Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי שיטת הגיוס לצה"ל בישראל, חובה לנוכח המציאות.

Cerebral Cortex
שימו לב! השרשור הזה בן 2412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני שירתתי בבסיס פתוח ואתה לא מכיר אותי, באיזה זכות! אתה מבקר את השירות שלי? מי נתן לך את הרשות? ,

למה להכליל?? למה להגיד "כל! הג'ובניקים X" או "כל האלה שבבסיס פתוח Y" - תגיד ש"אני שמעתי שיש ג'ובניקים שעושים X" או "יש תופעה שג'ובניקים מנסים Y".

ההכללה הזאת הפכה לסוג של מגפה בחברה הישראלית, התלהמות ללא תקנה תחת חסותו של האינטרנט,כי שמעת פעם איזה מישהו שאמר לך שהוא ג'ובניק בבסיס פתוח שכל השירות שלו ושל החברים שלו היה לעקוץ - שלא יהיה לך ספק, אני לא חושב שכל הג'ובניקים רוצים לתרום - ומודע לזה שיש לא מעט שרוצים "לעקוץ".

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם לא מעט כאלה, שבאו עם רצון לתרום, אבל ההתמודדות עם המערכת הוציאה להם את האוויר מהמפרשים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מרגיש את המבטים של אנשים כמוך עלי - בעיקר שהייתי עם מדי קבע, את המבט של הבוז קראתי את המחשבה של "הנה עוד ג'ובניק שגוזל כספי ציבור על חשבון חיילים כמוני" - וכל זאת שהמשכורת שלי הייתה 4,900 שקל ברוטו.

שירתתי בתפקיד דומה לשלך ובניגור אליך, הרגשתי שאני נותן את התמורה הטובה ביותר למשלם המיסים שאני יכול לתת.

במקום לשרת 3 שנים בתור לוחם, לעשות משהו שאני לא מבין בו בכלל - לוחמה, שירתתי 6 שנים בתור ג'ובניק ועשיתי את הדבר שאני הכי טוב בו - לתכנת. בסוף השירות קיבלתי תעודת הצטיינות וקצינים בכירים ניסו לשכנע אותי לחתום קבע נוסף. לכן, אני מאמין שהתרומה שלי לצבא/מדינה לא נופלת מזו של הלוחם.

1. התמזל מזלך וקבלת ג'וב שיכלת להמשיך איתו לאזרחות ולקבל משכורת מכובדת.

לא נכון. לא היה מזל. היו מיונים, כמו כן חתמתי קבע ל- 3 שנים עוד לפני שהתגייסתי, היו קורסים קשים והיו מבחנים.

5. אם לא ישנת 24 שעות, יכלת לקבול את המפקדים שלך שהפרו את הפקודה שינה (6 שעות ביממה).

לסיכום, להקצין את המציאות גם אני יודע לעשות.

לקבול? על מה אתה מדבר? מערכת מבצעית נפלה, חצי מהבסיס עושים 24, כולל המפקדים? אתה תקבול את מי יושב לידך ומנסה לעזור?

בבסיס פתוח יש שעות עבודה מוגדרות כחלק מפוקודות צה"ל.

אם זכור לי נכון, בשביל להישאר מעבר לשעות הפעילות, צריך אישור של אל"מ.

אומנם, יש שעות מוגדרות, אבל להשאר מעבר? זה משהו ברמה יומיומית, יש עבודה, נשארים, יש תקלות, נשארים. כל ראש צוות בדרגת סגם ואפילו פחות רשאים לעשות כך והמפקדים רק יגבו אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(1) לא נכון. לא היה מזל. היו מיונים, כמו כן חתמתי קבע ל- 3 שנים עוד לפני שהתגייסתי, היו קורסים קשים והיו מבחנים.

(2) לקבול? על מה אתה מדבר? מערכת מבצעית נפלה, חצי מהבסיס עושים 24, כולל המפקדים? אתה תקבול את מי יושב לידך ומנסה לעזור?

(3) אומנם, יש שעות מוגדרות, אבל להשאר מעבר? זה משהו ברמה יומיומית, יש עבודה, נשארים, יש תקלות, נשארים. כל ראש צוות בדרגת סגם ואפילו פחות רשאים לעשות כך והמפקדים רק יגבו אותו.

(1) האם תלמיד תיכון שלמד גיאוגרפיה יכל להתקבל למיונים האלו? האם מלש"ב שיש לו אזרחות כפולה יכול להתמיין לתפקיד הזה? האם מלש"ב עם פרופיל 97 יכל להתמיין להתפקיד הזה?

(2) כל חייל זכאי לישון 6 שעות ביממה. גם כששרת נופל וצריך להישאר עוד זמן, לא רואה אף סיבה לא לתת לחייל לישון במהלך היממה. הצבא לא נמצא על הכתפים של חייל בודד (טוב נו, אולי על הרמטכ"ל). לכן אין סיבה שצוות לא יוכל להתנהל בצורה הגיונית גם בהיבט הזה. חייל שאין לו זכות לישון ביממה, יהיה לו קשה לתפקד. לכן אם חייל שמרגיש שלא ישן לפי פקודות צה"ל, זכותו לקבול.

(3) חייל שמשרת בבסיס פתוח, יהיה לו הרבה יותר קל לקבל אישור העסקה. אמנם באישור העסקה רשום שקודם כל צה"ל ואז עבודה, אבל לא מאמין שתהיה בעיה כלשהי להגיד למפקד שביום כלשהו החייל יוצא לעבוד. בנוסף, זה חלק מפרופיל החייל ואם חייל יכול לצאת ויש לו את האישורים לכך, אין סיבה שמפקד לא יתן לו אישור לצאת בשעות שהגודרו בפקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(1) האם תלמיד תיכון שלמד גיאוגרפיה יכל להתקבל למיונים האלו? האם מלש"ב שיש לו אזרחות כפולה יכול להתמיין לתפקיד הזה? האם מלש"ב עם פרופיל 97 יכל להתמיין להתפקיד הזה?

לגמרי ! הפרופיל שלי הוא 97. מצטיין הקורס למד בתיכון אומנות וקורסיסט עם אזרחות גרמנית נהיה מדריך בקורס ואחר כך מפקד בקורס ואז המשיך בתפקיד.

(2) כל חייל זכאי לישון 6 שעות ביממה. גם כששרת נופל וצריך להישאר עוד זמן, לא רואה אף סיבה לא לתת לחייל לישון במהלך היממה. הצבא לא נמצא על הכתפים של חייל בודד (טוב נו, אולי על הרמטכ"ל). לכן אין סיבה שצוות לא יוכל להתנהל בצורה הגיונית גם בהיבט הזה. חייל שאין לו זכות לישון ביממה, יהיה לו קשה לתפקד. לכן אם חייל שמרגיש שלא ישן לפי פקודות צה"ל, זכותו לקבול.

תאוריה.

(3) חייל שמשרת בבסיס פתוח, יהיה לו הרבה יותר קל לקבל אישור העסקה. אמנם באישור העסקה רשום שקודם כל צה"ל ואז עבודה, אבל לא מאמין שתהיה בעיה כלשהי להגיד למפקד שביום כלשהו החייל יוצא לעבוד. בנוסף, זה חלק מפרופיל החייל ואם חייל יכול לצאת ויש לו את האישורים לכך, אין סיבה שמפקד לא יתן לו אישור לצאת בשעות שהגודרו בפקודה.

בבסיס שלי אף אחד לא עבד בעבודה נוספת. כי לפעמים עובדים לפי שעות מוגדרות ולפעמים באים ב 8 וחצי ועד המוות. היתה תקופה שהייתי חוזר הביתה אחרי 23:00, ואז למחורת שוב בסיס מ 9 עד המוות. ויש המון בסיסים פתוחים כאלה, כמעט כל מודיעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שירתתי בתפקיד דומה לשלך ובניגור אליך, הרגשתי שאני נותן את התמורה הטובה ביותר למשלם המיסים שאני יכול לתת.

במקום לשרת 3 שנים בתור לוחם, לעשות משהו שאני לא מבין בו בכלל - לוחמה, שירתתי 6 שנים בתור ג'ובניק ועשיתי את הדבר שאני הכי טוב בו - לתכנת. בסוף השירות קיבלתי תעודת הצטיינות וקצינים בכירים ניסו לשכנע אותי לחתום קבע נוסף. לכן, אני מאמין שהתרומה שלי לצבא/מדינה לא נופלת מזו של הלוחם.

הרגשתי בשירות שלי מאוד משמעותי - תרמתי המון ובתוך הבסיס הרגשתי תחושה דומה(במקצוע דומה לשלך), מחוצה לו? היו פעמים שהרגשתי ככה - ומספיק לקרוא עיתונים ולראות דעת קהל - כמו של GBGUY להבין שזה המצב הרבה פעמים, מבחינתו כמו מבחינתם אתה ג'ובניק שופינגיסט שכל השירות שלו סיים לעבוד ב12 והתבכיין על התנאים שלו(לא אני הכללתי, הוא כתב את זה על כל! הג'ובניקים שחור על גבי לבן כאן בדפי הפורום).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי ! הפרופיל שלי הוא 97. מצטיין הקורס למד בתיכון אומנות וקורסיסט עם אזרחות גרמנית נהיה מדריך בקורס ואחר כך מפקד בקורס ואז המשיך בתפקיד.

תאוריה.

בבסיס שלי אף אחד לא עבד בעבודה נוספת. כי לפעמים עובדים לפי שעות מוגדרות ולפעמים באים ב 8 וחצי ועד המוות. היתה תקופה שהייתי חוזר הביתה אחרי 23:00, ואז למחורת שוב בסיס מ 9 עד המוות. ויש המון בסיסים פתוחים כאלה, כמעט כל מודיעין.

אף על פי שגם אני התגייסתי עם פרופיל 97 ונתונים קב"א ודפ"ר גבוהים, לא קבלתי אף זימון. אני לא יודע למה. אבל השירות שלי היה משמעותי עבורי.

הרבה תפקידי מודיעין הם עבודה מאוד קשה, אבל לאחר שיוצאים לאזרחות, מרוויחים הרבה יותר. יש עוד מגוון רחב של תפקידים עורפיים שהם בבסיס פתוח. שאותם תפקידים לא מצטריכים עבודה מעבר לשעות הפעילות. אותם חיילים דברתי אליהם.

נ.ב.

נזכרתי שהמיינתי ליחידה בכירה בחיל החימוש. אחת השאלות בראיון הן האפשרות להקפצות מעבר לשעות פעילות והקפצות. הסברתי להם שאין ביכולתי לעמוד בדרישה הזו. כלומר, מראש הודיעו לי שאם אכנס לתפקיד, אני אאלץ למצוא את עצמי בשעות לא שגרתיות בצבא.

עריכה אחרונה על ידי gbguy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד מגוון רחב של תפקידים עורפיים שהם בבסיס פתוח. שאותם תפקידים לא מצטריכים עבודה מעבר לשעות הפעילות. אותם חיילים דברתי אליהם.

בוא נדבר עליהם.

לקראת סוף השירות שלי, לבסיס שלי הביאו מאבטחי מתקנים. התפקיד היחידי שלהם היה לשבת בש.ג.

הם עשו שבוע שבוע, משך השירות לבנים הוא שנתיים ולבנות שנה וחצי. על הדרך, יצא להם לעבוד באבטחה מחוץ לשעות הפעילות.

לכאורה, תפקיד חרתא, כל חייל בבסיס יכל לעשות את מה שהם עושים. אבל בזכותם, התפנה המשאב הכי יקר ביחידה - זמן תכנות. ויש עוד הרבה תפקידים כאלה, שהם קטנים, מעצבנים את האזרח, אבל בסה"כ חוסכים משאבים אדירים לצבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ויש.

מצד אחד - לא מעט אנשים מתגייסים ליחידה 804. חלק גדול מהם בעלי פרויל נמוך או מנועים משיבוץ ביחידות שדה מסיבות אחרות (בנים יחידים, משפחות שכולות ועוד).

ויש גם הרבה התלהמות נגד אנשי הקבע, של מעטים מהם עובדים קשה מאד תמורת שכר נמוך.

אספר לכם שלפני שלושים ומשהו שנים, אחרי שנתיים של שירות קל"ב (כלומר קרוב לביירות) צ'יפרו אותי בתפקיד קל"ב, לשם שינוי במשמעות המקורית של המילה. רוב המשרתים היו מוגבלי שיבוץ כפי שהוזכרו קודם, ואנשי הקבע היו כולם נגדים וקצינים ותיקים שבשל גילם לא התאימו ליחידות שדה. אבל היו גם טיפוסים אחרים, משל אותו מאבטח שבראיון הקליטה הסביר למפקד היחידה שהוא יכול לבוא לשמור רק בשעות שבהן אחיו משחרר אותו מהעבודה בסוכת האבטיחים. אבל הוא היה היוצא מהכלל, מרבית שאר החיילים - ג'ובניקים לפי הגדרה - מילאו את תפקידם באמונה ולא השתמטו.

צה"ל הוא ארגון גדול. בכל ארגון מסוג זה יש שחיתות, ויש אבטלה סמויה, ואני יכול לספר סיפורי אלף לילה ולילה על משתמטים ומתחמקים למיניהם. אבל על כל אחד כזה יש הרבה שעושים תפקידם, לפעמים תפקיד שמישהו מבחוץ לא יכול להבין את חשיבותו. מישהו זוכר את הניסיון לסגור את הפנימיות הצבאיות לםני כשנתיים? לכאורה בזבוז משאבים. אבל כאשר בוחנים לאן הגיעו בוגרי הפנימיה מתברר כי רבים מאד מהם הגיעו לתפקידים בכירים בצה"ל וגם מחוצה לו. וגם בוגרים טריים יחסית (מהעשור האחרון) הוכיחו שההשקעה בהם לא היתה לשווא. מבחינתי זו דוגמא ליחידה שבאופן שטחי נראית בזבוז, אבל במבן קצת יותר מעמיק נראית כהשקעה ברוכה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן, אני מאמין שהתרומה שלי לצבא/מדינה לא נופלת מזו של הלוחם.

איך אמר לי פעם מפק"צ: בלי מודיעין איכותי אנחנו לא שווים הרבה.

אפשר להרחיב שהאימון, הארוחה, הכנת הציוד, הדרכה ועוד הרבה פרמטרים חשובים לא פחות.

מקרה קלאסי של השלם גדול מסך חלקיו.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש נתונים בנושא אבטלה סמויה בצה"ל?

הרי לכל אחד יש את הסיפורים שלו מהשירות על השקמ"יסט שלא עושה כלום כל היום, ישן במזגן בשק"ם עד 12 בצהרים ויוצא הביתה. המידע הזה מועיל בערך כמו מי שמזהיר אותך לא לקנות היום פיאט חדשה כי פעם היתה לו אונו שהתחממה בעליות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אספר סיפור מהיחידה שלי:

עד כמעט סיום השירות, היו הרבה מאוד חיילים שלא עשו שמירות או תורנות (או במילים אחרות: קומבינות). ביום בהיר אחד, הרס"ר של היחידה פרש והגיע רס"ר מהשטח.

העמיד את החיילים ופתאום חיילים שלא עשו תורנות, פתאום עושים. אחד החילות הן משקיות ת"ש.

לגבי שקמיסט, לא היה ביחידה שלנו. מקסימום מכונה של משקר, והצבא עדין לא הכשיר את המכונה לשמור על הבסיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל ארגון גדול יש אבטלה סמויה. השאלה היא ההיקף. מן הסתם היחידות לא מנדבות מידע, כי אז יצמצמו להן תקנים.

השק"מיסט הנ"ל כנראה עובד כמה שעות ביום אבל יש ימים בהם הוא פורק סחורה ומזיע כהוגן, ויש ימים בהם הוא יושב במזגן ומחכה עד שעת הפתיחה המוכרזת ליד דלת הקנטינה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אז אספר סיפור מהיחידה שלי:

עד כמעט סיום השירות, היו הרבה מאוד חיילים שלא עשו שמירות או תורנות (או במילים אחרות: קומבינות). ביום בהיר אחד, הרס"ר של היחידה פרש והגיע רס"ר מהשטח.

העמיד את החיילים ופתאום חיילים שלא עשו תורנות, פתאום עושים. אחד החילות הן משקיות ת"ש.

לגבי שקמיסט, לא היה ביחידה שלנו. מקסימום מכונה של משקר, והצבא עדין לא הכשיר את המכונה לשמור על הבסיס.

הסיפורים האלה לא אומרים כלום אם רוצים להעריך כמה אבטלה סמויה יש בצבא והאם יש חיילים מיותרים בסדיר.

סיפורים יש לכולם. הייתי ב3 ימי מילואים לפני שבועיים. לא עשיתי שום דבר חוץ מלהגיע כל בוקר לבסיס, לשבת, לאכול, לשחק בטלפון ולחזור בערב הביתה. זה אומר לך משהו על מערך המילואים? לא.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...