Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס אקטיב X - ביקורת רכב אישית

YairZov
שימו לב! השרשור הזה בן 1242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 19 דקות, מיץ פטל כתב:

מה המהירות הממוצעת במדידה האחרונה?

לא יודע, חבל שלא שמתי לב, זה היה בצריכה הקודמת, אם תהיה כזו בקרוב אעדכן.

@Olegis

כן המנוע הזה אוהב דלק, ורחוק בשנות אור ממה שהיצרן מצהיר, אני כמובן משווה את הצריכה לרכבים קודמים שהיו לי ששם זה היה הרבה יותר חיובי,

אני בטוח שמי שזוכר את התגובות שלי על המאזדה 3 שהיתה לי יכול לזכור עד כמה אהבתי את הרכב ועד כמה צריכת הדלק שם הייתה נהדרת, אותם תאווי דרך ואותו סגנון נהיגה הייתי נע בין 13-14 ק"מ לליטר, בנסיעות היותר עירוניות מעולם לא ראיתי פחות מ12 פלוס ק"מ לליטר, 

ומי שמכיר אותי יודע שאני אוהב להנות מנהיגה, אוהב תגובות חדשות ושלדה טובה, אך מנוע חזק פחות מעניין אותי, כי בארץ אי אפשר ללחוץ, לא חוקי ואין מקום וגם הכבישים לא מאפשרים, לכן ציפיתי שבנהיגה האיטית והעדינה שלי אקבל צריכה טובה כמו ה3, אך בפועל מדובר בצריכה מאכזבת שקשה לתאר אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שלום לכולם,
אני קצת סוטה מהדיון ורוצה להגיב על נושא מערכת המולטימדיה והסאונד..
ברוב הרכבים שנמכרים בישראל, מערכת הסאונד סבירה מינוס, וזהו.
אני כאן בפורום הרבה שנים והתחלתי כאן את הדרך בנושא האודיו, חייב לומר שכניסתן של מערכות המולטימדיה לרכב היתה אמורה להיות דבר משובח וטוב (אחרי הכל לא כולם רוצים להתקין HeadUnit של Alpine, שני מגברים וסאב ברכב.. 😁),
לצערי, מול רוב היבואנים בארץ, המצב רחוק מזה,
להוציא את צ'מפיון שמביאים מערכות של Beats בחלק מדגמי SEAT שאינם פרימיום מלא (ועדיין לא זולים), כמעט ולא תמצאו כאן מערכות ראויות ברכב שאינו כזה המגיע עם אבזור קצה (ומחיר כזה) - וגם beats  הם אחלה ממש, אבל לא אודיופילים ולא פרימיום.

אם יש משהו שלא למדנו מארה"ב - זה להביא מערכות סאונד כאופצייה בתשלום כפי שציין פותח השרשור (אאל"ט),
שימו לב לזה ברכבים בישראל:
מערכת של JBL בטויוטה? אין בעיה, תשלמו רבע מיליון שקל על RAV4 בגרסה הבכירה ונעשה לכם טובה ותקבלו,
מערכת של BOSE במאזדה? אין בעיה, תשלמו סביב 230K צפונה ב-CX-5 4X4 אחרת אין סיכוי,

אפילו בלקסוס, מערכת של Mark Levinson תגיע רק בדגמי ה-HIGH PREMIUM היכן שיש וגם כאן לא מאפשרים רכישה בתשלום מיוחד...

והרשימה נמשכת, כולל פיז'ו שמערכת השמע של Focal המצויינים, נמצאת רק בדגמים הכי יקרים ומאובזרים של ה-3008 (אם אני זוכר נכון)..

אז כן, נושא המולטימדיה כאוב פה, ואם יש משהו שאני עושה בכל רכב שאני בוחן לפני רכישה (בדיוק בימים אלה וגם ברכב הקודם),

זה בודק את המולטימדיה, כמה נוח לי איתה תפעולית ואיך הכל נשמע (לא ניכנס ל-למה אני רגיל מהבית ...) 
עשיתי את זה בהונדה שלי שלשמחתי הגיעה עם מערכת מלאה מבריטניה בדגם שלי, החלטתי ששווה לשלם על רכב עם איכות סאונד טובה מינוס אבל כזה שמגיע מחו"ל עם מערכת מולטימדיה טובה מאוד עם APPLE CAR PLAY (כן, אני אייפוניסט בנשמה) כבר בסוף 2017 ומערכות בטיחות מקוריות, זה היה עדיף פי כמה על השטויות שמתקינים פה בישראל.

ליבי עם "נפגעי המולטימדיה" אבל אני חושב ששווה לי "לאבד" שבע דקות מנסיעת מבחן כדי לשחק טיפה עם מערכת המולטימדיה, ולהבין אם דבר כזה מהותי שילווה אותי בכל נסיעה (בטח ובטח בארוכות שבהן) - מתאים לי, נוח לי ומשרת אותי ולא אני "עובד" עבור פיצ'רים שחשובים לי.

יכול לומר שבעבר מערכת מולטימדיה פסלה לפחות שתי מכוניות שגם חברים שלי וההורים שקלו לקנות (בטויוטה ובסוזוקי).

אולי אם אנחנו כלקוחות נדרוש יותר מהיבואנים, נקבל יותר.

עריכה אחרונה על ידי Super_T
  • אהבתי 1

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, wildlands2019 כתב:

לא יודע, חבל שלא שמתי לב, זה היה בצריכה הקודמת, אם תהיה כזו בקרוב אעדכן.

בשונה מנסיעה בינעירונית שבה גומעים מרחק ולכן בהשוואה באותו ציר אפשר לקבל אינדקציות די טובות על הבדלים בצריכה בין מכוניות שונות, בנסיעה עירונית יכולה להיות שונות עצומה שאינה משקפת מספיק טוב.

למשל המתנה ממושכת עם מזגן לילד שיחזור מהחוג/מהחברים או לבן/בת זוג שישלים קניות. לכן מהירות ממוצעת יכולה לתת אינדקציה שהמדידה סבירה. יש מי שעירונית עבורו זה מהירות ממוצעת של 30 קמ"ש ויש מי ש 15 קמ"ש.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המהירות הממוצעת בוודאי לא 15, אם אני זוכר נכון מהפעם האחרונה שבדקתי זה היה 29, אך לא רציתי לזרוק סתם מספר כי אני לא זוכר ב100%.

והנסיעות העירוניות עם ההמתנות אנחנו לרוב עושים ברכב השני,

הרכב שלי שכרגע לא משמש אותי לנסיעה לעבודה בגלל הסגר שהיה ובינתיים עובד מהבית, אז אני כבר כחודשיים מניע כל כ4 ימים נוסע די רגוע כ20 דקות בתוך העיר, עושה "סיבוב".

והצריכה העירונית שיצאה לי מתחת לכל ביקורת, ודווקא דאגתי לא ללחוץ אלא לנסות כמה שיותר רגוע וחסכוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Super_T כתב:

שלום לכולם,
אני קצת סוטה מהדיון ורוצה להגיב על נושא מערכת המולטימדיה והסאונד..
ברוב הרכבים שנמכרים בישראל, מערכת הסאונד סבירה מינוס, וזהו.
אני כאן בפורום הרבה שנים והתחלתי כאן את הדרך בנושא האודיו, חייב לומר שכניסתן של מערכות המולטימדיה לרכב היתה אמורה להיות דבר משובח וטוב (אחרי הכל לא כולם רוצים להתקין HeadUnit של Alpine, שני מגברים וסאב ברכב.. 😁),
לצערי, מול רוב היבואנים בארץ, המצב רחוק מזה,
להוציא את צ'מפיון שמביאים מערכות של Beats בחלק מדגמי SEAT שאינם פרימיום מלא (ועדיין לא זולים), כמעט ולא תמצאו כאן מערכות ראויות ברכב שאינו כזה המגיע עם אבזור קצה (ומחיר כזה) - וגם beats  הם אחלה ממש, אבל לא אודיופילים ולא פרימיום.

אם יש משהו שלא למדנו מארה"ב - זה להביא מערכות סאונד כאופצייה בתשלום כפי שציין פותח השרשור (אאל"ט),
שימו לב לזה ברכבים בישראל:
מערכת של JBL בטויוטה? אין בעיה, תשלמו רבע מיליון שקל על RAV4 בגרסה הבכירה ונעשה לכם טובה ותקבלו,
מערכת של BOSE במאזדה? אין בעיה, תשלמו סביב 230K צפונה ב-CX-5 4X4 אחרת אין סיכוי,

אפילו בלקסוס, מערכת של Mark Levinson תגיע רק בדגמי ה-HIGH PREMIUM היכן שיש וגם כאן לא מאפשרים רכישה בתשלום מיוחד...

והרשימה נמשכת, כולל פיז'ו שמערכת השמע של Focal המצויינים, נמצאת רק בדגמים הכי יקרים ומאובזרים של ה-3008 (אם אני זוכר נכון)..

אז כן, נושא המולטימדיה כאוב פה, ואם יש משהו שאני עושה בכל רכב שאני בוחן לפני רכישה (בדיוק בימים אלה וגם ברכב הקודם),

זה בודק את המולטימדיה, כמה נוח לי איתה תפעולית ואיך הכל נשמע (לא ניכנס ל-למה אני רגיל מהבית ...) 
עשיתי את זה בהונדה שלי שלשמחתי הגיעה עם מערכת מלאה מבריטניה בדגם שלי, החלטתי ששווה לשלם על רכב עם איכות סאונד טובה מינוס אבל כזה שמגיע מחו"ל עם מערכת מולטימדיה טובה מאוד עם APPLE CAR PLAY (כן, אני אייפוניסט בנשמה) כבר בסוף 2017 ומערכות בטיחות מקוריות, זה היה עדיף פי כמה על השטויות שמתקינים פה בישראל.

ליבי עם "נפגעי המולטימדיה" אבל אני חושב ששווה לי "לאבד" שבע דקות מנסיעת מבחן כדי לשחק טיפה עם מערכת המולטימדיה, ולהבין אם דבר כזה מהותי שילווה אותי בכל נסיעה (בטח ובטח בארוכות שבהן) - מתאים לי, נוח לי ומשרת אותי ולא אני "עובד" עבור פיצ'רים שחשובים לי.

יכול לומר שבעבר מערכת מולטימדיה פסלה לפחות שתי מכוניות שגם חברים שלי וההורים שקלו לקנות (בטויוטה ובסוזוקי).

אולי אם אנחנו כלקוחות נדרוש יותר מהיבואנים, נקבל יותר.

הבעיה בארץ היא שלא תופרים רכב לפי דרישת הלקוח, אלא מזמינים סטוק קבוע מראש. הדבר היחיד שיש לגביו מו״מ הוא הצבע - וגם שם תתכן המתנה של חודשים על צבעים ״מיוחדים״.

לא מזמן היה פה שרשור על בחור שגר בפולין והזמין גולף חדשה. ההזמנה ממש עברה למפעל איך שהיא - כך שיכל לשלוט עד המקסימום על כל קומבינציה אפשרית.

בארץ זה לא קיים.

הנפגעים הכי גדולים הם חובבי הידני. כמעט תמיד תוספת דוושה משמעותה האבזור הכי נמוך.

עריכה אחרונה על ידי Asaf-R
  • אהבתי 1

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדויק. ברוב רכבי הפרמיום/יוקרה אתה יכול לתפור את הרכב לפי הדרישות שלך. נכון שבעממיות לא כלכך, אבל גם בחו״ל זה פחות נפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני שואל @robertf , כמה פרימיום צריך הרכב להיות כדי שתגדיר מערכת סאונד טובה או תוסף מקורי כזה או אחר?

כי מהדוגמאות שנתתי (ויש לי בקנה עוד אחת או שתיים) קודם, אתה לא יורד מ170-180K כדי לקבל סאונד סביר ברכב בישראל,

וההערה של @Asaf-R באה ממש במקום,
יכולת הקסטומיזציה שמציעים פה נמוכה למדי (תלוי ביבואן), ולא פעם שמעתי אנשי מכירות אומרים ללקוח (אפילו בפרצוף שלי שכשישבתי עם חבר שהזמין רכב חדש) רוצה שטיח כזה וכזה? תזמין באינטרנט 😳 (אפילו שזה אביזר מקורי של היצרן - במקרה ההוא שטיחי All Weather מגומי לSUV)

• אהבתי 1

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, wildlands2019 כתב:

כן המנוע הזה אוהב דלק, ורחוק בשנות אור ממה שהיצרן מצהיר, אני כמובן משווה את הצריכה לרכבים קודמים שהיו לי ששם זה היה הרבה יותר חיובי,

אני בטוח שמי שזוכר את התגובות שלי על המאזדה 3 שהיתה לי יכול לזכור עד כמה אהבתי את הרכב ועד כמה צריכת הדלק שם הייתה נהדרת, אותם תאווי דרך ואותו סגנון נהיגה הייתי נע בין 13-14 ק"מ לליטר, בנסיעות היותר עירוניות מעולם לא ראיתי פחות מ12 פלוס ק"מ לליטר, 

ומי שמכיר אותי יודע שאני אוהב להנות מנהיגה, אוהב תגובות חדשות ושלדה טובה, אך מנוע חזק פחות מעניין אותי, כי בארץ אי אפשר ללחוץ, לא חוקי ואין מקום וגם הכבישים לא מאפשרים, לכן ציפיתי שבנהיגה האיטית והעדינה שלי אקבל צריכה טובה כמו ה3, אך בפועל מדובר בצריכה מאכזבת שקשה לתאר אותה.

אני אף פעם לא מאמין לנתונים של היצרן בכל מה שקשור לצריכות דלק, באף רכב שהיה לי אי פעם לא הצלחתי לגרד את מה שהיה רשום במפרט. אני משווה את זה לרכבים הקודמים שלי - מאזדות 3 ישנות (2008 וגם 2012) היו עושות כ-10 ק"מ לליטר בממוצע. מאזדה 3 מ-2016 (מנוע 1500) הייתה עושה 12-13 ק"מ לליטר בנסיעות דומות. סוזוקי SX4 שנת 2011 עשתה 13-14 ק"מ לכל ליטר. הפוקוס אצלי עושה ממוצע של בערך 11-12 ק"מ לליטר בנסיעות דומות - שזה בסדר גמור בהתחשב בעובדה שהרכב עדיין חדש ולא נסע הרבה קילומטרים. וכמובן המנוע הרבה יותר חזק מכל המכוניות שהיו לי בעבר - ככה שהמצב סביר מאוד מבחינתי. נראה מה יהיה בעוד כמה חודשים...

בנסיעות שלך של 20 דקות פעם בכמה ימים יש עניין אחר לדעתי - מתוך 20 דקות של נסיעה רגועה המנוע עובד בטמפרטורה "טובה" אולי 7-8 דקות, כל שאר הזמן הוא נמצא במגמת התחממות, וזה מה שגורם לצריכה הגבוהה במיוחד הזאת. 

@Super_T

אכן זה נקודה בעייתית שנובעת אולי מהרצון של היבואן להוזיל עלויות. למשל בפורד ניתן לקבל מערכת רמקולים של B&O - למה זה לא מוצע בארץ? מרגיז ברמות...

בכלל, כל השיטה הזאת בעייתית - כי בגדול אנחנו יכולים להזמין רק את מה שהיבואן בחר להזמין. וזה כולל צבעים - המבחר פה מאוד מצומצם ומתנקז למה שכבר נמצא על האוניה או יועמס לאוניה הבאה. אין באמת אפשרויות להתאמה אישית.

עריכה אחרונה על ידי Olegis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.8.2020 בשעה 21:10, YairZov כתב:

1.jpg

היי שאלה, הזמנו היום להורים שלי את הactive x בליסינג 0 ק"מ, כתוב שיש מתנה התקנת חיישני רוורס, בקשתי שלא יעשו יגעו ברכב בכלל עם התקנות מקומיות, אבל בתמונה הזו נראה שהחיישנים שלך מקוריים, האם מדובר בסטנדרט? תוספת? היכן ובכמה ניתן להתקין כאלו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת התקנה של היבואן, בתוספת תשלום. גם אני התקנתי כאלה, הם מתחברים למערכת המולטימדיה ומשתלבים במסך כשרואים את מצלמת הרוורס. בסה"כ התקנה מקצועית.

אני לא בטוח שההתקנה ב-0 ק"מ היא ברמה כזאת, צריך לברר מולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גש למתקין מורשה של קוברה, יתקין לך בדיוק כאלה (קוברה מתקינים לפורד).

אבא שלך יהנה מהרכב. מאוד!

עריכה אחרונה על ידי print
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1242 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...