Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תו נכה זמני

memilavi
שימו לב! השרשור הזה בן 2051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעוד כמה שבועות תבקר אותנו קרובת משפחה מחו"ל, נכה על כסא גלגלים, למשך כשבוע וחצי.

אנחנו עומדים לצאת אתה לטיולים בכל הארץ (מצדה, ראש הנקרה, ירושלים, החשודים הרגילים...)

האם יש אפשרות להוציא תו נכה זמני כדי להקל על ההתניידות בתקופה הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי תו נכה זמני, אבל...

איך אתם מתכוונים לנייד אותה, ברכב הפרטי שלכם? האם היא מסוגלת להכנס ולצאת מרכב פרטי?

יש כיום מוניות המותאמות להסעת נכים בכיסא הגלגלים, מעלים את הנכה אל תוך הרכב, ומקבעים אותו. תשקלו להשתמש באפשרות הזו בהתאם לצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי תו נכה זמני, אבל...

איך אתם מתכוונים לנייד אותה, ברכב הפרטי שלכם? האם היא מסוגלת להכנס ולצאת מרכב פרטי?

יש כיום מוניות המותאמות להסעת נכים בכיסא הגלגלים, מעלים את הנכה אל תוך הרכב, ומקבעים אותו. תשקלו להשתמש באפשרות הזו בהתאם לצורך.

אני לא חושב שנעשה את זה, העלויות נראות לי גבוהות מאוד.

היא יכולה לקום מהכיסא וללכת כמה מטרים עם קביים, והרכב שלנו גבוה ועם תא מטען גדול, אז אני לא חושש מההיבט הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרבה הצער, ישראל אינה מנפיקה תו חניה לתייר נכה, ורשמית גם אינה מכירה בתוי חניה זרים. לשם השוואה, קרובת משפחה שלי לפני נסיעה לניו יורק ביקשה תו נכה שם, הנפיקו לה בלי בעיות ואפילו שלחו לה אותו באימייל כדי שתדפיס אותו כאן ותגיע מוכנה. בנסיעה לאיטליה אמרו לה להשתמש בתו הישראלי ובאמת היה בסדר גמור. אך מדינת היהודים החומלת קופצת ידה.

בארץ הברירה היחידה היא לתלות את תו הנכה הזר על החלון, אולי עם כמה מילות הסבר מודפסת, ולקוות לטוב.

עצה אפשר לקבל גם ביד שרה שיש להם ניסיון בסיוע.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שכאשר יראו את המצב, בכל מקום ייתנו לך להתקרב עם הרכב כמה שאפשר ושם תורידו את האורחת, ותצאו לחנות בחוץ ביחד עם כולם.

לא הכי נוח אבל זה מה יש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביררת פעם עלויות? מטורפות

הרכב שלנו גבוה ועם תא מטען גדול, אז אני לא חושש מההיבט הזה.

אני מודע לעלויות. על נסיעה בתוך העיר, להסעת אימי, אנו משלמים 80 ש"ח. ירושלים-ת"א 250-350 ש"ח. כשאין ברירה אחרת, משלמים.

לפחות לפותח השרשור יש חלופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם ארגוני חסד שמבצעים הסעות לנכים בחינם, עזר מציון ועזרה למרפא. ויש את ארגון יד שרה שאפשר להזמין אצלו הסעה לנכה במחירים מאוד זולים יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^ למיטב ידיעתי, שני הראשונים מסיעים חולים (ללא תמורה) לטיפולים בבית חולים. לא נראה לי שהיעוד שלהם הוא להסעה לצורכי טיול. ביד שרה, מאחר וכרוך בתשלום, אולי זה שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם עיקר הנסיעות שלהם הם לבתי חולים. אבל הם לוקחים גם נסיעות סתם. לדוגמא תלמידים לבתי ספר וכו'. ההבדל בין הארגונים שעושים זאת בחינם לבין יד שרה. זה ההתחייבות, יד שרה בגלל שזה בתשלום אפשר להזמין זמן מראש. עזרה למרפא ועזר מציון מזמינים את ההסעה ורק יום לפני מועד ההסעה מקבלים תשובה האם באפשרותם לקחת את הנסיעה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה נכים ומוגבלים מקומים שמוציאים להם את הנשמה עד שהם מקבלים את התו אם בכלל אז קשה להאמין שיעשו "הנחות" לתיירים לשבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שכאשר יראו את המצב, בכל מקום ייתנו לך להתקרב עם הרכב כמה שאפשר ושם תורידו את האורחת, ותצאו לחנות בחוץ ביחד עם כולם.

לא הכי נוח אבל זה מה יש.

עד שהם יקבלו דו"ח שאיזה פקח צילם אותם ונסע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...