל ב ARM את היעילות האנרגטית המדהימה והביצועים הפנטסטיים אתה סגור ל SOC. כלומר שבב אחד שעליו יש הכל. שדרוג זיכרון? NOPE. מעבד גרפי חיצוני? dream on. הרחבת IOים? לא בבית ספרנו. 

ובנוסף, שעוברים לביצועים אבסולוטיים ולא per watt, מעבדי X86 יצאו בגדול שידם על העליונה.

אני אפילו לא נכנס למטלות מורכבות יותר כמו עבודה בתלת מימד ש RISC די מוגבלת שם.

בשורה התחתונה, ARM באופן כללי זו אחלה אופציה לשימושים יומיומיים.

....זו בדיוק הסיבה שכולנו נושאים איתנו סמארטפון. אני לא רואה את אפל יורדים לתחום מחירים שיגרום לסיפור להיות משתלם למשתמש היומיומי, אבל אולי יצרן אחר ישכיל לעשות את זה עם מעבד ARM כלשהו. בכל מקרה, אופציות X86 זמינות במחירים ממש נוחים.

לגיימינג/תחנות עבודה/עריכה אני לא רואה את זה קורה בעתיד המיידי, מה שכן- כנראה אמליץ בחדווה על M1 כלשהו למתכנתים, מבוססי RISC מצטיינים בזמני קומפייל קצרים, זה אמור להיות להיט בשבילם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Pika007 כתב:

ה TDP של ה M1 מגיע ל 15W, בדיוק כמו ryzen 5 5600U או משהו בסגנון, אין שם הבדל ממשי מבחינת זמן סוללה וכדומה. עד למכת הקורונה בהחלט יכלת לקבל נייד קל וקטן במחיר מצחיק, שלל ניידי 13" במשקל של 1.1-1.3 קילו בתג מחיר של פחות מ 1000$. אתה עדיין יכול לקנות אייסר סוויפט3 ב 760$ במשקל של 1.18 ק"ג

ובכל זאת, ב-Acer יש מאוורר, אבל הפער במחיר הוא לא ביכולות העיבוד (ה-M1 משמעותית יותר חזק), שכאמור, לא חושב שהן כזה משנות (לפרופיל שימוש שציינתי). ההבדל במחיר הוא קודם כל במסך, שהוא מסך מט לעבודה, רגיל, הרבה פחות בהיר והרבה פחות מדוייק בצבע וגם 16:9, עם רזולוציה יותר נמוכה. אני, במקרה, גם עובד על תמונות, אז זה משנה לי. אבל, גם ללא השיקול הזה, לא הייתי קונה מסך של 200nits, גם אם הוא מט, אפילו לעבודה רגילה. בנוסף, כתבת על אי יכולת לשדרג, אז 8GB, זו לא מספיק במחשב Windows, בשבילי, גם בלי לייטרום.

אין ארוחות חינם.

בתקציב הזה, הייתי הולך על משהו יותר מסורבל, אבל שאפשר לעבוד איתו. בסופו של דבר, רב הזמן המחשב הוא לא על הכתף.

בשביל לקבל ב ARM את היעילות האנרגטית המדהימה והביצועים הפנטסטיים אתה סגור ל SOC. כלומר שבב אחד שעליו יש הכל. שדרוג זיכרון? NOPE. מעבד גרפי חיצוני? dream on. הרחבת IOים? לא בבית ספרנו. 

זה בכל מקרה לא משהו שניידים קטנים וקלים טובים בו, שדרוג. משתמשים מהסוג שהתייחסתי אליהם, לא משדרגים. 

מעבד גרפי חיצוני?!

אני לא חושב שזה רלוונטי לפרופיל השימוש שציינתי.

חשוב לא להתפזר...

אני לא רואה את אפל יורדים לתחום מחירים שיגרום לסיפור להיות משתלם למשתמש היומיומי, אבל אולי יצרן אחר ישכיל לעשות את זה עם מעבד ARM כלשהו. בכל מקרה, אופציות X86 זמינות במחירים ממש נוחים.

הם כבר עשו את זה, עם המקבוק אייר הבסיסי. אתה יכול למצוא נייד קל בפחות, אבל עם פשרות כאלו, שאני מוותר על הקלילות. במקבוק אייר אין פשרות. הכל טוב מאוד, מסך, מקלדת, touchpad, ביצועים. זה לא משהו שאני יכול להגיד על מחשב אחר ב-1000 דולר (אפשר גם ב-900 היום).

נ.ב. הייתי קונה משהו כזה, בפחות מאלף. למעשה, הוא לא היה זמין כשקניתי, אחרת באמת הייתי שוקל לא להתרגל למערכת הפעלה חדשה. עם משלוח, הוא היה עולה לי אותו הדבר.

[בעצם, הוא עוד לא זמין]

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1614886-REG/lenovo_20wc0003us_thinkbook_13s_g3_are.html/specs?gclid=CjwKCAjwj6SEBhAOEiwAvFRuKG9hckabBsT0m2yM9bVO5USp1PD7bzys5-91j7oAAlrvaGbbuEvMKBoCbpwQAvD_BwE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העפתי מבט על המחירים, יש משהו במה שאתה אומר. 3 הדברים שימנעו ממני להמליץ על אחד המחשבים האלו לאדם מן הישוב הם הצורך במעבר מערכת הפעלה, הגן הסגור לחלוטין של אפל- אפילו SSD אי אפשר להחליף או לשדרג, ועניין ה IO. בחייאת, תנו לפחות פורט USB-A בודד בלי שנצטרך לחבר דונגל (של אפל בלבד, כמובן), אפילו סבא שלי סומך על DOK כאמצעי נוח להעברת מידע.

ועזוב לשדרג, במקרה של בעיה- התיקון הוא סיפור לא נורמלי. הדברים האלו לא בדיוק מגיעים עם 5 שנות אחריות.

הטאצ'פאד במאקבוקים הוא בהחלט מהטובים בשוק, והמסכים שלהם מעולים.  זה מצב מצחיק כזה של "חבל שאפל הם כל כך...אפל, כי מצד שני הם אפל שזה אחלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר עניתי לך על זה, אנשים ״מהיישוב״ לא משדרגים.

לגבי שאר הדברים, אני לא יודע מאיפה המצאת את  זה שאפל זה ״גן סגור לגמרי״ או שצריך דונגל של אפל בלבד?

אני מריץ על האפל שלי אופיס, ואני חי בעיקר בעולם של גוגל.

מבחינת התרגלות לאפל, הייתי צריך להתרגל קצת לממשק שונה, אבל חוצמיזה, אני עובד רגיל, כמו קודם (למעשה, יותר נוח מקודם). יש לי אפליקציה אחת שלא עובדת, משהו מאוד ייעודי, אז התקנתי אותה על המחשב שבבית ואני נכנס מרחוק, בפעם בשבוע שאני צריך לשלוף משם נתונים.

אם צריך דונגל, אז תביא דונגל. לא צריך של אפל.

אני לא יודע מה עם סבא שלך, ההורים שלי (80+) למדו לשים דברים בענן. בעצם, לא היו צריכים ללמוד, זה פשוט איך שהמחשב שלהם מוגדר. כשהם צריכים עזרה, יש גישה מרחוק. באמת, לא צריך להמציא בעיות שאין. 

מה כבר סבא שלך עושה, גולש באינטרנט?

לאבא שלי קניתי אייפד במקום הלפטופ האחרון שלו, ושלום על ישראל. זה יותר ונוח לגלוש ככה.

המחשב הבא של ההורים שלי, כרומבוק. בין כה וכה הם חיים באינטרנט כל הזמן.

לגבי ״תיקון״, המחשב נייד האחרון שלי ששבק היה לפני 10 שנים, בערך, וגם כנראה בגללי, וגם הלך לוח אם, ככה שלא היה מה לתקן.

זה נראה כאילו אתה חופר issues בכוח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...