Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי קרוסאובר 2015, 1.6 אוטומט - נורת מצברת נדלקת במהלך הנסיעה (היו מורכבים מצתים לא נכונים שגרמו לתקלה)

Max_igo
 שיתוף
עוקבים 19
מעבר לפיתרון נפתר ע"י Max_igo,

פוסטים מומלצים

לפני 22 דקות, Igalz כתב:

המצתים הלא מתאימים עדיין אצלך?
נשמע סיפור הזייה לגמרי. הייתי שמח לעשות ניסוי ולהרכיב אותם על רכב זהה ולראות אם התקלה משתחזרת

למה הזייה ? התברר לאחר החלפת המצתים לאורגינלים בדיעבד,שהמצתים שהרכיבו לו לא מתאימים לרכב הזה -אם בגלל זיוף/אי התאמה מקצועית/דרישות יצרן וכו'.

יכול להיות גם,שלא בכל סוזוקי התקלה תחזור וזה נכון רק לדגם הזה ספציפי משנתון ספציפי (אולי אחרי שנה מסויימת שינו שוב את דגם המצתים.. לך תדע) ולא למשהו אחר.

הייתי אומר בזהירות כך:- יסע פותח השרשור 1000 ק"מ,יחזור ויעדכננו אם המנורה נדלקה שוב או שעדיין כבויה ואז כאשר יהיו לנו הוכחות חותכות נוכל להסיק מסקנות חותכות.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
  • תגובות 370
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

נראה שהתקלה תוקנה עם החלפת המצתים!   הגעתי בבוקר למוסך בחיפה וביקשתי להחליף מצתים. בגדול אף אחד לא באמת האמין שזה יפתור את הבעיה, גם אני לא לגמרי הייתי בטוח. הורכבו מצתים של NGK התואמים

מעדכן לגבי הפיצוי.   לאחר כל ההצעות והדיונים פה, קראתי קצת באינטרנט לגבי תביעות קטנות וגם התייעצתי עם חבר עו"ד. אני חושב שזה יכעיס את ocsi4u, אבל בגדול כולם אמרו לי אותו הדבר: עוגמת נפש ודבר

מה אתה מבין בדיוק ? שאם זאת לא תקלה ברורה,שחור/לבן אז מקובל עליך,חוסר המקצועיות שחוגג בתחום ? המשפט האחרון די מסכם את הכל,ואלו אנשים שיפלטו מהתחום,כי עוד לא פגשו רכבים חדשים בתקן EURO6+ משולבים מנ

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני שעתיים, Igalz כתב:

יש מתנדבים בקהל? 😆

תבקש מאיגור,מתעקש להגיע למוסך המהולל,היה שם בזמנו לקוח ש-ECU ואלטרנטור נשלח למחקר ע"י טובי מעבדות בארץ בהמשך הועבר למהנדסים יפנים,רוב הסיכויים שכבר החליפו כל דבר שניתן לפרק שהיה אפשר להאשים את הנהג,המנורה עדיין דולקת והלקוח מיואש,אולי יתנו את הטלפון שלו,ואז בכלל תעשה מצווה ;)

עריכה אחרונה על ידי ocsi4u
  • מצחיק 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני שעתיים, Igalz כתב:

המצתים הלא מתאימים עדיין אצלך?
נשמע סיפור הזייה לגמרי. הייתי שמח לעשות ניסוי ולהרכיב אותם על רכב זהה ולראות אם התקלה משתחזרת

הסיפור של מצתים, שגורמים לתקלות אלקטרוניות, מוכר לי (גם אישית) מכל מיני כלי רכב ועוד מלפני הרבה שנים  ולכן לא חושב שיש פה משהו הזוי לגבי התקלה וגורם לה, אגב יכול להיות שיש תקלת בידוד נקודתית באחד המצתים וזה גרם לפרעה בקו תקשורת ניהול ובקרת טעינה ולתקלה.

מה שאולי הזוי מבחינתי וגם מצער, זה שרכב שמטופל באדיקות במוסכים מורשים, מגיע למצב שמתקינים בו מצתים לא מאימים לדגם הרכב.  

נשמח לשמוע מה יש למוסך שהתקין את המצתים הנ"ל להגיד. 

• אהבתי 3
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שמח בשביל פותח השירשור שהתקלה נפתרה. כל הכבוד על העקביות בנסיון לפתור את התקלה.

מי היה מאמין שמצתים גורמים לתופעה כזו. מעניין לשמוע את התשובה של בעל המוסך שהתקין פלאגים לא מתאימים לרכב.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי היום בבוקר למוסך לדבר עם המנהל, לא ציפיתי להרבה וצדקתי לחלוטין...

בהתחלה הוא ניסה להכחיש שהמצתים הורכבו במוסך שלו, גמגם משהו על זה שאין לו כאלה מצתים. שאלתי ישירות אם הוא אומר שאני משקר והוא אמר שלא, אבל שגם הוא לא מחזיק כאלה מצתים. לאחר ששלפתי תמונות מהטיפול שבהם רואים  בבירור את המצתים שהותקנו במוסך שלו הוא התחיל לגמגם ולהתעוות ואמר שאולי מדובר בטעות של עובד כלשהו ושזה לא בזדון ושזה ספק שלא עובד מול היבואן שבכלל הביא לו כאלה ושהם עולים 120 ש"ח למצת ולכן הוא חייב אותי ב 651 ש"ח עבורם, אמרתי לו שהמצת הזה עולה 30 ש"ח ליחידה ובכללי לא מתאים לרכב, אז הוא אמר משהו בסגנון "עזוב, אנחנו רוצים להתקדם ולפתור את הבעיה".

אמרתי לו שאני עדיין מצפה לפיצוי, זדון או לא, כי נגרם לי נזק משמעותי של כמה אלפי שקלים מטעות מאוד בסיסית של המוסך שלו. הוא אמר שהוא מוכן להחזיר לי כרגע את העלות של הפלאגים שהוא התקין (תודה באמת) ושטעויות קורות ושאני אשאיר את זה מולו ולא אפנה ליבואן כרגע, אמרתי לו שזה מאוחר מדי והיבואן כבר מזמן בעניינים. סיכמנו שאני אשלח לו סכום שאני מבקש כפיצוי (מיותר כי הוא לא הולך להסכים בכל מקרה). הוא גם ניסה לקחת את הפלאגים אבל אמרתי שאני משאיר אותם אצלי כרגע.

קיבלתי את הרושם שלא מדובר בטעות נקודתית אלא במשהו גדול וסדרתי יותר, לכן הוא גם כל כך נלחץ. אני בהחלט לא הולך לעזוב את זה וכבר פניתי ליבואן ואם צריך בהמשך, לבית המשפט.

אגב, כל השיחה היום הוקלטה.

עריכה אחרונה על ידי Max_igo
  • אהבתי 4
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה דורש סביב ה2000-2500 ש"ח והוא מוכן לתת לך את ה650, הייתי לוקח ולא שובר את הראש בבית משפט בשביל לראות עוד כמה שקלים בעוד שנתיים שלוש.

KIA Magentis '10 CRDI 2.0L 150HP 6SPD |Ford Fiesta '14 5SPD|Peugeot 204 '72 1L 2Slow 4SPD

Past: Hyundai - Getz '05, Lantra '99, Accent '96

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 8 דקות, EliC25 כתב:

אם אתה דורש סביב ה2000-2500 ש"ח והוא מוכן לתת לך את ה650, הייתי לוקח ולא שובר את הראש בבית משפט בשביל לראות עוד כמה שקלים בעוד שנתיים שלוש.

אני עוד לא יודע כמה לדרוש, אני אגיד לך בכנות.

הנזק הישיר שנגרם לי מהסיפור הוא באזור ה-2500 ש"ח:

מצתים, טיפולים שהרכב עבר בחיפה וכן חייבו אותי עליהם, מצבר שהוחלף וגם דלק ונסיעות ברכבת בגלל שהייתי שצריך להביא את הרכב ולהשאיר אותו במוסך בחיפה.

הנזק העקיף הוא גדול יותר, אבל אני לא יודע אם אני יכול או צריך לדרוש את זה מהמוסך:

2 ימי עבודה שהפסדתי בגלל העניין ושעות רבות שביליתי במוסכים. 14 ימים ללא רכב.

נזק שנגרם כתוצאה מהנסיון לטפל בבעיה (שלא קיימת בעצם):

צמת חוטים ראשית שנפרמה באזורים מסומים, הועבר חיווט עקיף, רכב שפורק והורכב מחדש. אני באמת לא מבין בזה מספיק, אבל יכולה להיות ירידת ערך מסויימת על הדברים האלה?

אז כן, לפחות 2500 ש"ח + 2 ימים עבודה אני מצפה לקבל כפיצוי, זה לכל הפחות. מדובר בכ-4000 ש"ח.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם תצליח לקבל ממנו פיצוי רק במכתב התראה מעורך דין, תצא בזול.

אם תצטרך לשלם עוד שכ"ט, אגרת בית משפט, אובדן ימי עבודה, נסיעות, חניה, עצבים... לא תרוויח הרבה.

KIA Magentis '10 CRDI 2.0L 150HP 6SPD |Ford Fiesta '14 5SPD|Peugeot 204 '72 1L 2Slow 4SPD

Past: Hyundai - Getz '05, Lantra '99, Accent '96

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 14 דקות, EliC25 כתב:

אם תצטרך לשלם עוד שכ"ט, אגרת בית משפט, אובדן ימי עבודה, נסיעות, חניה, עצבים... לא תרוויח הרבה.

אני אנסה קודם לדבר עם היבואן. בכל מקרה, חשבתי על תביעות קטנות.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

תדרוש רק את הנזק הישיר שנגרם, משמע כל הכסף שהוצאת על חלפים ועבודות מיותרות.

תרשום לו מכתב עם העתק בדואר רשום ובו אתה מבקש החזר כספי בגין הוצאות שנגרמו מעבודה לא מקצועית.

במידה ויסרב יש לך כבר את הניסיון פשרה שלא צלח ,תבקש מהשופט את שאר הנזקים של הפסד ימי עבודה וכו. מניסיון שופטים כ"כ שונאים את הבקשה הזו ובמקרים חריגים מאוד מאשרים.

תתעד הכל, פנה גם ליבואן.

התביעה צריכה להיות בסוף התהליך אחרי שמיצית ותיעדת הכל.

מי יודע אולי בשלב כלשהו תקבל פיצוי הוגן.

בקש חו"ד מהמוסך שהתקין את הפלאגים המתאימים שבו הוא מציין שהיו מותקנים מצתים שאינם תואמים לרכב לפחות, כי קשה לי להאמין שהוא יסכים להגדיל ולהסתכן בלומר שזה מה שפתר את הבעיה עם כל האמת זו קביעה שרק בעל מקצוע כגון מעבדה מוסמכת/יצרן/מכון לבדיקת רכב מלווה בשמאי יכולל לתת לך ראיה קבילה כביכול שבית המשפט יסתכל עליה כעובדה. למרות שבפועל הבעיה נפתרה.

נסה לערב גם את איגוד המוסכים.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 29 דקות, ba323f כתב:

תרשום לו מכתב עם העתק בדואר רשום

אני רק יוסיף. רשום אם אישור מסירה. 

ככה הוא חייב לחתום ולא להגיד לא קיבלתי.

זה מסמך שחוזר אלחה.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לעכשיו היבואן אמר שזה בטיפול שלו וביקש ממני לחכות ולא לעשות כלום.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני שעתיים, EliC25 כתב:

מי צריך עו"ד,לפעמים אני נדהם איך אנשים אוהבים לסבך דברים או מדברים מחוסר ידע או פחד !!!

ידו של איגור על עליונה,לא סתם היבואן מנסה להשתיק אותו,העצוב רוב הסיכוים שגם יצליח,כי לא נראה לי שאיגור מבין באיזה סיטואציה מעולה הוא נמצא,אחרת בכלל לא היה ניגש למוסך !

תביעה צרכנית אזרחית.....זה הדבר הכי פשוט וזול להגיש !

במיוחד שיש לו מיליון הוכחות לרשלנות,לא צריך שום חוות דעת,הרשלנות ברורה,שחור על גבי לבן,גם אם בעל המוסך יאשים את המנקה או עוזר במוסך שעשה טעות בלי כוונה (שכולנו יודעים שהסיכוי ששם זה ^^%%$$%)

2021-05-10_14-41-02.thumb.png.da4d6bc1f59fdcbd5199f0e1b3ccd739.png

מכין תביע על 10000 ש"ח נגד מוסך+יבואן,משלם 100 ש"ח אגרה....משגר.....כסף בטוח,רק צריך לעשות,לפעמים צריך להפסיק לקשקש,להסביר,לתרץ.

https://www.kolzchut.org.il/he/הגשת_תביעה_קטנה

לא חסר אתרים שמסבירים איך להכין תביע,זה יותר פשוט ממה שרוב האנשים חושבים !

• אהבתי 1
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 53 דקות, ocsi4u כתב:

איגור

מי זה איגור?

לפני 53 דקות, ocsi4u כתב:

מכין תביע על 10000 ש"ח

למה דווקא 10,000 ש"ח? לא אמור להיות קשר כלשהו בין הנזק הנגרם לסכום התביעה?

עוד משהו שחשבתי, השופט הרי לא מבין ברכבים וכנראה לא חבר בפורום. זאת תהיה מילה שלי נגד מילה של המוסך, הם יטענו שהמצתים לא יכולים לגרום לתקלה שהייתה לרכב, אני אגיד שזה גרם וההוכחה שההחלפה שלהם פתרה את התקלה. הם כביכול אלה שמבינים ואני סתם מישהו שאין לו מושג. מה הסיכוי שיאמין לי? מה אם יחליט שזה צירוף מקרים ויקבל את גרסאת המוסך שאין קשר?

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 42 דקות, Max_igo כתב:

מי זה איגור?

אז מקס ....Max_igo :D

לפני 42 דקות, Max_igo כתב:

למה דווקא 10,000 ש"ח? לא אמור להיות קשר כלשהו בין הנזק הנגרם לסכום התביעה?

עוד משהו שחשבתי, השופט הרי לא מבין ברכבים וכנראה לא חבר בפורום. זאת תהיה מילה שלי נגד מילה של המוסך, הם יטענו שהמצתים לא יכולים לגרום לתקלה שהייתה לרכב, אני אגיד שזה גרם וההוכחה שההחלפה שלהם פתרה את התקלה. הם כביכול אלה שמבינים ואני סתם מישהו שאין לו מושג. מה הסיכוי שיאמין לי? מה אם יחליט שזה צירוף מקרים ויקבל את גרסאת המוסך שאין קשר?

אכן אתה תמים,לפי איך אתה "מנסה" לתאר מה יכול להיות.
השופט לא צריך להבין בכלום,בתביעות קטנות מראש נוטה לטובת האזרח הקטן שנלחם מול גופים גדולים (לרוב שלא מצליחים להגיע לפשרה כדי לא להגיע למשפט,זכותם לשלוח עו"ד שהרבה אזרחים יכולים להתבלבל מזה,במקרה כזה מומלץ גם לאזרח להביא עו"ד,כל היופי אם אתה יודעה שאתה צודק,מסוגל לדבר רהוט וענייני אלו הוצאות מיותרות) ,הוא פוסק לפי הוכחות,חלק אני סיפקתי לך שחור על גבי לבן,מה הוראות יצרן,מה הדגם המקביל היחיד הנכון של דנסו בלה בלה...עוד מעט תרצה שנכין לך גם מכתב תביעה? 

סתם זרקתי סכום עגול,כדי להמחיש מה גובה האגרה (1% מסכום התביעה ולא פחות מ-50 ש"ח),חוץ מזה מאיפה לי אולי יום עבודה שלך שווה 1500 ש"ח,עוגמת נפש אפשר לבקש בין 1000-2000,לרוב בלי בעיות מאשרים בין 500-1000 אם בכלל,הרי ברור לך שגם אם תזכה זה יהיה פחות ממה שאתה תובעה ?

אז אולי תשנה פאזה/פרדיגמה ותהנא מהמצב שאתה מגיש "מחירון" כמו שכל היום מדברים איתך במוסכים,שאולי יעשו לך 30% הנחה מזה,אז הפעם,הסיטואציה הפוכה,יהיה בשר (כמובן בגבולות של סביר,אבל להכניס כל הוצאה הגיונית ואפשרית) מאיפה יכול לתת השופט "הנחה" למוסך והיבואן,אבל אתה אפילו לא תגיע למשפט,כי היבואן והמוסך לא ירצו פסק דין חלוט תחת שמם,ויזרקו לך "עצם" שאתה מהר מאוד תתפשר לפי איך שאתה מנסח פה דברים.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
 שיתוף

• תוכן חדש...