Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקנות חדשות בנוגע לחלקי חילוף - מוסך מחוייב להתקין חלק שמסופק על ידי הלקוח

shha
שימו לב! השרשור הזה בן 2420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סבבה. עד שיגיע הלקוח העצבני שיגיש נגדו תביעה ייצוגית, כי מה שאתה מתאר זה בדיוק התניית שירות בשירות: אם תקנה ממני - תקבל מחיר אחר. וזה לא חוקי.

חבר, אתה לא יכול לכפות על בעל מוסך לתת לך שירות כשאתה מביא לו את החלפים בעצמו בקיצור.

זה חוק נחמד ויפה, אבל לא יהיה משמעותי בטווח הקצר. אולי בטווח הארוך, יגיעו חוקים חדשים נוספים שיעזרו לכלל האוכלוסיה לבצע הנחות מסוימות בתחום הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 282
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חבר, אתה לא יכול לכפות על בעל מוסך לתת לך שירות כשאתה מביא לו את החלפים בעצמו בקיצור.

זה חוק נחמד ויפה, אבל לא יהיה משמעותי בטווח הקצר. אולי בטווח הארוך, יגיעו חוקים חדשים נוספים שיעזרו לכלל האוכלוסיה לבצע הנחות מסוימות בתחום הרכב.

אני לא כופה כלום. זו המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב כרגע את הגדרת החוק והפילוסופיה שיש מאחורי זה.

לעניינו של דיון, למה החוק לא תקין? מה הבעיה להפריד בין עבודה לחלפים?

אנחנו יודעים שזה מקור לרווחיות נוסף, ואין לי בעיה שיעלה את מחיר שעת העבודה ושימכור את החלפים במחיר שוק.

בסופו של דבר אולי נשלם אותו דבר (כנראה שפחות, אבל אין לי כח להכנס כרגע לנושאים בתורת הכלכלה על המשמעות למידע שחשוף לצרכנים וכו') רק שלפחות נוכל לדעת לאן הכסף שלנו הולך ולבחור את החלפים בעצמנו.

פשוט, הוגן ונוח.

אלא א"כ מישהו מרוויח מהעדר הידיעה של הצרכנים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה , בואו נספר לכם משהו.

בתור אחד שבכל 5 הרכבים שהיו לי ב-5 שנים האחרונות , כל החלפים (גם חלקי טיפול) ייבאתי מחו"ל באופן עצמאי וחסכתי אלפי שקלים.

אתן דוגמא לכמה חלקים בולטים אשר חסכו לי אלפי שקלים.

גולף (2007 מנוע 2000TFSI) - בלוק שסתומים לגיר (בארץ 8000 שקל) ייבאתי אותו לבד מחו"ל כולל הכל ומשלוח 3500 שקל.

מרצדס (A-CLASS 2012) וילון חשמלי לגג פנורמי (בארץ 5000 שקל) - בחול (200 דולר כ-700 שקל)

מרצדס (A-CLASS 2012) קיט טיפול לגיר (פילטרים אטמים וכו') בארץ (1500 שקל) בחול (300 שקל)

ייבאתי תושבות מנוע מחו"ל (רצו על כל תושבת 700-800 שקל) ייבאתי אותה לבד ב-200-300 שקל.

ועוד המון חלקים שאין צורך שאפרט כאן אבל כשתבינו שההפרש במחיר על החלפים שמייבאים לבד הוא ממש לא 15% הוא מעל 50% (במיוחד בחלקים שהם לא לטיפול כמו פילטרים וכו')

אתם צריכים להבין כשאתם קונים את החלק מהמוסך זה ככה

היבואן מוכר את החלקים למוסך (היבואן מרוויח)

המוסך מוכר את החלקים לכם (המוסך מרוויח)

תוסיפו לכך שהמוסך לוקח ממכם גם מע"מ של 17% על החלק שמכר לכם (המחיר עולה בעוד 17%)

ואתם מקבלים חלק שעלותו כמה עשרות שקלים , אתם משלמים עליו כמה מאות שקלים.

לגבי מקומות שמטפלים ברכבים , אני ממליץ לאנשים להכיר מוסכים פרטיים ואיכותיים ולא חסר , אשר בעצמם הם גם לא מחזיקים חלקי חילוף אצלהם והם יותר מוסכים לקחת על עצמם את העבודה בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האמתית עפ"י איזה מחירון בעל מוסך קובע כמות שעות עבודה על פעולה ספציפית,נגיד החלפת רצועת תזמון.

הרי אם בעל מוסך מתמחר הטיפול קטן עם חלפים מהמוסך ב500 ש"ח ורושם בקבלה שעה וחצי.

האם אם נבוא עליו עם חלקים משלנו נקבל אותה הצעת מחיר לשעות העבודה?

והאם יש איזה מחירון של שעות עבודה שאנחנו נוכל לדעת אם הוא מוסיף לנו עוד חצי שעה רק בגלל שבאנו עם החלפים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחת שהיבואן מרוויח כי הוא קונה מהיצרן במחיר זול מאוד.

שכחת שהמחיר שלך זול יותר בגלל שאתה חותך את השרשרת די בהתחלה, לא משלם הרבה עלויות שיש ליבואן בארץ (המחסן עצמו, המחסנאים והצורך להרוויח כדי להחזיק אותם ועוד..)

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להערכתי החוק לא ישנה הרבה.

צודק איתן כבל שאומר שהתופעה מינורית כי היא באמת כזו, רוב הלקוחות מגיעים למוסך ומקבלים שירות וגם חלפים, זה חוסך להם זמן בהתרוצצויות , ראשית להבין איזה חלקים צריך ומה בדיוק מתאים לרכב ואחר כך בהשגת החלקים עצמם וכמובן האחריות שאתה מקבל, על חלקים שהמוסך מוכר וגם מרכיב לך.

מוסכים שנכון להיות לא מסכימים לקבל לקוחות עם חלקים משלו, ימשיכו לסרב בגלוי.

אולי בשלב מאוחר יותר, אם וכאשר תהיה אכיפה בעניין ואני בספק רב אם באמת תהיה, יסרבו לזה בפחות גלוי (תשאיר ת'רכב ותבוא עוד שבוע! ועוד תרוצים שתבין את הרמז להתחפף).

מוסכים שבסדר עם זה שלקוח מביא חלקים, אז לא ממש משנה להם החוק, אך זה שמצפים שהמוסך ייתן אחריות על החלפים שהלקוח הביא זה עניין מגוחך ולא פרקטי בעליל, מה מצפים ממוסך שחזרת אליו עם תקלה בחלק שאתה הבאת והוא הרכיב, שיפנה לספק שלך באיביי לבקש חלק אחר במקום? או אולי שיממן מכיסו חלק כזה אחר? זה ברור שזה לא יקרה, גם עם איתן כבל בעצמו יקנה חלקים ויבוא איתם למוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מצפים ממוסך שחזרת אליך עם תקלה בחלק שאתה הבאת והוא הרכיב, שיפנה לספק שלך באיביי לבקש חלק אחר במקום? או אולי שיממן מכיסו חלק כזה אחר? זה ברור שזה לא יקרה, גם עם איתן כבל בעצמו יקנה חלקים ויבוא איתם למוסך.

היו לי 2 מיקרים של תקלות חוזרות במוסך שבו טיפלתי ברכב. הכנסתי את הרכב למוסך, החליפו לי את החלק (החלק מהמחסן של המוסך) והתקלה חזרה אחרי שנה ו 10 חודשים. חלק אחד עלה לי במוסך 3300 שקלים לא כולל עבודה (זה היה וסת לחץ למשאבת סולר). חלק אחר עלה לי כ 2000 שקלים לא כולל עבודה. בשני המקרים, לאחר שהתקלה חזרה ביררתי כמה עולה החלק והתברר שעלותו כ 300 שקלים באי ביי. בשני המקרים המוסך טען שאין יותר אחריות. מה עזרה לי האחריות דרך המוסך?! אילו הבאתי את החלק לבד לפחות זה היה עולה 300 שקל ולא 3300 שקל. מה שאני רוצה לומר שאחריות זה לא הכל. הרבה יותר חשוב המחיר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דברים שלא קיימים בשום חנות בחו"ל :roll:

אתה משווה עלות ייבוא בתוך אירופה לעלות ייבוא לישראל? אתה התנסת כיבואן חלקים בכל הרגולציה שצריך לעבור כדי להכניס פריטים לארץ? אני ניסיתי לחקור את העניין כדי לבדוק התכנות של עסק כזה. יש המון כאב ראש. אנשים מדברים על להזמין פילטר וקיט טיימינג וגם זה פעם בשנה ומפחדים שהמכס יעצור להם חבילה. נראה אותך מכניס מכולה לארץ מלאה בחלקים. אחרי שתשלם מכס ותוציא אישורים ותוכיח שכל החלקים עומדים בתקנים, תאכסן את כל החלקים (אחסון נאות ומסודר), תחזיק אדם שיכול לארגן לך אותו ולנהל את המחסן ויילקט לך את הפריט שלקוח מבקש. אל תשכח לשלם שכירות חשמל וארנונה פה בארץ.

החיים זה לא בפורום. רוב הציבור ימשיך לרכוש חלקים מהמוסך ולא יכתת רגליו באינטרנט כדי לחסוך כמה שקלים.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משווה עלות ייבוא בתוך אירופה לעלות ייבוא לישראל?

לא, זה אתה משווה.

אני הגבתי על האמירה של החזקת מחסן ומחסנאי,

אתה עכשיו בשביל לצאת צודק התחלת לצעוק על עלויות יבוא ותקינה. הבנת הנקרא ומים קרים חביבי. אהבתי את הזיגזוג.

אגב, זה מעניין,

האם יבואן רישמי של מותג X, שמחוייב על פי חוק להחזיק מלאי חלפים למותג X, עדיין עובר את כל הסיוט עם יבוא ותקינה כאשר הוא מיבא את החלפים כמו ספק שלא קשור למותג?

אני לא חושב.

עריכה אחרונה על ידי igal_zeltser

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הציבור ימשיך לרכוש חלקים מהמוסך ולא יכתת רגליו באינטרנט כדי לחסוך כמה שקלים.

אלעד

הביאו לך כאן דוגמאות של חיסכון של אלפי שקלים לפריט ואתה ממשיך לטעון שמדובר על כמה שקלים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום להוריד מיסים על חלפים,מתעסקים בחרא,עכשיו אנשים יקנו חלפים בשקל וחצי באיביי, כדי לחסוך כסף וילכו להתקין במוסך,ועוד יצפו לאחריות על העבודה.

תקלו במיסים על חלפים ותפחיתו רגולציות כאלה ואחרות.

אנחנו המיעוט,מיעוט שמשתמש בחלפים איכותיים,מיעוט שיודע מה הוא עושה ויודע אילו חלפים הם טובים.

לא חסר ברשת חלפים באיכות זבל,וזה בדיוק מה שהחוק הזה יעשה.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2420 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...