Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן C5 איירקרוס או פיג'ו 3008 [כותרת נערכה]

Nikita94
שימו לב! השרשור הזה בן 1341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מזדקן לא טוב?

אני מוכן לשלוח לך תמונה של רכב בן שנתיים,חדש כמו ביום הראשון.

וככה גם עשרות רכבים שראיתי בקבוצת פייסבוק של ה3008.

יכול להיות שנתקלת ב 2,3 רכבים מוזנחים,אולי בגלל זה הם עשו טרייד כי ממש לא בעיה למכור את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לכרגע עניין הסחירות של ה3008 די מוכח, אני חושב גם לC5 יהיה טוב, יש כרגע רק אחת מוצעת למכירה כך שאם יהיה מעט ביקוש כנראה יהיה גם מעט יותר היצע, וזה שווה לשוק חזק.

שניהם מספיק פרקטיים, איכותיים ונוחים, אך אם אתה מחפש מקסימום פרקטיות ונוחות לך על הC5, אם אתה מעדיף איכות גבוהה יותר, דינמניות, הנאה מהנהיגה, עיצוב הרבה יותר מוצלח ואולי גם סחירות מוכחת אז לך על ה3008,

לגבי מנועים, אני מהסוג שלא סובל דיזל, למרות זאת מוכן לקנות אך ורק אם הנסועה שלי גבוהה הרבה מהממוצע, אך אם מדובר בנסיעות ממוצעות או פחות ועוד בתוך העיר לדעתי מיותר לקנות דיזל, אני חושב שה1.2 יספיק, ה1.6 ללא ספק מתאים יותר למי שאוהב לטייל הרבה ועוד בנסיעות בינעירוניות, שם תמצא את חסרון הכח שיש ל1.2 בעיקר בנסיעות מאומצות או עקיפות.

אח שלי קנה את ה3008 פרימיום 1.6 טורבו עם ה180 כ"ס לפני טיפה פחות משנה, ומרוצה מאוד והוא אומר שעניין הסחירות בשבילו רק בונוס, כי תכלס הוא כל כך מרוצה מהרכב שממש לא חושב על החלפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, robertf כתב:

למה מוזר?

כי מדובר על רכב גדול וכבד והמנוע הוא צנום למדי- גם בגרסה עם ההספק הכי גבוהה שזה 130כח(לא זכור לי שיש יותר מזה) זה לא הרבה לSUV מיד סייז, לרוב המקבילות תראה מנועים גדולים יותר וחזקים יותר.

אבל שוב אני אישית לא נסעתי על ה3008 עם המנוע הנל אז אם הוא לא מרגיש חלש מאוד אז הכל טוב ואין מניעה מלקחת אותו.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Ron.P כתב:

מזדקן לא טוב?

אני מוכן לשלוח לך תמונה של רכב בן שנתיים,חדש כמו ביום הראשון.

וככה גם עשרות רכבים שראיתי בקבוצת פייסבוק של ה3008.

יכול להיות שנתקלת ב 2,3 רכבים מוזנחים,אולי בגלל זה הם עשו טרייד כי ממש לא בעיה למכור את הרכב.

הכי הפריע לי ברכבים שאני ראיתי (וראיתי 4 רכבים שונים).

בכולם היו את אותן הבעיות - הגה מתקלף ממש ודיפון העור בתא בין המושבים נהיה מתוח ולא יפה (אולי כי לא השתמשו בעור מחוספס אלא בעור חלק כזה כמו שמשתמשים ברוב המקרים)

• רעיון טוב! 2

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה גם אצלי והחלפתי את שניהם באחריות (הגה ומשענת יד).

חוץ משני אלה לא היתה בעיה בשאר החלקים.

יצא לי להיכנס לאחרונה לעשרות ספורטאג'ים יוצאות ליסינג (2017) - בכולן תא הנוסעים נראה מכוער ואיכותי כמו ביום הראשון :)

• מצחיק 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, אביעד כתב:

יצא לי להיכנס לאחרונה לעשרות ספורטאג'ים יוצאות ליסינג (2017) - בכולן תא הנוסעים נראה מכוער ואיכותי כמו ביום הראשון :)

ברשותי ספורטאז' ממאי 2017.

תא הנוסעים שלם ותקין בדיוק כמו ביומו הראשון. 

שום קירקוש או דהיה. 

מכוער? הייתי אומר שמרני / פונקציונלי. לא משהו חריג לרעה לעומת מקביליו האסייתים (פרט ל cx5). 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, yuvalganim כתב:

הכי הפריע לי ברכבים שאני ראיתי (וראיתי 4 רכבים שונים).

בכולם היו את אותן הבעיות - הגה מתקלף ממש ודיפון העור בתא בין המושבים נהיה מתוח ולא יפה (אולי כי לא השתמשו בעור מחוספס אלא בעור חלק כזה כמו שמשתמשים ברוב המקרים)

חוויתי את זה לובינסקי טרייד, 90% מהרכבים שם (ואני לא מגזים) היו עם הגה/ריפודים/משענות יד/דיפונים בצד

כולם מקולפים/שחוקים/בלויים, בצורה שאיני יכול לחיות איתה, בשום מצב. ( אסתטיקה זו עדיפות ראשונה אצלי) 

לשאלתי למה, ואיך יכול להיות  שכולם ככה? נעניתי, כי אלה "רכבים שנוסעים בהם"

כמובן תשובה טיפשית. עשיתי פנייה חדה, ויותר לא התקרבתי לשם. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים יש קילופים ושחיקה מבלאי שיכולים להופיע עם הזמן על ההגה ומשענת היד, שאותם אני יכול להבין,

כמו שקורה במאזדה 3 מב2014, וזה משהו שניתן להחליף, אך דיפונים בצד זה כבר באמת בעיה.

אני למשל הוספתי לפיג'ו 208 כיסוי עור עם תפירה ולא סתם הלבשה, והיה באמת מדהים, והרגיש כמו רכב חדש, כך שהייתי בשמחה מחליף כל X שנים וזה לא יקר כאשר מזמינים את החלק מחו"ל.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם על הפרק 3008 ומנוע 1.2 אבל האיבזור "חסר" אז ה אופל גרנדלנד X משלים אותו עם עיצוב יותר שמרני, אבל מאובזר יותר כולל פתיחת דלת חמישית עם חישן רגל.

נרכשה כזו לפני חודש על ידי בת משפחה. שווה לבדוק. המכלולים זהים לפז'ו האבזור באותו מחיר עדיף.

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאלו שיש להם קראש על העיצוב החיצוני של ה 3008 החדשה, אבל מנוע ה 1.2T שנהגתי עליו בנסיעת מבחן הוריד אותי באופן מוחלט מלהמליץ על ה 3008 עם המנוע הזה.

רק 1.6T בנזין או 1.5/1.6 דיזל.

לי באופן אישי - חשובה יחידת ההנעה על פני לא מעט דברים אחרים. תן לי או קח לי כמעט כל דבר אחר, רק קודם כל שיהיה מנוע נורמלי (היום זו לא דרישה מוגזמת, כמעט לכולם יש טורבו עם מנועים טובים וחזקים).

בעניין בלאי בתא הנוסעים - חלק מזה יכול להיות דברים שאכן מתבלים באופן נקודתי יותר מאחרים, ובחלק אחר מדובר בהשחתת רכוש.
רוב האנשים לא שומרים על הרכב שלהם (בלשון המעטה) ובחלק מהמקרים פשוט משחיתים אותו, אפילו ששילמו עליו ממיטב כספם.

לפני כמה חודשים ליוותי את אחי במסעו לחפש רכב מחליף לפג'ו פרטנר שלו. פגשנו הרבה רכבים (ונכון שלא מדובר ברכב פרטי למהדרין, עדיין מדובר ברכבים שברוב המקרים ננהגים על ידי אותו אחד...) לא מצאנו רכב אחד שפיזית לא אכלו לו את ההגה או נעלמו חלקי פלסטיק.
נאלצנו לעלות עוד ועוד בשנים עד שבסופו של דבר הצלחנו למצוא צדיק בסדום שהרכב שלו היה במצב חדש (ועשה מעל 150K ק"מ !!).

מסקנה: אם זה פרטי או ליסינג זה לא משנה בדברים האלו, השאלה איך ואם בכלל שמר האידיוט שנהג על הרכב.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

wildlands2019

הלוואי שהקילופים היו רק בהגה בחלק החיצוני, כיסוי הגה איכותי מעור אמיתי, היה סוגר את הפינה.

אני מדבר על קילופים בחלק הפנימי היכן שיש כפתורי שליטה - כאן אין מה לעשות, מלבד החלפת הגה.

אגב, זה לא היה רק בלובינסקי, ראיתי גם  בטויוטה סלקט כמה רכבים (אומנם בודדים) עם הגה שחוק לגמרי. ( מבחינתי, רכבים פסולים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, markb205 כתב:

מכוער? הייתי אומר שמרני / פונקציונלי. לא משהו חריג לרעה לעומת מקביליו האסייתים (פרט ל cx5). 

מקבל את התיקון. באותה תקופה שהיתה לי 3008 2017 לאבי היתה ספורטאג 2017 ושנינו החזקנו את הרכב 3 שנים (נהגים יחידים).

תא הנוסעים בספורטאג מאד מרווח,בנוי היטב ופונקציונאלי אבל יחסית ל 3008 הוא אפרורי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב (האמת בטוח) שאתם עושים עוול ליחדת ההנעה של 1.2. 

הרכב טיפה פחות מ 1.4 טון, המנוע עם 130 כ"ס, 23.5 קג"מ שמגיעים כבר ב 1,750 סל"ד. תאוצה של 9.7 שניות, גיר 8 הילוכים שהוא והמנוע מציעים שילוב לא פחות ממעולה.

אם כל הנתונים האלו היו על מנוע 1.5 אף אחד לא היה רושם כלום, קשה להתרגל למנוע קטן.

אני בעלים של אחד כזה (רכב של אשתי). הוא לא ג'ון ביריון אבל לחלוטין נותן עבודה יפה מאוד. מי שלא מחפש רכב "חזק" זה בהחלט מספיק לו... ברור שאם היו לי עוד 15K פנויים הייתי לוקח את ה1.6, אבל המנוע הזה באמת שעושה עבודה טובה.

בתאריך 11.8.2020 בשעה 17:30, Nikita94 כתב:

שלום לכולם! אז אחרי המון מידע ונבירה בפורום, מחקר ושפע של נסיעות מבחן הצטמצמנו לשני דגמים ביניהם אנו מתלבטים:

סיטרואן C5 איירקרוס גרסת shine PK מנוע 1.6 טורבו בנזין

לעומת

פיג'ו 3008 גרסת פרימיום מנוע 1.2 טורבו בנזין

על שניהם ביצענו נסיעת מבחן, החוויות סה"כ היו מאוד דומות וחיוביות - על אף ההבדלים בנפח המנוע והבדלים של נסיעה רכה מעט יותר בסיטרואן.

בפיג'ו אהבנו את הניראות, המושבים החשמליים המתכווננים, מיקום המסך, ההגה הקטן ועניין הסחירות - אובדן ערך נמוך בשנים האחרונות.

בסיטרואן אהבנו את בקרת שיוט האדפטיבית עם זחילה בפקקים, תא מטען חשמלי (יכול להיות לעזר במקרים בהם אני נסחבת לבד עם קניות, תיקים, תינוק...), מנוע חזק יותר (בפיג'ו ידנו אינה משגת לשדרג לאותו נפח מנוע - יוצא יקר מידי), הפטנט של המתלים (לקחנו אותה לשטח לבדוק אותם) והחניה האוטומטית אותה לא ניסינו.

בשתי החברות הציעו הנחה משמעותית, בסיטרואן ההנחה הייתה כמעט כפולה ונדיבה מאוד. 

ברמת העקרון אנחנו זוג לקראת גיל 30 עם תינוק בדרך, מעוניינים ברכב C-SUV, שנינו נוסעים הרבה בעיר, נוסעים מחוץ לעיר לצרכי פגישות עבודה וטיולים בסופי שבוע. מעריכה כי לא נעבור את ה15K בשנה.

לצערי הפעם נסיעת מבחן לא הצליחה לפתור את הדילמה ועל כן השאלה -

על אילו משני הדגמים הייתם ממליצים? עד כמה עניין הסחירות משחק כאן תפקיד דרסטי בהנחה ואנו מעוניינים למכור בעוד כ3-4 שנים? האם יש פקטורים קריטיים ששכחתי לקחת בחשבון (או לרשום כאן) אם אני מתלבטת בין שני הדגמים הספציפיים?

תודה רבה מראש!

היינו באותה התלבטות לפני חודשיים. ההנחות היו פחות ממה שהם עכשיו. אנחנו בחרנו ב 3008 כי הוא יותר "עשה את זה" לאשתי. 

משהו בעיצוב של הסיטרואן נראה די ישן לעומת הפיזו. וכמה שסיפרו שאפשר להגדיל את התא מטען זה לחלוטין מוחק את האפשרות לשבת בנוחות מאחורה אז זה יותר גימיק שיווקי.

לקחנו את הפרימיום כך שמבחינת מערכות בטיחות יש את מה שהיא רצתה, זחילה בפקקים חסר לי (יש לי ברכב השני) אבל היא לא ראתה את זה כיתרון משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאלפא יש ססמה: זה שאתה חי לא אומר שאתה נושם, זה נכון שמנוע 1.2 מצליח להזיז את הרכב, על מרכב קטן כמו 208 גם הצלחה יתירה, על 3008 יחד אם גיר 8 הילוכים בהחלט סביר אך מנוע 1.6 בגרסת 180 כ"ס ואף בגרסתו הקודמת 165 כ"ס פשוט פנינה.

לדעתי מתבקש ב3008 בטח בגזרת המחיר הזה לפחות מנוע 1.6 מה גם שהוא משמעותית יותר אמין מה1.2 עם הבעיה הידועה של רצועה (ב1.6 יש שרשרת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...