Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בקניית אלפא

NoKa
שימו לב! השרשור הזה בן 1147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי :)

אני לא יודע אם האשכול מתאים לפורום (זה יעוץ בקניית רכב אבל אני מעדיף לשמוע מבעלי אלפא אז פתחתי אותו כאן מצטער אם זה מקום לא נכון)

מתמיד אהבתי את אלפא וכרגע כשאני רוצה להחליף את הרכב שלי (כרגע נוהג על סיטרואן C1 ידנית) האופציות המובילות שאני שוקל הן 

המיטו והג'ולייטה ויש לי כמה שאלות שאשמח אם תוכלו לעזור לי בהן

1) קראתי בפורומים השונים המון עליהן אבל אשמח לשמוע עוד חוות דעת של בעלים או בעלים לשעבר של הרכבים האלה (חוות דעת אישיות, טיפולים, תקלות ומה שנראה לכם קשור)

2) הביטוח די יקר לכן אשמח לשמוע איפה אתם מבוטחים כדי לראות אם אפשר למצוא הצעות טובות יותר

3) אשמח לשמוע המלצות למוסכים במיוחד אם יש באיזור חיפה 

4) מה שעולה על דעתכם 

תודה רבה לכולם 

.Being second is to be the first of the ones who lose

(21.03.1960-1.5.1994) Ayrton Senna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

בעבר החזקתי מיטו ועכשיו ג'ולייטה.

קצת רשמים- המיטו מכויילת באופן נוקשה יותר, אתה מרגיש כל אבן שאתה עובר עליה.

בנוסף, כידוע היא בעלת 2 דלתות, לא מתאים לכל אחד.

למיטו יש בעייה ידועה עם מוט הגה, צריך לבדוק אם הוחלף. אם לא, זו הוצאה של כ 10000 שקל, לא נעים אם נופלת עליך.

חוץ מזה יש את הבעיות הידועות של מיכל עיבוי שנוטה להסדק, ודשבורד מתנפח- בעיות אלו מופיעות גם בג'ולייטה.

הג'ולייטה לעומת המיטו הרבה יותר מרווחת, כמובן 5 דלתות.

בנוסף הרבה פחות קשה מהמיטו, מה שגורם לנוחות נסיעה טובה יותר.

יש לי ג'ולייטה ידנית גדם 170 כ"ס.

יש דגם חלש יותר עם 120 כ"ס-לא ממליץ

יש גם את הדגם עם 240 כ"ס, פחות נפוץ.

זהו, פחות או יותר.

אם יש לך שאלות נוספות, שאל ואשתדל לענות.

אילן

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, סלע כתב:

שלום

בעבר החזקתי מיטו ועכשיו ג'ולייטה.

קצת רשמים- המיטו מכויילת באופן נוקשה יותר, אתה מרגיש כל אבן שאתה עובר עליה.

בנוסף, כידוע היא בעלת 2 דלתות, לא מתאים לכל אחד.

למיטו יש בעייה ידועה עם מוט הגה, צריך לבדוק אם הוחלף. אם לא, זו הוצאה של כ 10000 שקל, לא נעים אם נופלת עליך.

חוץ מזה יש את הבעיות הידועות של מיכל עיבוי שנוטה להסדק, ודשבורד מתנפח- בעיות אלו מופיעות גם בג'ולייטה.

הג'ולייטה לעומת המיטו הרבה יותר מרווחת, כמובן 5 דלתות.

בנוסף הרבה פחות קשה מהמיטו, מה שגורם לנוחות נסיעה טובה יותר.

יש לי ג'ולייטה ידנית גדם 170 כ"ס.

יש דגם חלש יותר עם 120 כ"ס-לא ממליץ

יש גם את הדגם עם 240 כ"ס, פחות נפוץ.

זהו, פחות או יותר.

אם יש לך שאלות נוספות, שאל ואשתדל לענות.

אילן

היי קודם כל תודה על התגובה :)

אני בגיל (23) שרכב נוקשה ו2 דלתות פחות מפריעים לי ודווקא מוצאים חן בעיניי.

להבנתי מוט הגה אפשר לשפץ ואז עלותו באיזור ה3 (ראיתי גם שהמחיר של החלק מחול באזור ה700£) 

איפה הדשבורד מתנפח במיטו? כמו בג'ולייטה בכרית אוויר שליד הנהג או שבמקום אחר?

חוץ מזה איך אתה מסכם את החווית נהיגה ברכב? היו תקלות ברכב בתקופה שהחזקת אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום 

כבעלים של גולייטה ויש לי גם שרשור אחזקה ויש פה לא מעט אנשים שמחזיקים באלפא

אני יכול להגיד שללא ספר זה רכב מהנה

יש לו מחלות כמו תושבת מנוע מיכל עיבוי ודשבורד מתנפח
וכמובן יש את ענין הטיפול שמחייב לקנות רכב שמור ומטופל היטב (בזמנו הוראות היצרן היו לעשות טיפול כל 30 אלף) כמובן שהדבר גרם לבוצה והרבה בעיות לרכבים והטיל את אמינותם בספק - לא פשוט למצוא אחת שמורה בשנתונים נמוכים
ההמלצה כמובן לעשות היום טיפול כל 10K מקסימום

צריכת דלק יחסית גבוה (1 ל10 בערך לגיר הרובוטי)

ואולי הדבר הכי בעייתי שאין הרבה מוסכים שיודעים לטפל ברכב הזה(גם "מורשים")

אבל בחווית נהיגה באמת שהג'ולייטה זה רכב מהנה לנהיגה ויחסית לא יקר לתחזוקה(בהנחה שאתה קונה רכב שמור ומטופל היטב) אבל אל תצפה לאחזקה של מאזדה 3

ואם מדברים על גיר ידני אני דוקא שמעתי שה120 כ"ס מומלץ מאוד מאחר וזה מנוע יותר אמין ללא מולטיאייר

יש כאן בפורום הרבה מידע בנושא אם תעשה חיפוש גם תוכל למצוא דברים מעניינים

כמובן שאתה יכול להרגיש חופשי לשאול כל דבר ונשמח לענות

נ.ב

זה הרכב עם הכי הרבה קבוצות ווטסאפ אבר

ואין צורך לצטט הודעה מעליך 🤣

עריכה אחרונה על ידי erezger

היום - אלפא רומיאו ג'ולייטה 2013
קודם - הונדה ג'אז קומפורט 2017

קודם - סובארו B3 שנת 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שיש המון קבוצות ומועדונים לאלפא שזה לדעתי ממש נחמד

וראיתי את האשכולות תחזוקה שנפתחו (שלך ושל עוד אחד) סך הכל נראה שהרכבים אמינים סך הכל.

מצאתי אלפא מיטו תלתן ירוק די שמורה ואני מתלבט אם ללכת לכיוון.

ראיתי שאתה בערך בגילי כמה יוצא לך הביטוח? ואיפה אתה מבוטח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך אותו גיל מה זה 10 שנים

לי יוצא 4500 אבל יש לי תביעה על שמי בביטוח (407 שח לחודש בחישוב של 11 חודשים) - לדעתי אפשר בפחות להשיג 
מבוטח בביטוח ישיר

היום - אלפא רומיאו ג'ולייטה 2013
קודם - הונדה ג'אז קומפורט 2017

קודם - סובארו B3 שנת 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער התבלבלתי עם משתמש אחר שיש לו ג'ולייטה לבנה בתמונת פרופיל 😅 

כן זה פחות או יותר ההצעות מחיר שאני קיבלתי (עדיין לא בדקתי בישיר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בן 22 ומקיף+חובה על הגולייטה שלי עלה 7500~ דרך סוכן ביטוח. אני לא חושב שבגילנו אפשר בלי סוכן, ההצעות שקיבלתי כשהתקשרתי היו 10 אלף במקרה הטוב.

לדעתי האישית הגולייטה מתעלה על המיטו בכל פרמטר חוץ ממחיר, כך שאם יש לך את הכסף היא לגמרי עדיפה על המיטו.

בחיפה יש את המוסך של מיכאל, אני לא מכיר ולא טיפלתי אצלו אבל שמעתי שהוא מתמחה ומבוקש.

גם אני מאוד נהנה מהרכב, את השאר אני חושב שכבר רשמו.

אני אוסיף תקלה נפוצה של ידיות פנים של דלתות שנשברות, לצערי אני נתקלתי בזה לאחרונה, הזמנתי את החלק מחו"ל (הגיע תוך יומיים) ובקרוב ארכיב.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, NoKa כתב:

היי קודם כל תודה על התגובה :)

אני בגיל (23) שרכב נוקשה ו2 דלתות פחות מפריעים לי ודווקא מוצאים חן בעיניי.

להבנתי מוט הגה אפשר לשפץ ואז עלותו באיזור ה3 (ראיתי גם שהמחיר של החלק מחול באזור ה700£) 

איפה הדשבורד מתנפח במיטו? כמו בג'ולייטה בכרית אוויר שליד הנהג או שבמקום אחר?

חוץ מזה איך אתה מסכם את החווית נהיגה ברכב? היו תקלות ברכב בתקופה שהחזקת אותו?

הג'ולייטה מפגינה אמינות טובה מאוד עד עכשיו.

חווית נסיעה לי טובה מאוד, אבל אני מניח שזה אישי.

תצטרך לעשות נסיעת מבחן טובה כדי להחליט אם זה מתאים לך.

בהצלחה

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.9.2020 בשעה 14:30, Adani כתב:

אני בן 22 ומקיף+חובה על הגולייטה שלי עלה 7500~ דרך סוכן ביטוח. אני לא חושב שבגילנו אפשר בלי סוכן, ההצעות שקיבלתי כשהתקשרתי היו 10 אלף במקרה הטוב.

לדעתי האישית הגולייטה מתעלה על המיטו בכל פרמטר חוץ ממחיר, כך שאם יש לך את הכסף היא לגמרי עדיפה על המיטו.

בחיפה יש את המוסך של מיכאל, אני לא מכיר ולא טיפלתי אצלו אבל שמעתי שהוא מתמחה ומבוקש.

גם אני מאוד נהנה מהרכב, את השאר אני חושב שכבר רשמו.

אני אוסיף תקלה נפוצה של ידיות פנים של דלתות שנשברות, לצערי אני נתקלתי בזה לאחרונה, הזמנתי את החלק מחו"ל (הגיע תוך יומיים) ובקרוב ארכיב.

האמת ראיתי שקיבלתי הצעות יותר נמוכות מ7500 לא אצל סוכנים (אתה אצל סוכן שמתמחה באלפא ורכבים איטלקיים? אני זוכר כשiaroc ז"ל עבד היה להם אחד)

העניין שמה שאהבתי במיטו זה הגודל שלה אני לא אוהב רכבים גדולים והמיטו מבחינת גודל מתאימה לי (ברור לי שהג'ולייטה מעל המיטו בכל פרמטר ולכן אני שוקל גם אותה)

אתה מתכוון למוסך gta? שמעתי דברים טובים עליו אבל לא ממקור ראשון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעות מתחת ל7500 על מקיף+חובה או מקיף בלבד? אולי בגלל שאתה תהיה 24 בהמשך השנה?  

עשיתי אצל סוכן שמי שמכר לי את הרכב עשה דרכו, כמובן שאחרי שהשוויתי מחירים ותנאים גם עם סוכן שאני מכיר וחברות ביטוח אבל ההצעה של הראשון פשוט הייתה טובה יותר. לפי מה שהבנתי המון אנשים עם אלפא עושים דרכו.

אם המיטו מתאימה לך יותר אז לך על זה, זה לגמרי עניין שלך ואולי תהנה יותר. הייתי מציע לך לעשות נסיעה על מיטו ועל גולייטה לפני שאתה מחליט.

לגבי המוסך אני לא יודע. 

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Adani כתב:

הצעות מתחת ל7500 על מקיף+חובה או מקיף בלבד? אולי בגלל שאתה תהיה 24 בהמשך השנה?  

עשיתי אצל סוכן שמי שמכר לי את הרכב עשה דרכו, כמובן שאחרי שהשוויתי מחירים ותנאים גם עם סוכן שאני מכיר וחברות ביטוח אבל ההצעה של הראשון פשוט הייתה טובה יותר. לפי מה שהבנתי המון אנשים עם אלפא עושים דרכו.

אם המיטו מתאימה לך יותר אז לך על זה, זה לגמרי עניין שלך ואולי תהנה יותר. הייתי מציע לך לעשות נסיעה על מיטו ועל גולייטה לפני שאתה מחליט.

לגבי המוסך אני לא יודע. 

מקיף וחובה אבל בדקתי על מיטו תלתן ולא על ג'ולייטה (אולי יהיה הבדל כלשהו במחיר) ואולי כי אהיה בן 24 עוד פחות משנה.

כן אעשה נסיעה על ג'ולייטה ועל המיטו (כבר נהגתי על אחת קצת אבל לא מספיק בשביל להרגיש אותה)

אתה נוהג על ג'ולייטה רובוטית? אם כן איך הגיר הבנתי שפחות חלק מdsg אבל יותר אמינה ממנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין ששל גולייטה יהיה יקר יותר.

כן, אני נוהג על הרובוטית, הגיר דווקא מאוד מהיר, נעים וחלק יחסית לקליאו למשל והאמת שגם ביחס לdsg הוא בסדר גמור.

הוא פשוט מעביר הילוכים בסל״ד גבוה יותר מdsg אז אולי זה מרגיש ככה אבל בהעברה הוא לא פחות חלק.

מבחינת אמינות זה נכון, באופן כללי הtct יותר אמינה מהdsg.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז כמו שכתבתי בשרשור היכרות בסוף קניתי ג'ולייטה (המיטו הייתה קטנה לי) תודה לכולם על העזרה.

נ.ב במידה ומישהו נמצא בקבוצה של הדגם אשמח להצטרף לקבוצה גם🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...