Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דונגל Android Auto מ-USB לאלחוט

BeBest
שימו לב! השרשור הזה בן 251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי אנדרואיד אוטו מובנה במערכת, מקורית מהיצרן.

הבעיה שממשק ההתחברות הוא USB בלבד.

אני מעוניין להתחבר בצורה אלחוטית, כפי שמודגם ע"י היצרן בסרטון הבא:

משום מה בארץ החליטו להסיר את אופציית האלחוט (למה???)

ראיתי באלי כל מיני דונגלים, כמו זה לדוגמה: https://www.aliexpress.com/item/1005002288791113.html

אבל לא בא לי לזרוק סתם 300-500 ש"ח על משהו שלא בטוח יעבוד.

השאלה אם יש כאן מישהו שניסה את המוצר הזה/דומה (עם Android, לא אייפון) ויכול לדווח אם זה באמת עושה את העבודה כמו שצריך.

או אם יש איזה פתרון אחר, כמו למשל לפתוח את אופציית האלחוט במערכת המקורית.

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי פתיחת הרכב לאלחוטי - אם הוא באמת תומך בחול בדגם ושנתון זהה לשלך, ורק היצרן חסם, זה כנראה אפשרי אבל אני לא מכיר. הייתי מתחיל בחיפוש באנגלית בגוגל ומתקדם משם..

לגבי הדוגל - להבנתי היחיד שעובד הוא זה. כרגע רשימת ההמתנה היא ארוכה, היו ויש עדיין עיכובים ביצור והמשלוח הראשון רק לפני חודש ומשהו נשלח לראשונים שקנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שהיצרן חסם, צריך משטח אלחותי כדי שזה יעבוד.
בארץ אוהבים להזמין רכבים בלי זה כי זה יותר זול להם.

במקרה של סיאט למשל, אומר סיאט כי זה היחידי שבדקתי בזמנו, במידה שזה מגיע בלי זה בארץ, אפשר להזמין את החלקים מחו"ל ו להתקין פה בארץ, אבל זה לא נגמר בהתקנה, צריך להיכנס למחשב רכב ולהעפיל את זה, מי שמתעסק בקידוד יכול לעשות את זה.

אז כמו ש הבחור מכלי כתב לך, תבדוק אם לרכב שלך קיים בכלל את האפשרות הזאת, ואז תבדוק אם יש מישהו בארץ (חוץ מ היבואן) שמתעסק בזה, תברר אם הוא יכול להזמין מה שצריך ולעשות לך מחיר, ו תבדוק כמה ייקח לך אם אתה מביא את החלקים ו אצלו זה רק התקנה.

אישית?? אתה כולה צריך לחבר כבל USB מ הנייד לרכב, כבל כזה מקורי (ואני מגזים) עולה לך 50₪, כל הבלגן הזה (שזה גם אומר להוציא לפחות את המערכת של הרכב ועוד דברים) יעלה לך לדעתי פחות או יותר 2000₪... זה שווה לך רק כדי לא לחבר כבל???

החלטה שלך.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, DubelBoom כתב:

הייתי מתחיל בחיפוש באנגלית בגוגל ומתקדם משם

זהו שכל מה שמצאתי זה מדריכים איך להתחבר, הגיוני סה"כ כי שם זה כן נתמך.

לפני 13 שעות, DubelBoom כתב:

לגבי הדוגל - להבנתי היחיד שעובד הוא זה.

תודה, נראה איכותי ובמחיר זול יותר מאשר אלי :-)

לפני 10 שעות, kurko1992 כתב:

זה לא שהיצרן חסם, צריך משטח אלחותי כדי שזה יעבוד.

משטח אלחוטי? הכוונה טעינה אלחוטית? כי זה קיים.

לפני 10 שעות, kurko1992 כתב:

יעלה לך לדעתי פחות או יותר 2000₪... זה שווה לך רק כדי לא לחבר כבל??

לא יודע אם שווה 2,000₪ - אבל אסביר לך את שיקולי עלות-תועלת

1. טעינה יותר מהירה לסלולרי, ברגע שמחברים את הפלאפון לשקע USB הוא מפסיק את הטעינה האלחוטית ומטעין בקצב איטי של 500mAh או פחות

2. סרבול של חיבור בכל כניסה לרכב כדי שהוויז יפעל ברקע ויחסוך לי לפחות דו"ח אחד בכל התקופה שהרכב יהיה אצלי

3. הרבה יותר אסטטי ונעים לעין מכבל שמטייל ברכב

אם מדובר באיזה רכיב שפשוט מזמינים + עדכון תוכנה לרכב, לא חושב שזה יגיע לעלות כזו.

בכל מקרה הזמנתי בנתיים את הדונגל שהומלץ כאן, במידה ואמצא פתרון אחר הוא יעבור לרכב השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה "משטח אלחותי", התכוונתי (שוב, מ מה שאני מכיר בסיאט לפחות, אבל מאמין שזה די אותו דבר בכל רכב שיש לו את זה), אתה צריך מקום מסויים ברכב שזה מה "מטען" אלחותי, זה שיש לך את האפשרות במולטימדיה, זה לא אומר שיש לך את זה פיסית ברכב, שוב, למשל בסיאט, מתחת למולטימדיה ו ליד הידית הילוכים, יש מקום שלשים את הנייד על משטח, וזה המשטח אלחותי כאילו, לא כל הרכבים מגיעים עם זה, אם שלך הגיע בלי זה, אבל אפשרי לשים, אתה צריך לקנות את החלקים בחו"ל ו לשים אותם.

לגבי הטעינה מהירה, שמע, אני לא נוסע הרבה עם הרכב, עוד בכלל עם הקורונה כמעט ו לא נסעתי חח, רבל הנסיעה הכי ארוכה שלי הייתה לפני שבועיים בערך, בת ים - באר שבע ו חזרה, ו הנייד היה עם וויז ו מוזיקה דרך הAA, ו הסוללה התמעלה ל100% אפילו עם השימוש... וזה לא טעינה מהירה, אתה יכול לקנות מטען מהיר מקורי לרכב, כאלה שנכנסים למצת של הרכב, וזהו, אתה לא חייב להשתמש בAA כל הזמן תכלס.
מטען מהיר מקורי, עובד מצויין ו באמת מטעין מהיר, זה גם יותר זול.

לגבי ה2000₪, כמו שאמרתי, לא יודע כמה יעלה, אבל דברים כאלה לא זולים בארץ ו יש מצב שאני לא רחוק מ המציוד smile.png

לא הבנתי את "2" שלך... איזה דו"ח??
כל פעם שאני נכנס לרכב שלי, מחבר את הכבל, מדליק את הGPS הנייד, שם אותו במתקן של הטלפון ו זהו, לא נוגע עד שלא סיימתי לחנות חח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים מטען אלחוטי, לא יודע איך זה קשור לwifi שנדרש עבור חיבור Android Auto.

לגבי טעינה, כל אחד ומה שנוח לו, לי יותר נוח ונקי בעין כשהפלאפון על המטען האלחוטי בלי כבלים מיותרים, מה גם שחיבור כבל לשקע USB במכשיר עוצר את הטעינה האלחוטית (אולי זה משהו בהגדרות אבל לא מצאתי)

לגבי דו"ח - תמיד טוב שהוויז פועל ברקע ואפשר לראות איפה מתחבא השוטר שידפוק לך דו"ח מהירות/נתצ/כל שקר אחר שהוא צריך להשלים את המכסה היומית שלו. עדיף להימנע. ואם הAA לא מתחבר אלחוטית אני מתעצל לחבר אותו עם כבל בתחילת כל נסיעה. אז אם התענוג האלחוטי יעלה לי גם 2000 זה שווה בהנחה ואני נשאר עם הרכב 3+ שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין AA אלחוטי ...אין דבר כזה בגדול....בשום רכב אין...ככה זה
יש ועוד איך יש...
תסתכל בתמונה, הכי למטה זה האפשרות לאלחוטי.

הבעיה היא ברכבים, לא כל רכב יש לו משטח אלחוטי.

כל עוד יש לך ברכב טעינה אלחוטי, אמור לעבוד לך. 4fb20a81320d29977e7125c9dc803d18.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Ib1709 כתב:

אין AA אלחוטי ...אין דבר כזה בגדול....בשום רכב אין...ככה זה

בטח שיש, זה פשוט יחסית חדש וגם בניגוד לאייפון לא כל הטלפונים תומכים. אני אישית משתמש בAA אלחוטי ברכב שלי, אמנם עם מערכת אפטר מרקט אבל זה חד משמעית עובד.

לפני 9 שעות, kurko1992 כתב:

יש ועוד איך יש...
תסתכל בתמונה, הכי למטה זה האפשרות לאלחוטי.

הבעיה היא ברכבים, לא כל רכב יש לו משטח אלחוטי.

כל עוד יש לך ברכב טעינה אלחוטי, אמור לעבוד לך. 4fb20a81320d29977e7125c9dc803d18.jpg

אין קשר למשטח טעינה אלחוטי. זה יותר נוח כשיש גם אותו, כי אחרת גם ככה רובנו נחבר כבל בכל נסיעה, אבל אין באמת קשר בין הדברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר למשטח טעינה אלחוטי. זה יותר נוח כשיש גם אותו, כי אחרת גם ככה רובנו נחבר כבל בכל נסיעה, אבל אין באמת קשר בין הדברים.
מה זאת אומרת שאין קשר ל משטח??
כאילו, חייב להיות איזה משהו ברכב כדי ש המערכת יזהה את הנייד בלי הכבל... לא?
הספארק 2019 שלי אם אני לא מחבר את הכבל, לא מזהה לי את הנייד ו הAA לא עובד...
וכמו שראית, יש לי את האפשרות בAA אלחוטי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, kurko1992 כתב:

מה זאת אומרת שאין קשר ל משטח??
כאילו, חייב להיות איזה משהו ברכב כדי ש המערכת יזהה את הנייד בלי הכבל... לא?
הספארק 2019 שלי אם אני לא מחבר את הכבל, לא מזהה לי את הנייד ו הAA לא עובד...
וכמו שראית, יש לי את האפשרות בAA אלחוטי..

המשטח הטענה הוא משטח qi, כל מה שהוא עושה הוא להטעין.

החיבור האלחוטי למערכת מתבצע בעזרת בלוטוס וויפי. אין צורך שהטלפון יהיה מונח על המשטח כדי שזה יעבוד, ואין צורך שיהיה את המשטח.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.4.2021 בשעה 10:42, DubelBoom כתב:

החיבור האלחוטי למערכת מתבצע בעזרת בלוטוס וויפי. אין צורך שהטלפון יהיה מונח על המשטח כדי שזה יעבוד, ואין צורך שיהיה את המשטח.

חיבור ל-Wireless Android Auto מחייב גם חיבור Bluetooth וגם Wifi כמו שבחיבור חוטי עם USB צורך גם חיבור Bluetooth לצורך התממשקות עם AA. מה שעושה דונגל זה מאפשר את סוג תקשורת אשר חסרה ברכבים שלא מגיעים כאופציה של חיבור Wireless AA שזה Wifi. הבעיה שמביקורות שונות זה עובד לא יציב במבחני הזמן. יכול מאוד שתלוי ביצרן ואיכות של הדונגל לא חקרתי לעומק את הנושא. טעינה אחלוטית פשוט מאפשרת לבצע טעינה של המכשיר בזמן נסיעה בלי שום קשר אם מחובר ל-AA או לא מחובר כלל גם לא דרך bluetooth. אגב לא יודע באיפה הבאת את המידע שחיבור אלחוטי מבצע טעינה יותר מהר מחיבור חוטי דרך USB. אולי זה תלוי ברכב. אצלי שעת נסיעה מצליחה להטעין סוללה ב-25% בזמן שאני מחובר ל-AA עם ניווט כמובן. דרך כבל USB.

תבדוק אם בדגם שלך יש אפשרות חיבור ל-Wifi ורק אז תבדוק איך ניתן לאפשר את הנעילה.

עריכה אחרונה על ידי Johnik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Johnik כתב:

אגב לא יודע באיפה הבאת את המידע שחיבור אלחוטי מבצע טעינה יותר מהר מחיבור חוטי דרך USB

חיבור USB סטנדרטי מוציא 500 מיליאמפר-שעה, לעומת טעינה אלחוטית שברוב המקרים לפחות 1 אמפר שעה.

בטעינה מהירה (ברכבים בהם יש חיבור USB לטעינה בלבד) מדובר על 2-3 אמפר שעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל רגע...
איך בדך הבלוטוס ו הwifi?
מה צריך להיות במערכת של הרכב כדי שאוכל להתחבר אלחוטי לAA נגיד??

כי אם זה לא קשור לטעינה אלחוטי, אז הלכתי לאיבוד, חשבתי שיש קשר בין הדברים... [emoji854]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, BeBest כתב:

חיבור USB סטנדרטי מוציא 500 מיליאמפר-שעה, לעומת טעינה אלחוטית שברוב המקרים לפחות 1 אמפר שעה.

בטעינה מהירה (ברכבים בהם יש חיבור USB לטעינה בלבד) מדובר על 2-3 אמפר שעה.

מה מונעה לעשות חיבור USB לרכב שיש בו טעינה אלחוטית לזה שאין לו משטח טעינה אלחוטי ב 1A וכבל USB ב 2-3A? זה שמשטח אלחוטי נוח, אסטטי ואין צורך בחיבור/ניתוק כבל כל פעם זה ברור אבל מהירות טעינה בחיבור USB תלויה לפי דעתי אך ורק ביציאת USB ברכב בלבד. אגב אני היום יכול לרכוש משטח אלחוטי לכל רכב ולחבר לאחד הכניסות USB ויהיה לי גם וגם

לפני שעתיים, kurko1992 כתב:

אבל רגע...
איך בדך הבלוטוס ו הwifi?
מה צריך להיות במערכת של הרכב כדי שאוכל להתחבר אלחוטי לAA נגיד??

כי אם זה לא קשור לטעינה אלחוטי, אז הלכתי לאיבוד, חשבתי שיש קשר בין הדברים... emoji854.png

עשית קצת סלט כנראה. אתה צריך להפריד בין טעינה אלחוטית לבין חיבור AA בחיבור אלחוטי מה שנקראה Wireless Android Auto. 

1. טעינה אלחוטית ישנה היום ברוב מכוניות חדשות בשוק ומאפשרת לבצע טעינה של נייד ללא צורך בחיבור כבל טעינה USB. פשוט מניחים את הנייד למקום טעינה ברכב וזה מתחיל טעינה. אין לזה שום קשר לחיבור אלחוטי כלשהו לא BT לא WIFI לא התממשקות כלשהי למולטימדיה ברכב.

2. על מנת שתוכל להתחבר ברכב שלך בחיבור Wireless AA אתה צריך 2 דברים בגדול זה שהטלפון שלך יתמוך בחיבור Wifi בתדר 5Gz (רוב הטלפונים החדשים בני כמה שנים כבר תומכים בזה) והדבר הכי חשוב שמולטימדיה ברכב שלך יתמוך בחיבור Wifi. שכאן רוב הרכבים שאני מכיר בארץ עדיין לא תומכים בניגוד לחיבור BT לדוגמה שיש ברובם.

מכאן אתה צריך לבדוק מול הרכב שלך מה יש לך או אולי חסום מסיבה כלשהי בארץ ולפתור את זה. במידע וזה לא קיים פיזית ואתה עדיין רוצה לבצע חיבור ל-AA בצורה אלחוטית תצתרך לרכוש דונגל אשר מוסיף בין היתר את החיבור החסר לצורך זה שזה Wifi.

שיהיה לך בהצלחה מקווה שעשיתי לך קצת סדר :)

עריכה אחרונה על ידי Johnik
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 251 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...