Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם השתגעתי? סיפור רכישה של רנו אספאס

renaultfreek
שימו לב! השרשור הזה בן 2278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שעתון של מוסך זה 160 פרנק, אכן הטיפולים יקרים.

בזמנו בלגונה בקשתי הצעת מחיר לטיפול אשר כולל טימינג, גם שם היה צורך בברקסים ההצעה היתה 4000 פרנק ועוד בלי צמיגים.

בפיג'ו העסק מתייקר כי צריך להחליף את צמיגי החורף והקיץ.

מה גם שהטיימינג (200 א קמ) והקלאץ מתקרבים להחלפה.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האספאס הראשונה נהגתה ופותחה על ידי מטרא הצרפתית, כמחליפתה של הרנצ'ו, הקרוס אובר הראשון בעולם, שהקדים את זמנו ב 3 עשורים.

התפיסה המקורית היתה של קרייזלר, ואת העיצוב השלים המעצב היווני אנטוניס וולאניס היווני, שהיה מעצב הבית של מטרא.

לאחר שמטרא חדלה לייצר מכוניות ב 84', נמכר הרעיון ונמכרו השירטוטים לרנו, שהיתה במצב כספי גרוע.

אולם רנו ידעו שיש להם קלף מנצח ביד, ועל אף מצבם הכספי הרעוע, שילמו למטרא את עליות הפיתוח.

האספאס התבסס על רצפה מוארכת של רנו 18, כשמנוע 2.0 היה הבסיסי ויחיד עימו הוצע גם מנוע טורבו דיזל.

הדור הראשון היה למעשה המינוואן מונובוקס הראשון בעולם, וגם היום נראה מודרני ונאה.

רק חבל שממשיכי דרכו גדלו עוד ועוד ואיבדו את החן של הקונספט המקורי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב זה רלוונטי, אבל זה אומר לקחת יום חופש ולהתארגן לחזורמהגבול בחזרה.

את הטיפול האחרון בלגונה עשיתי בסלובניה, שם עלה לי 900 יורו במוסך רנו פלוס רכב חלופי בחינם (ללרוב זה 100 פרנק ליום).

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משוויץ אתם הולכים לחופשות באוסטריה ? מבלי לזלזל בkitzbuhel ובאזור זלצבורג, אבל זה לא אמור להיות הפוך ? שהרי שוויץ נחשבת ליפות שבמדינות מערב אירופה (גם מהיקרות בהן).

לא מפתיע שטיפול גדול עם אקסטרות מגיע ל16 אלף שקל, אל תשכח שהם מרוויחים משכורת בפרנקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר, אבל במעבר הגבול אתה מחוייב לשלם מיסים על הרכב, ככה שזה כבר לא משתלם.

מה גם שיש הבדלים בין האיבזור של הרכבים בשוויץ

יש המון סוכנויות רכב בשוויץ אשר מייבאות כל מני דגמים ומוכרות אותם במחירים משתלמים, או יש מקומות עבוד שיש להם דילים עם לדגומא מרצדס או וולוו, ופעם בשנתיים אתה יכול לקנות אחד מן הדגמים ב35 אחוז הנחה.

במקום העבודה הקודם שלי היתה לי את האפשרות לקנות מרצדסB CLASS עם חבילת אבזור AMG NIGHT, ומנוע 2.5 דיזל בפחות מ30 אלף פרנק, אחרי כמובן הנחה של31 אחוז.

IMG-20171205-WA0001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי אוסטריה, ההורים שלי אשתי משם, יש לנו בית נופש שם (GAMLIZ), אז נוסעים פעמיים בשנה לשם, מה גם ששם הרבה יותר זול, ודודה של אישתי עדין גרה שם.

אז מנצלים את זה, בגלל זה אני מעדיף רכב כמה שיותר נוח, כי עם הפסקות בכל זאת זה 9 וחצי שעות נסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המחירים גבוהים, גם הפראנק גבוהה, ללא ספק, הרבה יותר משתלם לעבור את הגבול ולטפל בצרפת.

וזה כמובן גם הזמן לשאול, למה לא קנית את הרכב עצמו בצרפת איפה שהמחירים נמוכים והמבחר אדיר!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה אני גר בצד הגרמני של שוויץ (לא רחוק מציריך), בשבילי להגיע לצרפת זה כמה שעות נסיעה.

קניית רכב במקום אחר באירופה זה סיפור לא קטן, במיוחד ששוויץ לא שייכת לאיחוד האירופאי, אם היא היתה שייכת אז לא היה מהווה בעיה.

מה גם שאני גר ועובד בשוויץ, מעדיף לפרנס (בגדר הסביר) שווצרים אחרים, אין לי בעיה לעבור את הגבול (כחצי שעה נסיעה לגרמניה) ולקנות מוצרי חלב או מזון בזול יותר (כ20 אחוז פחות), אבל אני מעדיף לקנות על יד הבית, ובזמן הנותר לצאת אם המשפחה לטייל, מבחנתי זה שווה את ההפרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שריטה מוזרה. תתחדש ותיהנה!

600 ש״ח לשעת עבודה, הצילו...

בכל הקשור לגיחות אל המדינות השכנות, דבר די נפוץ בשוויץ, ציריך לא מרשימה בקטע הזה.

יש ערים אחרות שהן הרבה יותר צמודות לגבול, בעיקר בצד הצרפתי, ומעבר הגבול לשם קניות הוא עניין כמעט יומיומי.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לא מעט עיירות קרובות לגבול שבהן אתה חי במדינה X אבל עובד במדינה Y.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוויץ יקרה מעל ומעבר לכל פרופורציה שאנחנו מורגלים. קנס על מהירות שעוברת ב 8 קמש את המהירות המירבית (או 3 קמש מעל הסטיה של 5 קמש שהם מאפשרים ) הוריד לי לפני 10 שנים בערך מחשבון הבנק מאות שקלים. באוסטריה 20 קמש מעל המותר זיכה אותי בקנס של 20 יורו.

חניה בציריך עלתה לי 5 יורו לרבע שעה אם אני זוכר נכון. מדחן ליד האגם. באוסטריה סכום כזה מספיק ל 3 שעות. עלייה להר הטיטליס בשוויץ עלתה לנו ב 2008 220 יורו שני מבוגרים ושני ילדים. באוסטריה הר גבוה יותר עם 4 רכבלים באותו הרכב משפחתי עלה פחות מחצי.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2278 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...