Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי שיטת הגיוס לצה"ל בישראל, חובה לנוכח המציאות.

Cerebral Cortex
שימו לב! השרשור הזה בן 2412 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קורטקס - חלק גדול ממה שאתה מציין כבר קיים, ואפילו דיפרנציאלי לטובת הלוחמים. קוראים לזה, למשל, מענק שחרור.

אפשר לדון אם הסכומים מספקים. אבל העקרון מתקיים, ולא מאתמול.

ולא לשכוח את האתוס של הצבא כ"כור היתוך". נכון שבחברה הישראלית הנוכחית זה הרבה פחות מובהק מאשר לפני 40-50 שנה, אבל עדיין קיים.

וכפי שכתבתי, ואתה כתבת במלים אחרות - הפוליטיקה לא תאפשר זאת. הקבוצה שלא מתגייסת תלחץ שאחרים ישלמו את המחיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון

במצב הנוכחי של היום אי אפשר שאדם יבחר לא להתגייס, ילד ללמוד וגם לעבוד כאשר בחוןר אחר כן משרת ויוצא פעם ב 14, 21 או 29 יום הביתה ואז בגיל 22 לזה שלא התגייס יש תואר ביד פלוס כסף כאשר לחייל המשתחרר יש כמה שקלים אומללים פלוס מענק עבודה מועדפת.

זה לא בדיוק ככה כי לחייל המשתחרר יש גם מענק שחרור ופיקדון שבעזרתו הוא יכול לממן לימודים. אבל ה40K ש"ח בערך האלה (מה שמקבלים לוחמים) לא שווים לדעתי 3 שנים של חיים במסגרת צבאית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להעלות את מענק השחרור בתור אינדיקציה לאיזושהי "העדפה" או "הטבה" זה בגדר לעג לרש.

3 שנות שירות כלוחם בשביל 20K מענק ו30K פקדון (-->50K), זה כסף כיס חביב אבל לא מדגדג את ההפרש האמיתי בין מי שהשקיע 3 שנים 24/7 כלוחם, לבין מי שיכל לעשות מה שמתחשק לו במסגרת הזמן הזה.

בתור מי ששירת בצבא - אני לא חושב שיש בעיה עם לא לשרת בצבא במצב הנוכחי. "גיוס חובה" זה בולשיט, אין גיוס חובה אלא יש גיוס חובה לחלקים מסוימים באוכלוסיה. אחי סיים קורס קצינים לאחרונה במקום משמעותי, ובמקום לחוש גאווה כל שחשתי זה רחמים על הבחור הצעיר והאידיאליסטי שמקריב את השנים היפות והחזקות שלו ע"מ לתפקד כבובה על חוט.

גם אני הייתי שם, עם אותו הרעל ואותה אמונה שהונחלה בשנים ע"ג שנים של אינדוקטרינציה, למזלי (ולדעתי) הייתי פיכח יותר.

אנחנו משתמשים במונח "מורעל" בתור מחמאה, איזושהי תכונה חיובית... אבל בפועל - ובאירוניה מסוימת - השימוש הליטרלי במילה נראה לי מתאים הרבה יותר. מורעל, כי הרעילו אותנו, עם כל מיני סיפורים ושקרים על ארגונים ואידיאלים שהיו בעבר ושכבר אינם איתנו עוד.

אנחנו בשר תותחים, בין אם זה כשלוקחים מאיתנו 3 שנים מהחיים - ובין אם זה כשגורמים ל10% מהאוכלוסיה לממן 90% מהמדינה. לא ייתכן שתהיה כאן איפה ואיפה בין אנשים שונים... כאילו, ייתכן, אבל לא ייתכן שאדם רציונלי יסתכל על זה מהצד ויאמר "וואלה נשמע לי בסה"כ הגיוני המצב הזה, איפה חותמים?"

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סכום הכסף הזה רובו שוכב בבנק כי הלוחמים בשטח ואין להם זמן לשופינג בניגוד לג'ובניקים.

זה עדיין סכום בזיוני. אפשר לצאת מהצבא, לעבוד בשכר מינימום שלוש שנים, ולקבל פי כמה מזה. בונוס - לא יורים עליך ברוב המקרים.

במפעל לא יורים עליך.

א) במפעל אתה יכול להיהרג מדברים אחרים.

ב) אז אם יורים עליך, צריכים לתגמל את זה בהתאם, כמו שרשמתי בהודעה המקורית שלי, בהתאם למקצוע ורמת סיכון.

סליחה, אבל אני אלרגי לקומוניזם

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני לכאלה שלא יודעים להבחין בין שמאל לימין

בין קומוניזם לקפיטיליזם ולכל מה שנמצא ביניהם.

עכשיו בהנחה שמצב הפוליטי מאפשר לנו ליישם את זה ( הוא לא ) בוא נשמע מה טוב ומה רע בתוכנית ולא בהכללה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עדיין סכום בזיוני. אפשר לצאת מהצבא, לעבוד בשכר מינימום שלוש שנים, ולקבל פי כמה מזה. בונוס - לא יורים עליך ברוב המקרים.

/QUOTE]

כשאתה עובד בשכר מינימום יש לך הוצאות מחיה. בצבא כמעט ואין.

(שוב: ללחומים. ג'ובניקים אוהבים לבזבז ולהתמרמר על החיים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל החיים של הגובניקים הם גן עדן חברים. אתם הולכים על המעט שהתמזל מזלם\יש להם קומבינות\עשו בעיות וקיבלו כמה שעות ביום. יש גובניקים שתפקידהם חיוני והם גם קורעים תתחת יותר מ10-12 שעות ביום בשביל 800 ש"ח

ואם כבר נכניס את עניין המוטיבציה - הרפואה בצה"ל היא פח אשפה. כמעט כל רופא מסתכל על חייל כאילו הוא בא לעקוץ גימלים או לשקר בשביל הקלות כלשהם ולפעמים זה עולה בבריאות הפיזית והנפשית של החייל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אוהב לפתוח את הדברים האלה אבל הדברים האלה פשוט מקפיצים לי את הפיוז!

איזה יופי שיש דעות מגעילות ומכלילות כמו שלך gbguy - באמת מזל.

כמה דברים קודם כל:

- קרביים מסכנים את עצמם יותר, נותנים מעצמם הרבה ולדעתי העובדה שקרבי הוא שירות ברירת המחדל בצבא אמור להישאר

- התגמול הגבוהה שקרביים מקבלים ביחס לחיילים עורפיים הוגן והוא אמור להישאר - הם סיכנו יותר ומגיע להם יותר מהמדינה.

אבל בגלל דעות כמו שלך חייל עורפי כמוני(שלא יכל לשרת בקרבי - מסיבות כאלה ואחרות) הייתי מרגיש את המבטים של אנשים כמוך עלי - בעיקר שהייתי עם מדי קבע, את המבט של הבוז קראתי את המחשבה של "הנה עוד ג'ובניק שגוזל כספי ציבור על חשבון חיילים כמוני" - וכל זאת שהמשכורת שלי הייתה 4,900 שקל ברוטו.

בפועל? העובדה שלא יכולתי לשרת בקרבי גרמה לי לתת 120% מעצמי בשירות הצבאי, נכון שלא נלחמתי בג'באלות ולא סגרתי 21 - אבל יום עבודה ממוצע שלי בקריה\צריפין היה 9 בבוקר עד 8 בערב(רחוק שנות אור מהמחשבה של "כל יום עד 12 ובוכים אם משחררים אותם ב1 בצהריים) - היו לא מעט ימים של 24 שעות רצופות ואפילו יותר של פעילות ללא שינה(כמובן ידוע לי שבקרבי יש ימים כאלו ואפילו יותר - בתנאים קשים יותר, אבל שוב - זה שהייתי ג'ובניק לא אומר שעבדתי חצי יום).

נתתי מעצמי כמה שאפשר - ושנכנסתי לקבע והפכתי לר"צ טכנולוגי? חתמתי שנתיים קבע בהתנדבות ללא ר' (באזרחות כיום אני מרוויח פי כמה יותר מאשר השכר הצבאי שלי והייתי מרוויח את אותו שכר גם אם לא הייתי נשאר לשנתיים האלו) חיילים שלי לא היססו לרגע ופעלו אותו הדבר(כמות השעות, הקפצות בסופשים וכו') - מבטיח לך שאם היית מכיר את התרומה של גופים תומכים בעולם הצבאי הגישת "עושים שופינג ומתבכיינים" שלך הייתה משתנה - נכון, לא הייתי בעזה, נכון, לא לחמתי בשדה הקרב - אבל במסגרת שלי נתתי את מה שיכולתי כדי לתרום ולקדם את המערכת.

דבר אחד אני כן אומר - הייתי בשירות בתור תפקידים טכנולוגים, התפקיד נתן לי מקצוע מדהים לעתיד וכן נתן לי דחיפה קדימה ולכן לדעתי כן היה פה "חוסר הוגנות" מסויימת ביחס לתפקידים מסויימים בשטח, מול זאת זה אחת הסיבות שלדעתי את הקרביים מתגמלים ונדרש לתגמל ביותר כסף - ע"מ שיוכלו להתחיל לאחר הצבא את ההתבססות המקצועית והאישית שלהם.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת את הג'וב שלך והפכת אותו לכלל:

1. התמזל מזלך וקבלת ג'וב שיכלת להמשיך איתו לאזרחות ולקבל משכורת מכובדת. חייל קרבי במקסימום יכול להיות מאבטח. אני יכול להניח שאפשר להסכים שעם אבטחה זו לא קרירה לכל החיים. אולי הג'וב שלך הוא לא לכל החיים, אבל עם הקרירה שלך אפשר להתפתח.

2. אני יכול להניח שגם לא סגרת כל שבוע, ויכלת לעבוד בסופ"ש.

3. לא חסרי עובדי רס"ר/פקידים אישיים ונהגים שתנאים שלהם הרבה יותר טובים משלך, מתנאים כאלה או אחרים. העובדה שהם יוצאים אחרי הצבא לעבוד.

4. אם אתה רציני מספיק, הצבא יתן לך ג'וב טוב, לא משנה אם אתה בקריה או בשטח. מכל דבר אפשר ללמוד.

5. אם לא ישנת 24 שעות, יכלת לקבול את המפקדים שלך שהפרו את הפקודה שינה (6 שעות ביממה).

לסיכום, להקצין את המציאות גם אני יודע לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ גבגיא, כל מה שהוא רצה להעביר (והוא צודק) הוא שיש גם ג׳ובניקים שעובדים קשה ונותנים את הנשמה לצה״ל, ולכן ההכללות שלך מההודעות הקודמות לא לעניין. הוא גם הסכים לגבי כך שבכל מקרה קרביים מקריבים יותר ומגיע להם יותר (ראה תחילת ההודעה שלו). בניגוד אליך, הוא ממש לא הכליל ולא טען שכל הג׳ובניקים הם כמוהו (ברור שיש גם הרבה ג׳ובניקים כפי שאתה תארת), רק יצא נגד ההכללה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הקצנתי,אתה הקצנת - אולי אנשים כמוני הם הרוב השקט? והכמה עובדי רסר ש"דפקו את המערכת" הם המיעוט הרועש?,

"ג'ובניקים אוהב לבזבז ולהתמרמר על החיים" - ממש דעה רצינית ולא קיצונית(שלא נאמר, מכלילה?!), אתה קורא איזה פוסט מתלהם קצת ושומע מהחבר שלך שהוא פעם אחת השתחרר מוקדם וזהו, מבחינתך כל הג'ובניקים יושבים כל היום בקניון ומבזבזים כסף תוך כדי שהם מתמרמרים.

1. כתבתי ואמרתי שעם זה אני מסכים - לכן לדעתי חיילים קרבים צריכים לקבל ללא ספק יותר כלים ממני לאזרחות, לא טענתי לרגע אחרת.

2.קרביים גם יוצאים הביתה, הם גם לא סגרו כל שבת ושבת בשירות שלהם , למה שלא יעבדו בסופש?(לא צריך לענות על זה, יודע שאף אחד לא רוצה לבזבז את המעט זמן הפנוי שלו בבית בעבודה) אני גם עבדתי כל השבוע, 12 שעות ביום - לא מגיע לי לנוח?.

3+5. ככה היה השירות שלי - לא חש צורך להתנצל עליו, עשיתי ועבדתי מתוך תחושת תרומה ועשייה(אף מפקד לא הכריח אותי לעשות כלום - גם לא להישאר 24 שעות בעבודה רצוף, נהפוך הוא ננזפתי על כך), ואתה לא מתאר את התחושה שזה עושה לקרוא דברים כמו שלך עלי(כן, כי באופן ישיר הכללת את כל הג'ובניקים) לראייה הבחור שמעלי כתב שהוא גם מכיר ג'ובניקים שעובדים קשה ולא משחקים במי יוצא ראשון הביתה מוקדם, בנוסף, העובדה שאני מכיר ועבדתי קרוב ללא מעט "ג'ובניקים" כאלה מוכיחה שאני לא "המשוגע" היחיד, עצרת רגע לחשוב?

4.אם אתה רציני מספיק בכל מקום(לא רק בצבא) יתנו לך לדחוף את עצמך ולהתקדם - ברגע שאתה תורם למערכת זה הופך לאינטרס של הארגון.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל החיים של הגובניקים הם גן עדן חברים. אתם הולכים על המעט שהתמזל מזלם\יש להם קומבינות\עשו בעיות וקיבלו כמה שעות ביום. יש גובניקים שתפקידהם חיוני והם גם קורעים תתחת יותר מ10-12 שעות ביום בשביל 800 ש"ח

ואם כבר נכניס את עניין המוטיבציה - הרפואה בצה"ל היא פח אשפה. כמעט כל רופא מסתכל על חייל כאילו הוא בא לעקוץ גימלים או לשקר בשביל הקלות כלשהם ולפעמים זה עולה בבריאות הפיזית והנפשית של החייל.

החלק הראשון נכון בחיילות מאוד ספציפית וכנראה שברור על איזה מהם מדובר.

החלק השני לא נכון - לי היה בעיה לכאורה מינורית בכתף [כאבים] ושלושה חודשים עברתי בין רופאים , לא מצאו כלום ועדיין המשיכו לתת לי הפניות ובדיקות.

כנראה שבאמת לא היה כלום כי זה עבר מעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ובניקים נמצאים בבסיס פתוח. בבסיס פתוח יש שעות עבודה מוגדרות כחלק מפוקודות צה"ל.

אם זכור לי נכון, בשביל להישאר מעבר לשעות הפעילות, צריך אישור של אל"מ. אבל בצה"ל הכל הפוך, וקצין יכול להגיד ולחייל הפשוט אין מה לעשות.

רוב העבודות בבסיס פתוח הם עד שעה מסוימת, ואחרי השעה הזו החייל יכול לעשות כל דבר לנפשו.

יש חיילים שיוצאים יותר מוקדם, ויש יותר מאוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'ובניקים נמצאים בבסיס פתוח

אני הייתי בבסיס סגור.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...