Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בפיאט פנדה

GaT

פוסטים מומלצים

אז אחרי שה206 האהובה שלי הלכה קפוט באיילון (טוטלוס להערכת השמאי), קבלתי מחירון והתחלתי לחפש מחליפה ראויה.
בהתחלה חשבתי לקחת הלוואה קטנה ולחפש לי פיאסטה או 108 ידנית. רוב הרכבים הטובים נחטפו ממש מהר או שהמוכרים היו ממש רחוקים (הרבה מירושלים משום מה).
לאחר זמן מה התחלתי לחשוב על לוותר על ההלוואה ולקנות משהו יותר זול. התחלתי לקרוא על הפנדה. החבילה התאימה לי לחלוטין. התמקדתי בצורה הישנה בלבד (החדשה לדעתי נראת מזעזע... אבל זו כבר דעתי האישית בלבד), לכיוון 2011 עם תוספת הכוח, כרית האוויר וesp. אחד מן הדברים שלא הייתי מוכן להתפשר עליו זה היסטוריית טיפולים. שני רכבים נפסלו בגלל חוסר בהיסטוריה/חוסר רצון לספק אחת כזו. אני יודע, קשה לקבל את זה ברכבים ישנים אבל לדעתי לא בלתי אפשרי (ברכב הקודם היו לי חשבוניות על כל קליפס שרכשתי מג'אן).
באחד הימים צצו להן שתי פנדות עם 70000 קילומטר, אמרתי לעצמי קצת מחשיד אבל נלך לראות. הראשונה העלתי עליה פוסט לפני כמה ימים והחלטתי לוותר עקב חוסר שקיפות מצד הסוחר. בנוסף, בגלל הקילומטר הנמוך הבעלים הרשה לעצמו לטפל כל 20k, מה שגורר 3 ביקורים בלבד במוסך.
את השניה ראיתי יום אחרי.  מבחינה חיצונית האוטו היה פשוט מוזנח אבל בקטע ממש רע. מלא שריטות עמוקות, מעיכות ושיפשופים (מצד אחד זה טוב כי אפשר לדעת פחות או יותר מה עבר על האוטו. מצד שני זה נראה רע, מאד. אמרתי נקח אותה לגיא מאוטו איטליה ונראה מה הוא אומר לפחות מבחינה מכנית. לאחר שגיא בדק (יש לציין באדיבות רבה) הוא טען שהרכב במצב סביר אך יש קצת בעיות עם מערכת הקירור ונראה שזה משהו שחזר על עצמו (הוא נתן לי להרגיש את צינורות מערכת הקירור והם נשמעו כאילו דב נבון יושב בתוכם וטוחן תפוצ'יפס). בנוסף הייתה נזילת שמן קטנה אבל זה יחסית היה שולי. בעל הרכב לא הסכים לרדת ממחירון ונפרדנו לשלום.

באותו היום הלכתי לראות פנדה נוספת, גם כן שנת 2011 העונה על הקריטריונים. קילומטר מרתיע (230000), יד 2 (המוכר התגרש והרכב עבר על שמו מעל שם אישתו. נכון קצת פישי, אבל פוליסת הביטוח לא השתנתה אז החלטתי להאמין. אולי אני טועה, נו מילא).

עם זאת, מלבד תיקון קל בכנף, אשר מופיע בדו"ח סליקה, טמבון שעבר צביעה וקצת קילוף של הלכה בגג הרכב פשוט במצב מעולה. סרקתי את כל האוטו והיה קל יחסית לראות שזה לא רכב שעבר צבע או פחחות (יש שריטות קטנות ושיפשופים. במקומות רגישים, בהם צבע זול מתפורר לאחר שנה, הכל היה נראה פיקס).
פותח מכסה מנוע - הכל יבש מלבד הזעה קלה באיזור מכסה שסתומים, שמן נקי ומלא, נוזל קירור כמו שצריך וכ'ו. מתחת לרכב אין שום פגיעה והמנוע ושאר המכלולים יבשים לחלוטין. הכי חשוב, היסטוריית  טיפולים מלאה ממוסך עדי בחדרה (מורשה פיאט), אפילו וישרים הוא החליף שם. צמיגי פלאקן מקדימה וקלבר מאחורה, גם יחסית לא נפוץ שבעלי רכבים זולים כל כך עדיין משקיעים בפרט הכל כך חשוב הזה. קלאץ לא עשו, מה שקצת העלה חשד, אבל שמתי לב שזה דפוס ברוב הידניות הזולות למכירה.
בדקתי מחירון משוקלל, עם הקילומטר ו1 אחוז ירידת ערך מהפגיעה, והתפשרנו בסוף על 3k נוספים מתחת למחירון המשוקלל (החלפת קלאץ' והטסט בעוד חודשיים). מסתבר שפיאט מעניקה לרוכשים יד 2 של רכבי פיאט שובר להחלפת שמן ופילטר שמן, שזה לגמרי נחמד.
יצא שהרכב נקנה בכספי הביטוח בדיוק (8700), ככה שההוצאה פחות כאבה.

היום הייתי אצל גיא באוטו איטליה, הוחלף הקלאץ ונאמר לי שאין באמת עוד מה להחליף עד הטיפול הבא. גיא התרשם שהרכב מרגיש ונוסע טוב ויש לו עוד זמן רב לחיות בשקט.
אני התרשמתי מאד מהרכב. מרגיש  יותר זריז מה206 1.4 שהיה לי. 69 כס על 860 קילו זה מספיק לגמרי לצרכים שלי.
תפעול ידית ההילוכים פשוט נהדר. פנים הרכב נורא פשוט ומינימלי ואני ממש אוהב את זה. אין שום דבר מיותר והכל בדיוק במקום. ההגה לא כל כך מתקשר (ב206 זה היה אחד הפלוסים העיקריים לדעתי) אבל לא כזה נורא והיתרון שלו בא לידי ביטוי בתמרון קל בעיר.
המושבים פחות נוחים מאשר ה206.
איכות החומרים היא פשוטה אך רובסטית; הכל במקום ונראה ממש עמיד, שוב ביחס ל206.
שכחתי לציין שגם פנים הרכב במצב תצוגה והשנים והקילומטרים ממש לא באים לידי ביטוי. אפילו המזגן (המקפיא מאד) לא סובל מריחות רעים. למען האמת לא מוציא שום ריח, בכלל.
על התנהגות הרכב לא ארחיב כי באמת שאני לא נהג מדופלם, אבל אין ספק שה206 מהנה יותר בסיבוב ועם שילוב של הגה מצויין נותנת חבילה הרבה יותר מספקת לנהג. אבל לא קניתי את הרכב למטרה זו (גם לא את ה206) אז זה פחות רלוונטי עבורי (זה לא שהפנדה בלתי נסבלת מהבחינה הזו).
הכפתור city מרגיש לי מיותר (הקורא המדוקדק ישים לב שטענתי שאין שום דבר מיותר בקונסולה). ההגה גם ככה ממש קל ואני לא רואה למה צריך יותר מזה. למרות שבאחת הפנדות שבדקתי, הנהג טען שהוא נוסע רק עם הכפתור לחוץ... לא יודע מה להגיד על זה.
צריכת הדלק (אינדיקציה של חצי מיכל בלבד) עומדת על 1 ל16 משולב. נתון שממש שימח אותי. ה206 הייתה רחוקה יחסית מהנתון.

בגדול אלו הרשמים מהזמן הקצר שלי עם הפנדה. סך הכל מאד מרוצה מהרכב, מרגיש שההתפשרות על הקילומטר התאזנה עם רכב שמור ומטופל כהלכה. נכון, קצת מפחיד לקנות רכב שעבר כל כך הרבה קילומטר, אבל אחרי שבדקתי כמה רכבים שעברו חצי ואפילו פחות מחצי מהקילומטר הזה, והרגישו פחות טוב ופחות שמורים, החלטתי להתפשר על זה ולהצליח לחצות את מחסום ה200k. לא מרגיש לרגע חרטה. אולי הייתי יכול להתמקח עוד טיפה על המחיר,  אבל אחרי חודשיים של חיפושים ובאמת שכבר אין לי זמן מיותר להשקיע על עוד חיפושים וזה בסך הכל אלפים בודדים, נראה לי בסך הכל משהו שאפשר ללכת עליו מבלי לשבור את הראש יותר מדי.

אמשיך לעדכן,

-גל

20200810_214229.jpg

20200810_214155.jpg

עריכה אחרונה על ידי Gal Atun
  • אהבתי 8
  • מעניין 1

Peugeot 206 1.4  2007 manual  (past) 

Fiat Panda  1.2  2011 manual (present)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחדש! נראית ממש חדשה יחסית לשנתון ולק"מ! לדעתי דווקא הדגם החדש הראה הרבה יותר טוב, אבל זה לגמרי עניין של טעם.

יש איזה כיף בסיסי ברכבים פשוטים, ההרגשה הזו שאפשר לתת גז עד הסוף ושום דבר רע לא יקרה (או כמעט שום דבר אחר, לצורך העניין 🙂) שלא עמוסים במיליון דברים שיכולים להתקלקל ושלא צריך לקרוא ספר רכב שלם כדי להפעיל אותם. ושגם לרוב ממסכים אותך הרבה פחות ממה שקורה, ואתה לא סתם יושב מנותק ומשועמם ומחכה שתגיע כבר ליעד. או שאולי זו סתם נוסטלגיה, כבר קשה להגיד.

• אהבתי 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, pooh-bear כתב:

יש איזה כיף בסיסי ברכבים פשוטים, ההרגשה הזו שאפשר לתת גז עד הסוף ושום דבר רע לא יקרה (או כמעט שום דבר אחר, לצורך העניין 🙂) שלא עמוסים במיליון דברים שיכולים להתקלקל ושלא צריך לקרוא ספר רכב שלם כדי להפעיל אותם. ושגם לרוב ממסכים אותך הרבה פחות ממה שקורה, ואתה לא סתם יושב מנותק ומשועמם ומחכה שתגיע כבר ליעד. או שאולי זו סתם נוסטלגיה, כבר קשה להגיד.

לגמרי יש קסם בפשטות. אם לא התאונה, ה206 הייתה נשאר איתי עוד שנים רבות (לא ש9 שנים זה מעט, אבל הייתה לה עוד דרך).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מצוין, אירופה מוצפת בהם ואני רק תוהה למה כאן הפנדה על שלל דורותיה לא נחלה הצלחה. פיאט 500, פנדה ופונטו כולם בעלי מוניטין טוב בתנאי שמטפלים כמו שצריך. והמנוע מוכר וטוב. תתחדש ותהנה מהרכב

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי כזאת חדשה ב2011, רכב מעולה בזמנו, מאוד אהבתי את עיצוב הקונסולה , ידית הילוכים במיקום מעולה, נוחה ביחס לרכב מיני ומצב city מגניב.

תתחדש.

32C1BE0C-4816-47AB-9422-923BC2557919.jpeg

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה אכן רכב חמוד, ובאמת שהיה לי נחמד איתה בתור רכב השכרה(הפתיעה אותי לטובה)

אבל היא הטלפון סיני של מותגי המדבקה HOMTOM ו-doogee ב-60 דולר, כאשר יש שיאומי ב-70 דולר, מה שהופך את הסמארטפוניי המדבקה למיותרים לגמרי.

בכול מקרה, מקווה שתהנה ממנה, ללא הפתעות מיותרות. היא ניראת די שמורה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תתחדש, אחלה סקירה.

תמיד שמח לראות אנשים שלא חוששים מרכבים משומשים בתקציב נמוך.

• אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי פיאט פנדה 2010 שקניתיה חדשה לפני 10 שנים ובסה"כ נסעה כ 65,000 ק"מ

(כן, שישים וחמישה אלף) או אפילו פחות, איני זוכר בדיוק.

בשבוע הבא היא תהיה בטיפול שנתי (במוסך פיאט שמשון יהוד) ואז אכתוב סקירת 

10 שנים עליה ועל הפיאט בראבו שלי שגם היא נרכשה חדשה בשנת 2010 ולה יש כ 73,600 ק"מ.

הפיאט פנדה נמכרה כחדשה במחיר גבוה שגרם למיעוט מכירות ממנה והמראה ועצובה היו כבר מיושנים

וקופסתיים.

יתרונה של הפנדה הוא במנוע 4 צילינדרים אמין מאוד.

בברכה  -  רפי לין

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, yulianx כתב:

@davemustaine87

מה הכוונה?

שבאותו טווח מחירים אתה כבר קונה רכבים כמו הקליאו או הפאביה. שהם בליגה אחרת לגמרי מהפנדה הישנה.

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה - תתחדש ותיהנה.
כשהייתי בטיול גדול באיטליה לפני יותר מדי שנים, פיאט פנדה נראתה בהמוניה בכל מקום (וגם המון פיאט 500 ישנות...)

• אהבתי 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תנחומיי על ה206 שזה אוטו שתמיד אהבתי אבל מעולם לא נסעתי או נהגתי באחת כזו...

ושנית, ברוך הבא לפיאט, הפנדה היא באמת בחירה חכמה ואני מקווה שתהנה ממנה לשנים רבות כמו עם הפיג'ו .

אם אתה מעוניין יש מועדון פיאט ישראל שלח לי הודעה פרטית ואדאג לצרף אותך לקבוצה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, yulianx כתב:

קניתי כזאת חדשה ב2011, רכב מעולה בזמנו, מאוד אהבתי את עיצוב הקונסולה , ידית הילוכים במיקום מעולה, נוחה ביחס לרכב מיני ומצב city מגניב.

תתחדש.

32C1BE0C-4816-47AB-9422-923BC2557919.jpeg

איזו יפה היא בשחור!

תודה 🤗

לפני 4 שעות, davemustaine87 כתב:

הפנדה אכן רכב חמוד, ובאמת שהיה לי נחמד איתה בתור רכב השכרה(הפתיעה אותי לטובה)

אבל היא הטלפון סיני של מותגי המדבקה HOMTOM ו-doogee ב-60 דולר, כאשר יש שיאומי ב-70 דולר, מה שהופך את הסמארטפוניי המדבקה למיותרים לגמרי.

בכול מקרה, מקווה שתהנה ממנה, ללא הפתעות מיותרות. היא ניראת די שמורה. 

אני יכול להבין, בתור חדשות. יד 2 הפנדה משמעותית (לפחות עבורי) הייתה זולה יותר לרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה פנדה, נראית טוב. זה מנוע "פייר" של פיאט, אם הרכבים האלה טופלו כמו שצריך והוחזקו בידי אדם אוהב ולא הישראלי המצוי ש"משתין" על הרכב שלו, אין סיבה שלא ירגיש טוב בק"מ כזה. נראה שהיא ממש שמורה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...