Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפון באיזור ה-150 אלף ש"ח לאנשים שנוסעים מעט ומחזיקים את הרכב לאורך זמן

sonne2
שימו לב! השרשור הזה בן 1764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מומלץ להכניס למערכת השיקולים, ובמקום גבוה יחסית, את נושא הבטיחות.

השווה תוצאות מבחני ריסוק, מפרטי אבזור בטיחות, וקח בחשבון שרכב גבוה נוטה יותר להתהפך ומסוכן יותר להולכי רגל.

הספורטאז' קיבלה 5 כוכבים במבחן ריסוק, מפרט מערכות הבטיות מספק אותי

לדעתי עם אהבתם את הספורטאז' והתצרוכת דלק הרתיעה תנסו לבדוק את הגרסת דיזל שהיא חסכונית בהרבה והרכב עושה 1:15 בערך בזכות מנוע יותר חסכוני. יעלה לכם יותר אגרה בטסט אבל זה בכל רכב דיזל כי הוא מנוע יותר מזהם מאשר בנזין.

כפי שרשמתי, נסעתי על גירסאת הדיזל והתרשמתי מאוד לטובה. הקאטצ' היחיד הוא שאנחנו עושים בסביבות ה-13,000 ק"מ בשנה בתוואי שרובו עירוני, מה שלפי המגיבים כאן וקריאה ברשת עלול להוביל לפגיעה בניקוי העצמי של מסנן החלקיקים בדיזל. עדיין לא הצלחתי למצוא תשובה חד משמעית לגבי אופי הנסיעה שיעשה את הניקוי כמו שצריך: התשובות ברשת נעות בין נסיעה שבועית של שעה במהירות של מעל 90 קמ"ש לבין נסיעה שבועים של מעל 15 דקות במהירות מעל 60 קמ"ש...

ספורטאג' דיזל נשמע כמו בחירה טובה בהתחשב בזה שאתם לא רוצים רכב אירופאי.

גם מיצובישי ASX בעסקת אפס קילומטר, מוריד את מחירו משמעותית ויכול להיות משתלם לכם.

תודה על העצה, כמעט סגרנו עסקא על ASX אבל הפריע לי שתא הנוסעים שלו כל כך מיושן לדגם של 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקאטצ' היחיד הוא שאנחנו עושים בסביבות ה-13,000 ק"מ בשנה בתוואי שרובו עירוני, מה שלפי המגיבים כאן וקריאה ברשת עלול להוביל לפגיעה בניקוי העצמי של מסנן החלקיקים בדיזל. עדיין לא הצלחתי למצוא תשובה חד משמעית לגבי אופי הנסיעה שיעשה את הניקוי כמו שצריך: התשובות ברשת נעות בין נסיעה שבועית של שעה במהירות של מעל 90 קמ"ש לבין נסיעה שבועים של מעל 15 דקות במהירות מעל 60 קמ"ש...

לפי מה שתיארת בהודעה הקודמת, על נסיעה של חצי שעה בתוואי בינעירוני לעבודה, לא אמורה להיות שום בעיה למסנן החלקיקים לתפקד כמו שצריך.

הספורטאז' רכב מאוד טוב ונותן חבילה מאוד שלמה, אבל לפני שאתה ננעל - אני מציע לך לקפוץ לשניה ולשאול את מתי, היועץ האוטומטי להתאמת רכב. אולי הוא יוכל להעלות לך עוד רעיונות, ואם לא - אז הוא יכול לעזור לך במציאת עסקה טובה שתעזור לך לחסוך כסף.

אתה יכול למצוא אותו כאן:

https://www.carsforum.co.il/cars/q/

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היועץ האוטומטי לא חידש לי :?

טוסון וספורטאז' בנזין יושבים על אותו המנוע שעושה 1:9...

אחרי חישוב לפי 13 אלף ק"מ בשנה לפי מחיר נמוך לליטר סולר פה באיזור, ביטוחים, טיפולים ואוריאה - החסכון של הדיזל לעומת הבנזין הוא בערך 3000 ש"ח בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי בעיות בממיר קורות רק בנסיעה עירונית גרידא, כאשר ההנעות קצרות והמרחק בין נקודה לנקודה הוא גם קצר. לדוגמא: פיזור 3 ילדים במסגרות שונות בבוקר, על אותה שכונה / אזור, וחציית העיר למקום העבודה. לא הייתי דואג אם יש לפחות פעם אחת בשבוע נסיעה ארוכה, אתה מוזמן לבדוק המלצות יצרן פר-דגם. אל תשכח שברכב חדש יש אחריות 3 שנים שכוללת ממיר. מה שכן, בהחלט הייתי בודק המלצה ישנה של לתת לאוטו להיות מונע בבוקר 10 דקות לפני שיוצאים (למי שיכול), אני משתדל לעשות זאת תמיד, גם לבנזין וגם לדיזל. לא סגור על העקרונות של הממיר, אבל מבחינת חום המנוע, הרכב תמיד מרגיש יותר טוב לאחר 10 דקות חימום מאשר בנסיעה מיד לאחר ההנעה.אצלינו יש אפשרות אז הרכב מונע 10 דקות בבוקר, ונשאר מונע בחניות של הגנים ובתי הספר, עד שחוזרים הביתה / ממשיכים לעבודה.

עריכה אחרונה על ידי ST12345

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[quote=sonne2;5867286

לגבי 0 ק"מ: לא שולל, אבל בימי המכירות של קיה שמתקיימים בימים אלו ההבדלים בין חדש ל-0 ק"מ עומדים על 6%-8% ולכן אני לא בטוח ש-0 ק"מ משתלם במקרה הזה

אם זה בדיוק אותו רכב (מפרט ואחריות) אז למי שמתכנן להחזיק את הרכב 8 שנים גם 6% זה דיל טוב

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

14% היום זה לא 14%בעוד חמש שנים.

מה גם שבעוד חמש שנים יבואו לידי ביטוי קילומטראז, מצב מכני ועוד ועוד.

אם יש אופציה להנחה היום -שווה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שיש אמת בהנחה עכשיו על פני 14% במכירה בעוד כמה שנים, אבל אחרי שמכרתי רכב לאחרונה (אחרי שהחזקתי אותו 8 שנים, ללא תאונות ובמצב מכאני מצויין) אני לוקח בחשבון כמה דברים:

1) נניח ובעוד 5 שנים הרכב איבד שני שליש מערכו (הרכב שמכרתי למשל איבד אחרי 8 שנים שני שליש מערכו): עדיין ה-14% של "מחר" הם פחות או יותר גובה ההנחה של היום.

2) כל עוד יש פתח כלשהו להורדה במחיר - הקונה הישראלי ינצל אותו. כלומר את ה14% האלה בקצה - אני אאבד כמעט בוודאות.

3) אני לא נוסע הרבה ומטפל ברכב בזמן, בסוף התקופה יהיה לו קילומטראז' סביר

4) כמו שהזכירו: איבוד הערך עבור נזק/גניבה

5) ב 5 - 8 שנים הקרובות יהיו שינויים אדירים בתחום הרכב (נתחיל לראות רכבים אוטונומיים, יותר רכבים חשמליים...) כך שלמרות שאין לי עניין בהחלפת רכבים תכופה - יכול להיות שאחליף רכב מוקדם מהצפוי

כאמור, כל אחד והשיקולים שלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שיש אמת בהנחה עכשיו על פני 14% במכירה בעוד כמה שנים, אבל אחרי שמכרתי רכב לאחרונה (אחרי שהחזקתי אותו 8 שנים, ללא תאונות ובמצב מכאני מצויין) אני לוקח בחשבון כמה דברים:

1) נניח ובעוד 5 שנים הרכב איבד שני שליש מערכו (הרכב שמכרתי למשל איבד אחרי 8 שנים שני שליש מערכו): עדיין ה-14% של "מחר" הם פחות או יותר גובה ההנחה של היום.

אז זהו שכנראה שלא.

כי גם בריבית צנועה הכסף שתחסוך כעת יגדל בשמונה שנים.

2) כל עוד יש פתח כלשהו להורדה במחיר - הקונה הישראלי ינצל אותו. כלומר את ה14% האלה בקצה - אני אאבד כמעט בוודאות.

גם לגבי זה אני ספקן.

נכון שזה משמש מנוף במו"מ אבל בתכלס יודעים שאלו אותם רכבים.

אם תמכור את הרכב עוד 8 שנים המחיר יושפע הרבה יותר ממצבו והטיפול בו מאשר העניין הרישומי הטכני הזה

עוד נתון הוא שאתה מתייחס להנחות שניתן לחלץ מהיבואן.

לעיתים גם בעסקאות אפס ק"מ יש גמישות. אולי פחות מיבואן אבל יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את היתרונות ביבואן.

חוויה מעט אחרת ואולי גמישות בצבע ומועדים.

וגם לגיטימי להרגיש יותר מבסוט מהרישום המושלם.

אני יכול להבין שמישהו אומר לעצמו רכב חדש זה גם ככה פינוק ... אם כבר אז כבר וכו' וכו'.

לא שאפס קמ תמיד עדיף. כל מקרה לגופו

אני פשוט מרגיש שהרבה פעמים אנשים מעט מעוותים את המספרים בכדי להצדיק רכישה מהיבואן ולא אפס קמ.

ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...