Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב באמסטרדם

Yair4
שימו לב! השרשור הזה בן 2257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

2 הסנט שלי על מה שנאמר כאן:

א. הנהיגה בתוך העיר עצמה (ייצא לכם על מנת להכנס ולצאת מהעיר ולקחת/להחזיר את הרכב) היא נעימה ומהנה. הנהגים אדיבים וכל אותו הזמן שאתה בתנועה, אתה לא תסבול מהנהיגה.

ב. מאידך, החניה במרכז העיר מעט בעייתית. מניסיון מהחצי שנה האחרונה, דווקא יש חניה (לא הרבה, בערך כמו תל אביב, אולי קצת יותר פנוי) אך התשלום עשוי להיות גבוה מאוד.

עוד לגבי חניה: תמרור חניה עם הכיתוב vergunning houders עליו - חניה לבעלי אישור מיוחד. להתרחק.

כמו"כ אסור לחנות את רכבך בחניה המיועדת לרכבים חשמליים (שיש לידה מטען). השימוש ברכב חשמלי נפוץ ומאוד מקפידים להשאיר את החניות האלו פנויות.

ג. אם חשקה נפשך בכניסה לערים נסה להגיע לחניון park & ride. העלות תהיה כ-5 יורו לכל היום אם תשתמש בתח"צ הלוך ושוב מהחניון (הצגת כרטיסי התח"צ מקנה את ההנחה). יש חניון כזה בכל עיר גדולה בהולנד (למעשה יש כמה)

ד. באמסטרדם נכנסו תקנות חדשות בנוגע לכניסת רכב לעיר וממונעים בכלל. יש להתעדכן (תחילת התקנות הוא בינואר השנה, כך שמקורות מידע שמעודכנים לפני התאריך הזה עלולים לפספס מידע).

לגבי קנסות ואכיפה בכביש: -אין-לסוע מעבר למהירות המותרת בכל דרך שהיא (עירונית או בין עירונית). הולנד מלאה במצלמות מפה ועד הודעה חדשה והקנסות הנמוכים יחסית מסתובבים באזור ה40 יורו. באם תקבל קנס, מוזמן לפנות בפרטי ואסביר לך כיצד משלמים.

לשמחתך ההולנדים נוטים לסמן בצד הכבישים (כמו שאצלנו מסמנים מספר הכביש) את המהירות המותרת. כך שבכל רגע אתה יודע מה ההגבלה. כמו"כ לשים לב שישנו המון שילוט אלקטרוני/משתנה שמעלה/מוריד את המהירות המותרת.

סה"כ הנסיעה בכבישים בהולנד היא מצוינת. יש שילוט בכל מקום, יש שפע תחנות דלק כדי שלא תיתקע והמהירות המותרת בסה"כ די תואמת את תנאי הדרך.

ההולנדים שמסביבך ינהגו לרוב די מהר ובחוסר סבלנות. מומלץ להמנע משהייה מיותרת בנתיב הימני.

קצת על חוקים עירוניים:

רמזור ירוק מלא (כלומר עיגול ולא חץ) ימינה אומר שצפויה לך תנועת אופניים חוצה, יש לתת להם את זכות הקדימה ולשים לב אליהם. להם קצת פחות אכפת ממך ויש לשים לב שבעתיים (נכון לכל הולנד).

התמרורים המשולשים המורים על מתן זכות קדימה נמצאים על הכביש. הם נראים כמו קו העצירה שלנו, אלא במשולשים.

המשולשים הפונים אליך מורים לך לתת זכות קדימה.

בניגוד למדינות אירופאיות רבות, אין פניה ימינה כשהרמזור אדום.

בניגוד להרבה חברים פה. אני דווקא מאמין שהנהיגה בהולנד (גם באמסטרדם) תהיה דווקא נעימה ונינוחה אם תקפיד על הכללים.

עבור מרכז אמסטרדם (דאם סקוור וסביבתו) מומלץ לקחת תח"צ. בשאר הערים לא נתקלתי באזור שלא נסבל עם רכב.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי אני לא אוהב את אמסטדרם, אבל כבר לא ביקרתי בה הרבה שנים. נהגתי קצת באיזור מאסטריכט לפני שנה.

ההמלצה שלי לא להכנס לאמסטרדם היא בעצם מקרה פרטי של כניסה לכל עיר אירופית גדולה (וזאת מעבר לשני ביקורים בעיר, אבל חוץ מקטע נהיגה קצר לאכסניה לפני החזרת הרכב באחד מהם התבססתי על תח"צ) - בערים האלה יש תח"צ משובח ומצד שני תנועה כבדה שאנך מכיר את כלליה, אלה הכתובים ואלה שאינם כתובים. לא שלא נכנסתי פעם - פעמיים לערים - אבל זה לא היה תענוג גדול. בהולנד יצא לי לנסוע עם איזו בת דודה שבעברה כמה שנות נהיגת מונית בעיר, והנהיגה שלה היתה מסמרת שיער לאנשים כמוני שאינם מבינים את רוח המקום. הדוגמא הבולטת ביותר - טראם שצלצל לנו חוששתי שיפגע בנו - אבל מבחינתה זה היה סימן שהכל תקין, כיון שהנהג הבחין בנו ואפשר את המעבר הפרטאצ'י על המסילה .

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיטהורן, לא היטהורן. האות G נהגית בהולנדית כ-ח'.

מפות גוגל משיבות בפשטות : A6 עד Emmloord ומשם בכביש המקומי. בדרת תעברו באזורים המיובשים.

התכוונתי בתח"צ לאור ההמלצות להמנע מהשכרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכור רכב בלי חשש. פשוט נהג כאילו יושב לידך טסטר ואל תכנס לאמסטרדם גופא.

לגבי תח"צ - הכנס לאתר הרכבת ההולנדית , והקלד את המסלול המבוקש.

או לאתר נוסף שמצאתי כעת.

לגבי תשלום בתח"צ - איני מעודכן בנהלים כיון שהם השתנו בשנים האחרונות (בפעם האחרונה שבה הייתי באמספרדם הכרטיסים האלקטרוניים היו רק בתחילת דרכם), חשוב מאד להשתמש נכון שכן מבקרי הכרטיסים קשוחים - כל אחד מהם מגמד את ארל ויליאמס - והקנסות גדולים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהולנד אין בעיה להסתדר עם תח"צ. רק פעם אחת שכרתי רכב וזה היה מיותר כי אני מגיע לכל מקום בתח"ץ (ואני מדבר על חורים. לא על ערים גדולות או מרכזי ערים).

אם מדובר בטיול שאתה מחליף מקומות לינה זה משהו אחר אבל אם לא אז תח"צ מספיקה.

לגי נהיגה באמסטרדם אין בעיה מיוחדת והרבה יותר קל מתל אביב. רק צריך לשים לב שכשאתה רוצה להיכנס לחניה אתה צריך לתת זכו קדימה לאופניים בנתיב הצמוד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה - אפשר להגיע לכל מקום בתח"צ. עשיתי את זה לפני הרבה שנים, כאשר הייתי בחילופי סטודנטים ונשארתי עוד כמה שבועות . אבל, למרות התח"צ המשובחת, עדיין כאשר מדובר על מקומות שאינם מקושרים לקוי הרכבת המרכזיים הרכב השכור חוסך הרבה זמנן. ובטיול קצר זמן זה הרבה כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט תמיד יש לך קוי אוטובוס/חשמלית משלימים. טיול עשיתי בהולנד רק פעם אחת אבל נסיעות עבודה אני עושה לא מעט ולא היתה לי שום בעיה. מתכנן ערב קודם את המסלול ונוסע בכיף בתח"ץ.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואוו, מהתאורים שלכם אמסטרדם היא ממש איזור מלחמה.

שכרתי שם רכב לפני שנה בטיול שעשינו בהולנד.

לדעתי אין יותר נוח מרכב פרטי להגיע למקומות מרוחקים מהעיר.

לגבי פקקים - כמעט לא נתקלנו בכאלה. בטח שאין מה להשוות למה שהולך במרכז הארץ כל יום.

לגבי נהיגה באמסטרדם עצמה - היא היתה קלה יותר מנהיגה בתל אביב ולו רק בגלל אדיבותם של הנהגים. נכון שיש אופניים וטראמים, אבל נוסעים יחסית לאט, נותנים זכות קדימה, לא לוקחים סיכונים מיותרים והכל בסדר.

עדיין בגלל בעיות חניה ופקקים, עדיף להמנע מכניסה לעיר. כמו שכתבו, יש את הpark & ride שזה פתרון טוב בד"כ.

היתה לנו בעיה איתו פעם אחת אחרי שניסינו שני חניונים ושניהם היו מלאים לחלוטין, כך שנאלצנו לנסוע למרכז העיר ולחפש חניה (בעיה שפתירה ע"י כסף כמובן). חנינו כל היום בחניון מתחת לתחנת הרכבת, ואני לא זוכר שזה היה יקר במיוחד (אולי כי זה היה סופ"ש).

לנושא הקנסות - אכן יש מצלמה כל מטר, אבל המהירות המותרת מצויינת בכל אבן שפה. אל תעבור אותה.

הבעיה היחידה שהיתה לי עם הנהיגה שם היא עייפות מהמונוטוניות בדרכים. המדינה שטוחה, נוף לא מתחלף, כבישים טובים וישרים ללא שיפועים ועיקולים.

בקיצור, קרא קצת באינטרנט על חוקי התנועה שם (למי נותנים זכות קדימה למשל, או רמזורים) ותעשו חיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תחליף לעצמאות של נהיגה באזורים כפריים, בטח ם אתם עוברים ממקום למקום עם מטען. עם רכב תראו הרבה יותר תספיקו הרבה יותר ותגיעו למקומות שתח"צ לא. בקיצור תנהג בכיף ואל תדאג, רק תזכור שבעיר עצמה רוכבי האופניים הם המלכים ויכולים להיות אגרסיבים מאוד. נהגתי באמסטרדם בשתי הזדמנויות השנה ולא היתה שום בעיה, אפילו חניה מצאתי בקלות יותר מאשר בחיפה (נכון שיש לי די הרבה ניסיון בנהיגה באירופה).

באזורים כפריים אין מה להסס בכלל.

תבלה

אגב:

"בניגוד למדינות אירופאיות רבות, אין פניה ימינה כשהרמזור אדום."

איפה? מכיר בארה"ב אבל איפה באירופה?

עריכה אחרונה על ידי Jack457

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2257 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...